İngiltere ticari vize daha erken sonuçlanır mı?

Bilgi Sayfasına Dön
 • S.U. 01 Nis 2022, 11:16
  Önümüzdeki ay İngiltere’de düzenlenecek olan bir fuar etkinliğine iş sebebi ile şirkete bir katılımımız olacak. Şirketimizden 3 arkadaş İngiltere ticari vizesine başvurmamız gerekiyor. Daha önce hiç birimizin de İngiltere’ye vizesi yoktur. İlk defa İngiltere vizesine başvuru yapacağız. Seyahatimiz ticari fuar ziyareti olduğu için tüm masraflarımız şirketimiz tarafından karşılanacaktır. İngiltere vize işlemlerine başlayacağız. Hazırlamamız gereken evraklar ve süreç hakkında bizi bilgilendirmenizi rica ederim. İngiltere ticari vize daha erken sonuçlanır mı? Bizim 1 ay içinde vizelerimizi almış olmamız gerekiyor.
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 01 Nis 2022, 11:16

  Merhabalar, İngiltere ticari vize başvurusu sonuçlanma süresi ile ilgili sorularınız olmuş sizlere İngiltere vize işlemlerininiz ile detaylı olarak bilgileri paylaşmış olacağız. İngiltere ticari vizesi sonuçlanma süresi tamamen konsolosluğun karar verdiği bir süreçtir. İşlem süreçleri konsolosluk tarafından bazı özel dönemlerde değişebilir örneğin pandemi döneminde konsoloslukların kapanması gibi olağanüstü durumlar olduğunda işlem süreleri çok uzun tarihlerde sonuçlandı.

  Normal dönemlerde ise İngiltere ticari  vize başvurusu sonuçlanma süresi randevu tarihinden sonra 20 ila 30 iş gününü bulabiliyor. Bu sebeple işlem süreleri uzun sürebilmektedir. İlk defa İngiltere vizesi başvurusu yapacağınız için de bu işlem biraz daha uzun sürebilir. Ticari vize olduğu için ve fuara yetişmeniz gerektiği için gerekli evraklarınızı daha düzgün hazırlayıp konsolosluğa yazacağımız talep dilekçelerinizde seyahatinizin acil olmasını gerektiğini belirtiriz.

  İngiltere ticari vizesi sonuçlanma süresi turistik vizelere nazaran daha hızlı sonuçlanmaktadır. Fuar davetiyelerinizi  mutlaka vize evraklarınızın dosyasına eklemeniz gerekmektedir. İngiltere vize işlemlerinize başlayabilmemiz için öncelikle hazırladığınız evrakları mutlaka bize ulaştırmanız gerekiyor. Bize ulaştırdığınız evraklarınız kontrol edilerek işleme alıyoruz, öncelikle online başvuru formlarınız doldurulacak sonrasında vize randevunuz alınacaktır.

  Randevu tarihinizde bizim operasyon ekibimiz size eşlik edecek ve parmak izi vermeniz için vize başvuru merkezine şahsen olarak gelmeniz gerekecektir. Daha sonra vize başvurunuz tamamlanmış olacak ve konsolosluğa dosyalarınız gitmiş olacak.

  İngiltere ticari vize daha erken sonuçlanır mı? Sorularınızı ve merak ettiğiniz işlem detaylarını cevaplamış olduk. Bu süreçte desteğimizi ve yardımımızı size sağlamış olacağız. 0212 970 05 53 bizi arayabilirsiniz.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Bilgi Sayfasına Dön
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp