Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgaristan Vizesi ne kadar sorusu en çok karşılaştığımız soruların başında gelmektedir. Bu nedenle sayfamızda Bulgaristan Schengen vizesi yai turistik, ticari, ziyaret ve transit vize ücretlerine ve D tipi Bulgaristan vize ücreti bilgisine yer verdik.

Kısa süreli Bulgaristan vizesi ücreti 180 Euro ve 220 Euro arasında değişkenlik gösterir. Bu bedelin içerisinde bankaya yatırılan Bulgaristan Konsolosluğu harç bedeli, vize hizmet merkezi servis bedeli dahildir. Sigorta ve otel konfirme belgeniz bulunmuyorsa bu konuda Bulgaristan Schengen Vize Merkezi uzmanlarımızı bilgilendiriniz. Onaylı otel konfirme belgesi ve seyahat sürenizi kapsayan seyahat sağlık sigortası konusunda da ek destek sağlamaktayız. 2024 yılı başvuruları için Bulgaristan vize fiyatları dağılımı aşağıdaki gibidir:

Bulgaristan Konsolosluğu harç bedeli 80 Euro dur. Bulgaristan Konsolosluğu bazı yabancı ülke vatandaşlarından ise 35 Euro almaktadır. Bulgaristan'ın vize işlemleri ile ilgili yetkilendirdiği resmi aracı acente ortalama 50 Euro hizmet bedeli talep etmektedir. Seyahat Sigorta bedelinin iki aylık ücreti ortalama 30 Euro dur. Minimum 10 Euro 'dan başlamaktadır. Otel konfirme veya davetiye için 10 ile 20 Euro arasında bir miktar talep edilmektedir. Tüm kısa süreli Schengen tipi vize türleri için vize ücreti aynıdır. 1 gün içerisinde sonuçlanan Bulgaristan acil vize başvurusu katma değerli hizmettir. Acil Bulgaristan vize ücreti 2024 yılı güncel bilgisini vize uzmanlarımızdan isteyebilirsiniz.

Bankaya yatırılan ücretler yalnızca konsolosluğun talep ettiği vize harç ücretidir. Konsolosluğun yetkilendirdiği firmanın ve Bulgaristan vize başvurularını kabul eden hizmet merkezlerinin ücretleri her kurumun kendi prensiplerine göre ödenmektedir. Yetkili kurum ve vize hizmet merkezlerinin ücretleri konsolosluk harç bedellerinden ayrı olarak talep edilir.

Bulgaristan vize başvurularınızda Bulgaristan vize fiyatı ve başvuru şartları hakkında daha fazla bilgi için iletişim kısmında yer alan numaralardan hattımıza bağlanabilir, dilerseniz sorularınızı [email protected] adresimize yazılı olarak iletebilirsiniz.

Bulgaristan Turistik Vize Ücreti 2024

Bulgaristan Konsolosluğu ve Bulgaristan Büyükelçiliği ne yapılan Bulgaristan turistik vize başvurularının vize harç bedelleri başvuru sahibinin vatandaşı olduğu ülkeye göre farklılık göstermemektedir. Kısa süreli ve tek girişli Bulgaristan Turistik Vizesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ve Türkiye oturum izni sahibi yabancı ülke vatandaşlarından talep edilen harç ücretleri farklılık gösterebilir. Bulgaristan Konsolosluğu 0-12 yaş aralığındaki çocuklardan (12 yaşını doldurmasından bir gün öncesine kadar) Bulgaristan vizesi harç bedeli talep etmemektedir.

Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi ne ödenen Bulgaristan vize fiyatı, kargo-kurye ücreti, seyahat sağlık sigortası gibi ödemeler Bulgaristan vizesi harç bedeli dışındadır.

Bulgaristan turist vize başvuru ücreti:

 • Bulgaristan Konsolosluğu harç ücreti 80 Euro
 • Vize işlem merkezi servis bedeli 50 Euro
 • Zorunlu seyahat sigortası bedeli 30-100 Euro
 • Konfirme ve rezervasyon belgesi bedeli 10-20 Euro dur.

Bu ücretler başvuru yapılan vize hizmet merkezi fiyat listesine ve talep edilen seyahat sigortasının geçerlilik süresine bağlı olarak değişebilmektedir.

Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgaristan Konsolosluğu Vize Ücretleri ve Bulgaristan Vizesi Ne Kadar?

Turistik, Ticari, Express, Transit, Özel Ziyaret Vizesi Konsolosluk Harç ücreti: 80 Euro 'dur. İşlem merkezi randevu ücreti 50 Euro dur. Seyahat sağlık sigortası ücretleri kalış sürenize bağlı olarak 30 Euro 'dan 100 Euro 'ya kadar değişmektedir. Bu tutara ek olarak faydalanılması halinde kargo/kurye ücreti, fotokopi/çıktı ücreti, Biyometrik foto servis ücreti gibi ek giderler bulunmaktadır. Bulgar vizesi ücreti tüm bu ücretlendirmeleri kapsamaktadır.

Bulgaristan Konsolosluğu vize başvurularının değerlendirilmesi için konsolosluk birimlerinin belirlediği harç ücretlerinin başkonsolosluk hesabına yatırılması gerekir. Bu ücretlere ek olarak başvuru hizmeti alınan yetkili başvuru merkezi servis ve hizmet bedelleri de bulunmaktadır. Bulgaristan vize başvurularında ibrazı zorunlu olan seyahat sağlık sigortası, ulaşım rezervasyon belgeleri, turistik vize başvurularında otel konfirmasyon belgesi, ek hizmet bedelleri karşılığında vize hizmet merkezlerinden ve turizm seyahat acentelerinden yaptırılabilmektedir.

Bulgaristan vizelerin kategorilerine (turistik, ticari, aile ziyareti vb.) göre Bulgaristan vize fiyatları da farklılıklar göstermekle birlikte Bulgaristan vizesi harç bedeli 80 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ücrete sizlere sunduğumuz danışmanlık hizmeti, evraklarınızın prosedürler çerçevesinde düzenlenmesi ve konsolosluğa sunulacak hale getirilmesi, konsolosluk harcı, sizin adınıza başvurunun gerçekleştirilesi, takip edilmesi ve pasaportunuz size ulaşana kadar tüm sürecin takibi dâhildir. Ayrıca yine vize türlerine göre gereklilik teşkil eden evrak türleri (otel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası vb.) tarafımızca düzenlenmekte ve maliyetleri size sunulan fiyatın içine dâhil edilmektedir.

12 yaş ve altındaki çocuklardan Bulgaristan vize ücreti talep edilmemektedir. Bulgaristan ın Rusya, Ukrayna, Moldova, Karadağ, Azerbaycan, Arnavutluk, Ermenistan, Gürcistan ve Bosna-Hersek ülkeleriyle arasındaki vize mutabakatlarına uygun şekilde, bu ülkenin vatandaşlığına sahip kişilerden talep edilen vize ücreti 35 Euro dur. Türkiye de oturma iznine sahip bu ülkelerin vatandaşları Bulgaristan vize işlemlerini Türkiye den gerçekleştirirken, onlardan talep edilen 35 Euro luk ücrete ek olarak Vize Başvuru Merkezi hizmet bedelini de ödemekle yükümlüdürler. Seyahat amacınıza uygun vize kategorisine göre belirlenen Bulgaristan vize ücreti öğrenmek için Vize Merkezi temsilcileriyle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Yabancı Ülke Vatandaşları İçin Bulgaristan Vize Ücreti

Arnavutluk, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Bosna-Hersek, Moldova, Karadağ, Rusya ve Ukrayna devletleri ile Bulgaristan Devleti arasındaki vize anlaşmalarına göre; bu ülkelerin vatandaşlarından Bulgaristan Turistik Vizesi için 35 Euro vize harç bedeli talep edilmektedir. Türkiye de ikamet eden Makedonya ve Sırbistan vatandaşları ise Bulgaristan Turistik Vizesi için vize harç bedeli ödemesinden muaf tutulmaktadır. Suriye, Irak, Arap Vatandaşları, Türkiye de oturma izni bulunduğu takdirde gerekli evraklarını hazırlayarak vize başvurusunda bulunabilirler. Arap, Irak, Suriye vatandaşları da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tabi olduğu vize prosedürlerine tabidir. Yabancı uyruklu vatandaşlar da başvuru yapılan kurumların tüm ek hizmet (seyahat sağlık sigortası, otel konfirmasyon belgesi, uçak/otel rezervasyonları, danışmanlık ücretleri) kapsamından yararlanabilmektedir.

Çocuklar İçin Vize Ücreti

Bulgaristan Konsolosluk birimleri 12 yaş altı çocuklardan vize başvuruları için konsolosluk harç bedeli talep etmez. Çocuklar için ayrı ayrı dosyalar hazırlanarak başvuru merkezine sunulmalıdır. Ancak çocuklar için de başvuru merkezlerine servis ve hizmet bedelleri ödenmektedir. Bulgaristan Vatandaşı Eşler İçin Vize Ücreti, Bulgar vatandaşı ile evlilik yapan kişiler eğer evliliklerini Bulgaristan da da tanıtmışlarsa vize ücreti ödemekten muaftırlar. Bulgar evlilik cüzdanına sahip olan eşler, başvuru yaparken konsolosluk vize harcını ödemez. Ancak yapılan evlilik Bulgaristan da tanıtılmamışsa diğer eş vize harcını ödemekle mükelleftir. Vize harcının ödenmediği durumlarda başvuru işleme alınmayacaktır. Evlilik tanıtılma işlemleri yapılmadığı takdirde Bulgar vatandaşı olmayan diğer eş normal vize koşullarını yerine getirmek zorundadır.

Bulgaristan Transit Vize Ücreti 2024

Transit geçiş için Bulgaristan vize fiyatları, turistik ve ticari amaçlı yapılan vize başvuruları ile aynıdır. Her şey dahil (konsolosluk harcı, randevu ücreti, hizmet bedeli) Bulgaristan transit vize ücreti 180 Euro 'dur.

Bulgaristan Ticari Vize Ücreti 2024

Bulgaristan Konsolosluğu ticari vize harç ücreti 80 Euro 'dur. İşlem merkezi randevu ücreti 50 Euro dur. Seyahat sağlık sigortası ücretleri kalış sürenize bağlı olarak 30 Euro 'dan 100 Euro 'ya kadar değişmektedir.

Bulgaristan Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

Bulgaristan seyahat sağlık sigortası ücretleri sigorta poliçesini düzenleyen kuruma bağlı olarak değişecektir. Aşağıdaki fiyatlar bilgilendirme amaçlı hazırlanmış, ortalama fiyatı belirten ücretlerdir.

 • 1 Aya Kadar Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 30 Euro
 • 2 Aya Kadar Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 40 Euro
 • 3 Aya Kadar Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 50 Euro
 • 6 Aya Kadar Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 80 Euro
 • 1 Yıla Kadar Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 100 Euro

Bulgaristan D Vize Ücreti

Bulgaristan vizesi ne kadar sorusu için uzun süreli vize türü olan Bulgaristan D vize ücreti D vize türüne ve danışmanlık süreçlerine bağlı olarak değişmektedir. Vizenin reddedilmesi halinde Bulgar vizesi ücreti iadesi yapılmamaktadır. Ayrıca acente dışında vize danışmanlık hizmeti alınan bir kurum varsa, bu hizmetin karşılığında da belirlenen bir miktarda ödeme yapılacağı da unutulmamalıdır.

Bulgaristan vize fiyatı faydalanılan başvuru hizmetine bağlı olarak değişebilmektedir. Bulgaristan da yaşamak isteyen emekliler, Bulgaristan da şirket temsilciliği kuranlar, Bulgaristan da ev sahibi olanlar, Bulgaristan vatandaşlığı hakkı bulunan göçmenler, Bulgaristan da uzun dönem öğrenim görecek öğrenciler, yatırımcılar, aile birleşimi kapsamıyla Bulgaristan da ikamet edecekler Bulgaristan D vize başvurusunda bulunabilirler. D vize için Bulgaristan vize fiyatları, D vize talep nedenine bağlı olarak değişebilmektedir. Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğunun D vize harç ücreti kısa süreli harç ücretinden farklıdır.

Bulgaristan D vize ücreti, D vize talep etme nedeninize bağlı olarak değişebilmektedir. D vize talep nedeninizi Bulgaristan Vize Merkezi yetkilimize açıklayarak D vize başvuru ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz. D vize başvurularında harç ücretini başvuru sahibinin şahsen yatırması ve başvurusunu konsoloslukta hazır bulunarak şahsen gerçekleştirmesi gerekmektedir. Türkiye den başvuru yapacak yabancılar ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bulgaristan oturum izni ücreti aynıdır.

Bulgaristan vize ücreti 2024 yılı bilgisi için 0212 970 05 22 numarasından destek hattımıza bağlanarak, kişisel başvuru sebebinizi belirterek ücretsiz bilgilendirme e-maili talep edebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgaristan ile ilgili sizden gelen sorular

15 sorudan en popüler 15 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Bulgaristan vizesi kaç para
  a. pervane, 11 Mar 2022, 15:21

  Merhaba, Bulgaristan için sizlerden birkaç bilgi rica edeceğiz. Ücret ve süreç hakkında detaylı aktarırsanız sevinirim. Eşim ve ben emekliyiz ve Bulgaristan’a yolculuk planlamaktayız eşimin yakın bir arkadaşı orada ve kızının düğünü var 2 gün kalıp döneceğiz aksilik çıkmazsa şayet. Şimdi tüm bu başvurular ve süreç için Bulgaristan vizesi kaç para? Bize Bulgaristan’a gidip gelmek ne kadar tutar tahmini? Ve gidersek şayet aracımızla gideceğiz neler gerekir? Araç için ve başvuru için? Bildirirseniz hemen başvuru için işlemleri başlatabiliriz. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Vize Ücreti 2021
  Ç.L, 13 Oca 2021, 15:14

  Bulgaristan vize ücreti 2021 için bilgi alabilir miyim? Ücretler içinde neler var? Daha sonra ek ücretler çıkabilir mi? Bulgaristan vize başvurusu yaptığımda eğer ret alırsam ödediğim ücretler ve servis bedellerini geri alma şansım var mıdır? Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan vize fiyatları 2021
  Ç.L, 15 Ara 2020, 14:27

  İyi günler Vize Merkezi. Arkadaşımla önümüzdeki yaz Bulgaristan’a tatile gitmeyi planlıyoruz. Bulgaristan vize fiyatları 2021 yılı için ne kadar bilgi alabilir miyim? Normal bir vize için ne kadar ücret ödemem gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan vize fiyatları 2020
  Ç. Sığınak, 30 Nis 2020, 11:35

  Merhaba, önümüzdeki yaz Bulgaristan vizesine başvurmam gerekecek, Bulgaristan vize fiyatları 2020 yılı için şu an ne kadardır, artış var mı , genel bilgi verebilir misiniz? Normal bir vize için ne kadar ödemem yapmamız gerekecek?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan D vize ücreti
  C.Altun, 29 Nis 2020, 23:10

  Merhaba, Bulgaristan da öğrenciydim, fakat ailevi sebeplerden dolayı eğitimime ara vermek zorunda kalmıştım. Tekrar evraklarımı toparlıyorum ve vize fiyatları ile ilgili internette araştırma yapıyorum ancak karşıma farkı farklı fiyatlar çıkıyor. Bulgaristan D vize ücreti ne kadar oluyor? Ödeme yapınca ne için ödeme yapacağız? Sonradan başka ücretler çıkacak mı? Fiyat konusunda beni bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkür ederim

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Vize Ücreti 2020
  S. Aksan, 31 Mar 2020, 15:48

  Bulgaristan vize ücreti 2020 için bilgi alabilir miyim? Ücretler içinde neler var

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Konsolosluğu Hesap Numarası
  S. Çevik, 07 May 2019, 14:18

  Sofya'da üniversite okuyan arkadaşımın yanına ziyarete gideceğim. Bulgaristan ziyaret vizesi ile turist vize ücreti aynı mı? Bulgaristan vize hesap numarası nedir, parayı hangi hesap numarasına yatırıyoruz? Yardımcı olur musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan C Vize Ücreti
  K. Yakup, 03 May 2019, 10:43

  Bulgaristan üzerinden şahsi arabamla Belgrad’a gidip 10 gün kalıp sonra Türkiye’ye geri dönmek istiyorum. Ne yapmam gerekiyor. Vize için ödemem gereken toplam ücret nedir? Bulgaristan c vize ücreti nedir, transit vize b mi? B vize mi almam gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Vize Bedeli 2019
  K. Uzun, 02 May 2019, 13:48

  Merhabalar; Haziranda açılacak Haydarpaşa-Belgrad treni ile Bulgaristan üzerinden geçeceğiz. Vize olarak ne vizesi almamız gerekiyor ve Bulgaristan vize bedeli nedir? Yardımcı olursanız çok seviniriz

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan vize ücreti
  L.A., 02 Eki 2018, 15:23

  Merhaba, Bulgaristan vize ücreti için birçok yerle görüşmeme rağmen hepsi farklı fiyat söyledi. Bulgaristan vize ücreti ne kadardır? Bulgaristan konsolosluğuna kendim başvuru yapsam vizemi alabilir miyim ?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • bulgaristan Vize Ücreti 2019
  y. koç, 27 Şub 2018, 11:37

  merhaba Kurumsal bir Şirkette Yoneticiyim. ilk defa bulgaristana vize alacağım. Bulgaristan vize almak kolay mı ve ne kadar? gereken evrakları ve banka ve hesap numaranızı rica edecektim. Konsolosluk Bulgaristan vize harcının yanında ne gibi masraflar oluyor? kurye ile gondereceğim belgelerimi aynı şekilde tarafıma gerı yollarsınız teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgarsitan vize ücreti ne kadar
  N.Yüksel, 04 Tem 2017, 20:23

  Merhaba . Bulgaristan vize ücreti ne kadar ve nereden başvurabilirim ?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Konsolosluğu Multi Vize Ücretleri Ne Kadar?
  O. Hacıoğlu, 26 Nis 2017, 15:36

  Merhabalar Vize Merkezi, Eşim Bulgaristan Vatandaşı. Bulgaristan’a eş ziyareti için 1 yıllık çok girişli multi vize almak istiyorum. Gereken evraklar ve ücreti hakkında bilgi verebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Oturma İzni Ücreti 2019
  G. Toktaş, 08 Mar 2017, 14:13

  İyi günler, Vize Merkezi size bir sorum olacaktı. Eşim Türk asıllı Bulgaristan vatandaşı, 2005 yılından beri evliyiz. Türkiye' de yaşıyoruz. 2 çocuğumuz var. Onları da Bulgaristan vatandaşı yaptık. Ben de Bulgaristan vatandaşı olmak istiyorum. Süre ,ücret ,yapılması gereken işlemler nedir? Konuyla alakalı bilgi vermenizi rica ederim...

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgar Vize Ücreti 2019
  Baransel, 27 Eki 2016, 11:25

  Kolay gelsin. Üç kişi Bulgaristan Vizesi almak istiyoruz. Gerekli evraklar ve kişi başı vize ücreti nedir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Bulgaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp