Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgaristan Vizesi ne kadar sorusu en çok karşılaştığımız soruların başında gelmektedir. Bu nedenle sayfamızda Bulgaristan C tipi kısa süreli Bulgaristan turistik, ticari, ziyaret ve transit vize ücretlerine ve D tipi Bulgaristan vize ücreti bilgisine yer verdik.

Kısa süreli Bulgaristan vizesi ücreti ortalama 180 € ve 200  Euro'dur. Bu bedelin içerisinde bankaya yatırılan Bulgaristan Konsolosluğu harç bedeli, vize hizmet merkezi servis bedeli dahildir. Sigorta ve otel konfirme belgeniz bulunmuyorsa bu konuda Bulgaristan Vize Merkezi uzmanlarımızı bilgilendiriniz. Onaylı otel konfirme belgesi ve seyahat sürenizi kapsayan seyahat sağlık sigortası konusunda da ek destek sağlamaktayız. 2023 yılı başvuruları için Bulgaristan vize fiyatları dağılımı aşağıdaki gibidir:

Bulgaristan Konsolosluğu harç bedeli 80 Euro’dur. Bulgaristan Konsolosluğu bazı yabancı ülke vatandaşlarından ise 35 Euro almaktadır. Bulgaristan’ın vize işlemleri ile ilgili yetkilendirdiği resmi aracı acente ortalama 50 Euro hizmet bedeli talep etmektedir. Seyahat Sigorta bedelinin iki aylık ücreti ortalama 30 Euro’dur. Minimum 10 €'dan başlamaktadır.  Otel konfirme veya davetiye için 10 ile 20 Euro arasında bir miktar talep edilmektedir. Tüm kısa süreli C tipi vize türleri için vize ücreti aynıdır. 1 gün içerisinde sonuçlanan Bulgaristan acil vize başvurusu katma değerli hizmettir. Acil Bulgaristan vize ücreti 2023 yılı güncel bilgisini vize uzmanlarımızdan isteyebilirsiniz.

Bankaya yatırılan ücretler yalnızca konsolosluğun talep ettiği vize harç ücretidir. Konsolosluğun yetkilendirdiği firmanın ve Bulgaristan vize başvurularını kabul eden hizmet merkezlerinin ücretleri her kurumun kendi prensiplerine göre ödenmektedir. Yetkili kurum ve vize hizmet merkezlerinin ücretleri konsolosluk harç bedellerinden ayrı olarak talep edilir.

Bulgaristan vize başvurularınızda Bulgaristan vize fiyatı ve başvuru şartları hakkında daha fazla bilgi için iletişim kısmında yer alan numaralardan hattımıza bağlanabilir, dilerseniz sorularınızı bulgaristan@vizemerkezi.com adresimize yazılı olarak iletebilirsiniz.

Bulgaristan Turistik Vize Ücreti 2023

Bulgaristan Konsolosluğu ve Bulgaristan Büyükelçiliği’ne yapılan Bulgaristan turistik vize başvurularının vize harç bedelleri başvuru sahibinin vatandaşı olduğu ülkeye göre farklılık göstermemektedir. Kısa süreli ve tek girişli Bulgaristan Turistik Vizesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ve Türkiye oturum izni sahibi yabancı ülke vatandaşlarından talep edilen harç ücretleri farklılık gösterebilir. Bulgaristan Konsolosluğu 0-12 yaş aralığındaki çocuklardan (12 yaşını doldurmasından bir gün öncesine kadar) Bulgaristan vizesi harç bedeli talep etmemektedir.

Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi’ne ödenen Bulgaristan vize fiyatı, kargo-kurye ücreti, seyahat sağlık sigortası gibi ödemeler Bulgaristan vizesi harç bedeli dışındadır.

Bulgaristan turist vize başvuru ücreti:

  • Bulgaristan Konsolosluğu harç ücreti 80 Euro
  • servis bedeli 50 Euro
  • zorunlu seyahat sigortası bedeli 30-100 Euro
  • konfirme ve rezervasyon belgesi bedeli 10-20 Euro’dur.

Bu ücretler başvuru yapılan vize hizmet merkezi fiyat listesine ve talep edilen seyahat sigortasının geçerlilik süresine bağlı olarak değişebilmektedir.

Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgaristan Konsolosluğu Vize Ücretleri ve Bulgaristan Vizesi Ne Kadar?

Turistik, Ticari, Express, Transit, Özel Ziyaret Vizesi Konsolosluk Harç ücreti: 80 Euro'dur. İşlem merkezi randevu ücreti 50 Euro’dur. Seyahat sağlık sigortası ücretleri kalış sürenize bağlı olarak 30 Euro'dan 100 Euro'ya kadar değişmektedir. Bu tutara ek olarak faydalanılması halinde kargo/kurye ücreti, fotokopi/çıktı ücreti, Biyometrik foto servis ücreti gibi ek giderler bulunmaktadır. Bulgar vizesi ücreti tüm bu ücretlendirmeleri kapsamaktadır.

Bulgaristan Konsolosluğu vize başvurularının değerlendirilmesi için konsolosluk birimlerinin belirlediği harç ücretlerinin başkonsolosluk hesabına yatırılması gerekir. Bu ücretlere ek olarak başvuru hizmeti alınan yetkili başvuru merkezi servis ve hizmet bedelleri de bulunmaktadır. Bulgaristan vize başvurularında ibrazı zorunlu olan seyahat sağlık sigortası, ulaşım rezervasyon belgeleri, turistik vize başvurularında otel konfirmasyon belgesi, ek hizmet bedelleri karşılığında vize hizmet merkezlerinden ve turizm seyahat acentelerinden yaptırılabilmektedir.

Bulgaristan vizelerin kategorilerine (turistik, ticari, aile ziyareti vb.) göre Bulgaristan vize fiyatları da farklılıklar göstermekle birlikte Bulgaristan vizesi harç bedeli 80 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ücrete sizlere sunduğumuz danışmanlık hizmeti, evraklarınızın prosedürler çerçevesinde düzenlenmesi ve konsolosluğa sunulacak hale getirilmesi, konsolosluk harcı, sizin adınıza başvurunun gerçekleştirilesi, takip edilmesi ve pasaportunuz size ulaşana kadar tüm sürecin takibi dâhildir. Ayrıca yine vize türlerine göre gereklilik teşkil eden evrak türleri (otel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası vb.) tarafımızca düzenlenmekte ve maliyetleri size sunulan fiyatın içine dâhil edilmektedir.

12 yaş ve altındaki çocuklardan Bulgaristan vize ücreti talep edilmemektedir. Bulgaristan’ın Rusya, Ukrayna, Moldova, Karadağ, Azerbaycan, Arnavutluk, Ermenistan, Gürcistan ve Bosna-Hersek ülkeleriyle arasındaki vize mutabakatlarına uygun şekilde, bu ülkenin vatandaşlığına sahip kişilerden talep edilen vize ücreti 35 Euro’dur. Türkiye’de oturma iznine sahip bu ülkelerin vatandaşları Bulgaristan vize işlemlerini Türkiye’den gerçekleştirirken, onlardan talep edilen 35 Euro’luk ücrete ek olarak Vize Başvuru Merkezi hizmet bedelini de ödemekle yükümlüdürler. Seyahat amacınıza uygun vize kategorisine göre belirlenen Bulgaristan vize ücreti öğrenmek için Vize Merkezi temsilcileriyle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Yabancı Ülke Vatandaşları İçin Bulgaristan Vize Ücreti

Arnavutluk, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Bosna-Hersek, Moldova, Karadağ, Rusya ve Ukrayna devletleri ile Bulgaristan Devleti arasındaki vize anlaşmalarına göre; bu ülkelerin vatandaşlarından Bulgaristan Turistik Vizesi için 35 Euro vize harç bedeli talep edilmektedir. Türkiye’de ikamet eden Makedonya ve Sırbistan vatandaşları ise Bulgaristan Turistik Vizesi için vize harç bedeli ödemesinden muaf tutulmaktadır. Suriye, Irak, Arap Vatandaşları, Türkiye’de oturma izni bulunduğu takdirde gerekli evraklarını hazırlayarak vize başvurusunda bulunabilirler. Arap, Irak, Suriye vatandaşları da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tabi olduğu vize prosedürlerine tabidir. Yabancı uyruklu vatandaşlar da başvuru yapılan kurumların tüm ek hizmet (seyahat sağlık sigortası, otel konfirmasyon belgesi, uçak/otel rezervasyonları, danışmanlık ücretleri) kapsamından yararlanabilmektedir.

Çocuklar İçin Vize Ücreti

Bulgaristan Konsolosluk birimleri 12 yaş altı çocuklardan vize başvuruları için konsolosluk harç bedeli talep etmez. Çocuklar için ayrı ayrı dosyalar hazırlanarak başvuru merkezine sunulmalıdır. Ancak çocuklar için de başvuru merkezlerine servis ve hizmet bedelleri ödenmektedir. Bulgaristan Vatandaşı Eşler İçin Vize Ücreti, Bulgar vatandaşı ile evlilik yapan kişiler eğer evliliklerini Bulgaristan’da da tanıtmışlarsa vize ücreti ödemekten muaftırlar. Bulgar evlilik cüzdanına sahip olan eşler, başvuru yaparken konsolosluk vize harcını ödemez. Ancak yapılan evlilik Bulgaristan’da tanıtılmamışsa diğer eş vize harcını ödemekle mükelleftir. Vize harcının ödenmediği durumlarda başvuru işleme alınmayacaktır. Evlilik tanıtılma işlemleri yapılmadığı takdirde Bulgar vatandaşı olmayan diğer eş normal vize koşullarını yerine getirmek zorundadır.

Bulgaristan Transit Vize Ücreti 2023

Transit geçiş için Bulgaristan vize fiyatları, turistik ve ticari amaçlı yapılan vize başvuruları ile aynıdır. Her şey dahil (konsolosluk harcı, randevu ücreti, hizmet bedeli) Bulgaristan transit vize ücreti 170 Euro'dur.

Bulgaristan Ticari Vize Ücreti 2023

Bulgaristan Konsolosluğu ticari vize harç ücreti 80 Euro'dur. İşlem merkezi randevu ücreti 50 Euro’dur. Seyahat sağlık sigortası ücretleri kalış sürenize bağlı olarak 30 Euro'dan 100 Euro'ya kadar değişmektedir.

Bulgaristan Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

Bulgaristan seyahat sağlık sigortası ücretleri sigorta poliçesini düzenleyen kuruma bağlı olarak değişecektir. Aşağıdaki fiyatlar bilgilendirme amaçlı hazırlanmış, ortalama fiyatı belirten ücretlerdir.

  • 1 Aya Kadar Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 30 Euro
  • 2 Aya Kadar Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 40 Euro
  • 3 Aya Kadar Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 50 Euro
  • 6 Aya Kadar Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 80 Euro
  • 1 Yıla Kadar Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 100 Euro

Bulgaristan D Vize Ücreti

Bulgaristan vizesi ne kadar sorusu için uzun süreli vize türü olan Bulgaristan D vize ücreti D vize türüne ve danışmanlık süreçlerine bağlı olarak değişmektedir. Vizenin reddedilmesi halinde Bulgar vizesi ücreti iadesi yapılmamaktadır. Ayrıca acente dışında vize danışmanlık hizmeti alınan bir kurum varsa, bu hizmetin karşılığında da belirlenen bir miktarda ödeme yapılacağı da unutulmamalıdır.

Bulgaristan vize fiyatı faydalanılan başvuru hizmetine bağlı olarak değişebilmektedir. Bulgaristan’da yaşamak isteyen emekliler, Bulgaristan’da şirket temsilciliği kuranlar, Bulgaristan’da ev sahibi olanlar, Bulgaristan vatandaşlığı hakkı bulunan göçmenler, Bulgaristan’da uzun dönem öğrenim görecek öğrenciler, yatırımcılar, aile birleşimi kapsamıyla Bulgaristan’da ikamet edecekler Bulgaristan D vize başvurusunda bulunabilirler. D vize için Bulgaristan vize fiyatları, D vize talep nedenine bağlı olarak değişebilmektedir. Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğunun D vize harç ücreti kısa süreli harç ücretinden farklıdır.

Bulgaristan D vize ücreti, D vize talep etme nedeninize bağlı olarak değişebilmektedir. D vize talep nedeninizi Bulgaristan Vize Merkezi yetkilimize açıklayarak D vize başvuru ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz. D vize başvurularında harç ücretini başvuru sahibinin şahsen yatırması ve başvurusunu konsoloslukta hazır bulunarak şahsen gerçekleştirmesi gerekmektedir. Türkiye’den başvuru yapacak yabancılar ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bulgaristan oturum izni ücreti aynıdır.

Bulgaristan vize ücreti 2023 yılı bilgisi için 0212 970 05 22 numarasından destek hattımıza bağlanarak, kişisel başvuru sebebinizi belirterek ücretsiz bilgilendirme e-maili talep edebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Ücreti

Yükleniyor...