Bulgaristan Ticari Vize

Bulgaristan Ticari Vize

Bulgaristana 90 günden kısa sürecek olan iş amaçlı görüşme, toplantı, fuar ve ticari bir faaliyet amaçlı bir seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, ülke sınırlarına giriş yapabilmesi için kısa süreli Bulgaristan Ticari Vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. 2024 Nisan ayı itibarıyla Schengen vize sistemine dahil olan Bulgaristan, vize başvurularında parmak izi kaydı zorunluluğu getirmiştir. Bu nedenle şahsen konsoloslukta bulunmanıza gerek kalmaksızın sizin adınıza başvurunuzu tamamlamaktayız.

Bulgaristan ticari vize başvurunuzu başlatabilmemiz için aşağıdaki evrakları ofisimize kargo ile veya şahsen iletmeniz yeterli olacaktır. Size yakın olan bölgedeki Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak durumunuzu anlatın ve size güncel evrak listesini göndermelerini isteyin. Müşteri temsilcilerimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.

Bulgaristan Departmanı vize uzmanlarımız tarafından tarafınıza gönderilen e-mailde en güncel gerekli evrak listesiyle birlikte vize ücreti, aracı kurum ücreti, seyahat sağlık sigortası ücreti total olarak tarafınıza bildirilecektir. Bilgi ve başvuru için arayabilirsiniz. 0212 970 05 22

Bulgaristan Ticari Vize Nasil Alinir

Bulgaristan Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar 2024

Değerli Ziyaretçilerimiz, vize başvuruları için beyan edeceğiniz evraklarınızın güncel tarihli olduğundan emin olunuz.

 • Pasaport - En az bir (1) yıl geçerli.
 • Ticari Davetiyenin Orijinali. (Bulgaristandaki davet gönderen şirketin bulunduğu şehrin Polis Merkezi, Yabancılar Şubesinden onaylanmış olmalı)
 • Biyometrik Fotoğraf: İki (2) adet 35x45 milimetre ölçülerinde. Son üç (3) ay içerisinde çekilmiş.
 • İşlemleriniz için, Bulgaristan Vizesi İşlemi Takip Belgesi.
 • Bulgaristan Başkonsolosluğuna hitaben yazılan Dilekçe. Şirketinizin kaşeli, imzalı ve antetli kâğıdına, gidiş amacınızı ve görev belirtilmiş yazı.
 • Şirketin Faaliyet Belgesi, Şirketin Sicil Gazetesi, İmza Sirküleri, Vergi Levhası.
 • Şirketin Banka Hesap Cüzdanı Fotokopisi. (Seyahat ve konaklama masraflarınızı karşılayacak miktarda bakiyenizin olması gerek)
 • Ticari Vize için başvuracak kişi çalışan ise yukarıdaki belgelere ilaveten: SGK Dökümü (Son 3 aya ait)
 • İşe Giriş Bildirgesi.
 • Maaş Bordrosu: Kaşeli ve İmzalı.
 • Sözleşmeli çalışan ise Noter tasdikli İş Sözleşmesinin orijinali.
 • Bulgaristandan Davetiye almış olduğunuz firma ile iş ilişkilerinizi kanıtlayan Fatura, Gümrük Beyannamesi, Sözleşme, Anlaşma vb. evraklar.
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği. (Nüfus Müdürlüğünden alınır)
 • Bulgaristan ticari vize

Bulgaristan Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar Hakkında Ayrıntılı Bilgi

 • Bulgaristana iş amaçlı seyahat gerçekleştirecek olan Umuma Mahsus Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bu ülkeye giriş yapabilmeleri için Bulgaristan Ticari Vize (Bulgaristan Schengen Vizesi) almaları gerekir.
 • Ticari Vize talebi için hazırlanacak olan başvuru dosyasında bulunması gereken evraklarda başvuru sahibinin işi ile ilgili de kanıtlar sunması gerekir. Ayrıca Bulgaristanda gidilecek olan etkinlikten veya görüşülecek olan şirketten davetiye de alınması gerekir. Tüm belgelerin eksiksiz olarak tamamlanması ve içeriklerinin doğru şekilde doldurulması, doğru bilgiler içermesi gerekir. Tabii alınacakları resmi kurumlar tarafından da imza, kaşe ve apostilli şekilde onaylanarak hazırlanmaları da işlemlerin olumlu bir şekilde tamamlanması için gereklidir.
 • Ticari Vizesi almak isteyen şirket sahipleri/ortakları veya şirket çalışanlarının ticari davetiye almaları gerekmektedir. Bulgaristan Ticari Vize için gerekli evrakların en önemlisi Bulgaristandaki firmadan gönderilecek olan davet mektubudur. Bulgaristandan davet mektubu gönderen şirketin, bulunduğu şehirdeki Yabancılar Şubesine veya Emniyet Merkezine onaylatması ve davetiyenin orijinal halini Ticari Vize başvurusunda bulunan kişi veya kişilere posta yoluyla göndermesi gerekmektedir.
 • Ticari Vizesi almak için gerekli olan davet mektubunun geçerlilik süresi en fazla üç (3) aydır. Eğer Bulgaristan seyahatinizin amacı ticari bir faaliyeti içermiyorsa Ticari Vize başvurusunda bulunamazsınız.
 • Uzun süreli Ticari Vize talebinde bulunuyorsanız Bulgaristanda ticari ilişki içinde olduğunuz şirketten davet mektubu almanın yanında eğer varsa söz konusu şirketle ticari ilişki içinde olduğunuzu ispat eden anlaşma metni, sözleşme, gümrük beyannamesi gibi ticari faaliyeti belgeleyen evrakları da sunmanız gerekmektedir.
 • Ticari vize başvurusu işlemleri sırasında Bulgaristan Konsolosluğu gerekli bulduğu durumlarda ek evrak talebinde bulunabilir, vize başvuru sahibini mülakat için konsolosluğa çağırabilir.
 • Ticari vizesi talebinin Bulgaristan Konsolosluğu tarafından ret ile sonuçlandığı durumlarda Konsolosluk ve vize işlemlerini yürüten acente veya vize merkezi vize harç bedellerini başvuru sahibine geri ödememektedir. Vize sonucu ne olursa olsun, her koşulda vize harç bedellerinin geri ödemesi yapılmaz. Vize sonucuyla ilgili tek karar mercii Bulgaristan Konsolosluğu ve Büyükelçiliğine aittir.
 • Ticari Vizeye sahibi olup, Bulgaristana özel araçla gidilecekse Yeşil Sigorta yaptırılması gerekmektedir.

Bulgaristan Ticari Vize Başvuru Formu Hakkında

Bulgar Vizesi almak isteyenler Bulgaristan Schengen Vize Başvuru Formunu doldurmakla yükümlüdürler. Eksiksiz ve diğer vize başvuru evraklarıyla tutarlılık içermesi gereken vizesi başvuru formu gerçek bilgileri içermelidir. Bulgar Konsolosluğunun vize sürecinde başvuru dosyanızda gördüğü çelişkili bilgi veya bilgiler vize talebinizin ret ile sonuçlanmasına sebebiyet verebilir. Bulgaristan Schengen vize başvuru formu Türkçe veya İngilizce dillerinde doldurulabilir.

Bütün bilgileri eksiksiz ve gerçeğe uygun şekilde formdaki ilgili yere yazdıktan sonra atacağınız imzanın pasaportunuzdaki ile aynı olması gerekmektedir. Vize başvuru formunda belirttiğiniz ülkeye giriş ve ülkeden ayrılır tarihlerinizin dilekçe yazan tarihlerle uyumlu olduğuna, pasaport numarası, kimlikteki ad ve soyadı gibi ayrıntılara dikkat edilmesi unutulmamalı. Bulgaristan vize başvuru formunu aşağıdaki linklerden bilgisayarınız indirebilirsiniz.

3 Adımda Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

 1. Hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo ile ulaştırın.
 2. Evraklarınızın teslim alındığı bilgisini sizlerle paylaşıp, en uygun başvuru gününde vize başvurunuzu gerçekleştirmiş olacağız.
 3. Başvuru işlemlerinizin sonlanmasının ardından pasaportlarınızı onayınıza sunarak kargo aracılığı ile sizlere ulaştıracağız.

Bulgaristan Ticari Başvurusu Hakkında Önemli Notlar

Seyahate araçla gidecek iseniz Yeşil Sigorta (Uluslararası Araç Sigortası) ve Uluslararası Ehliyetinizi yaptırmadan yola çıkmayınız. Bulgaristan sınırından girerken otel rezervasyon belgenizi yanınızda bulundurunuz.

Türkiye Oturum İzni sahibi yabancı vatandaşlar Bulgaristan vizesi başvurularını yalnızca Bulgaristan Konsolosluğuna yapabilir. Bulgaristan D Vize hakkında detaylı bilgi için Bulgaristan oturma izni sayfamıza göz atabilirsiniz.

Bulgaristan vize işlemleri ortalama 10-15 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. (Bulgaristan ve Türkiye resmi tatilleri ile konsolosluğun iş yoğunluğunun fazla olduğu döneme denk gelen vize başvurularında bu süre uzayabilmektedir) Bulgaristan vize işlemleri ile ilgili karar yetkisi yalnızca Bulgaristan Konsolosluğuna ve Bulgaristan Büyükelçiliğine aittir.

Bulgaristan Ticari Vize Başvuruları Nereye yapılır?

Bulgaristan Ticari Vize başvurularını yapacağınız Bulgaristan Konsolosluğu ikamet ettiğiniz şehre göre değişir. Aşağıdaki listede, bulunduğunuz ile göre hangi Bulgaristan Konsolosluğuna başvuru yapmanız gerektiği belirtilmektedir.

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Görev bölgesi

İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Çanakkale

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Görev bölgesi

Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, Karabük

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çorlu

Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi

Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir, Yalova

Bulgaristan Ticari Vize Harç Ücretleri

Bulgaristan Turistik vize başvurularında konsolosluk hesabına vize harcı yatırılması gerekmektedir. Harçlar başvuruda bulunan kişilerin uyruklarına ve yaşlarına göre değişiklik göstermektedir. Vize harç ücretleri ve yatırılacak banka hesap bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi için Vize merkezi müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Arnavutluk, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Bosna Hersek, Moldova, Karadağ, Rusya, Ukrayna 45 Euro

Diğer Ülkeler 90 Euro

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Hesap Bilgileri

Vize Harcı Konsolosluk Banka Hesap Bilgileri

Garanti Bankası

Hesap Numarası : 00082/9091985

IBAN Numarası: TR83 0006 2000 0820 0009 0919 85

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Hesap Bilgileri

Garanti Bankası

Hesap Numarası: 395/9074277

IBAN Numarası: TR26 0006 2000 3950 0009 0742 77

Bulgaristan Edirne Konsolosluğu

İş Bankası

IBAN Numarası: TR65 0006 4000 0011 3000 6037 26

Bulgaristan Bursa Konsolosluğu

Garanti Bankası

IBAN Numarası: TR65 0006 4000 0011 3000 6037 26

İzmir Bulgaristan Konsolosluğu

Garanti Bankası

Hesap No: 395/9064678

IBAN: TR15 0006 2000 3950 0009 0646 78

Gaziantep Bulgaristan Konsolosluğu

Garanti bankası

Hesap No:00082 / 9091985

Iban: TR83 0006 2000 0820 0009 0919 85

Bulgaristan Ticari Vize Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bulgaristan Ticari Vizesi için nereye başvurabilirim?

Bulgaristan Ticari Vizesi akredite olmuş acentelere, Vize Merkezine başvurmanız Konsolosluk ve büyükelçiliklerine vize işlemlerinizi başvuruda bulunabilirsiniz.

Ticari Vizesi için başvuruda bulunmak istiyorum, fakat Bulgar firma bana davetiye gönderemiyor. Davetiyesiz ticari vize için başvuruda bulunabilir miyim?

Ticari vize için gerekli evrakların başında davetiye gelmektedir. Davetiyeniz olmaksızın ticari vize başvurusunda bulunamazsınız.

Bulgar firma size davetiye gönderemiyorsa konu ile Ticari Vizesi için gereken davet mektubu ne kadar süre ile geçerlidir?

Ticari Vizesi için gereken davet mektubunun geçerlilik süresi maksimum üç (3) aydır.

Ticari Vizesi almak Turistik Bulgaristan vizesi almaktan daha mı kolay?

Yabancı ülkelere yapılacak olan seyahatlerde o ülkeden gelen davet yazıları konsolosluklarda her zaman avantaj sağlamaktadır. Ticari Vizesi için en önemli belge ise Bulgaristandaki şirketten gelen davet yazısıdır. Daha önce almış olduğunuzu Ticari Vize var ise bir sonraki Bulgaristan Ticari Vizesi uzun süreli olma ihtimali çok yüksek. Daha önceden alınmış Bulgaristan vizeniz yok ise uzun süreli Ticari Vize almanız düşük ihtimal. Konu ile ilgili müşteri temsilcilerimize danışabilirsiniz.

Şirketi olan herkes, Bulgaristanı ziyaret etmek için Bulgaristan Ticari Vizesi başvurusunda mı bulunmalı?

Şirketi olan herkes Ticari Vize başvurusunda bulunmak zorunda değil. Seyahat amacınız ticari bir faaliyet içermiyorsa Bulgaristan turist vize başvurusunda bulunmalısınız.

Bulgaristan Ticari Vize

Bulgaristan ile ilgili sizden gelen sorular

27 sorudan en popüler 20 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Bulgaristan ticari davetiyem var, ailemi de götürebilir miyim?
  a. kolan, 19 Nis 2022, 09:55

  Merhaba, Eşim ile biz bir kurumsal firmada çalışmaktayız. İki küçük kızımız var Bulgaristan’a seyahat etmeyi planlıyoruz. Ticari davetiyemiz Bulgaristan’dan geldi fakat çocuklarımızı bu süreçte bırakabileceğimiz hiçbir yer yok. Kendi anne babalarımız yurt dışında yaşadıkları için güvenebileceğimiz bir yer yok ne yazık ki. Bulgaristan ticari davetiyem var, ailemi de götürebilir miyim? Yani küçük kızlarımız bizimle gelebilir mi? Ve onlar için gereken evraklarda çocuk olduklarından ötürü ekstra bir şey eklememiz gerekiyor mu? Vize başvurusu için gereken evraklar, süreç ve kaç gün içerisinde sonuçlanacağına dair sizlerden bilgi rica etmekteyim. Teşekkürler, İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan'dan ev aldım ticari vize nasıl alırım?
  o. barutcu, 18 Nis 2022, 16:07

  Merhaba, Birkaç sorum olacaktı sizlere Bulgaristan’da iş yeri olan bir arkadaşım firmasını kapattı iflas ettiği için orada evi vardı ve ben evini satın aldım makul bir fiyata. Bulgaristan’a evi satın almak için gittim noter ve tapu işlemleri için. Bulgaristan’da Gayrimenkul satın aldım sonuçta oradan vize almak istiyorum. Bulgaristan'dan ev aldım ticari vize nasıl alırım? Evden sonra orada bir temsilcilik kurmak istiyorum çünkü burada tohum ve organik tarım ile ilgili firmam var uzun süreli bir vizeye ihtiyacım olacak hatta çıkma olasılığı varsa çok sık gitmem gerekecek açıkçası çoklu giriş olarak sonuçlanmasını istiyorum. Bana evraklar konusunda neler gerekir yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan ticari vize ile Romanya'ya gitmek
  d. fahri, 18 Nis 2022, 11:45

  Merhabalar, Bulgaristan Ticari vizesi hakkında sizlere birkaç soru sormam gerekli aklımda soru işaretleri var çünkü. Daha önce 30 günlük ve bir defa girişli vizem vardı kullandım ve süresi bitti. Fakat bağlı bulunduğum firmada saha denetim müdür olarak çalışmakta olduğum için sık sık Bulgaristan’da ki firmaya gitmem gerekli ve aynı zamanda Ukrayna’da bulunan firmaya da gitmem lazım işleri bitirebilmek adına. Bunun haricinde aslında Romanya’ya da gitmem gerekli daha doğrusu Bulgaristan ticari vize ile Romanya'ya gitmek olayı nasıl oluyor kabul edilebilir bir durum mudur? Ben yeniden başvuru yapacağım ama uzun süreli ve çoklu giriş istiyorum bunun için ne yapabiliriz? Neler gerekli evraklar konusunda belirtirseniz sevinirim teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Ticari vize ile Bulgaristan'da çalışabilir miyim?
  z. guneş, 18 Nis 2022, 10:13

  Merhaba, Sizlerden birkaç hususta destek rica edeceğim. İstanbul’da bir kurumda çalışmaktayım fakat ayrılmak üzereyim ve bu kurum benim adıma bir ticari vize almıştı geçtiğimiz aylarda 1 yıl çoklu giriş olarak sonuçlandı. Fakat Bulgaristan’a gideceğim bir firma ile görüşmek için muhtemelen 2 ay hatta 3 ay süreyle ortak proje yapacağız. Bunun için çalışma izni almam gerekir mi? Ticari vize ile Bulgaristan'da çalışabilir miyim? Sonuçta hala vize zamanım var ve hala kullanmadığım vize sürem var nasıl ilerleriz? Bu sorun olur mu sizce? Son olarak yanımda 20 gün kadar yazılımcı personel bir arkadaş getireceğim onun için neler yapmamız lazım? Teşekkür eder kolaylıklar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan ticari vize ret geldi, nasıl yardım edersiniz
  s. güllü, 16 Nis 2022, 13:35

  Selamlar, Bulgaristan’a vize başvurusunda bulunmuştum fakat geçen hafta sonucu ret olarak geldi bu konusunda son derece önemli bir işim vardı ama ne yazık ki ret olarak geldi. Bulgaristan ticari vize ret geldi, nasıl yardım edersiniz? Nasıl bu konuda ilerlememiz gerekli çünkü sık sık Bulgaristan’a gideceğim iş gereği hem oradaki firmamız için denetim ve kontrol için aynı zamanda kendime bir temsilcilik açma niyetim var bu sebepten ötürü ret geldiğine üzüldüm. Bu durumu nasıl düzeltebiliriz. Yeniden başvuru yapacağım güncel listeyi iletebilir misiniz? Yakın bir arkadaşıma Yunanistan ret kırma konusunda yardımcı olmuştunuz ardından yeniden başvuru yaparak vizesini uzun süreli ve çoklu olarak almıştı. Teşekkür eder, İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı
  a. ekrem, 16 Nis 2022, 12:00

  Merhaba, Aynı firmada çalışan 4 personeliz ve Bulgaristan’da ki firmaya görüşme ve aynı zamanda periyodik kontroller için gitmemiz gerekiyor. Orada bizim ortak çalıştığımız ve montaj için birçok üretim yapılan fabrikamız var. Dolayısıyla birçok defa gideceğiz yıl içerisinde. Bulgaristan ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı ve davetiye şart mı dosyada sunulması zorunlu mu? Başvuru için neler gerekir ve kaç günde sonuçlanır? Bu arada ülkeye girişte şirket aracımız ile geçeceğiz birkaç işle alakalı montaj ekipmanlarımızı getiriyor olmamız gerekiyor. Bunun için ayrı bir dikkat etmemiz gerekir mi? Teşekkür ederiz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan ticari vizesi için otel-uçak lazım mı?
  a. ekenci, 15 Nis 2022, 16:08

  Selamlar, Bir kurumsal firmada yönetici asistanı olarak çalışmaktayım. Yaklaşık olarak iki hafta 20 gün sonrasına Bulgaristan için Ticari vize almamız gerekli. Üç çalışan personel ve işverenimiz için sizlerden gereken evraklar ve ücret konusunda bilgilendirme rica edeceğim. Bulgaristan ticari vizesi için otel-uçak lazım mı? Çünkü daha önce birçok defa farklı ülkeler için Ticari vize hazırladım bazı ülkeler istiyor bazı ülkeler dosyada görmek istemiyor bu konuda emin olamadığım için sizlerden net cevap beklemekteyim. Orada bir sözleşme imzalamak için gidecekler ve dolayısıyla konaklama olacak fakat karşı firma karşılayacak masraflarını? Bu durumu nasıl izah edip dosyaya ekleyebiliriz? Sorularım için yanıt beklemekteyim. Teşekkürler. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan ticari vize başvuru formu nasıl doldurulur?
  e. bahar, 15 Nis 2022, 11:03

  Merhabalar, Bulgaristan ticari vize başvurusu yapacağım kendim ilerlemek istiyorum fakat eksiklerim var ve aşırı hakim değilim. Konsolosluğun web sitesinden baktım güncel evrak listesine fakat emin değilim bana güncel evrak listesini paylaşma şansınız olabilir mi? Bulgaristan ticari vize başvuru formu nasıl doldurulur? Ticari davetiyem gelmek üzere ama bir sürü eksiğim olduğunu düşünüyorum yakın bir arkadaşım sizin aracılığınız ile schengen bölgesine vize almış bende sizden danışmanlık alırsam hangi süreçte bana yardımcı oluyorsunuz? Bu konular hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan ticari vize başvuru formu örneği
  g. dilsiz, 14 Nis 2022, 17:41

  Merhaba, kolay gelsin sizlere birkaç sorum olacak yanıtlarsanız hızlıca evraklarımı size getirir hemen başvurum için hazırlıklara başlamak isterim. Öncelikle Ticari olarak başvuru yapmak istiyorum Bulgaristan’a daha önce ben bir defa gitmiştim ama tüm işlemlerimi yardımcım halletmişti şuan kendisi olmadığı için ben yapacağım pek detaylı bilmediğim için sizlerden destek rica edeceğim. Bulgaristan ticari vize başvuru formu örneği sizlerden destek almak istiyorum. Daha önce 1 ay olarak sonuçlanmıştı şuan aslında uzun süreli başvuru yapmak istiyorum. Gerekli evraklar ve ücret nedir? Ve en az kaç günde sonuçlanır? Çünkü bayram sonrasında toplantı için Partner firmamıza mutlaka gitmem gerekli. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çalışmayanlar Bulgaristan Ticari Vize alabilir mi?
  i. alkoç, 01 Kas 2021, 17:05

  Selamlar, Bir arkadaşım ile yeni işe başlayacağız burada ikimizde mühendislik okuyoruz bir ay sonrasında mezuniyetimiz var ama şuan aynı zamanda Bulgaristan’da bir firma ile de görüşme yapmaktayız. Ama şuan bir işe girişimiz yok ama gidenler çok Ticari olarak. İllaki çalışmak durumunda mı alınıyor? Çalışmayanlar Bulgaristan Ticari Vize alabilir mi? Davetiye gelse biz arkadaşım ile bu vizeye başvuru yapabilir miyiz? Şartları nelerdir hangi evraklar gerekir? Bize yardımcı olursanız en azından nasıl bir süreç takip etmeliyiz? Teşekkür ederiz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Şirket sahipleri için Bulgaristan Ticari Vize
  a. kuşçu, 01 Kas 2021, 14:23

  Selamlar, Türkiye’de bir tekstil firmam var 1 sene önce ikinci firmamı Bulgaristan’da kurdum. Daha öncesinden sık sık Bulgaristan’a Şirketimi kurma esnasında sürecinde Schengen vizesi ile gidip geldim. Sorun yaşamadım fakat orada faaliyet gösteren bir firmam var sonuçta. Uzun süreli bir vize alabilir miyim? Şirket sahipleri için Bulgaristan Ticari Vize nasıl alabilirim? Ticari vize ile orada uzun süreli kalma şansım var mıdır? Yani açıkçası bu konuya çok hakim olmadığım için size danışmak istedim benim için en doğru olan süreci bana aktarırsanız hemen işlemlere başlamak isterim. Ve kaç günde sonuçlanır vize ortalama? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • 1 senelik Bulgaristan Ticari davetiye
  a. gürkem, 01 Kas 2021, 14:02

  Selamlar, Ben Bulgaristan’a iş için görüşmeye gideceğim ama anlaşırsam kalmayı istiyorum hem çalışmak için hem de yaşamak için. 1 senelik davetiye talep etsem birkaç görüştüğüm köklü firma var aslında. 1 senelik Bulgaristan Ticari davetiye ile ne kadar kalabilirim? Bana ne kadarlık vize sonuçlanır? Daha önce Schengen vizem var turistik olarak birçok Avrupa ülkesi gezdim ama bunun ne kadar sonuçlanacağı hakkında bir fikrim yok. Ne gerekir neler yapmam lazım? Bana bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan’a Ticari Vize ile gidip çalışabilir miyim?
  i. akkılıç, 30 Eki 2021, 15:09

  Merhabalar, Bir firmaya bağlı yaklaşık 3 senedir çalışmaktayım. Partner firmamız var Bulgaristan’da oraya gideceğim. Ama aslında çalıştığım firmadan ayrılacağım işin açıkçası. Ben Bulgaristan’a Ticari Vize ile gidip çalışabilir miyim? Bu konu hakkında kafam çok karışık nasıl bir yol izleyebilirim? Oraya gittiğimde tüm işlemleri kendim mi yapacağım yoksa anlaşırsam anlaştığım firma mı benim adıma işlemleri yapacak? Bu Vize için hangi evraklar gerekir? Tüm sorularım için bana yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Emekli Ticari Vize
  y. koska, 04 May 2021, 09:04

  Merhaba, Ben yıllardır şirket yöneticisi olarak çalıştım aynı zamanda kendime ait firmam var ama çocuklarıma devrettim. Şuan emekliyim ve Bulgaristan’a Birkaç Ticari görüşme için gitmem gerekli. Hem gezmek hem işlerimi halletmek istiyorum. Birkaç görüşme ve toplantı yapacağım kontak kurduğumuz firmalarla. Bulgaristan Emekli Ticari Vize başvurusu yapmak istiyorum. Ticari bağlantılarım hala güçlü ve aynı zamanda Ticari davetiyemde hazır 1 senelik ilk kez gideceğim bir sorun ile karşılaşmak istemem açıkçası önden sizden bilgi almak için sormak istedim. Ticari vize için neler gereklidir? Yaklaşık başvuru yaptıktan sonra ne zaman içerisinde sonuçlanır? Bana yardımcı olmanızı rica ederim. Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Multi ticari vize
  a. dereli, 12 Şub 2021, 13:16

  Merhaba Bulgaristan’da şirket sahibiyim. Daha yeni kuruldu sayılır 2-3 ay kadar oldu hemen hemen. Ayda 2 ya da 3 kez mutlaka ziyaret etmem gerekmekte. Hatta 01.03.2021’den sonra çoğu zaman iş takibi adına Bulgaristan’da ki firmada kalmam gerekiyor. Şuan Ticari davetiyem var ama Bulgaristan Multi ticari vize bana hangi şartlarda çıkabilir? Aslında şirket sahibiyim çıkması gerekmez mi? Temsilciliği olan bir arkadaşım Multi vize geçenlerde almıştı. Ne yapmam gerekli? Gereken belgeler nedir? Bana yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çalışmayanlara Bulgaristan ticari vize
  e. balıkçı, 15 Haz 2020, 15:27

  Merhaba, ben Bulgaristan’a bir iş görüşmesine gidicem ticari vize almam gerekir sanırım ama şu an bir şirkete bağlı olarak çalışmıyorum. Ordaki bir firmaya danışmanlık vermek üzere sözleşme yapmak ve iş şartlarını görüşmek üzere gidiyorum. Çalışmayanlara Bulgaristan ticari vize veriyor mu acaba, nasıl yapabilirim. Şirket bana davetiye göndereceğiniz söyledi başka ne gibi evraklar gerekecek ne hazırlamam lazım. İlginize teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan'da temsilciliği ve şirketi olanlara ticari vize
  m. uysal, 12 Haz 2020, 18:19

  Merhaba benim Bulgaristan Plovdiv’de şirketim var ve yıllardır gidip geliyorum. Daha önce çok Bulgaristan vizesi aldım fakat bu sefer farklı bir durumdayım. Şirketimin borcu var. Bu vize almamı etkiler mi? Son vizemin süresi bitti işlerim için yeniden almam lazım. Borcu yoktur belgesi daha önce istemişlerdi, gene alabilirim fakat borç durumu beni düşündürüyor. Ret verebilirler mi acaba? Bir de Bulgaristan'da temsilciliği ve şirketi olanlara ticari vize için bu belgeyi e-imzalı kabul edilir mi? Bilgilendirme için teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Ticari Vize kaç günde çıkar
  BY, 12 Haz 2020, 15:27

  Kolay gelsin, Bulgaristan Ticari Vize başvurusu için bilgi almak istemiştim. Davetiyem geldi, diğer evraklara da sitenizden baktım gönderecem, fakat oradaki firma benden tam tarih istiyorlar, ne zaman geleceğimi soruyorlar. Gün vermem için Bulgaristan ticari vize kaç günde çıkar bilmek istiyorum, size ne zaman gelmem gerekir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan ticari vize nasıl alınır
  G. Oğuzhan, 12 Haz 2020, 11:31

  Ben Türkiye’de şirket sahibiyim. Bulgaristan’a iş görüşmesine gitmek istiyorum. Size sormak istediğim Bulgaristan Ticari vize nasıl alınır? Hangi evraklarla nasıl başvuracağım konusunda bana yol gösterirseniz memnun olurum. Daha önce Schengen vizelerim var, ama onlar gezme amaçlıydı. Bulgaristan’dan Ticari vize alırsam bununla Romanya’ya geçebilir miyim, bu konuda yönlendirirseniz çok teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Ticari Vize Davetiyesi
  T.R., 12 Haz 2020, 10:46

  Merhaba, Bulgaristan’a ticari vize almam gerekecek davetiye henüz gelmedi. Davetiye zorunlu mudur yoksa şirket evraklarını sadece göstersem yeterli olur mu? Bulgaristan ticari vize davetiyesi nerden alıcaz, mail ile gönderseler kabul edilir mi. Çok zamanım olmadığı için mail ile istemeyi düşünüyorum. Son sorum da davetiyeyi kaç kere kullanabilirim. 20 günde 2 kez gitmem gerekebilir, ikinci gidişimde yine mi davetiye istemem lazım? Evraklarımız size göndersem yine de benim konsolosluğa gitmem gerekecek mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Bulgaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp