Bulgaristan Turistik Vize

Bulgaristan Turistik Vize

Bulgaristan 1 Nisan 2024 itibarıyla Schengen vize prosedürünü uygulamaya almıştır. Başvurular direkt Konsolosluk üzerinden değil vize işlem merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilmekte olup, parmak izi kaydı zorunludur.Bulgaristan turistik vize yani Bulgar Schengen vizesi süreci de 5-10 gün bekleme sürexinden 10-15 gün aralığına yükselmiştir. Bu nedenle başvuru gerçekleştirilmeden evvel bu süre göz önünde bulundurulmalıdır.

Bulgaristan turistik vize nasıl alınır

Bulgaristan Turist Vizesi

Bulgaristan turist vizesi, AB ülkeleri arasında en kolay verilen vizelerden biridir. Genel olarak 7 temel belge; süresi geçerli pasaport, biyometrik fotoğraf, otel rezervasyonu, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, yerleşim yeri belgesi, seyahat sigortası, banka hesap dökümü, Bulgaristan turistik vize başvurusu yapmaya yeterlidir. Vize Merkezi aracılığı ile yapılan tüm "C" tipi vizelerde şahsen Bulgaristan Konsolosluğuna gitmeniz gerekmez. Vize danışmanlık kurumu olarak Vize Merkezi sizin yerinize başvuru yapmaya ve pasaport teslim alamaya yetkilidir. Evraklarınızı size yakın olan ofisimize getirirseniz, size kahve ikram etmekten mutluluk duyarız. Zamanınız yok ise İstanbul ofisimize Kargo gönderebilirsiniz. Vize başvuru Sonuçlanma süresi ortalama 10 iş günüdür ve konsolosluğa bağlı olarak değişebilmektedir.

Konsolosluk vize harcı, Dış Sağlayıcı firma ücreti, parmak izi kaydı, Otel Rezervasyonu, Seyahat sigortası, başvuru formu ve Başvuru Dilekçesi, kargo dahil Bulgaristan vize hizmetleri 180 € ila 220 € ya da karşılığı Türk Lirasıdır. Bulgaristan vize ücreti güncel olarak öğrenmek için bizden teklif alabilirsiniz.

Sayfamızın devamında Bulgaristan turistik vize başvuru evrakları, acil vize başvuru işlemleri ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Bulgaristan vize başvuru işlemlerinde durumunuza göre farklı ek evraklar istenebilmektedir. Bu nedenle başvurularınızı gerçekleştirmeden önce uzman müşteri temsilcilerimizle iletişime geçmenizde fayda vardır.

Bulgaristan Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Turistik amaçlı seyahatlerde Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar mesleksel durumunuza bağlı olarak değişebilir. Başvuru bölgenize göre de hazırlanması gereken evraklarda değişiklikler olabilir. Ücretsiz kişisel evrak listesi için ikamet bölgenize en yakın ofis bilgilerine iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar:

 • Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 • Biyometrik Fotoğraf (iki (2) adet, güncel, beyaz fon üzeri)
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Güncel, kaşe ve imzalı)
 • Konfirme Edilmiş Hotel Rezervasyonu
 • Banka Hesap Özeti (Seyahat ve konaklama masraflarınızı karşılayacak miktarda bakiyenizin olması gerek)
 • Bulgaristan vize başvuru formu (sayfamızın devamından Bulgaristan vize başvuru formunu indirebilirsiniz.)
 • Muvafakatname (18 yaşından küçük yolcular için, Noter onaylı)
 • Mesleki bilgilerinizi içerir evraklarınız (Şriket sahipleri için: imza sirküleri, Şirket çalışanları için: son ayın maaş bordrosu, emekliler için: emekli belgesi, öğrenciler için: Öğrenci Belgesi
 • 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası ( Bulgaristan kayak turu için turist vizesi alarak Bulgaristan'a kayak için giden kişiler mutlaka seyahat sigortası hatta 30.000 Euro teminatlı yurt dışı sağlık sigortası yaptırmalıdır.)

Bulgaristan Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan turistik vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı aşağıda yer alan bilgilerde bulabilirsiniz. Vize Merkezi Bulgaristan Departmanında bulunan uzman müşteri temsilcilerimizi arayarak durumunuzu anlatıp işlemler hakkında bilgi alabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz başvuru için sizlere tüm süreci ayrıntılı bir şekilde anlatacaktır. Güncel başvuru evrakları ister mailinize ister cep telefonunuza 1 dakika içerisinde müşteri temsilcilerimiz tarafından gönderilecektir. Mail ya da SMS’te güncel evrakların dışında sizlere Bulgaristan turistik vize başvurusunda yapılacak olan tüm harcamalar (harçlar, vize ücreti, seyahat sağlık sigortası, otel konfirmasyon ve hizmet bedeli) eksiksiz bir şekilde bilgilendirme yapılacaktır. Tarafımızdan gerçekleşen başvurular 10 -15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Vizeniz sonuçlandıktan sonra isterseniz ofisimizden alabilir isterseniz vermiş olduğunuz adrese kargolayarak sizlere ulaştırabiliriz.

Bulgaristan turistik vizeleri tek giriş, çift giriş ya da multi (çoklu) giriş olarak verilmektedir. Giriş sayısı ve seyahat süresi başvuruda bulunan kişinin durumunu göre değişmektedir. Örnek vermek gerekirse çift giriş talep edilecek ise banka hesap bakiyesinin yeterli olması ya da otel sürelerinin bunlara göre belirlenmesi gerekmektedir. Bulgaristan turistik vizesi genellikle 10 gün tek giriş olarak verilmekte olup ödenmiş otel konfirmasyonunuz var ise (fatura ibraz etmek zorunludur.) konsolosluk tarafından durumunuz incelenerek vize verilebilmektedir. Bulgaristan’a giriş yapmak istediğiniz sayıyı ve seyahat sürelerinizi müşteri temsilcilerimiz ile paylaşmanız durumunda sizlere belgeler ve diğer işlemler konusunda memnuniyetle yardımcı olacaktır.

Bulgaristan Turistik Vize Başvuruları Nereye yapılır?

Bulgaristan Turistik Vize başvurularını yapacağınız Bulgaristan Konsolosluğu ikamet ettiğiniz şehre göre değişir. 1 Nisan 2024 itibarıyla Bulgaristan Konsolosluğu da vize işlem merkezlerini başvuru alımlarında yetkilendirmiştir. Parmak izi kaydı da bu merkezler aracılığıyla alınmaktadır.

Bulgaristan Turistik Vize Harç Ücretleri

Bulgaristan Turistik vize başvurularında konsolosluk hesabına vize harcı yatırılması gerekmektedir. Harçlar başvuruda bulunan kişilerin uyruklarına ve yaşlarına göre değişiklik göstermektedir. Vize harç ücretleri ve yatırılacak banka hesap bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi için Vize merkezi müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bulgaristan Turistik Vize Harç Ücretleri

Arnavutluk, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Bosna Hersek, Moldova, Karadağ, Rusya, Ukrayna

35 EURO

Diğer ülkeler

80 EURO

0-12 yaş arası çocuklar (12 yaş bitiminden bir gün öncesine kadar)

ÜCRETSİZ

*Makedonya ve Sırbistan vatandaşları vize harçlarından muaftır. Yeni Biyometrik pasaport sahibi Arnavutluk, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Makedonya, Karadağ, Ukrayna ve Sırbistan vatandaşları Bulgaristan'a vizesiz seyahat edebilirler.

Vize Harcı Konsolosluk Banka Hesap Bilgileri

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Hesap Bilgileri

Garanti Bankası

Hesap Numarası : 00082/9091985

IBAN Numarası: TR83 0006 2000 0820 0009 0919 85

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Hesap Bilgileri

Garanti Bankası

Hesap Numarası: 395/9074277

IBAN Numarası: TR26 0006 2000 3950 0009 0742 77

Bulgaristan Edirne Konsolosluğu

İş Bankası

IBAN Numarası: TR65 0006 4000 0011 3000 6037 26

Bulgaristan Bursa Konsolosluğu

Garanti Bankası

IBAN Numarası: TR15 0006 2000 3950 0009 0646 78

İzmir Bulgaristan Konsolosluğu

Garanti Bankası

Hesap No: 395/9064678

IBAN: TR15 0006 2000 3950 0009 0646 78

Gaziantep Bulgaristan Konsolosluğu

Garanti Bankası

Hesap No: 00082 / 9091985

Iban: TR83 0006 2000 0820 0009 0919 85

Bulgaristan Turist Vize Başvuruları Hakkında Önemli Notlar

Bulgaristan Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan turistik vizesi başvurulan konsolosluklara göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak Bulgaristan konsolosluğunun tayin ettiği süre 10 -15 iş günüdür. Fakat bu süre konsolosluğun iş ve işlemlerine göre artıp azalabilir. Her ne kadar 10 iş günü olarak belirtilmiş ise de Vize Merkezi tarafından yapılan başvurular erken sonuçlanabilmektedir.

Acil Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan Konsolosluğu tarafından kişilerin durumlarına göre vizeler erken olarak verilebilmektedir. Acil vize süreleri 1 ile 5 gün arasında değişiklik göstermektedir. Ölüm ya da önemli sağlık durumlarında 1 gün içerisinde işlem yapılabilmektedir. Acil Bulgaristan vizesi için Vize Merkezi’ni arayarak müşteri temsilcilerimizden randevu alabilirsiniz.

Bulgaristan Turist Vizesi Başvuru Formu

Bulgar vizesi almak isteyenler kişiler Bulgaristan vize başvuru formunu doldurmakla yükümlüdürler. Bulgaristan vize başvuru formu Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar arasındaki zorunlu belgelerden biridir. Eksiksiz ve diğer vize başvuru evraklarıyla tutarlılık içermesi gereken Bulgaristan vizesi başvuru formu gerçeği yansıtan, güncel kişisel durumunuzu yansıtan bilgilerle doldurulmalıdır. Bulgar konsolosluğunun vize sürecinde başvuru dosyanızda gördüğü çelişkili bilgi veya bilgiler vize talebinizin ret ile sonuçlanmasına sebebiyet verebilir.

Bulgaristan vize başvuru formu Türkçe veya İngilizce dillerinde doldurulabilir. Bütün bilgileri eksiksiz ve gerçeğe uygun şekilde formdaki ilgili yere yazdıktan sonra atacağınız imzanın pasaportunuzdaki ile aynı olması gerekmektedir. Vize başvuru formunda belirttiğiniz ülkeye giriş ve ülkeden ayrılır tarihlerinizin dilekçe yazan tarihlerle uyumlu olduğuna, pasaport numarası, kimlikteki ad ve soyadı gibi ayrıntılara dikkat etmeyi unutmayın.

Bulgaristan vize başvuru formunu aşağıdaki linkten bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İstanbul, Edirne, Bursa, Ankara ve Gaziantep bölgelerinden yapılan Bulgaristan turist vize işlemleri için: Bulgaristan vize başvuru formu

Bulgaristan vize başvuru formu hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bulgaristan Turist Vize İşlemleri Hakkında Genel Bilgiler

Bulgaristan Turist Vize, Bulgaristan’a turistik içerikli seyahat gerçekleştirecek kişiler için geçerli bir Bulgaristan vize uygulamasıdır. Bulgaristan'da bulunan aile, akraba, arkadaş ziyaretleri için yapılacak seyahatleri kapsamayan bir vize kategorisidir. Ayrıca Bulgaristan’da iş görüşmesi, toplantı, fuar ve ticari bir faaliyetlerde bulunacak kişiler için de geçerli olmayan bir vize türüdür. Bulgaristan Turist Vize başvuru işlemleri, başvuru yapılan tarih itibariyle maksimum 10-15 iş gününde neticelenmektedir. Bulgaristan turist vize başvuru işlemlerine başlamak için yeterli olan ideal süre bir 10 iş günüdür. Acil vize işlemleri için lütfen müşteri temsilcilerimize ulaşarak randevu talep ediniz.

Vize Merkezi, Bulgaristan Turist Vize İşlemlerinde Bulgaristan vize evrakları takibinin yanında seyahat için gereken Otel Rezervasyonu ve Seyahat Sağlık Sigortası işlemlerinde de yardımcı olur. Bulgaristan vize prosedürleriyle ilgili her türlü bilgiye web sitemizden ulaşmakla birlikle, Vize Merkezi temsilcileriyle iletişime geçildiği takdirde şahsa özel koşullar hakkında bilgi alarak, vize işlemlerinin daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesinde de yardımcı olabiliriz.

Çocuklar İçin Bulgaristan Turist Vizesi

Bulgaristan Turist Vize işlemlerinde bulunacak 12 yaş altı çocuklar için ise Bulgaristan vize ücreti alınmamaktadır. 12 yaş altı çocuklar için Bulgaristan Turist Vize harç bedeli alınmazken söz konusu kişiler için pasaport, Seyahat Sağlık Sigortası ve Bulgaristan Vize Başvuru formu doldurulması zorunludur.

Bulgaristan turist vize Schengen vizesi değildir. Bulgaristan turist vize ile bu bölgede gidilebilen ülkelere seyahat edilemez. Ancak geçerli Schengen vize ile Bulgaristan’a giriş yapılabilse de dikkat edilmelidir.

Schengen vizesi alarak Schengen’e giriş yapmadan vizenin ilk kullanımını Bulgaristan’dan yaparsanız bir sonraki vize başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilirsiniz. Schengen vizesi alarak vizenin alındığı ülkeden önce vizeyi Bulgaristan için kullanmak doğru değildir. Bu durum seyahatiniz süresince olumsuz bir duruma neden olmasa dahi bir sonraki vize başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilir.

Bulgaristan Kayak Turu İçin Turist Vizesi

Türkiye’den Bansko’ya her yıl pek çok kayak sever kayak yapmak amacıyla seyahat ediyor. Yeşil pasaport sahipleri vizesiz olarak Bulgaristan’a seyahat edebilirken, Bordo pasaport sahipleri 7 gün içerisinde sonuçlanan Bulgaristan turist vizeleriyle birlikte Bulgaristan Bansko’ya kayak için seyahat edebilirler.

Kış sezonlarında Bulgaristan Turizm Bakanlığı’nın yaptığı istisnai uygulama ile kayak merkezlerine gitmek amacıyla sezon boyunca 2-3 rezervasyon sunanlar için Nisan 15'e kadar çok girişli vize verilmektedir

Yapılacak olan Bulgaristan gezisi kayak yapmak, yaz tatilini değerlendirmek veya kültürel gezi gibi bir amaçla yapılacağı zaman, istekte bulunulması gereken en uygun kısa süreli vize Bulgaristan Turist Vizesidir. Bu vize ile ülkede kısa süreli olarak ve tek giriş hakkına sahip olarak seyahat edilebilir. Bulgaristan Turist Vize talebinde bulunurken hazırlanacak olan belgeler diğer vize türlerine göre daha standart ve temel evraklardan oluşsa dahi eksiksiz olmaları, doğru şekilde, doğru bilgiler içerecek şekilde ve gerekli yerlerden onaylanarak hazırlanmaları, yapılan başvurunun olumlu sonuçlanmasında etki eder.

Bulgaristan Turist Vizesi İçin Uzun Süreli Çok Girişli Vize Alınabilir mi?

Bulgaristan Turist Vizesi çoğunlukla tek girişli olarak ve en fazla 10 günlük olarak verilmektedir. Bulgaristan’daki hotelde (ödenmiş olarak fatura ibraz etmek zorunludur.) kalınacağı beyan edildiğinde en fazla 15 günlük bir vize verilmektedir. Kış sezonlarında Bulgaristan Turizm Bakanlığı’nın yaptığı istisnai uygulama ile kayak merkezlerine gitmek amacıyla sezon boyunca 2-3 rezervasyon sunanlar için Nisan 15'e kadar çok girişli vize verilmektedir.

Bulgaristan Vizesini Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

 • Bulgaristan vizesi alınınca, Bulgaristan'a seyahat edilecek gün hotel rezervasyonu yaparak yola çıkılması tavsiye edilir. Sınırda “nerde kalınacağı” sorulduğunda yaptırılan otel rezervasyonunda ismi yazılan konaklama yeri aranabilir. İlgili otelin onay vermesi gerekir.
 • Vize başvurularında ibrazı zorunlu seyahat Sigortası’nın Bulgaristan'da kalınan süre boyunca geçerli olması da zorunludur. Bulgaristan’da kalırken vize süresini geçirmemeye dikkat edilmeli. Konaklamanın olacağı otelin yetkililerin tesise gelen yabancı ziyaretçileri emniyete bildirimde zorunlulukları vardır. Bir tanıdığın yanında kalınacaksa ise adres kaydı yaptırılması gerekir.
 • Bulgaristan turist vize işlemleri için vize prosedürleri arasında zaman kaybetmek istemiyor ve sorunsuz bir şekilde en kısa sürede Turistik Bulgaristan Vize başvurusu yapmak için İstanbul, Edirne, Bursa ve Ankara bölgelerindeki size yakın olan Bulgaristan Vize Merkezi şubemizi arayabilirsiniz.

Bulgaristan turistik vize başvuru sürecinizi başlatmak için, detaylı evrak listesi için ve mesleksel durumunuza uygun evrak listesi için 0212 970 05 22 numaralı hattı arayınız.

Bulgaristan Turistik Vize Ücreti

Bulgaristan ile ilgili sizden gelen sorular

40 sorudan en popüler 20 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Bulgaristan Turistik Vizesi başvurusu
  S. ERTÜRK, 29 Haz 2022, 16:40

  Merhabalar, Sizlerden birkaç husus konusunda sizlerden destek rica edeceğim. Bulgaristan’a turistik olarak seyahat planlamaktayım. Bulgaristan Turistik Vizesi başvurusu konusunda hususlar nedir? Gereken evraklar nedir ve kaç gün içerisinde sonuçlanır? Bu arada ben şahsen başvuru yapma istiyordum ama kapıdan geri döndürdüler sanırım şahsen başvuru kabul edilmiyormuş ya başvuru merkezlerinden ya da danışmanlık şirketi ile çalışmamız gerekliymiş. Bu konuda nasıl yardımcı oluyorsunuz? Bir arkadaşım da benimle seyahat edecek onun yeşil pasaportu olduğu için vize gerekli değil ama sınırdan geçerken aşı ya da PCR istenir mi? Bizleri bilgilendirirseniz memnun olurum. Teşekkürler eder, İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan'dan ev aldım, turistik vize nasıl alırım
  o. kurgu, 20 Nis 2022, 17:08

  Merhaba, Bulgaristan’da eşime ev aldık ve Bulgaristan’da aile dostlarımız var bu işe vesile oldular. Aslında biz gitmeden tüm işlemler vekalet verdik hallettiler ve tapu tarafımıza gönderildi. Sıkıntı yaşamadan bu süreci bitirdi ve biz dolayısıyla sık sık gitmek istiyoruz Bulgaristan’a. Emekliliğimiz içinde yaklaşık ortalama olarak 6 ay kadar kaldı bekliyoruz. Bulgaristan'dan ev aldım, turistik vize nasıl alırım? Yani uzun süreli ve çoklu giriş çıkar mı? Gerekli evraklar ve süreç için bilgi verir misiniz? Sizlerden dönüş rica edeceğim teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Sözleşmeli çalışanlara Bulgaristan vizesi
  r. kaya, 15 Nis 2022, 15:32

  Merhaba, Sözleşmeli öğretmenlik yapıyorum yaklaşık 4 aydır daha öncesinde atanmayı beklemiştim fakat bir türlü istediğim gibi ilerlemedi malum şartlar ortada. Asıl size sormak istediğim Sözleşmeli çalışanlara Bulgaristan vizesi çıkar mı? Başvuru yapsak sorun çıkar mı? Birde ilk yurtdışı çıkışım olacak daha önce hiç çıkmadım bazen çıkmayabiliyormuş vize ret almak istemiyorum baya başvuru için olumsuz durumlarımın olduğunu düşünmekteyim. Başvuru yapmam gerekirse vize için gereken evraklar ve ücret bilgisi nedir? En az kaç gün öncesinde size evrakları getirmem gerekir ve kaç günde sonuçlanır tahmini? Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Araç ile Bulgaristan turistik seyahat vizesi
  r. gündüz, 13 Nis 2022, 12:35

  Merhaba, Şirket aracımız ile Bulgaristan’a gideceğiz hafta sonu 4 kişiyiz toplamda. Sizlere birkaç sorum olacak. Araç ile gideceğimiz için hangi evrakları yaptırmamız gereklidir. Ve başvuru için hangi evrakları yanımızda bulundurmamız lazım? Araç ile Bulgaristan turistik seyahat vizesi konusunda nelere dikkat etmemiz lazımdır? Sonuçta bizler üzerine ve şahsımıza ait araç ile gitmiyoruz bunun için vekalet gerekir mi? Sürecek kişinin vekalet alması gereklidir diye biliyoruz fakat bu konuda emin değiliz açıkçası. Bize tüm detayları aktarma şansınız var mı? Sizlerle görüşmeye gelmek isteriz detayları konuşmak için randevu almamız gerekir mi? Sizlerden dönüş rica ediyoruz. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan turistik vize harcı nereye yatırılır?
  s. akman, 12 Nis 2022, 16:46

  Selamlar, Ailecek Bulgaristan’a seyahat planımız var bir çocuğum engelli ve 12 yaşın altında harç ücreti yok diye biliyorum ama yine de sizden teyidini almak istedim. Totalde 5 kişiyiz ve daha önce yakın aile dostumuz sizlerden danışmanlık almış sizi tavsiye etti. Sizlerin desteği ile nasıl bir süreç bizi izler? Bulgaristan turistik vize harcı nereye yatırılır? Sizinle çalışırsak harç yatıracak mıyız? Yoksa toplam bedel dahil mi alıyorsunuz? Vize için hangi evrakları size getirmemiz gerekir? Son olarak kendi büyük aracımız ile yolculuk edeceğiz neler gereklidir? Güncel alınması gereken evraklar varsa bana iletme şansınız olur mu? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Acil Bulgaristan turistik vize nasıl alabilirim?
  S. günerli, 11 Nis 2022, 15:07

  Merhaba, Bulgaristan için acilen bir vizeye ihtiyacım var sizinle hemen bir vizeye başvuru yapma şansım var mıdır? Acil Bulgaristan turistik vize nasıl alabilirim? Gerekli evraklar ve süreçler nedir? Çünkü cenaze için yetişmem gerekli Çarşamba sabahtan orada olmak istiyorum. Bir günde alabilir miyiz? Bir arkadaşım sizi bu konuda tavsiye etti hızlıca vize konusunda yardımcı olduğunuzu belirtti gerçekten önemli bir durum benim için. Bu arada küçük kızımda gelecek benimle reşit değil onun içinde evrak almam gerekli mi? Annesi ile ayrıyız ve onunda onayı gerekir mi? Teşekkür ederim. Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Freelancer çalışıyorum, Bulgaristan turistik vize alabilir miyim?
  t. gürgen, 09 Nis 2022, 13:22

  Selamlar, Bulgaristan için sizlere birkaç sorum olacak yardımlarınızı alırsam çok sevinirim. Üç aydır freelancer çalışmaktayım dönemsel işler yapmaktayım. Fakat Bulgaristan için seyahat planlamaktayım. Freelancer çalışıyorum, Bulgaristan turistik vize alabilir miyim? Bu hususta çalışma durumu zorunlu mudur? Çünkü serbest çalıştığım için bu evrakları göstermemin bir mümkünatı olmayacaktır. Hem iş almak amacı ile gidiş yapacağım aynı zamanda Sofya’da gezeceğim. Bu durum bana olumsuz yansır mı başvuru yapabilir miyim? Gereken evraklar ve şartlar hususlar nedir? Sizlerden desteklerinizi rica edeceğim. Teşekkür eder, kolaylıklar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Vize İşlemleri Kadıköy
  d. beyaz gün, 17 Kas 2021, 16:05

  İyi çalışmalar, Fransa vize başvurumu daha önce kendim yaptım ancak süreç beni çok yordu bu sefer farklı bir vizeye başvuruda bulunacağım Bulgaristan Vize İşlemleri Kadıköy de oturduğum için sizin tarafınızdan gerçekleşmesi halinde benden isteyeceğiniz belgeler nelerdir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Turistik vizesi ile Bulgaristan’da çalışabilir miyim?
  A. BAHAR, 30 Eki 2021, 15:51

  Selamlar, Bulgaristan’a çalışmak için gideceğim ama vize çıkartmak istiyorum. Nasıl ilerlemem gerekiyor? Bulgaristan Turistik vizesi ile Bulgaristan’da çalışabilir miyim? Nasıl şartlar peki hangi evrakları hazırlamam gerekir? Birkaç araştırma yaptım aslında aldığım vize ile gidersem çalışma yapabiliyormuşum ama nasıl olacak açıkçası bilmiyorum. Bana bu sorularım hakkında yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederiz. Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Vizesi Schengen’de geçerli mi?
  e. gözgengil, 30 Eki 2021, 15:21

  Selamlar, Bulgaristan’a kısa bir seyahate gitmeyi planlıyoruz. Fakat Edirne’de ikamet etmekteyiz sık sık iş için kendi aracımız ile İstanbul’a gidip geldiğimiz için işlemleri İstanbul’dan halletsek sorun olmaz değil mi? Bulgaristan’a gittiğimizde oradan kendi aracımız ile Avrupa’da birkaç ülkeye daha geçeceğiz ama bu aldığımız vize ile geçebilir miyiz? Bulgaristan Vizesi Schengen’de geçerli mi? Tüm gereken detaylar için bilgilendirirseniz şayet çok seviniriz. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan 1 Günlük Vize
  FERHAT, 21 Ağu 2021, 13:33

  Merhaba, Bulgaristan günlük vize işlemleri nasıl oluyor? Benim adım Ferhat. Bulgaristan’a gitmek istiyorum ve orada sadece 1 gün kalacağım. Evlilik işlemlerine ait bir evrak almam gerekiyor. Nişanlım Bulgaristan vatandaşı. Daha önce Bulgaristan vize başvurusu yapmadım. İnternetten yaptığım araştırmalarda çok farklı evraklar görünüyor. İnternetteki yorumlar ve araştırmalarımdan en güvenilir bilgiye sizin sahip olabileceğinizi düşündüm. Bana 1 gün Bulgaristan vizesi almamda yardımcı olursanız çok sevinirim. Net olarak hangi evrakları hazırlamam gerekiyor? Randevuya katılıyor muyum? İşlemler hakkında sizden bilgi rica ediyorum. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan üzerinden karantinasız İngiltere Seyahati
  A. K, 16 Ağu 2021, 17:25

  Merhabalar, Benim sorum Bulgaristan üzerinden karantinasız İngiltere seyahati nasıl gerçekleştirebilirim? Ben Arda yaklaşık 6 yıldır İngiltere’de ikamet ediyorum. İngiltere oturum kartım var. Yaz tatilimi ailemle geçirmek için Türkiye’ye geldim. Şimdi İngiltere'ye gitmek ve gittiğim zaman karantinada kalmak istemiyorum. Fakat Türkiye kırmızı listede direkt Türkiye’den gidemiyorum. Bulgaristan yeşil listede olduğu için Bulgaristan üzerinden gidersem İngiltere’de karantinaya girmeme gerek kalmıyor. Bu nedenle Bulgaristan turistik vizesi konusunda sizlerden yardım istiyorum. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Turistik Vize nasıl alınır
  k. yılmaz, 10 Haz 2021, 16:24

  Selamlar, Ben ve iki erkek arkadaşım Ağustos ayında Bulgaristan’a Gezmek için gideceğiz. Sofya, Varna ve birkaç şehirde gezmeyi düşünmekteyiz. Bulgaristan Turistik Vize nasıl alınır yardımcı olur musunuz? Biz iki arkadaşımız ile 23 yaş üzerindeyiz. Ama yanımızdaki bir arkadaşımız 18 yaş altında bunun için ailesinden bir izin kağıdı gerekir mi? Araştırdığıma göre şuan sınırlar açık bir sorun görünmüyor ama sınırdan geçerken bir test ya da zorunlu karantina isteniyor mu? Bize bu konular için yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Doktor Vizesi
  Nilay.K, 22 Şub 2021, 09:57

  Merhaba, ben Bulgaristan doktor vizesi almak istiyorum. Doktorum ve çok acil bir ameliyat için Bulgaristan’a gitmem gerekiyor. Bulgaristan’a gittiğim hastaneden almam gereken bir evrak var mı vizeye başvurmadan önce. Hangi vizeye başvurmam gerekiyor ve hangi evrakları hazırlamam gerekiyor. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Başvuruyu siz bizim yerimize yapabiliyor musunuz yoksa biz şahsen mi Bulgaristan konsolosluğuna gitmemiz gerekiyor. Vize kaç günde sonuçlanıyor, size kaç gün önceden evrak göndermemiz gerekiyor? Çok acil bir cevap verebilir misiniz. Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan c vizesi
  k. gelitekin, 19 Oca 2021, 16:13

  Bulgaristan c vizesi nedir? Gerekli evraklar ve ücreti için bilgi verebilir misiniz? Bu konuda yardımcı olur musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan C vize nedir?
  Zeynep.K, 14 Oca 2021, 14:45

  Bulgaristan C vize nedir, bu vizeyi almak için hangi evrakları hazırlamam lazım? C vizesi tek girişli bir vize mi? Ben öğrenciyim Bulgaristan’da Üniversite okumak istiyorum o yüzden gidip araştırma yapmak istiyorum. Hangi vize türüne başvuru yapmam gerekiyor en az 10 gün kalmak istiyorum. Bilgi verir misiniz şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan vizesi Covid 19
  Havva.K, 24 Ara 2020, 11:22

  Merhaba, Bulgaristan vizesi Covid 19 dolayısıyla veriliyor mu? Bulgaristan’a seyahat edebilir miyiz? Oğlumla Bulgaristan’da kayak tatili yapmak istiyoruz , vize alınabiliyor mu? Ne tür bir vize ve evrak hazırlamamız lazım, bize yardımcı olur musunuz? Bizim konsolosluğa şahsen gitmemize gerek var mı yoksa gitmeden de siz bizim yerimize vize alabilir misiniz? Bulgaristan seyahati çocuklar için bir sorun olur mu malum virüsten dolayı? Seyahati planladığımız tarih 20 Ocak - 30 Ocak arası oğlum 11 yaşında muvafakatname gerekiyor mu çıkış için, arabayla gitmek istiyoruz ekstra bir evrak gerekecek mi? Bilgi verebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Turist Vizesi
  N. YILMAZ, 13 Haz 2020, 13:23

  Merhaba, Ben Nuran Yılmaz ev hanımıyım, Çatalca da oturuyorum. Bulgaristan‘da akrabalarım var ve 3 yaşındaki kızımla ziyarete gitmek istiyorum, fakat daha önce vize başvurusu hiç yapmadım. Bulgaristan Turist vizesi için hangi evrakları hazırlamam gerekiyor ve bankada ne kadar para göstermek gerekir ve daha sonra da gidebilmek için 1 yıllık turistik vize alabilecek miyim? Araba ile gideceğimiz için araba için de ekstra evrak gerekir mi? Çatalca’da oturduğum için Edirne’den mi yoksa İstanbul’dan mı randevu almalıyım? Çocukla biraz zor olduğu için gelmeden evrakları size göndersem olur mu, vekalet de gönderebilirim? Eşim şirket sahibi ve onun Schengen vizesi var. Schengen ile Bulgaristan’a girilir dediler ama ne kadar doğru bilemiyorum. O konuda da bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Ben çalışmadığım için sigorta girişim yok, o bana sponsor olabilir, şirket evrakları ve bankası verebiliriz daha kolay olacaksa. Sorularıma cevap verebilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Turistik Multi Vize
  S. Güler, 30 May 2020, 12:07

  Eşim ve kendim adına Bulgaristan vize başvurusu almak istiyorum. Ben özel sektörde yöneticiyim. Eşim ev hanımı. Hangi evraklar gerekmektedir? Defalarca giriş çıkışımız var Bulgaristan'a. Yunanistan dan alınmış 1 yıllık Schengen vizelerimiz de vardı, ancak son Yunanistan başvurumda schengen vizemi Bulgaristan'da kullandığım için spnradan bana tek girişli 10 günlük vize verdiler, sebebi de Yunanistan'dan aldığım vizemi daha çok Bulgaristan a giriş için kullanmışım. Bulgaristan ne kadar vize verilir tahmini, çok girişli Bulgaristan Turistik Multi vize alabilir miyiz? Ne kadar sürede çıkar? Konsolosluğa gitmek zorunda mıyız yoksa siz bizim adımıza başvuru yapabiliyor musunuz? Bilgi verebilirseniz sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Emekliler için Bulgaristan vizesi
  i. turgut tulunay, 09 May 2020, 16:12

  Merhaba, ben Türkiye'den emekliyim. Yıllardır ayda bir kez (haftasonları) Svilengrad'a giderim. Bu şehrin insanlarını,havasını,sükunetini seviyorum. Aynı zamanda mütevazi bir casino oyuncusuyum. İki yıllık schengenim ağustosta bitiyor. Bu alışkanlığımı devam ettirebilmem için uzun süreli bir Emekliler için Bulgaristan vizesi alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Bulgaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp