Turistik Vize

Bize Ulaştırmanız Gereken Bulgaristan Turistik Vize Evrakları

* Değerli Ziyaretçilerimiz, vize başvuruları için beyan edeceğiniz evraklarınızın güncel tarihli olduğundan emin olunuz

 

1. Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
2. 2 adet Biyometrik fotoğraf (beyaz fon üzeri, güncel)
3. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (güncel, kaşe ve imzalı)
4. Konfirme Edilmiş Hotel rezervasyonu
5. Banka Hesap özeti (Seyahat ve konaklama masraflarınızı karşılayacak miktarda bakiyenizin olması gerek)
6. Muvafakatname ( 18 yaşından küçük yolcular için / noter onaylı)

Size yakın olan bölgedeki Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak durumunuzu anlatın ve size güncel evrak listesini göndermelerini isteyin. Müşteri temsilcilerimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır. Size gönderdikleri e-mail'de en güncel gerekli evrak listesiyle birlikte vize ücreti, aracı kurum ücreti, seyahat sağlık sigortası ücreti total olarak tarafınıza bildirilecektir.  Acil vize ihtiyaçlarınızda Müşteri Temsilcimize danışın.

 

Önemli Notlar:

►  Bulgaristan vize işlemleri 5 - 7 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. (Bulgaristan ve Türkiye Resmi tatilleri ile konsolosluğun iş yoğunluğunun fazla olduğu döneme denk gelen vize başvurularında bu süre uzayabilmektedir.)

►  Otel rezervasyonlarınızı Vize Merkezi ofisimizde yaptırabilirsiniz. 

►  Seyahate araçla gidecek iseniz Yeşil Sigorta (Uluslararası Araç Sigortası) ve Uluslararası Ehliyetinizi yaptırmadan yola çıkmayınız,

 

Bulgaristan Turistik Vize İşlemleri

Bulgaristan turistik vize, Bulgaristan’a turistik içerikli seyahat gerçekleştirecek kişiler için geçerli bir Bulgaristan vizesi uygulamasıdır. Bulgaristan'da bulunan aile, akraba, arkadaş ziyaretleri için gerçekleştirilecek seyahatleri kapsamayan bir vize kategorisidir. Ayrıca Bulgaristan’da iş görüşmesi, toplantı, fuar ve ticari bir faaliyetlerde bulunacak kişiler için de geçerli olmayan bir vize türüdür.

Bulgaristan turistik vize başvuru işlemleri başvuru yapılan tarih itibariyle maksimum 5 ile 7 iş gününde neticelenmekdedir. Bulgaristan turistik vize başvuru işlemlerine başlamak için yeterli olan ideal süre 1 haftadır.

Bulgaristan turistik vize gerekli evraklar arasında dikkat edilmesi gereken husus ise, Bulgaristan otel rezervasyon konfirmasyonudur. Bulgar vizesini hotelde kalacağınıza  beyan etmenize istinaden konsolosluk size vizenizi verir . Bulgaristan'daki hotelden aldığınız konfirmede (rezervasyonda) hangi tarih aralığında kaç gun kalacağınız, ödediğiniz hotel ücret miktarı, rezervasyon numarası yer alır. Hotelin, telefon, fax, e-mail ve size bu rezervasyonu yapan kişinin Adı, Soyadı ve  imzası da otel rezevasyonu belgesi içindedir. Vize alırken de hotelden onay alırlar  ve sınırdan geçerken de hotel rezervasyonunun doğruluğu kontrol edilir. 

Bulgaristan turistik vize işlemleri için zorunlu olan evraklardan bir diğeri ise uluslararası geçerlilikteki seyahat sağlık sigortasıdır. Bulgaristan turistik vize başvuru evrakları arasında bulunması zorunlu olan seyahat sağlık sigortası, uluslararası geçerlilikte en az 30.000 Euro teminatlı ve kişinin Bulgaristan seyahat tarih aralıklarını kapsayacak şekilde hazırlanmalıdır. Bulgaristan turistik vize evrakları arasında başvuru merkezlerine ibraz edilecek seyahat sağlık sigortası orijinal belge olarak sunulmalıdır.

Vize Merkezi, Bulgaristan turistik vize işlemlerinde evrak takibinin yanında yanında seyahatiniz için gereken otel rezervasyonu ve seyahat sağlık sigortası işlemlerinizde de yardımcı olur. Buşgaritan vize prosedürleriyle ilgili her türlü bilgiye web sitemizden ulaşmakla birlikle, Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçtiğiniz taktirde şahsınıza özel koşullar hakkında bilgi alarak, vize işlemleriniz sağlıklı şekilde yürütebilirsiniz.

Bulgaristan turistik vize işlemlerinde bulunacak 12 yaş altı çocuklar için ise Bulgaristan vize ücreti alınmamaktadır. 12 yaş altı çocuklar için Bulgaristan turistik vize harç bedeli alınmazken söz konusu kişiler için pasaport, seyahat sağlık sigortası ve Bulgaristan vize başvuru formu doldurulması zorunludur.

Bulgaristan turistik vize Schengen vizesi değildir. Bulgaristan turistik vize ile Schengen bölgesi ülkelerine seyahat edilemez. Ancak geçerli Schengen vize ile Bulgaristan’a giriş yapılabilse de dikkat edilmelidir. Bulgaristan'a gitmek için pek çok kişi Şengen vizesi alıyor, işe yaradığını düşünse de Bulgaristana şengen vize ile gidenler ikinci Şengen vize başvurularında, Şengen ülkesinden gelen "Benim Ülkeme gideceğini beyan etmene istinaden verdiğimiz Şengen vizesi ile Bulgaristan vizesi gibi kullandın yalan beyanda bulundun" cevabıyla karşılaşarak Şengen vize alımında sorun yaşama ihtimaliniz yüksek olur.  Şengen vizesi ile Bulgaristana seyahat etmek doğru değil

Bulgaristan, Romanya, Hırvatistan Avrupa Birliği (EU) üyeleri olmak ile beraber henüz Schengen bölgesine kabul edilmediler. Bulgaristan Turistik Vizesi ile Schengen Bölgesine geçiş yapamazsınız. Bulgaristan vizesi ile çok girişli ise Romanya , Hırvatistan ve Karadağ ülkelerine seyahat ediliyor.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu Hakkında

Bulgar vizesi almak isteyenler Bulgaristan vize başvuru formunu doldurmakla yükümlüdürler. Eksiksiz ve diğer vize başvuru evraklarıyla tutarlılık içermesi gereken Bulgaristan vizesi başvuru formu gerçek bilgileri içermelidir. Bulgar konsolosluğunun vize sürecinde başvuru dosyanızda gördüğü çelişkili bilgi veya bilgiler vize talebinizin retle sonuçlanmasına sebebiyet verebilir. Bulgaristan vize başvuru formu Türkçe veya İngilizce dillerinde doldurulabilir. Bütün bilgileri eksiksiz ve gerçeğe uygun şekilde formdaki ilgili yere yazdıktan sonra atacağınız imzanın pasaportunuzdaki ile aynı olması gerekmektedir. Vize başvuru formunda belirttiğiniz ülkeye giriş ve ülkeden ayrılır tarihlerinizin dilekçe yazan tarihlerle uyumlu olduğuna, pasaport numarası, kimlikteki ad soyad gibi ayrıntılara dikkat etmeyi unutmayın. Bulgaristan vize başvuru formunu aşağıdaki linklerden bilgisayarınız indirebilirsiniz.

İstanbul, Edirne, Bursa bölgelerinden yapılan Bulgaristan turistik vize başvuruları için: Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Ankara ve Gaziantep bölgelerinden yapılan Bulgaristan turistik vize başvuruları için:    Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Acil Bulgaristan Turistik Vizesi başvurumuz kaç günde sonuçlanır?

Bulgaristan  Konsolosluğu Edirne, Bulgaristan Konsolosluğu Bursa ya da Bulgaristan Büyük elçiliği uygulamalarında  Bulgar  vizesi 1 haftada sonuçlandığını duyurulsa da pratikte 3 günde sonuçlanmaktadır.  1 hafta öngorülen süre olmakla birlikte vizenin çıkışı gecikebilir ya da erken çıkabilir. Ölum ve önemli sağlık durumlarında Bulgaristan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği Bulgar vizeyi 1 günde veriyor.  Bu tip önemli veya aciliyet gerektiren durumlarda deneyimli temsilcilerden oluşan Vize Merkezi ekibi ile iletişime geçerek durumunuzun önemini bildirdiğiniz taktirde size yardımcı olunacaktır. Acil Bulgaristan turistik vizesi için Vize Merkezi ile iletişime geçmek için bize ulaşın.

Bulgar Turistik Vizesi uzun süreli çok girişli vize alınabilir mi?

Bulgaristan Turistik Vizesi tek girişli vize ile, Bulgaritan'daki hotelde kalacağınızı beyan ettiğinizde en fazla 15 günlük bir vize verilir. Kış sezonlarında turizm bakanlığı yaptığı istisnaği durumlarda kayak merkezlerine gidenleri sezon boyunca 2-3 rezervasyon sunanlar Nisan 15'e kadar çok girişli multi vize veriyor

Bunun istisnası 60 – 90 güne kadar çıkabilen Bulgaristan Sağlık Turlarıdır. Bunun için Bulgaristan Turistik Vizesi için başvuran kişi Bulgaristan’daki Sağlık Turuna katılacağına dair sanatoryum doktorundan imzalı davet mektubu gerekmektedir. Sağlık turu için temsilcilerimizden yardım alabilirsiniz.

Bulgaristan vizesini alınca neye dikkat etmeliyiz?

Bulgar vizenizi alınca, Bulgaristan'a seyahat edeceğiniz gün  hotel rezervasyonu yaparak yola çıkın. Sınırda size nerde kalacağınızı sorduklarında siz de hotel rezervasyonunu verdiğinizde hotel evet burada kalacaktır desin. Seyahat sigortanızı Bulgaristan'da kaldığınız süre boyunca  geçerli olmasına dikkat edin. Bulgaristan vize sürenizi geçirmeyin. Hotelde kaldığınızda hotel yetkilileri otomatik olarak emniyete bildirimde bulunur ancak arkadaşınızda kalırsanız adres kaydı yaptımanız gerekiyor. 

Bulgaristan turistik vize işlemleriniz için vize prosedürleri zaman kaybetmek istemiyor ve sorunsuz bir şekilde en kısa sürede turistik Bulgar vize başvurusu için İstanbul - Edirne - Bursa - Ankara  bölgelerindeki size yakın olan Bulgaristan Vize Merkezi şubemizi arayabilirsiniz

 

 

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
+90 (212) 970 05 22
bulgaristan@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 22
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 22
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 23 65
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
Tel: + 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 50 95
gaziantep@vizemerkezi.com