Bulgaristan Turistik Vize nasıl alınır

k. yılmaz 10/06/21, 16:24
Selamlar, Ben ve iki erkek arkadaşım Ağustos ayında Bulgaristan’a Gezmek için gideceğiz. Sofya, Varna ve birkaç şehirde gezmeyi düşünmekteyiz. Bulgaristan Turistik Vize alınır yardımcı olur muzunuz? Biz iki arkadaşımız ile 23 yaş üzerindeyiz. Ama yanımızdaki bir arkadaşımız 18 yaş altında bunun için ailesinden bir izin kağıdı gerekir mi? Araştırdığıma göre şuan sınırlar açık bir sorun görünmüyor ama sınırdan geçerken bir test ya da zorunlu karantina isteniyor mu? Bize bu konular için yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Teşekkürler
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Şuan için sınırlar açık Turist Vizesi Bulgaristan başvurusunda sorun olmadan başvuru yapabilirsiniz. Bulgaristan Turistik Vize nispeten diğer Vize türlerine göre daha rahat sonuçlanan bir vize türüdür. Seyahat edeceğiniz kişiler arasında 18 yaş küçük bir birey var ise mutlaka noter onaylı imza kaşeli Muvafakatname yapılmalıdır. Anne baba ile seyahat edilse dahi mutlaka bu işlem yapılmalıdır. Pandemi boyunca kısıtlamalar başladığından beri kısa bir zaman sınırlarını kapatan Bulgaristan Temmuz 2020’den günümüze kadar sınırlarını kapatmadı. Dolayısıyla şuan sınırlarını kapatma gibi yada farklı bir kısıtlama görünmemekte. Fakat sınırdan geçerken mutlaka 72 saat öncesinde PCR testi yaptırmak zorundasınız zorunlu karantina yoktur yaptıranlar için. Eğer kişiler arasında aşı olan var ise mutlaka aşı kartını sınır geçişinde yanında bulundurmalıdır.

Turist Vizesi Bulgaristan için gereken evraklar ise;

  • Pasaport (en az 1 yıl geçerli olmalı)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Aile Nüfus Kayıt Örneği Tam vukuatlı olmalıdır
  • İkamet belgesi
  • Banka hesap dökümü kaşeli imzalı olmalıdır. (7-10.000 bakiyeli TL)
  • Kişinin mesleki durumunu ispatlayan belge (emekli belgesi, SGK işe giriş, vergi levhası-imza sirküleri, öğrenci belgesi. vb.)
  • Konfirme otel rezervasyonu  -kurumuzdan temin edilebilir
  • 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası  -kurumuzdan temin edilebilir.
  • 18 yaşından küçük seyahat edecek kişilerin ise; Muvafakatname sunmaları gerekir. (Anna babaları ile ziyaret etseler bile mutlaka yapılması zorunludur)

Bulgaristan Turistik Vize nasıl alınır konusunda daha ayrıntılı danışmanlık almak ve bilgi için iletişim: 0212 970 05 22 numaralı hattan tarafımıza ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Sümeyye Akyüz

Bulgaristan Turistik Vize nasıl alınır

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 58445
Telefon
x
POI