Bulgaristan İsim Denklik Belgesi

Bulgaristan İsim Denklik Belgesi

Bulgaristan İsim Denklik Belgesi için Bulgaristan Vize Merkezi Ofisleri:

Değerli ziyaretçimiz, Bulgaristan vatandaşlık prosedürlerine dair telefonda hiçbir bilgi aktarımı yapılmamaktadır. Aşağıda yer alan bilgiler genel Bulgar vatandaşlığı mevzuatına aittir.

İsim Denklik Belgesi Sorgulama

Türk vatandaşlığını sonradan kazanan Bulgaristan Göçmenlerinin, Türkçe ad ve soyadı seçmeleri halinde önceki ad ve önceki soyadı bilgileri nüfus kayıtlarına işlenmektedir. Bulgaristan vatandaşlığı isim denklik belgesi, sonradan Türk vatandaşlığını kazanan kişiler ile bunların alt soyları, üst soyları veya eşlerinin talebi durumunda nüfus kayıtlarında araştırılarak düzenlenen, isim denklik belgesi başvuru sahiplerinin önceki ad ve önceki soyadı bilgileri ile Türk vatandaşlığını kazanma kararına ilişkin bilgileri gösterir belgedir.

Bulgaristan vatandaşlık başvurunuzda ihtiyacınız olan Bulgaristan isim denklik Belgesi'ni doğrudan yerleşim yerinizin bulunduğu İlçe Nüfus Müdürlüğünden alabilirsiniz. Nüfus Müdürlüğünce, talepte bulunan kişinin Türk vatandaşlığını kazanmadan önceki ad ve soyadının nüfus kaydında bulunup bulunmadığı araştırılmakta; var ise denklik belgesi düzenlenerek verilmektedir.

İsim denklik belgesi başvuru detayları;

İsim denklik belgesi başvuru bulunduğunuz İlçe Nüfus Müdürlüğüne vekalet verilen kişiler tarafından da yapılabilmektedir. Denklik belgesi nasıl alınır sorunuz kısaca yanıtı Nüfus müdürlüğüne Başvuru yapıldıktan sonra talep edilen kişinin bilgileri (Merkezi Nüfus İdare Sistemi) kayıtlı olup olmadığı sorgulanmaktadır şartların uygun olması durumunda belge düzenlenerek başvuru sahibine verilmektedir belge örneği denklik için dilekçe örneği pdf formatta sayfamızın devamında yer almaktadır.

21.04.2017 tarihinden itibaren isim denklik belgeleri sadece ilçe nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanmıştır. 21.04.2017 tarihinden önce Ankara Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne müracaat edip henüz isim denklik belgeleri eline geçmemiş olanlar, bağlı oldukları ilçe nüfus müdürlüklerinden bu belgelerini alabilecekler.

Bulgaristan vatandaşlık başvurularınız için örnek Bulgaristan vatandaşlığı isim denklik belgesi talep dilekçesi ve yönergeleri içerir belgeler aşağıdadır:

İçişleri Bakanlığı İletişim Bilgileri ve Bulgaristan isim denklik sorgulama

İsim denklik dilekçe örneği için tıklayınız: İsim Denklik Belgesi dilekçe örneği

Bulgaristan İsim Denklik Belgesi

Bulgaristan ile ilgili sizden gelen sorular

4 sorudan en popüler 4 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Bulgaristan İsim Denklik Belgesi Nasıl Alınır?
  S. Pekuz, 16 May 2019, 13:16

  Merhaba Babam bulgaristan doğumlu ve oranın vatandaşıydı şuanda hayatta değil. İsim denklik belgesi almak için ankaraya talepte bulundum ancak bulgaristan doğum belgesi istediler. Doğum belgesini çıkartıp apostilli bir şekilde tekrar belgeleri yolladığımda isim denklik belgesi tarafıma ulaştı. Şimdi bu belge ve dilekçe ile bulgaristan vatandaşlığına başvurabilir miyim? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • BULGARİSTAN'DAN DOĞUM BELGESİ
  O.K., 13 Şub 2018, 15:39

  Merhaba, 1938 göçmeni olan Dedem stara zagora ili kazanlık ilçesi koprinka köyünden geldiler. Orada evlendiği için sordurduğumuzda Kazanlık nufüs dairesinde kaydı bulunuyor. İsim Denkliği çıkaramadık Doğum Belgesine ihtiyacımız var. Doğum Belgesi çıkartılması ücretini öğrenebilir miyim? iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan İsim denklik belgesi
  vİLDAN, 22 Ara 2017, 11:35

  Babam Kadir AHLATLI, 01 Temmuz 1929 Aladın (ezerova) Varna/ BULGARİSTAN doğumlu olup Bulagaristan vatandaşı iken 19 Kasım 1934 tarihinde Türkiye ye ailesi ile göç ederek Bandırma / Balıkesir' e yerleşmişlerdir. Ben, babam Kadir AHLATLI' nın Bulgaristan daki adı ve soyadının ne olduğuna dair isim denklik belgesi için sizden yardım alabilir miyim. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgarisan göçmenleri için isim denklik belgesi nasıl alınır
  K.MORALI, 13 Mar 2017, 16:07

  Merhabalar, Benim dedem 05.04.1951 tarihinde 2510 sayılı iskan kanunun 6.maddesi b bendi uyarınca bakanlar kurulunun 14/12/1951 tarihi ile ve 3/14104 sayılı kararı ile göçmen olarak Türk vatandaşlığı kazanmış.(Nüfus kayıt örneğinde yazıyor.) Kendisi 01.07.1939 Osmanpazarı doğumlu.Çifte vatandaşlık için başvuruda bulunmak istiyor. Ancak isim denklik belgesi temin edemiyoruz. Kendisinin geldiği tarihte Bulgaristan'da soyadı olmadığından dolayı. Adı Bulgaristanda aynı imiş.Denkli belgesi 1989 ve sonrası gelenlere düzenleniyor imiş.Bu belgeyi nasıl temin edebiliriz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Bulgaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp