Bulgaristan İsim Denklik Belgesi

Bulgaristan Vize Merkezi Ofisleri:

Değerli ziyaretçimiz, Bulgaristan vatandaşlık prosedürlerine dair telefonda hiçbir bilgi aktarımı yapılmamaktadır.  Aşağıda yer alan bilgiler genel Bulgar vatandaşlığı mevzuatına aittir. Bulgaristan vatandaşlığınız için hangi mevzuata göre ilerleyeceğimizi belirlemek için, randevu alarak ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Bulgar vatandaşlığı işlemlerinize dair danışmanlık hizmetin, 200 TL olan hizmet bedelimiz dâhilinde randevu ile ofisimizde vermekteyiz. İsim Denklik belgesi ile ilgili yetkili birimler İlçe Nüfus Müdürlükleridir. 

İstanbul:  +90 212 970 05 33         

Ankara: +90 312 970 05 33

İzmir: +90 232 970 05 33             

Edirne:  +90 850 460 15 33

İsim Denklik Belgesi Sorgulama

Türk vatandaşlığını sonradan kazanan Bulgaristan Göçmenlerinin, Türkçe ad ve soyad seçmeleri halinde önceki ad ve önceki soyad bilgileri nüfus kayıtlarına işlenmektedir.  İsim Denklik Belgesi, sonradan Türk vatandaşlığını kazanan kişiler ile bunların alt soyları, üst soyları veya eşlerinin talebi durumunda nüfus kayıtlarında araştırılarak düzenlenen, başvuru sahiplerinin önceki ad ve önceki soyad bilgileri ile Türk vatandaşlığını kazanma kararına ilişkin bilgileri gösterir belgedir.​

Bulgaristan vatandaşlık başvurunuzda ihtiyacınız olan Bulgaristan isim denklik belgesini doğrudan yerleşim yerinizin bulunduğu İlçe Nüfus Müdürlüğünden alabilirsiniz. Nüfus Müdürlüğünce, talepte bulunan kişinin Türk vatandaşlığını kazanmadan önceki ad ve soyadının nüfus kaydında bulunup bulunmadığı araştırılmakta; var ise denklik belgesi düzenlenerek verilmektedir.

21.04.2017 tarihinden itibaren isim denklik belgeleri sadece ilçe nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanmıştır. 21.04.2017 tarihinden önce Ankara Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne müracaat edip henüz isim denklik belgeleri eline geçmemiş olanlar, bağlı oldukları ilçe nüfus müdürlüklerinden bu belgelerini alabilecekler.

Bulgaristan vatandaşlık başvurularınız için örnek isim denklik belgesi talep dilekçesi ve yönergeleri içerir belgeler aşağıdadır:

İçişleri Bakanlığı İletişim Bilgileri ve Bulgaristan isim denklik sorgulama 

İsim Denklik Belgesi dilekçe örneği 

bulgaristan isim denklik belgesi iletişim

Yükleniyor...