Altunizade

Adres

Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:21/1 Daire:5 Altunizade Üsküdar/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (216) 706 57 32

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

altunizade@vizemerkezi.com

Bulgaristan Vize Merkezi, Altunizade

Altunizade Vize Merkezi

Bulgaristan vizesi başvurusu yapacak kişiler için, hazırlamış olduğumuz Bulgaristan Vize Merkezi, Altunizade sayfasına hoş geldiniz. Altunizade’den, Bulgaristan’a vize başvurusu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Bulgaristan vizesi başvurularını Altunizade Vize Merkezi şubesinden gerçekleştirebilirler.

Başvurularınızı, Vize Merkezi Altunizade şubesiyle yapmak istiyorsanız, irtibat adreslerimizden bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Altunizade Bulgaristan vize başvuru, Kadıköy Bulgaristan vizesi, Anadolu Yakası Bulgaristan vizesi, Tuzla Bulgaristan vizesi ve Bostancı Bulgaristan vize başvurusu konularında danışmanlık hizmeti sağlayacaktır.

Bulgaristan Vizesi Hakkında Altunizade

Bulgaristan konumu sebebiyle, Türkiye’nin yurt dışı seyahatlerinde ilk tercih ettiği ülkelerden birisidir. Bulgaristan, Avrupa Birliği’ne üye ülkeler arasında yer almasına rağmen, Schengen anlaşmasına üye olan ülkelerden birisi değildir. Bu nedenle, Bulgaristan’a seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Bulgaristan vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Aşağıda, Bulgaristan vizesi Altunizade başvuruları hakkında, sıkça sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Bulgaristan Seyahati İçin Vize Başvurusu Gerekli Midir?

Bulgaristan’a seyahat gerçekleştirecek kişilerin en merak ettikleri sorulardan birisi de, Bulgaristan seyahati için vize başvurusu yapmam gerekiyor mu? Sorusudur. Bulgaristan’a seyahat etmek istiyorsanız, Bulgaristan vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Bulgaristan vize başvurunuzu, yapmak istediğiniz seyahat türüne ve pasaport türüne göre yapmalısınız. Hangi vize kategorisine başvuru yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız ya da yapacağınız vize başvurusu hakkında bilgi almak istiyorsanız, Vize Merkezi Altunizade şubesine 0216 706 57 32 numarasını arayarak ulaşabilirsiniz.

Altunizade Bulgaristan Vizesi Türleri

Bulgaristan vize türleri hakkında bilgi almak için, sayfamızda sizin için hazırlamış olduğumuz içerikleri okuyabilirsiniz. Aşağıda Bulgaristan vize kategorileri başlıkları verilmiştir. Detaylı bilgi almak için, vize başvuru kategori başlıklarına tıklayabilirsiniz.

Vize başvurusu için istenen evraklar, vize başvurusu yaptığınız kategoriye göre farklılık göstermektedir. Vize başvurusu yapmadan önce, öncelikle başvuru yapacağınız vize türünü belirlemeniz gerekmektedir. Size en uygun vize başvuru türünü belirlemek için, Bulgaristan vizesi Altunizade şubesinden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Çeşitleri

Bulgaristan vize türleri 2’ye ayrılmaktadır. Kısa süreli vizeler C tipi, uzun süreli vizeler ise D tipi vize olarak adlandırılmaktadır. Aşağıda, C tipi vize ve D tipi vize hakkında detaylı bilgi verilmiştir.

Bulgaristan C Tipi Vize: C tipi vize başvuruları, Bulgaristan Konsolosluklarına yapılmaktadır. Bulgaristan C tipi vize, 90 gün süre olarak verilmektedir. C tipi vize 6 ay boyunca geçerliliğini devam ettirmektedir. Bulgaristan C tipi vizeye başvuru yapmak için, randevu almanıza gerek yoktur.

Bulgaristan D Tipi Vize: Bulgaristan’da 90 günden fazla seyahat gerçekleştirmek için, Bulgaristan D tipi vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. D tipi Bulgaristan vizesi 6 ay süre içerisinde, aralıksız 180 gün konaklama hakkı vermektedir. D tipi Bulgaristan vizesi için Bulgaristan Konsolosluklarından randevu almanız gerekmektedir. Vize Merkezi Altunizade şubesi müşteri danışmanınız, sizin onaylamış olduğunuz gün ve saatte randevu alarak size eşlik etmektedir.

Bulgaristan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Bulgaristan vize başvurusu yapacağınız konsolosluk, yapacağınız vize başvuru türüne ve başvuru yapacağınız şehre göre farklılık göstermektedir. Aşağıda Türkiye’de bulunan Bulgaristan Konsoloslukları hakkında bilgi verilmiştir.

Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği: Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği’nde yalnızca, D tipi vize başvurusu yapılmaktadır.

Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu: Yalnızca, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli’den gerçekleştirilen başvuruları kabul etmektedir.

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu ve Bursa Bulgaristan Konsolosluğu ise tüm vize türleri ve Türkiye’nin tüm illerinden yapılan vize başvurularını kabul etmektedir.

Bulgaristan Konsoloslukları hakkında, sayfamızda sizin için hazırlamış olduğumuz içerikleri inceleyerek, konsoloslukların yetkileri ve hangi vize kategorilerinde başvuruların kabul edildiği gibi konularda bilgi edinebilirsiniz. Bulgaristan vizesi ile ilgili, Vize Merkezi Altunizade şubesiyle iletişime geçerek bu konu hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Bulgaristan vizesinin ne kadar sürede sonuçlanacağı, konsoloslukların yoğunluklarına, sizden istenen ek evrak listesi ve resmi tatiller gibi sebeplerle farklılık göstermektedir. Fakat, ortalama olarak Bulgaristan vizesi 5 ila 7 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize Merkezi Altunizade şubesi, vizenizin ne kadar sürede sonuçlanacağına etki edemez, bu konuda inisiyatif Bulgaristan Konsolosluklarına aittir.

Altunizade Bulgaristan Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Bulgaristan vizesi için istenen evraklar, yapılacak vize başvuru kategorisine, yapmış olduğunuz mesleğe göre değişmektedir. Bu nedenle, yapacağınız Bulgaristan vizesi başvurusu için, Vize Merkezi Altunizade şubesine ulaşarak, sizin için istenen en uygun, güncel evrak listesini öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan vizesi için istenen evrakları nereden temin edeceğinizi ve nasıl alacağınızı öğrenmek için danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Bize ulaşmanız halinde, sizden istenen evrak listesi, tarafınıza e – mail yoluyla iletilmektedir.

Altunizade Bulgaristan Vizesi ve Schengen Vizesi

Bulgaristan Avrupa birliğine üyedir; ancak Schengen anlaşmasına üye değildir. Yine de Schengen anlaşmasına kısmi bir biçimde katılmaktadır. Bu da, Schengen vizesi ve Bulgaristan vizesiyle ilgili, vize başvurusu yapacak kişilerde kafa karışıklığına neden olmaktadır. Bulgaristan vize başvurusu ve Schengen vizesi hakkında:

  • Bulgaristan Konsolosluklarına, Schengen vizesi başvurusu yapamazsınız.
  • Bulgaristan vizesi aldıktan sonra, Schengen’e üye olan ülkelere seyahat gerçekleştiremezsiniz.
  • Bulgaristan vizesi ayrıca tek girişli ve çok girişli olarak verilmektedir. Tek girişli Bulgaristan vizesi ile, sadece Bulgaristan’a seyahat edebilirsiniz. Çok girişli vize alarak, Bulgaristan’dan başlayarak, Hırvatistan ve Romanya’ya seyahat edebilirsiniz. Hırvatistan ve Romanya’da vizenizin kalan süresi kadar kalabilirsiniz.
  • Bulgaristan Schengen’e üye olan ülkelerden birisi olmasa da, Avrupa Birliğine üye olduğu için, Bulgaristan pasaportu olan kişiler, Avrupa Birliğine üye olan ülkelere vize almadan seyahat edebilirler.

Bulgaristan Seyahati Yapmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Bulgaristan bize komşu bir ülke olması sebebiyle, seyahatlerini kendi aracı ile ya da otobüs yoluyla gerçekleştirecek başvuru sahiplerinin, dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bulgaristan vizesi hakkında dikkat etmeniz gereken hususları Altunizade Vize Merkezi olarak derledik, bu hususlar:

  • Bulgaristan’a kendi aracınız ile gidebilirsiniz. Araç size ait değilse, vekalet almanız gerekmektedir.
  • Aracınızla Bulgaristan’a girmek istiyorsanız, aracınızın mutlaka Yeşil Sigortası yapılmış olması gerekmektedir.
  • Türkiye’deki yeni ehliyetlerin uluslararası geçerliliği bulunmaktadır; ancak eski ehliyetlerde bu durum söz konusu değildir. Ehliyetinizin uluslararası geçerliliği olması gerekmektedir.
  • Bulgaristan’da seyahat ederken arabanızın ‘vignette’ taşıt pulu olması gerekmektedir.

Bulgaristan seyahatini otobüs firması aracılığıyla yapacak olan vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken hususlar:

  • Otel rezervasyonu yaptırmanız gerekmektedir.
  • Seyahat sağlık sigortası evraklarını yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Bulgaristan Vize Merkezi, Altunizade Şubesi

Altunizade’den, Bulgaristan’a vize işlemleri gerçekleştirecek olan başvuru sahipleri, Vize Merkezi aracılığı ile başvurularını kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

Vize Merkezi Altunizade Çalışma Saatleri:

Hafta içi 08.30 – 18.00

Cumartesi: 10.00 – 14.00

Telefon Numaramız: 0216 706 57 32

Mail Adresimiz: bulgaristan@vizemerkezi.com

Vize Merkezi Altunizade Adresi:

Altunizade, Kısıklı Cd. No: 21/1 Daire:5 34662 Üsküdar / İstanbul

Bu yazı, Altunizade’den Bulgaristan’a vize başvurusu yapacak kişilere bilgi vermek amacıyla yazılmıştır. Altunizade Vize Merkezi şubesinden, yapacağınız Bulgaristan vizesi başvurularında, vize için istenen evrakları danışmanlarımız size kargo yolu ile ulaştıracaklardır.

Vize başvuru evraklarını, istenen şekilde hazırladıktan sonra, Vize Merkezine ulaştırın. Bundan sonraki süreçte vize başvuru işlemleriniz, danışmanınız tarafından sizin adınıza yürütülecektir. Vize başvuru işlemleriniz sonuçlandıktan sonra, danışmanınız tarafından pasaportunuz alınarak, adresinize iletilecektir.

Altunizade’den Bulgaristan’a vize işlemlerinizi uzaktan, yetkililerimiz aracılığıyla yapabilirsiniz. Kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapmak için Altunizade Vize Merkezi ile irtibat kurabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Merkezi, Altunizade şubimizi ziyaret etmenizi bekleriz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bulgaristan Vize Merkezi, Altunizade

Vize Merkezi Personel

Bulgaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Kadıköy Bulgaristan vizesi c. barak 17/11/21, 17:11
14 yaşında oğlum ile birlikte turistik vizeye ihtiyacımız var internette Kadıköy Bulgaristan vizesi ile araştırma yapınca sizin firmanız ile karşılaştım oğlum tarafından hazırlamam gereken belge ve ücretler hakkında bilgi verir misiniz? evrakları size elden mi teslim etmeliyim, çalışıyorum ofisinize getirmem zor olabilir.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan Vize İşlemleri Altunizade Ç. Aksoy Pınar 26/08/21, 15:46
Merhaba, Bulgaristan’a 4 günlük 2 kişi vize başvurusunda bulunmak istiyoruz eşim ve ben, otel rezervasyonu sunacağız. Kadıköy’de oturuyorum Bulgaristan Vize İşlemleri Altunizade ofisiniz benim için uygun sizden danışmanlık hizmeti almak istiyorum, vize ücreti hakkında bilgi verir misiniz ayrıca pasaport sürem aralık ayında doluyor yeniden çıkartmalı mıyım süre yeterli midir sizce?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan Vizesi Altunizade M. Kayıkçı 29/03/19, 17:29
Merhaba 🖐 uskudar'da oturuyoruz. Annem, akrabalarimizi ziyaret etmek icin bu yaz Bulgaristan'a gitmek istiyor. Fakat hasta olan annaneme baktigindan oturu uzun sureler yanindan ayrilamiyor. Üsküdar'a yakin, Altunizade taraflarinda basvuru merkezi oldugunu duyduk. Oradan basvuru yapabiliyor muyuz? Bir de gelirken yanimizda getirmemiz gereken evraklar nedir?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 49130