Antalya

Telefon

+90 (242) 255 50 68

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bulgaristan Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Bulgaristan vize başvurularında sizlere bir rehber olması amacıyla hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. Vize Merkezi Antalya ofisi olarak Bulgaristan vize türleri, evrakları ve izlemeniz gereken vize sürecini sizler için anlatmaya çalıştık. Antalya ofisimiz ile iletişime geçmek için +90 242 255 50 68 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz. Sayfamızın devamında bulamadığınız tüm bilgileri ofisimiz ile iletişime geçerek edinebilirsiniz. Ofis yetkilimiz hızlı ve açıklayıcı cevaplarıyla sizlere danışmanlık hizmetini sunacaktır.

Bulgaristan İçin Vize Gerekli Midir?

Bulgaristan’a seyahat etmeyi düşünen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın Bulgaristan Konsolosluğundan vize talebinde bulunması gerekmektedir. Sahip olduğunuz pasaport ve Bulgaristan’da geçirmek istediğiniz süre vize gerekliliğini belirlemektedir. Vize Merkezi Antalya ofisimizi arayarak pasaport türünü ve Bulgaristan’da geçirmek istediğiniz süreyi söyleyebilirsiniz. Ofis yetkilimiz Bulgaristan vizesine tabi olup olmadığınızı ve hangi türde vizeye başvurmanız gerektiğini sizlere iletecektir. Bulgaristan vizesi almak zorundaysanız, gerekli evrakları ve yatırmanız gereken 2019 yılı güncel vize ücretini e-posta yoluyla tarafınıza gelmesini isteyebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Türleri Nelerdir?

Bulgaristan vize türleri yolculuk amacınıza göre değişmektedir. Mesleksel durumunuza göre de belirlenen vize türlerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz.

Antalya Bulgaristan vize türü ve evrakları için Vize Merkezi Antalya ofisimizi arayabilirsiniz. Antalya ofis yetkilimiz gerekli bilgileri sizlere sunacaktır.

Bulgaristan Vize Çeşitleri ve Randevuları Hakkında Bilgiler

Bulgaristan vizesinde 4 adet başvuru tipi bulunmaktadır. Vize başvurusunda konsolosluktan randevu talebinde bulunmanız gerekebilir. Başvuru tipine göre randevu almanız gerekiyorsa Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Yetkilimiz tarafınıza danışarak size uygun vize başvuru randevusunu alacaktır.

Bulgaristan vize başvuru tipleri ise şunlardır:

  • Bulgaristan C ve B Tipi Vize Başvurusu: 90 güne kadar olan konaklamalı Bulgaristan seyahatlerinde verilen C ve B tipi vize, kısa süreli vize kategorisine girmektedir ve 180 gün boyunca geçerliliği vardır. Kısa süreli Bulgaristan vizesinde randevu almanıza gerek yoktur. Vize Merkezi Antalya ofisimiz sizin adınıza belgelerinizi ileterek vizenizi almaktadır.
  • Bulgaristan D Tipi Vize Başvurusu: 180 güne kadar olan konaklamalı Bulgaristan seyahatlerinde verilen D vize, uzun süreli vize kategorisine girmektedir. Uzun süreli vize başvurusunda randevu almanız gerekebilir. Vize Merkezi Antalya ofisimiz sizin adınıza gereken vize başvuru randevusunu alacaktır.
  • Bulgaristan A Tipi Vize: Transit geçişlerde verilen A tipi vize ile Bulgaristan üzerinden belirli ülkelere seyahat edebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Bulgaristan’ın Antalya ilimizde özel olarak bir temsilciliği bulunmamaktadır. Bulgaristan Konsoloslukları özel olarak mülakata çağırmamaktadır. Dolayısıyla tüm işlemlerinizi Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile birlikte yapabilirsiniz. Ofis yetkilimiz vize başvuru evraklarını Bulgaristan Konsolosluğuna iletecektir. Bulgaristan’ın Türkiye’de 4 adet vize değerlendirme ve onay verme yetkisine sahip olan temsilcisi bulunmaktadır. Bu konsoloslukların görev bölgesi farklıdır. D tipinde vize başvurularını sadece Bulgaristan Ankara Konsolosluğu kabul etmektedir. Ankara Bulgaristan Konsolosluğu’nun görev bölgelerini ve resmi tatil günlerini sitemizden kontrol edebilirsiniz.

İstanbul Bulgaristan Konsolosluğu’nun görev bölgesi tüm Türkiye’yi kapsamaktadır ve C,B,A tipindeki vize başvurularını kabul etmektedir. Edirne Bulgaristan Konsolosluğu’nun görev bölgesi sadece Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli ili ve ilçeleridir. Bursa’da yer alan Bulgaristan Konsolosluğu’nun görev bölgesi tüm Türkiye’yi kapsamaktadır. Bulgaristan Konsoloslukları hakkında daha detaylı bilgi için Vize Merkezi Antalya ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Antalya Bulgaristan Vize Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan vizesi 7 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir. Bulgaristan Turist vizesi ise 5 iş günü içerisinde değerlendirilir. Bunun nedeni olarak Bulgaristan’ın ülkesine turist çekmek istemesi ve sahip olduğu turizm mirasını göstermek istemesi olarak gösterebiliriz. Bulgaristan Konsoloslukları vize başvurularını planlanan seyahat tarihinin 3 ay öncesine kadar kabul etmektedir. Siz de vize başvurunuzu erkenden yapmalı ve olası bir aksaklığın önüne geçmelisiniz. Son anda yapılan vize başvurularında Bulgaristan Konsolosluğunun resmi tatilde olması, yoğun olması ya da sizden ek evrak istemesi gibi durumlarda vize sürecinin uzayabilir. Dolayısıyla Bulgaristan seyahatinden geri kalabilirsiniz. Antalya Bulgaristan vize başvurunuzu tüm bu süreci göz önüne alarak yapmalısınız.

Bulgaristan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Bulgaristan vize başvuru evrakları seyahat amacınıza ve mesleksel durumunuza göre belirlenmektedir. Vize başvuru formu ve seyahat sağlık sigortası da bu evrakların arasındadır. Vize başvuru evraklarını Bulgaristan Konsolosluğu’nun yönergelerine göre doldurmanız gerekmektedir. Usulüne göre doldurduğunuz evrakların altına şahsen imza ve tarih atmalısınız. Vize başvuru evraklarını doldururken Vize Merkezi Antalya ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Vize Başvuru Formu Bulgaristan vize başvurusundaki en önemli evrak olma özelliğini taşımaktadır. Adınız, soyadınız, medeni durumunuz, cinsiyetiniz, pasaport numaranız, seyahat amacınız ve vize çeşidiniz gibi bilgiler vize başvuru formunda yer almaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvuru formunu Türkçe doldurabilirler. Vize başvuru formunda yazdığınız bilgilerin diğer evraklarda olan bilgilerle uyumlu olması gerekmektedir. Uyumlu olmayan ve hatalı bilgiler direkt olarak vize reddine neden olur. Vize başvuru formuna şahsen imza atmayı unutmayınız. Vize Merkezi Antalya ofisimizden danışmanlık hizmeti alarak vize başvuru formunda hata yapmanın önüne geçebilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi ve Schengen Vizesi

Bulgaristan’ın bir Avrupa Birliği ülkesi olması ve Schengen bölgesinde olup olmadığını sizler için açıklamak isteriz. Bulgaristan Avrupa Birliğine üye devletlerden biri olmasına rağmen, Schengen bölgesinde yer almamaktadır. Dolayısıyla Bulgaristan Schengen vizesi vermemektedir. Bulgaristan’a giriş yapmak istiyorsanız özel olarak Bulgaristan Konsolosluğuna başvurmak zorundasınız. Bulgaristan üzerinden belirli ülkelere seyahat edebilirsiniz. Ancak bunun için çok girişli Bulgaristan vizesi almak zorundasınız. Çok girişli Bulgaristan vizesi ile Romanya ve Hırvatistan’a seyahat edebilirsiniz. Bulgaristan pasaportuna sahip kişiler tüm Avrupa Birliği ülkelerine vizesiz olarak giriş çıkış yapabilirler. Avrupa Birliğine üye devletler de aynı şekilde Bulgaristan’a vizesiz olarak giriş çıkış yapabilir.

Bulgaristan Seyahatinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Şahsi aracınızı Bulgaristan’a sokmak istediğinizde yerine getirmeniz gereken bazı gereklilikler mevcuttur. Bu gerekliler hakkında detaylı bilgi için Vize Merkezi Antalya ofisimizle iletişime geçebilirsiniz:

  • Şahsi aracınız kendi üzerinize kayıtlı olmalıdır. Eğer aracınız başka bir kurum ya da kişi üzerine kayıtlı ise aracı sadece ‘vekalet’ ile kullanabilirsiniz.
  • Şahsi aracınızı yurt dışına çıkarmak için Yeşil Sigorta yaptırmak zorundasınız. Yeşil sigortası olmayan araçlar Bulgaristan’a giriş yapamaz.
  • Bulgaristan’a seyahat ettiğinizde otoyolları kullanabilme hakkınız olabilmesi için ‘vignette’ adındaki taşıt pulunu almalısınız. Bu taşıt pulu olmadan ülkenize de geri giriş yapamazsınız. Vignette taşıt pulunu benzin istasyonlarından satın alabilirsiniz.
  • Ehliyetinizin uluslararası kullanıma açık olması gerekmektedir. Türkiye’de yeni sistemdeki ehliyetlerde bu özellikler mevcuttur. Ehliyetiniz eski ise mutlaka güncellemelisiniz.
  • Bulgaristan sınır yetkilileri seyahat sağlık sigortanızı ve otel rezervasyonunuzu kontrol edecektir. Seyahatinizden önce yaptırdığınız otel rezervasyonu ve seyahat sağlık sigortası evrakını yanınızda bulundurmayı unutmayınız.

Bulgaristan Vize Reddi

Bulgaristan vizesinde tamamen durumunuza bağlı olarak vize reddi alabilirsiniz. Vize reddi aldığınızda yatırdığınız vize ücreti geri iade edilmez. Bulgaristan Konsolosluğu vize reddi olarak size bir neden gösterecektir. Vize reddi nedenini göz önünde bulundurarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Vize reddi almamak için otel rezervasyonlarınızdan, evraklarınızın doğruluğundan ve pasaportunuzun geçerlilik süresinden emin olmasınız. Vize başvuru evraklarınızda hatalı bilgi sunduğunuzda, Vize Merkezi Antalya ofisimiz vize reddi almanızı engelleyemez.

Vize Merkezi Antalya

Vize Merkezi Antalya ofisi olarak sizlere sorunsuz bir vize süreci sunmaktayız. 2024 yılı güncel vize ücretini ve ofisimizin servis bedelini öğrenmek için bizlere iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz. Bulgaristan vizesinde detaylı bilgiler sitemizde mevcuttur. Durumunuza göre izlemeniz gereken vize sürecini öğrenmek için ofis yetkilimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Yapacağınız tüm işlemleri uzaktan yürütebilir ve zahmetsiz bir şekilde vizenizi alabilirsiniz. Bulgaristan vizeniz onayladığında pasaportunuzu teslim alarak adresinize kargo ya da kurye yoluyla göndermekteyiz.

Bulgaristan Vize Merkezi, Antalya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp