Bulgaristan Turistik Vize Dilekçe Örneği

Bulgaristan Turistik Vize Dilekçe Örneği

Bulgaristan turistik vize dilekçe örneği sayfamıza hoş geldiniz.

2024 yılında Bulgaristan’a turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Bulgaristan Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Bulgaristan Vize Merkezi olarak Bulgaristan turistik vize dilekçe hazırlama ve başvuru formunu doldurma konusunda destek sağlamaktayız.

Bulgaristan Turistik Vize Talep Dilekçesi

Bulgaristan turistik vize başvurularında seyahat tarihlerinizi, kişisel bilgileriniz, gidiş nedeniniz ve durumunuzu anlatan şahsi dilekçe sunmanız gerekmektedir.

Vize talep dilekçeleri belli bir şablona göre yazılsa da standart değildir. Her dilekçe başvuru sahibinin hikayesini anlatır, ancak içerik ve talep farklıdır. O nedenle örnek olarak verilen şablonu birebir kopyalamamanızı ve yanlış yapmamaya özen göstermenizi rica ediyoruz.

Bulgaristan Turistik vize talep dilekçesi yazarken gereksiz bilgiden kaçının ancak samimiyetinizi her zaman belli edin. Anlatım dili resmi, ancak samimi olmalıdır. Dilekçeniz ne kadar açık, yalın, samimi ise talebinizin olumlu karşılanma ihtimali o kadar yüksektir. Amacınız doğru bilgiye vererek Konsolosluğu ikna etmektir, seyahatin gerekliliğine inandırmaktır.

 1. Vizenizi yazarken dikkate almanız gereken maddeler:
 2. Vizeniz resmi dil özelliği taşımalıdır
 3. Konsolosluğa hitaben yazılmalıdır
 4. Tarih, yer adı ve imzanız yer almalıdır
 5. Hangi sebeple seyahat edeceğiniz ve gidiş dönüş tarihleriniz yer almalıdır. Varsa alınmış biletiniz eklenmelidir
 6. Kişisel olarak ülkeye bakış açınızı ifade edin, sizin için seyahatin önemini belirtin
 7. Varsa daha önceki vizelerinizden bahsedin.
 8. Uzun vize taleplerinizde bu hakkınızın SİS kanunun hangi maddesinde yer aldığını belirtin
 9. Dosyanızda yer alan EK belgeleri olarak sıralayın

En doğru ve etkili dilekçeyi yazmakla ilgili Vize Merkezi Müşteri temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Dilekçeleriniz ek ücret karşılığında yazılmaktadır. 0212 970 05 22 numaralı hattan ülke uzmanlarımıza ulaşabilir, başvurularınızla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bulgaristan Turist Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bulgaristan Turistik Vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir. Sayfamızda bulunan bilgileri dikkate alarak turist vize başvuru dilekçesini hazırlayınız, Bulgaristan vize dilekçesinde veya vize başvuru formunda yapacağınız en küçük bir hata veya tutarsızlık başvuru değerlendirme sürecinizi etkileyebilir.Bulgaristan vize dilekçe örneği için aşağıdaki bilgilere dikkat ediniz.

 • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Bulgaristan Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
 • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Bulgaristan Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Bulgaristan Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Bulgaristan Turistik Vize Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
 • Bulgaristan Konsolosluğu’na turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Bulgaristan Turistik vize talep dilekçesi içindeler verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Bulgaristan Vize Başvurularında Çift Dilekçe Gerektiren Durumlar

 • Bulgaristan Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Bulgaristan turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
 • Bulgaristan Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Bulgaristan Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Bulgaristan Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Bulgaristan Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Aşağıda yer alan Bulgaristan turistik vize dilekçe örneği sadece örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Turistik Vize Dilekçe Örneği

Formu indirmek için:

 1. Form linkine tıklayınız.
 2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA

 1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
 2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
 3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat: Form PDF formatındadır. Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Bulgaristan Vizesi Alma

Bulgaristan ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Bulgaristan turistik vize dilekçesi nasıl yazılır?
  ı. un, 11 Nis 2022, 16:54

  Merhabalar, Bulgaristan’a turistik başvuru yapacağım fakat çalışmıyorum bu durumumu özetlemek ve açıklamak adına dilekçe yazacağım çünkü zamanında banka işleri ile alakalı bayağı sorun yaşamıştım yeniden bir vize başvurusunda önüme gelmesini istemiyorum. Bulgaristan turistik vize dilekçesi nasıl yazılır? Bu konuda sizlerden destek alabilir miyim? Tüm başvuru işlemlerimi sizinle yürütsek ne kadar ücret ödemem gerekir ve seyahat sağlık sigortası fiyatınıza dahil oluyor mu? Sizlerden sorularım için geri dönüş beklemekteyim. Ona göre vize için gerekli evrakları toparlayıp size getireceğim. Teşekkürler İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Vizesi Sponsor
  M. Bulut, 13 May 2019, 12:12

  Merhaba, size bir sorum olacaktı, 17 yaşındayım, öğrenciyim. Bulgaristan'a iki arkadaşımla birlikte trenle gideceğiz, benim banka hesabımda şu an 2300 lira var. Acaba annemin veya babamın Bulgaristan vizesi için sponsor olmasına gerek var mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Bulgaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp