Bulgaristan Turistik Vize Dilekçe Örneği

2020 yılında Bulgaristan’a Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Bulgaristan Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Bulgaristan Vize Merkezi olarak Bulgaristan turistik vize dilekçe hazırlama ve başvuru formunu doldurma konusunda destek sağlamaktayız. 

Bulgaristan Turist Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bulgaristan Turistik Vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir. Sayfamızda bulunan bilgileri dikkate alarak turist vize başvuru dilekçesini hazırlayınız, Bulgaristan vize dilekçesinde veya vize başvuru formunda yapacağınız en küçük bir hata veya tutarsızlık başvuru değerlendirme sürecinizi etkileyebilir. 

  • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Bulgaristan Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
  • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Bulgaristan Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Bulgaristan Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Bulgaristan Turistik Vize Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
  • Bulgaristan Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Bulgaristan Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Bulgaristan Vize Başvurularında Çift Dilekçe Gerektiren Durumlar

  • Bulgaristan Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Bulgaristan turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
  • Bulgaristan Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Bulgaristan Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Bulgaristan Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Bulgaristan Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

 Turistik Vize Dilekçe Örneği

bulgaristan turist vizesi

Formu indirmek için: 

1. Form linkine tıklayınız. 
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz. 

YA DA 
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz 
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat: 
Form PDF formatındadır. 
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır. 

Adobe Reader

Download Adobe Acrobat Reader

daha fazla göster

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× İsim Denklik Belgesi
Vize Başvuru Formu-İstanbul
Vize Başvuru Formu - Ankara
Turistik Vize Dilekçe Örneği
Ticari Vize Dilekçe Örneği
Vize İşlem Takip Belgesi
Bulgaristan Vizesi Fotoğraf Ölçüleri
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2020 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5136
Telefon
x