İzmir

Telefon

+90 (232) 970 05 22

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bulgaristan Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi İzmir ofisimize hoş geldiniz. Sayfamızda sizlere Bulgaristan vize sürecinde gerekli olan bilgileri bir rehber olabilmek amacıyla düzenledik. Sizlere sunduğumuz tüm bilgileri göz önünde bulundurarak Bulgaristan vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Vize Merkezi İzmir ofisimiz Bulgaristan vize başvurularında sorunsuz ve hızlı bir vize süreci vaat etmektedir.

Vize Merkezi İzmir ofisimiz Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ilçelerinden ve Aydın, Denizli, Manisa, Uşak ve Muğla gibi çevre illerden gelen Bulgaristan vize başvurularını kabul etmektedir. Bulgaristan vizesi hakkında tüm sorularınızı çağrı merkezimize yöneltebilirsiniz. Bulgaristan vize başvurusunu Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile yapmak için [email protected] adresine e-posta atabilir ya da +90 (232) 970 05 22 numaralı telefon numaramızı kullanabilirsiniz.

Bulgaristan İçin Vize Gerekli Midir?

Bulgaristan seyahatiniz için vize gerekmektedir. Pasaport türünüze ve Bulgaristan’da kalmak istediğiniz süreye göre değişen Bulgaristan vizesini Vize Merkezi İzmir ofisimizden alabilirsiniz. Bulgaristan konumu itibari ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ilgisini çekmektedir. Vize Merkezi İzmir ofisi olarak Bulgaristan vize işlemlerini yakından takip etmekteyiz. Bulgaristan vizesi İzmir için ofisimizle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. İzmir ofis yetkilimiz izlemeniz gereken vize sürecini sizlere sunacaktır.

Bulgaristan Vize Türleri Nelerdir?

Bulgaristan’a yapacağınız seyahatin amacına göre belirlenen vize türleri ve detaylı açıklamaları sitemizde bulunmaktadır:

 • Bulgaristan Turist Vizesi
 • Bulgaristan Ticari Vize
 • Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi
 • Bulgaristan Transit Vize
 • Bulgaristan Şoför Vizesi
 • Bulgaristan Vatandaşının Eşi İçin Ziyaret Vizesi
 • Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi

Vize Merkezi İzmir ofisimizi arayarak durumunuza en uygun vize türünü seçebilirsiniz. Vize türünüzü seçtikten sonra ofis yetkilimiz gerekli evrakları sizlere iletecektir. Vize başvuru evrakları mesleksel durumunuza göre değişebilir. Bulgaristan Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir. Vize Merkezi İzmir ofisimizden tüm evrakların listesini e-posta olarak almak için lütfen iletişime geçiniz.

Bulgaristan Vize Çeşitleri ve Randevuları Hakkında Bilgiler

Bulgaristan Konsolosluğu genel olarak vize başvurularında randevu zorunluluğu şartı koymamaktadır. Tamamen durumunuza bağlı olarak sizleri mülakata çağırabilir. Ancak bu nadiren görülen bir durumdur. Vize Merkezi İzmir ofisi olarak yapacağınız vize başvurusunda randevu gerekli ise biz sizin adınıza ilgili kurumlara danışarak alıyoruz. Bulgaristan vize çeşitleri 4 ana başlık altında toplanmaktadır.

 • Bulgaristan A Tipi Vize: Bulgaristan üzerinden başka ülkelere geçiş yapacaksanız A tipi vize almak zorundasınız. A tipi vize transit geçiş niteliğinde verilmektedir.
 • Bulgaristan B ve C Tipi vize: Kısa süreli turist vizesi olarak geçen bu vize türlerinde 90 güne kadar konaklamalı vize alabilirsiniz. 180 gün boyunca geçerli olan 90 güne kadar konaklamalı turizm amaçlı seyahatlerde alacağınız bu vize türlerinde randevu almanıza gerek yoktur. Bulgaristan Konsolosluğunda direkt olarak sıra numarası alarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak bu uzun süre beklemelere yol açabilir. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile yapacağınız vize başvurusunda Konsolosluğa gitmek zorunda kalmazsınız. Ofis yetkilimiz tüm işlemleri sizin adınıza yürütmektedir.
 • Bulgaristan D Tipi Vize: Uzun süreli Bulgaristan vize kategorisine giren D tipi vizede 180 güne kadar konaklamalı Bulgaristan vizesi alabilirsiniz. Ancak bu vize kategorisinde randevu almanız gerekebilir. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek durumunuzu bildirebilir ve vize randevunuzu alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Bulgaristan vize başvuruları Türkiye’de bulunan Bulgaristan Konsolosluklarına yapılmaktadır. Türkiye’de 4 adet Bulgaristan Konsolosluğu bulunmaktadır. Bu Konsoloslukların görev alanları ve kabul ettiği vize başvuruları farklıdır. İzmir'de Bulgaristan Konsolosluğu var mı, İzmir Bulgaristan Konsolosluğu nerede sorularınıza yanıt olarak Bulgaristan Konsolosluğu izmir ilinde bulunmamaktadır.

 • Bulgaristan Ankara Konsolosluğu: Ankara’da yer alan Bulgaristan Konsolosluğu sadece uzun süreli yani D tipindeki vize başvurularını kabul etmektedir. Ankara Bulgaristan Konsolosluğu’nun görev bölgelerini ve resmî tatil günlerini sitemizden kontrol edebilirsiniz.
 • Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu: İstanbul’da yer alan Bulgaristan Konsolosluğu’nun görev bölgesi tüm Türkiye’yi kapsamaktadır.
 • Bulgaristan Edirne Konsolosluğu: Edirne ilimizde yer alan Bulgaristan Konsolosluğu’nun görev bölgesi sadece Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli ili ve ilçeleridir.
 • Bulgaristan Bursa Konsolosluğu: Bursa’da yer alan Bulgaristan Konsolosluğu’nun görev bölgesi tüm Türkiye’yi kapsamaktadır.

C ve B tipi vize başvurularını tüm Bulgaristan Konsoloslukları kabul etmektedir. Size en yakın Bulgaristan Konsolosluğu’ndan vize talebinde bulunabilirsiniz. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile yapacağınız vize başvurusunda şahsen gitmenize gerek kalmaz. İzmir ofisi olarak tüm işlemleri sizin adınıza yürütmekteyiz.

Bulgaristan Vizesi İzmir Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan sahip olduğu turizm mirasını öne çıkarmak adına Turist Vizesi başvurularını 5 iş günü içerisinde açıklamaktadır. Diğer vize türleri ise 7 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak tahmin edersiniz ki bu rakamlar kesin değildir. Bulgaristan Konsolosluğunun resmi tatilde olması ya da diğer vize başvuruları ile beraber yaşadığı yoğunluk vize başvuru sürecinin uzamasına neden olabilir. Bulgaristan Konsolosluklarına planladığınız seyahat tarihinden 3 ay öncesine kadar başvuru yapabilme hakkınız bulunmaktadır. Vize başvurunuzu erkenden yaparak Bulgaristan seyahatinden geri kalma riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Vize Merkezi İzmir ofisimiz vize işlemlerinizi hızlı bir şekilde tamamlamakta ve Bulgaristan vizenizi almaktadır.

Bulgaristan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Bulgaristan vize başvuru evrakları vize türüne göre belirlenmektedir. Vize türüne göre hazırlamanız gereken evraklar, vize başvuru formu ve seyahat sağlık sigortası olarak sıralanan vize başvuru evraklarını Vize Merkezi İzmir ofisimizden edinebilirsiniz. Vize başvuru evraklarınızda hatalı bilgi sunmamalısınız. Ayrıca durumunuza göre ek evrak doldurmanız gerekebilir. Vize Merkezi İzmir ofisimiz gerekli tüm evrakları tarafınıza e-posta yoluyla gönderecektir. Bu evrakları doldururken ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Vize başvuru evraklarına şahsen imza ve tarih attıktan sonra İzmir ofisimize geri göndermelisiniz. İzmir ofis yetkilimize ulaşan evrakları, Bulgaristan Konsolosluğuna teslim etmekteyiz.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan vize başvuru formu içerisinde kişisel bilgilerinizi, pasaport bilgilerinizi ve seyahat bilgilerinizi taşımaktadır. Vize yetkilisi sizi bu evrakla tanımaktadır. Bu evraka yazacağınız bilgilerin diğer vize başvuru evraklarında yer alan bilgilerle uyuşması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortanızın ise tüm Bulgaristan seyahat günlerini kapsayacak şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Vize Merkezi İzmir ofisimizden danışmanlık hizmeti alarak vize başvuru evraklarında hata yapmanın önüne geçebilirsiniz. Böylece vize reddi almaz ve planladığınız Bulgaristan seyahatinden geri kalmazsınız.

Bulgaristan Vizesi ve Schengen Vizesi

Bulgaristan Avrupa Birliğine üye ülkelerden biridir. Ancak Bulgaristan Schengen anlaşmasına dahil değildir. Bulgaristan vizesi ve Schengen vizesini karıştırmamalısınız. Dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır:

 • Bulgaristan Konsolosluklarına vize için başvurduğunuzda Schengen vizesi almış olmazsınız. Sadece Bulgaristan vizesi almış olursunuz. Dolayısıyla Bulgaristan haricindeki başka bir ülkeye gidemezsiniz. Bulgaristan çok girişli vizede bunu yapabilirsiniz. Ancak çok girişli vizede de gidebileceğiniz ülkeler sınırlıdır. Çok girişli vize ile Bulgaristan üzerinden Romanya ve Hırvatistan’a seyahat edebilirsiniz.
 • Bulgaristan pasaportuna sahip kişiler tüm Avrupa Birliği ülkelerine vizesiz giriş-çıkış yapabilir. Avrupa Birliği’ne üye devletlerin vatandaşları da aynı şekilde Bulgaristan’a vizesiz bir şekilde giriş-çıkış yapabilirler.

Bulgaristan Seyahatinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bulgaristan’a arabasıyla gitmek isteyen ve arabasını Bulgaristan’a sokmak isteyen vatandaşlarımız aşağıdaki hususlara dikkat etmelidir:

 • Bulgaristan’a arabanız ile giriş yapmak istiyorsanız, arabanızın uluslararası sigortası olmak zorundadır. Arabanıza seyahatinizden önce Yeşil Sigorta yaptırmalı ve Yeşil Kartınızı yanınıza almalısınız.
 • Aynı şekilde ehliyetinizin de uluslararası kullanıma açık olması gerekmektedir. Eğer ehliyetiniz eski ise mutlaka güncellemeli ve uluslararası kullanım için uygun hale getirmelisiniz.
 • Bulgaristan otoyollarını kullanabilme hakkınız olması için ‘vignette’ adındaki taşıt pulunu almanız gerekmektedir. Bu taşıt pulunu benzin istasyonlarından alabilirsiniz. Unutmayınız ki taşıt pulunuz olmadan aracı Türkiye’ye geri sokamazsınız.
 • Bulgaristan sınırında otel rezervasyonunuz ve seyahat sağlık sigortanız sorulmaktadır. Otel rezervasyonunuzu seyahatinizden önce yaptırmayı unutmayınız.

Vize Merkezi İzmir

İzmir'de Bulgaristan Konsolosluğu var mı ve İzmir Bulgaristan Konsolosluğu nerede gibi sorular çok sorulmaktadır. Fakat Bulgaristan Konsolosluğu İzmir ilinde bulunmamaktadır. Bu sebeple Vize Merkezi İzmir şubemiz Bulgaristan vize prosedürlerine hakimiyeti ile sizlere hızlı ve kolay bir vize süreci sunmaktadır. Çağrı merkezimizi arayarak merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz. 2024 yılı güncel vize ücretini ise İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Tüm işlemlerinizde olduğu gibi vize ücretini de banka hesabımıza yatırarak uzaktan halledebilirsiniz.

Bulgaristan vize süreci ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile [email protected] adresine e-posta atabilir ya da +90 (232) 970 05 22 numaralı iletişime geçiniz.

Bulgaristan Vize Merkezi, İzmir

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp