Bulgaristan Vize Randevu

Bulgaristan vize randevu almak, çoğu kişinin araştırdığı konuların başında geliyor. Artık randevu almak için saatlerce kuyruk beklemenize gerek kalmıyor. Teknolojinin gelişmesiyle beraber, yapılan birçok işlem artık internet üzerinden de kolay bir şekilde sağlanabiliyor.

Bulgaristan vize randevu 2021 yılı prosedürü başvuru yapılan kategoriye bağlı olarak değişiyor. C vize başvuruları için randevusuz işlem yapılabiliyorken, D vizeler için konsolosluğa bağlı olarak randevu talebi oluşturulabiliyor.  Zaman kayıplarından kaçmak ve kısa sürede randevu işlemlerinizin tamamlanmasını istiyorsanız, vizemerkezi.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Bulgaristan vizesinin işlemi için, artık direkt olarak konsolosluğa gitmenize gerek kalmıyor. Şahsi zorunluluğun olmaması sebebiyle, firmamız aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Kargo yolu ile gerekli olan evrakları bize yollayın. Bizler kalan işlemleri sizler için halledelim. 

Vize işlemlerinde genellikle, parmak izi alınmaktadır. Ancak Bulgaristan vizesi için bu işlem gerekli değildir. Bu sebeple internet üzerinde yaptığınız başvuru sayesinde, vizenize daha kısa ve daha işlemsiz bir yoldan ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şeyi bizlerden bilgi almak! 

Bulgaristan Vize Randevu Hakkında Önemli Bilgi

Kısa süreli C tipi vize başvuruları için Bulgaristan vize randevu alınmasına gerek yoktur. Turist vizesi, ticari vize, ziyaret vizesi, transit vize başvuruları için randevu alınmasına gerek yoktur. Ancak 90 günden fazla kalışlı seyahatleri kapsayan D tipi vize başvurularında konsolosluktan randevu alınması gerekmektedir. Ankara, İstanbul, Bursa ve Edirne’de bulunan Bulgaristan Konsoloslukları D vize başvurularında randevusuz işlem kabul etmemektedir.  

Bulgaristan vize başvurularınızda randevu almanıza gerek yoktur. Bulgaristan vizesi için randevu almadan mesai saatlerimiz içerisinde ikamet bölgenize en yakın ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Vize türünüze göre evraklarınızı belirledikten sonra, evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlayarak ikamet ettiğiniz bölgeye en yakın ofisimize evraklarınızı iletmenizle birlikte Bulgaristan vize işlemlerinizi başlatmaktayız. 

Bulgaristan Turistik Vize Randevu

Turist vize başvuruları konsolosluğa bireysel olarak yapılacaksa, Bulgaristan turist vize başvuruları için konsolosluktan randevu alınmasına gerek yoktur. Fakat başvurular konsoloslukta belirli saat aralığında alındığı için yoğunluktan dolayı başvurular bir sonraki günlere sarkabilmektedir. Bulgaristan turistik vize randevu almadan başvuru işleminizi Bulgaristan Vize Merkezi ile gerçekleştirebilirsiniz. 

Bulgaristan Turistik Vize Randevu

Bulgaristan Ticari, Aile Ziyareti ve Transit Vizeleri İçin Randevu

Ticari, aile ziyaret vizeleri ve transit vize için randevu almak zorunlu değildir. Müracaat talebinizi Vize Merkezi Bulgaristan Departmanına iletebilirsiniz. Turrist, ticari, transit ve ziyaret vize başvuruları ortalama 5-10 gün içerisinde neticelenmektedir. 

Vize Merkezi Bulgaristan departmanının 15 yılı aşkın bir tecrübesi bulunmaktadır. Başvurunuzu Bulgaristan Vize Merkezi departmanı ile gerçekleştirmeniz halinde evraklarınızı kargo ile ofisimize iletmeniz yeterli olacaktır. Evraklarınızı kontrol ederek bir eksiklik veya hata olduğu durumlarda size iletmekteyiz. Bulgaristan vize başvurunuzu ilk mesai gününde tamamlamaktayız. 

Bulgaristan D Vize Randevu

Bulgaristan Konsoloslukları D vize başvurularını randevulu sistemle kabul etmektedir. Bulgaristan D vize için sadece İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu randevu sistemi ile hizmet vermektedir. D vize başvuruları başvuran tarafından bizzat yapılmalıdır. Bulgaristan D vize başvurularında sürecin takip edilmesi konusunda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Bulgaristan Pasavan İçin Randevu

Pasavan için randevu zorunluluğu yoktur. BG Konsoloslukları pasavan için randevusuz işlem yapılabilmektedir. 

Bulgaristan Pasaport Randevusu

Bulgar pasaportları için bütün Bulgaristan diplomatik temsilcilikleri randevu ile hizmet vermektedir. Bulgaristan vatandaşları Bulgaristan kırmızı pasaport başvuruları için randevu almalıdırlar. 

Bulgaristan Büyükelçiliği ve Bulgaristan Konsoloslukları kırmızı pasaport için başvuruları için randevuları online olarak kabul etmektedir. Kırmızı pasaport için randevu pasaport sahibi tarafından şahsen alınmalıdır. Bulgaristan pasaportu randevusu internet sitesi: https://www.consulatebg.eu

Bulgaristan D Vize Randevu

Bulgaristan için D vizesi almak istiyorsanız, Bulgaristan D vize randevu ile gerçekleşmesi gerekmektedir. 

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu’na D vize başvurusunda bulunacaksanız Bulgaristan D vize randevu almanız gerekecektir.  D vize başvuruları başvuran tarafından bizzat yapılmalıdır. Bulgaristan D vize başvurularında sürecin takip edilmesi konusunda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Sizler de bu konu hakkında merak ettiğiniz sorular varsa, telefon numaralarımızdan, mail adreslerimizde ya da internet sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Bulgaristan Vize Randevu Nasıl Alınır

Bulgaristan vize randevu nasıl alınır sorusunun cevabı genel olarak bu şekilde verilebilir. Bulgaristan’a girmek istiyorsanız, bu konuda Bulgaristan Vize Merkezi’nden yetkili ve profesyonel firma bulamazsınız. Bulgaristan vizesini bordo pasaportu olan Türk vatandaşları alabilir. Ancak yeşil pasaportu olan kişilerin ise 6 ay için en fazla 90 günlük vize alabilme hakları bulunmaktadır. Bulgaristan’a gidecek olan kişilerin alabileceği iki tür vize bulunmaktadır. Bunla şu şekildedir:

  • Bulgaristan Turistik Vize
  • Bulgaristan Ticari olan Vize
  • Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi
  • Bulgaristan Transit Vize 

Bu vizelerden herhangi birini alarak Bulgaristan’a gidebilirsiniz. Vize başvurusunda genel olarak şu şartlar aranmaktadır:

Vize başvurusunda bulunan kilerin pasaportunda en az 1 sayfanın boş bulunması gerekmektedir. Bununla beraber kullanılacak olan pasaportun en az 6 ay boyunca geçerli olması gerekmektedir. Son olarak kişilerin 10 yaşından büyük olması şartı aranmaktadır. 

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır

Bulgaristan vize randevu 2021 konusunda bilgi vermemiz gerekirse, şunları belirtebiliriz. Bulgaristan Vize Merkezi 15 yıllık bir geçmişe sahip, kaliteli ve güvenilir danışmanlık firmasıdır. Bulgaristan Konsolosluğu’ndaki yoğunluk nedeni ile konsolosluk başvuruları işleme alamayabiliyor ve başvurunun yetkili aracı kurum tarafından gerçekleştirilmesini talep ediyor.

Bulgaristan Vize Merkezi olarak konsoloslukta uzun kuyruklarda sıra beklemek istemiyorsanız, işlemleriniz birkaç güne sarkmasını istemiyorsanız başvurunuzu Bulgaristan Vize Merkezi ile gerçekleştirebilirsiniz. Şahsen gelmenize bile gerek kalmadan işlemleri sizin adına yürütme yetkisine sahibiz.  Bulgaristan Vize Merkezi ile başvuru işlemini kısa sürede ve pratik olarak halledebilirsiniz.

Bulgaristan Vizeleri Hakkında Merak Edilenler

Turistik, ticari, aile ziyareti gibi C tipi Bulgaristan vizelerinin başvuru işlemi 5 iş günü sürmektedir. Başvuru sahibinin Bulgaristan Konsolosluğuna giderek başvuru yapma hakkı bulunmaktadır. Ancak Bulgaristan Konsolosluğu yoğun olduğu dönemlerde başvuranı direkt olarak yetkili başvuru merkezine yönlendirmekte, başvuruyu değerlendirmeye almamaktadır. Başvuranın konsolosluğa şahsen başvuru yaptığı durumlarda sürecin sürecin biraz daha uzun olacağını ve biraz daha koşturmanız gerektiğini belirtmek istiyoruz.  Ancak Bulgaristan Vize Merkezi ile Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin evraklarınızı bize ulaştırarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü deneyimli ekip arkadaşlarımız sayesinde, vize başvurusunda bulunmak tahmin edeceğiniz gibi bizimle daha da kolay bir hal alıyor. 

Başvuru sırasında, bizi arayarak hangi evrakların gerekli olduğunu öğrenebilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız bu konuda size merak ettiğiniz bütün her şeyi, detaylı bir şekilde açıklayacaktır. Bizlerden destek almadan ve bizlerle görüşmeden farklı firmalar ile iletişime geçmeyin. Bunun sebebi, başvuru evrakları ya da başvuru işlemleri için kullanılan yöntemler zaman zaman değişkenlik gösterebilir. Özellikle de vizeniz size çok acil bir şekilde lazımsa, lütfen bizimle en kısa süre içerisinde iletişime geçin. 

Bulgaristan vize uzmanlarımız, durumunuza göre size gerekli olan bütün bilgileri ve evrak listesini aktardıktan sonra işlemlere başlayacaktır. Vizelerin çeşitli olması, istenilen evraklarında değişebileceğini göstermektedir. 

Bulgaristan’a turist, öğrenci, seyahat ya da iş amacıyla gidebilirsiniz. Gitmek istediğiniz ve orada kalmak istediğiniz zamana göre kullanmanız gereken vize evrakları ve vize türleri değişkenlik gösterecektir. Bir zorluk yaşamamanız için, bizlerle iletişime geçmeyi ihmal etmeyin. Deneyimlerimiz ve profesyonelliğimiz, sizlere yol gösterecektir. 

Türkiye’nin 10 farklı ilinde ofisimiz bulunmaktadır. Lütfen ikamet ettiğiniz ile en yakın ofisimizi arayınız. Sol panel üzerinden farklı şehirlerdeki ofislerimizin iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. 

Bulgaristan Vize Başvuruları Hakkında Sık Sorulan Sorular


1- Sahip olunacak vize Bulgaristan vize randevu sistemi ile ya da randevu sistemine dahil olmaması durumumda bu vize hangi ülke için geçerlidir?

Cevap: Sahip olunacak vize giriş vizesidir. Bulgaristan’a giriş yaparken bu vizeyi kullanılır. Bulgaristan vize için, Bulgaristan’a alınacak vize randevusu için İstanbul, Ankara veya Edirne’deki Bulgaristan vize  merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Turistik, ticari ve aile ziyareti amaçlı yapılacak C vize başvuruları için randevu alınma zorunluluğu yoktur. 

2- Bulgaristan vizesi için ve Bulgaristan randevu sistemi ile işlem yapmak için nereye başvuru yapmalıyım?

Cevap: Bulgaristan vize başvuruları, Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa, Edirne ve  Gaziantep’de görev yapan Bulgaristan Vize  Merkezi’ne başvuru yapılabilir. Tüm başvurular, Türkiye’deki Bulgaristan Büyükelçiliği/ Başkonsolosluğu tarafından değerlendirmeye alınarak tarafınıza başvuru sonucu iletilir. Bulgaristan vize randevu sistemine uygulanan işlemler ve Bulgaristan vize randevu talebi oluşturma, Bulgaristan vize randevu alma işlemi için belirtilen vize kurumlarından Bulgaristan vize randevu sistemi ile ilgili bilgi sahibi olunabilir. 

3- Bulgaristan vize başvurusunu yapmak için Bulgaristan Vize Başvuru Merkezinden herhangi bir randevu almak zorunda mıyım?

Cevap: Seyahat planına göre uygulanan Bulgaristan vize başvuruları konaklama süresine göre değişiklik gösterir. Bulgaristan vize randevu alımı uzun süreli yapılan seyahatler için gereklidir. Bulgaristan randevu sistemi kısa süreli olacak seyahatler için gerekli görülen bir işlem değildir. Bulgaristan randevu sistemi kırmızı pasaport başvuruları için de geçerli bir sistemdir. 

4. Bulgaristan Vize Başvurumu gerçekleştirmek istediğim seyahatten ne kadar önce yapmalıyım?

Cevap: Bulgaristan vize başvuru evrakları ofisimize planlanan seyahatten en geç 7-10 gün önce iletilmiş olmalıdır. 

5- Bulgaristan Vize Başvuru Formunu doldurmak zorunda mıyım? Bulgaristan vize başvuru formu belgesini doldurmak için yardımcı olabilir misiniz?

Cevap: Bulgaristan vize başvuru formu'nu doldurularak vize işlemeleri gerçekleştirilir. Bulgaristan vize başvuru formu dijital ortamda doldurulmaktadır. Her başvuru formu başvuran tarafından bireysel olarak doldurulmalıdır. 18 yaşından küçüklerin başvuru formları ebeveynleri tarafından doldurulabilir. 
Başvuru formunu doldurma konusunda yetkililerimizden destek alabilirsiniz. Başvuru bilgileri şahsa ait olduğu için şahsa ait bilgiler bireysel olarak doldurulması gerekmektedir.

6- Bulgaristan Vizesi Davet mektupları nereye gönderilecektir?

Cevap: Bulgaristan vizesi davet mektupları direkt olarak vize başvurusu yapan kişiye gönderilir. Davetiye'ye sahip olan her kişi bu belgenin originalini ya da bir kopyasını ilgili konsolosluğa ait olan vize bölümüne iletilir. Bulgaristan vize formu, davetiyenin yerine geçmez. Bulgaristan Davetiyesi genelde ziyaret amaçlı veya ticari seyahatler için talep edilir. Aile ziyaret, arkadaş ziyareti ve iş amaçlı seyahatlerde davet mektubu istenirken, bu amaçla yapılacak seyahatler için randevu almaya gerek yoktur.

7- 18 yaş altındaki kişilere Bulgaristan vizesi nasıl alınır? Reşit olmayan çocuk ile birlikte Bulgaristan’a seyahat edilirken muvafakarname gerekli mi? Kendim için bir vize belgesi hazırlarken bu belgelerde çocuğumun da bilgilerini belirtmem yeterli olur mu? 

Cevap:  Reşit olmayan kişiler için Bulgaristan vizesi muvafakatname belgesi hazırlanmalıdır. Bulgaristan vize başvurusunda bulanacak her birey yaşına bakılmaksızın ayrı başvuru dosyası hazırlanmalıdır. Çocuğa ait bilgiler ebeveyn belgelerinde dahil olsa bile çocuk için davetiye, Bulvize için gereken belgeler ve vize ücreti her birey için geçerlidir. Bulgaristan vize başvuru işlemleri her başvuran için ayrı ayrı olarak tamamlanmaktadır. Her başvuran için ayrı ücret tahsil edilir.

8- Bulgaristan Vize ücreti ne kadar? Vize ücreti reşit olmayan her çocuk için de aynı mıdır? Vize ücreti tüm vize türü için aynı mıdır?

Cevap: Bulgaristan vize başvuru esnasında ödenecek hizmet ücretine tabi olan 60 Euro+25 Euro (%18 KDV dahil), buna ek olarak Vize Merkezi hizmet bedeli bulunur. Vize Başvuru Merkezinden alınan her çeşit vizesi için belirlenen ücret tüm başvuru sahipleri için geçerlidir. Vize ücreti, başvuruda bulunacak olan kişinin sahip olmak istediği vize türüne göre, başvuru yapacak kişinin uyruğu, ve başvuru sahibinin yaşına göre farklılık gösterir. Bulgaristan vize başvurusu esnasında başvuru belgelerinin çeşidine göre ücret değişebilir, Ödenmesi gereken net ücret bu esnada belirlenir. Bulgaristan için vize alacak her birey için bu durum geçerlidir. Bulgaristan vize ücreti konsolosluk harç ücrei gibi faktörleri de kapsar. Her kategori için farklı fiyat tarifeleri uygulanır. 

9- Bulgaristan Vizesi için şahsen başvuru yapmak zorunda mıyım? 

Cevap: Bulgaristan vizesi için şahsen başvuru zorunluluğu yoktur. Bulgaristan vizesi için gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlayarak Bulgaristan Vize Merkezi’ne iletirseniz sizin adınıza başvuru işlemini gerçekleştirmekteyiz.  C tipi vizelerde tüm Türkiye’den yapılan başvurular İstanbul Bulgaristan Konsolosluğu veya Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği üzerinden işleme sokulabilmektedir. Bursa’da ikamet ediyorsanız Bursa ofisimiz, Edirne’de ikamet ediyorsanız Edirne ofisimiz ile de başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. İstanbul, Ankara, Bursa, Edirne’de Bulgaristan diplomatik temsilcilikleri bulunur. Ayrıca Bulgaristan Vize Merkezi şubeleri İstanbul, Ankara, Bursa ve Edirne’de bulunur. Dilerseniz İstanbul merkez ofisimize başvuru evraklarınızı göndererek de başvuru sürecini başlatabilirsiniz. 

10- Bulgaristan vizesi için mülakata dahil olmak üzere Bulgaristan Başkonsolosluğuna  gitmek zorunda mıyım?

Cevap: Kısa süreli Bulgarisan vize başvurularında mülakat zorunluluğu yoktur, konsolosluklara şahsen gitmenize gerek yoktur. Bulgaristan vize randevu sistemi uzun süreli seyahatlerde geçerli olduğu için mülakat sürecine dahil edilebilir, Bulgaristan vize randevu sistemi ile başvuru yapan kişiler mülakat işlemi için konsolosluk ile iletişime geçer. 

Bulgaristan vize ücretleri

Yükleniyor...