Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi

Bulgaristan’daki resmi kurum ve kuruluşlarının davetlisi olarak ülkeye seyahat etme planınız varsa ‘Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi’ başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Bu tür davetiyeleri gönderen kurumlar genellikle belediyeler, federasyonlar, okullardır. Davetiyenizin resmi kurumdan kaşeli ve imzalı olması başvurunuz için yeterlidir. Davetiyeyi Vize Merkezi yetkililerine e-mail veya fax yoluyla da sunabilirsiniz.  Bulgaristan resmi ziyaret vizeniz başvuru tarihinden sonra yaklaşık 10 iş günü içerisinde sonuçlanır. 

Bulgaristan kısa süreli c vize türlerinden biri olan Bulgaristan resmi vize, başvurusu onaylanmış kişiye Bulgaristan'da kısa süreli ikamet hakkı tanır. Bulgaristan resmi vize, Bulgaristan C Vize kategorisindedir. Kişilerin vize sonlanma tarihinde ülkeyi terk etmeleri gerekir. Çok girişli Bulgaristan vizesiyle Romanya, Hırvatistan, Karadağ’a da giriş yapılabilmektedir. Ancak Bulgaristan vizesi Schengen ülkeleri için geçerli değildir. 

Bulgaristan'daki kurum ve kuruluştan temin edeceğiniz davetiyenin kaşeli ve imzalı olmasına dikkat ediniz. Başvurular şahsen yapılabileceği gibi aracı kurumlar vasıtasıyla da yapılır. Bazı konsolosluklar şahsi başvuru kabul etmezken bazıları kabul eder. Sıkıntılı ve karışık vize prosedürleriyle uğraşmamak için bize ulaşabilir, başvurunuzu hızlı ve daha kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Bulgaristan resmi vize başvurunuzu vakit kaybetmeden başlatmak, Bulgaristan resmi ziyaret vizesi için gerekli evrakları hazırlarken destek almak ve daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz. 

Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Değerli ziyaretçilerimiz, vize başvuruları için beyan edeceğiniz evraklarınızın güncel tarihli olduğundan emin olunuz.

  • Pasaport (Geçerlilik süresi en az 2 yıl olan)
  • 2 adet Biometrik fotoğraf (35x45 mm ebatlarında, güncel ve beyaz fon üzeri çekilmiş olmalı)
  • Banka Hesap Cüzdanı fotokopisi veya Maaş Bordrosu (Seyahat ve konaklama masraflarınızı karşılayacak miktarda bakiyenizin olması gerek)
  • Görev Yazısı.
  • Davet Mektubu (Bulgaristan'da sizi davet eden kurumdan, kaşeli ve imzalı olmalı) 
  • Hotel Konfirmasyonu (Davetiye'de konaklama bilgilerinizin bulunmaması halinde, otel antetli kağıına kaşeli ve imzalı olmalı)
  • Muvafakatname (Kişi 18 yaşından küçük ise anne baba onaylı olmalı, orijinal belge)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi ve Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Aile bilgilerini içerir, kaşeli ve imzalı olmalı)
  • Bulgaristan vizesi ile ilgili tüm sorularınız için Vize Merkezi Bulgaristan departmanı vize uzmanları ile bölgenize en yakın şube telefonlarından bağlantıya geçebilirsiniz.

Bulgaristan resmi ziyaret vizesi

Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi Hakkında Önemli Notlar

Bulgaristan vize işlemleri 5-7 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. (Bulgaristan ve Türkiye Resmi tatilleri ile konsolosluğun iş yoğunluğunun fazla olduğu döneme denk gelen vize başvurularında bu süre uzayabilmektedir.) Seyahate araçla gidecek iseniz Yeşil Sigorta (Uluslararası Araç Sigortası) ve Uluslararası Ehliyetinizi yaptırmadan yola çıkmayınız.

Yükleniyor...