Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi

Bulgaristan’daki resmi kurum ve kuruluşlarının davetlisi olarak ülkeye seyahat etme planınız varsa Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Bu tür davetiyeleri gönderen kurumlar genellikle belediyeler, federasyonlar, okullardır. Davetiyenizin resmi kurumdan kaşeli ve imzalı olması başvurunuz için yeterlidir. Davetiyeyi Vize Merkezi yetkililerine e-mail veya fax yoluyla da sunabilirsiniz. Bulgaristan resmi ziyaret vizeniz başvuru tarihinden sonra yaklaşık 10 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Bulgaristan kısa süreli c vize türlerinden biri olan Bulgaristan resmi vize, başvurusu onaylanmış kişiye Bulgaristan'da kısa süreli ikamet hakkı tanır. Bulgaristan resmi vize, Bulgaristan C Vize kategorisindedir. Kişilerin vize sonlanma tarihinde ülkeyi terk etmeleri gerekir. Çok girişli Bulgaristan vizesiyle Romanya, Hırvatistan, Karadağ’a da giriş yapılabilmektedir. Ancak Bulgaristan vizesi Schengen ülkeleri için geçerli değildir.

Bulgaristan'daki kurum ve kuruluştan temin edeceğiniz davetiyenin kaşeli ve imzalı olmasına dikkat ediniz. Başvurular şahsen yapılabileceği gibi aracı kurumlar vasıtasıyla da yapılır. Bazı konsolosluklar şahsi başvuru kabul etmezken bazıları kabul eder. Sıkıntılı ve karışık vize prosedürleriyle uğraşmamak için bize ulaşabilir, başvurunuzu hızlı ve daha kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Bulgaristan resmi vize başvurunuzu vakit kaybetmeden başlatmak, Bulgaristan resmi ziyaret vizesi için gerekli evrakları hazırlarken destek almak ve daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz. 0212 970 05 22

Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Değerli ziyaretçilerimiz, vize başvuruları için beyan edeceğiniz evraklarınızın güncel tarihli olduğundan emin olunuz.

  • Pasaport (Geçerlilik süresi en az 2 yıl olan)
  • 2 adet Biyometrik fotoğraf (35x45 mm ebatlarında, güncel ve beyaz fon üzeri çekilmiş olmalı)
  • Banka Hesap Cüzdanı fotokopisi veya Maaş Bordrosu (Seyahat ve konaklama masraflarınızı karşılayacak miktarda bakiyenizin olması gerek) En az 20.000 TL bakiyeli
  • Görev Yazısı.
  • Davet Mektubu (Bulgaristan'da sizi davet eden kurumdan, kaşeli ve imzalı olmalı)
  • Hotel Konfirmasyonu (Davetiye'de konaklama bilgilerinizin bulunmaması halinde, otel antetli kâğıdına kaşeli ve imzalı olmalı)
  • Muvafakatname (Kişi 18 yaşından küçük ise anne baba onaylı olmalı, orijinal belge)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi ve Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Aile bilgilerini içerir, kaşeli ve imzalı olmalı)
  • Bulgaristan vizesi ile ilgili tüm sorularınız için Vize Merkezi Bulgaristan departmanı vize uzmanları ile bölgenize en yakın şube telefonlarından bağlantıya geçebilirsiniz.

Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi

Resmi Ziyaret Vizesi Başvuruları Nereye yapılır?

Bulgaristan Resmi Ziyaret Vize başvurularını yapacağınız Bulgaristan Konsolosluğu ikamet ettiğiniz şehre göre değişir. Aşağıdaki listede, bulunduğunuz ile göre hangi Bulgaristan Konsolosluğu'na başvuru yapmanız gerektiği belirtilmektedir.

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Görev bölgesi

İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Çanakkale

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Görev bölgesi

Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, Karabük

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çorlu

Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi

Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir, Yalova

Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi Harç Ücretleri

Bulgaristan Şoför Vizesi başvurularında konsolosluk hesabına vize harcı yatırılması gerekmektedir. Harçlar başvuruda bulunan kişilerin uyruklarına göre değişiklik göstermektedir. Vize harç ücretleri ve yatırılacak banka hesap bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Harcı Konsolosluk Banka Hesap Bilgileri

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Hesap Bilgileri

Garanti Bankası

Hesap Numarası : 00082/9091985

IBAN Numarası: TR83 0006 2000 0820 0009 0919 85

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Hesap Bilgileri

Garanti Bankası

Hesap Numarası: 395/9074277

IBAN Numarası: TR26 0006 2000 3950 0009 0742 77

Bulgaristan Edirne Konsolosluğu

İş Bankası

IBAN Numarası: TR65 0006 4000 0011 3000 6037 26

Bulgaristan Bursa Konsolosluğu

Garanti Bankası

IBAN Numarası: TR65 0006 4000 0011 3000 6037 26

Resmi Ziyaret Vizesi Başvuru Formu

Bulgaristan'a Resmi Ziyaret Vizesi almak isteyenler kişiler Bulgaristan vize başvuru formunu doldurmakla yükümlüdürler. Bulgaristan vize başvuru formu Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar arasındaki zorunlu belgelerden biridir. Eksiksiz ve diğer vize başvuru evraklarıyla tutarlılık içermesi gereken Bulgaristan vizesi başvuru formu gerçeği yansıtan, güncel kişisel durumunuzu yansıtan bilgilerle doldurulmalıdır. Bulgaristan Konsolosluğunun vize sürecinde başvuru dosyanızda gördüğü çelişkili bilgi veya bilgiler vize talebinizin ret ile sonuçlanmasına sebebiyet verebilir.

Bulgaristan vize başvuru formu Türkçe veya İngilizce dillerinde doldurulabilir. Bütün bilgileri eksiksiz ve gerçeğe uygun şekilde formdaki ilgili yere yazdıktan sonra atacağınız imzanın pasaportunuzdaki ile aynı olması gerekmektedir. Vize başvuru formunda belirttiğiniz ülkeye giriş ve ülkeden ayrılır tarihlerinizin dilekçe yazan tarihlerle uyumlu olduğuna, pasaport numarası, kimlikteki ad ve soyadı gibi ayrıntılara dikkat etmeyi unutmayın.

Bulgaristan vize başvuru formunu aşağıdaki linkten bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bulgaristan vize başvuru formu hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi Başvuruları Hakkında Önemli Notlar

Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan'a Resmi Ziyaret Vizesi başvurulan konsolosluklara göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak Bulgaristan konsolosluğunun tayin ettiği süre 10 iş günüdür. Fakat bu süre konsolosluğun iş ve işlemlerine göre artıp azalabilir. Her ne kadar 10 iş günü olarak belirtilmiş ise de Vize Merkezi tarafından yapılan başvurular erken sonuçlanabilmektedir. (Bulgaristan ve Türkiye Resmi tatilleri ile konsolosluğun iş yoğunluğunun fazla olduğu döneme denk gelen vize başvurularında bu süre uzayabilmektedir.) Seyahate araçla gidecek iseniz Yeşil Sigorta (Uluslararası Araç Sigortası) ve Uluslararası Ehliyetinizi yaptırmadan yola çıkmayınız.

Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 10443