Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi

Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi

Bulgaristan’daki resmi kurum ve kuruluşlarının davetlisi olarak ülkeye seyahat etme planınız varsa Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Bu tür davetiyeleri gönderen kurumlar genellikle belediyeler, federasyonlar, okullardır. Davetiyenizin resmi kurumdan kaşeli ve imzalı olması başvurunuz için yeterlidir. Davetiyeyi Vize Merkezi yetkililerine e-mail veya fax yoluyla da sunabilirsiniz. Bulgaristan resmi ziyaret vizeniz başvuru tarihinden sonra yaklaşık 10 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Bulgaristan kısa süreli c vize türlerinden biri olan Bulgaristan resmi vize, 1 Nisan 2024 itibarıyla Schengen vize prosedürü uygulamaya başlamıştır. Kişilerin vize sonlanma tarihinde ülkeyi terk etmeleri gerekir. Çok girişli Bulgaristan vizesiyle diğer Schengen ülkelerine de giriş yapılabilmektedir.

Bulgaristan'daki kurum ve kuruluştan temin edeceğiniz davetiyenin kaşeli ve imzalı olmasına dikkat ediniz. Başvurular şahsen yapılabileceği gibi aracı kurumlar vasıtasıyla da yapılır. Sıkıntılı ve karışık vize prosedürleriyle uğraşmamak için bize ulaşabilir, başvurunuzu hızlı ve daha kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Bulgaristan resmi vize başvurunuzu Schengen prosedürlerine uygun olarak vakit kaybetmeden başlatmak, Bulgaristan resmi ziyaret vizesi için gerekli evrakları hazırlarken destek almak ve daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz. 0212 970 05 22

Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Değerli ziyaretçilerimiz, vize başvuruları için beyan edeceğiniz evraklarınızın güncel tarihli olduğundan emin olunuz. Bulgaristan'ın Schengen vize sistemine geçişi sebebiyle parmak izi kaydı zorunlu olduğu unutulmamalıdır.

 • Pasaport (Geçerlilik süresi en az 2 yıl olan)
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf (35x45 mm ebatlarında, güncel ve beyaz fon üzeri çekilmiş olmalı)
 • Banka Hesap Cüzdanı fotokopisi veya Maaş Bordrosu (Seyahat ve konaklama masraflarınızı karşılayacak miktarda bakiyenizin olması gerek) En az 30.000 TL bakiyeli
 • Görev Yazısı.
 • Davet Mektubu (Bulgaristan'da sizi davet eden kurumdan, kaşeli ve imzalı olmalı)
 • Hotel Konfirmasyonu (Davetiye'de konaklama bilgilerinizin bulunmaması halinde, otel antetli kâğıdına kaşeli ve imzalı olmalı)
 • Muvafakatname (Kişi 18 yaşından küçük ise anne baba onaylı olmalı, orijinal belge)
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi ve Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Aile bilgilerini içerir, kaşeli ve imzalı olmalı)
 • Bulgaristan vizesi ile ilgili tüm sorularınız için Vize Merkezi Bulgaristan departmanı vize uzmanları ile bölgenize en yakın şube telefonlarından bağlantıya geçebilirsiniz.

Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi

Resmi Ziyaret Vizesi Başvuruları Nereye yapılır?

Bulgaristan Resmi Ziyaret Vize başvurularını yapacağınız Bulgaristan Konsolosluğu ikamet ettiğiniz şehre göre değişir. Aşağıdaki listede, bulunduğunuz ile göre hangi vize işlem merkezine başvuru yapmanız gerektiği belirtilmektedir.

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Görev bölgesi

İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Çanakkale

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Görev bölgesi

Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, Karabük

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çorlu

Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi

Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir, Yalova

Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi Harç Ücretleri

Bulgaristan Şoför Vizesi başvurularında konsolosluk hesabına vize harcı yatırılması gerekmektedir. Harçlar başvuruda bulunan kişilerin uyruklarına göre değişiklik göstermektedir. Vize harç ücretleri ve yatırılacak banka hesap bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Harcı Konsolosluk Banka Hesap Bilgileri

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Hesap Bilgileri

Garanti Bankası

Hesap Numarası : 00082/9091985

IBAN Numarası: TR83 0006 2000 0820 0009 0919 85

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Hesap Bilgileri

Garanti Bankası

Hesap Numarası: 395/9074277

IBAN Numarası: TR26 0006 2000 3950 0009 0742 77

Bulgaristan Edirne Konsolosluğu

İş Bankası

IBAN Numarası: TR65 0006 4000 0011 3000 6037 26

Bulgaristan Bursa Konsolosluğu

Garanti Bankası

IBAN Numarası: TR65 0006 4000 0011 3000 6037 26

Resmi Ziyaret Vizesi Başvuru Formu

Bulgaristan'a Resmi Ziyaret Vizesi almak isteyenler kişiler Bulgaristan Sschengen vize başvuru formunu doldurmakla yükümlüdürler. Bulgaristan vize başvuru formu Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar arasındaki zorunlu belgelerden biridir. Eksiksiz ve diğer vize başvuru evraklarıyla tutarlılık içermesi gereken Bulgaristan vizesi başvuru formu gerçeği yansıtan, güncel kişisel durumunuzu yansıtan bilgilerle doldurulmalıdır. Bulgaristan Konsolosluğunun vize sürecinde başvuru dosyanızda gördüğü çelişkili bilgi veya bilgiler vize talebinizin ret ile sonuçlanmasına sebebiyet verebilir.

Bulgaristan vize başvuru formu Türkçe veya İngilizce dillerinde doldurulabilir. Bütün bilgileri eksiksiz ve gerçeğe uygun şekilde formdaki ilgili yere yazdıktan sonra atacağınız imzanın pasaportunuzdaki ile aynı olması gerekmektedir. Vize başvuru formunda belirttiğiniz ülkeye giriş ve ülkeden ayrılır tarihlerinizin dilekçe yazan tarihlerle uyumlu olduğuna, pasaport numarası, kimlikteki ad ve soyadı gibi ayrıntılara dikkat etmeyi unutmayın.

Bulgaristan vize başvuru formunu aşağıdaki linkten bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İstanbul, Edirne, Bursa, Ankara ve Gaziantep bölgelerinden yapılan Bulgaristan Resmi Ziyaret Vize işlemleri için: Bulgaristan vize başvuru formu

Bulgaristan vize başvuru formu hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi Başvuruları Hakkında Önemli Notlar

Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan'a Resmi Ziyaret Vizesi başvurulan konsolosluklara göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak Bulgaristan konsolosluğunun tayin ettiği süre 10 iş günüdür. Fakat bu süre konsolosluğun iş ve işlemlerine göre artıp azalabilir. Her ne kadar 10 iş günü olarak belirtilmiş ise de Vize Merkezi tarafından yapılan başvurular erken sonuçlanabilmektedir. (Bulgaristan ve Türkiye Resmi tatilleri ile konsolosluğun iş yoğunluğunun fazla olduğu döneme denk gelen vize başvurularında bu süre uzayabilmektedir.) Seyahate araçla gidecek iseniz Yeşil Sigorta (Uluslararası Araç Sigortası) ve Uluslararası Ehliyetinizi yaptırmadan yola çıkmayınız.

Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi

Bulgaristan ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi nasıl alınıyor?
  a. gider, 28 Oca 2022, 12:14

  Merhabalar, devlet kurumunda çalışmaktayım uzun yıllardır. Eğitim amaçlı aynı zamanda konferansa katılacağım. Resmi mercilerden kabul yazım daha yeni ulaştı tarafıma. İki hafta sonrasında 1 ay kadar kalmak suretiyle Bulgaristan’da olmam gerekli. Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi nasıl alınıyor? Süreçler ve gerekli evraklar konusunda sizden destek rica edeceğim. Daha önce hiç yurt dışına çıkmadım ret durumum olabilir diye düşünüyorum bu olumsuz algılanabilir mi emin de değilim? Beni bu konularda aydınlatır mısınız? Sizlerden geri dönüş rica edeceğim. Teşekkür ederim. İyi Çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi
  s. bayraktar, 25 Oca 2021, 12:13

  Merhaba, Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi nedir? Bu vize için illaki kamu görevlisi mi olmak gerekir? Kız kardeşim Kamu personeli ve rahatlıkla her yere vize alıyor. Ben ise özel sektör çalışanıyım benim için de aynı imkan olabilir mi? Bu vizeye herkes başvuruda bulunabilir mi? Konu hakkında ayrıntılı bilgi verir misiniz? Ben bu vizeye başvurabilir miyim? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır
  M. Ahmet, 14 Mar 2020, 13:50

  Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi nedir? Bu vize için kamu görevlisi mi olmak gerekir? Bilgi verir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Bulgaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp