14 Yaş Altı Bulgaristan Doğumlular İçin,

Değerli ziyaretçimiz, Bulgaristan vatandaşlık prosedürlerine dair telefonda hiçbir bilgi aktarımı yapılmamaktadır.  Aşağıda yer alan bilgiler genel Bulgar vatandaşlığı mevzuatına aittir. Bulgaristan vatandaşlığınız için hangi mevzuata göre ilerleyeceğimizi belirlemek için, başvuru sahibinin isim denklik belgesi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği ile birlikte randevu alarak ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Bulgar vatandaşlığı işlemlerinize dair danışmanlık hizmetini 50 Euro olan hizmet bedelimiz dâhilinde cumartesi günleri saat 10:00-14:00 arasında Edirne ofisimizde vermekteyiz. İsim denklik belgesiyle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız. Denklik belgesi hususunda detaylı bilgiyi ilgili bağlantıda bulabilirsiniz. Belge ile ilgili yetkili birimler İlçe Nüfus Müdürlükleridir. Randevu gününde belgelerinizle ilgili araştırmayı yaptıktan sonra vatandaşlık başvurusunda bulunabilme hakkınızı tespit etmekteyiz. Firmamıza vekâlet vermenizle birlikte Bulgar vatandaşlığı başvurunuzu tamamlamaktayız. 

Vatandaşlık Danışma Hattı

Bulgaristan Pasaport Başvurusu

Bulgaristan Vatandaşlığınızı geri alabilmek, Pasaport uzatma, Kendinize ve ya çocuklarınıza Pasaport çıkartma için Zayavlenieyi doldurmak. Bu Zayavleniyeyi alabilmek için Bulgar Konsolosluk ve ya Büyükelçilik telefonlarından görevli memurları 14 00 – 16.00 arası arayarak Zayavleniye doldurmak için randevu alacaksınız. Size verilen tarih ve saatte Bg Konsolosluğuna gelerek Zayavlenieyi alacaksınız. Bu zayavlenieyi aldıktansonra dolduracaksınız ve Bulgar memurlarının Size verdiği başka bir tarih ve saatte gelip Bulgaristan Pasaportu başvurusunda bulunabileceksiniz.

Bulgaristan Pasaportu Çıkartmak İçin Gerekli Evraklar

  • BG Vatandaşlığı başvuru formüleri (Zayavlenie).
  • Bulgaristan’ da doğduğu şehrin İlçe Nüfus Müdürlüğünden alınmış, yeni tarihli (Slujba “GRAO” – Grajdanska Registratsiya i Administrativno Obslujvane)  Doğum Tasdik Belgesi (Akt za Rajdane).
  • Anne ve ya Babanın Bulgar Kimlik Kartı ve Pasaport fotokopileri.
  • Anne ve ya Baba TC Vatandaşı ise TC Kimlik fotokopisi.
  • Pasaport Harç ücreti.

Önemli Notlar:

Konsolosluk telefonlarınıza ısrarlı aramalarınıza rağmen cevap vermiyor ise, Bulgar Konsolosluk ve ya Büyükelçilik Yetkililerine ulaşamıyor iseniz, Bu işler ile uğraşacak zamanınız yok ise, Probleminizi çözmek, Sizin adınıza Bulgaristan Konsolosluklarından Randevu alıp Zayavlenienizi doldurup zaman kaybetmeden başvurmanızı yapmanıza yardımcı olmamızı istiyorsanız müşteri temsilcilerimizi aramaktan çekinmeyin. Başvuru, bu Zayevlenie doldurulduktan sonra yapılır. Pasaportunuzu Konsolosluktan başkasının almasını isterseniz Bulgar pasaportu başvuru esnasında Pasaportu teslim alacak kişiyi bildirmelisiniz.

bulgaristan vizesi iletişim

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Bulgaristan Pasaportu Uzatma
Bulgaristan Vatandaşlığı Başvuru
Evlilikten Dolayı Bulgaristan Vatandaşlığı
TC Doğumlular İçin BG Vatandaşlığı
Bulgar Vatandaşı ile Evli Olanlara
1978 Bulgaristan Göçmenlerine Vatandaşlık
1951 Bulgaristan Göçmenlerine Vatandaşlık
Yatırımcılara Bulgar Vatandaşlığı
Çocuklara Bulgaristan Vatandaşlık
14 Yaş Altı Bulgaristan Doğumlular İçin
Bulgaristan Pasaportu Yenileme
İsim Denklik Belgesi
Online Vatandaşlık Sorgulama Formu
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2020 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5138
Telefon
x