14 Yaş Altı Bulgaristan Doğumlular İçin

14 Yaş Altı Bulgaristan Doğumlular İçin

Değerli ziyaretçimiz, Bulgaristan vatandaşlık prosedürlerine dair telefonda hiçbir bilgi aktarımı yapılmamaktadır. Aşağıda yer alan bilgiler genel Bulgar vatandaşlığı mevzuatına aittir. İsim Denklik belgesi ile ilgili yetkili birimler İlçe Nüfus Müdürlükleridir.

Bulgaristan Pasaport Başvurusu

Bulgaristan Vatandaşlığınızı geri alabilmek, Pasaport uzatma, Kendinize ve ya çocuklarınıza Pasaport çıkartma için Zayavlenie doldurmak. Bu Zayavlenie'yi alabilmek için Bulgar Konsolosluk ve ya Büyükelçilik telefonlarından görevli memurları 14 00 – 16.00 arası arayarak randevu alabilirsiniz. Size verilen tarih ve saatte Bulgaristan Konsolosluğuna gelerek Zayavlenieyi alacaksınız. Bu zayavlenieyi aldıktan sonra dolduracaksınız ve Bulgar memurlarının Size verdiği başka bir tarih ve saatte gelip Bulgaristan Pasaportu başvurusunda bulunabileceksiniz.

Bulgaristan Pasaportu Çıkartmak İçin Gerekli Evraklar

  • BG Vatandaşlığı başvuru formüleri (Zayavlenie)
  • Bulgaristan’ da doğduğu şehrin İlçe Nüfus Müdürlüğünden alınmış, yeni tarihli (Slujba “GRAO” – Grajdanska Registratsiya i Administrativno Obslujvane) Doğum Tasdik Belgesi (Akt za Rajdane).
  • Anne veya Babanın Bulgar Kimlik Kartı ve Pasaport fotokopileri.
  • Anne veya Baba TC Vatandaşı ise TC Kimlik fotokopisi.
  • Pasaport Harç ücreti

Önemli Notlar:

Konsolosluk telefonlarınıza ısrarlı aramalarınıza rağmen cevap vermiyor ise, Bulgar Konsolosluk ve ya Büyükelçilik Yetkililerine ulaşamıyor iseniz, Bu işler ile uğraşacak zamanınız yok ise, Probleminizi çözmek, Sizin adınıza Bulgaristan Konsolosluklarından Randevu alıp Zayavleniyenizi doldurup zaman kaybetmeden başvurmanızı yapmanıza yardımcı olmamız için müşteri temsilcilerimizi aramaktan çekinmeyin. Başvuru, bu Zayavlenie doldurulduktan sonra yapılır. Pasaportunuzu Konsolosluktan başkasının almasını isterseniz Bulgar pasaportu başvuru esnasında Pasaportu teslim alacak kişiyi bildirmelisiniz.

Bulgaristan ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Bulgaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp