Bulgaristan Ticari Vize Dilekçe Örneği

 

  Ticari Vize Dilekçe Örneği 

 

Formu indirmek için: 

1. Form linkine tıklayınız. 
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz. 

YA DA 
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz 
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

 

Lütfen Dikkat: 
Form PDF formatındadır. 
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır. 

Adobe Reader

Download Adobe Acrobat Reader

Bulgaristan Ticari Vize İçin Dilekçe

Bulgaristan'a Ticari (iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb.) amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Bulgaristan Ticari Vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Bulgaristan Ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

  • Bulgaristan Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
  • Bulgaristan Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Bulgaristan’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Bulgaristan Ticari Vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
  • Bulgaristan Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
  • Bulgaristan'a seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Bulgaristan Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
  • Bulgaristan Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
  • Bulgaristan Ticari Vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir. 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon