İstanbul

Adres

Rumeli Cad. No:78 Daire:4 Kat:1 Nişantaşı - Şişli / İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 970 05 22

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

bulgaristan@vizemerkezi.com

Bulgaristan Vize Merkezi, İstanbul

 İstanbul Vize Merkezi Ofisimize Hoş geldiniz.

Bulgaristan vizesine İstanbul’un Sarıyer, Beşiktaş, Bakırköy, Beylikdüzü, Başakşehir, Ataşehir, Kadıköy, Maltepe ve Tuzla gibi merkez ilçeleri ile Tekirdağ, İzmit ve Sakarya gibi çevre illerinden vize başvurusu gerçekleştirecek kişilere İstanbul Vize Merkezi olarak yardımcı olmaktayız. Sitemizde anlatılan bilgileri dikkatlice okuyarak Bulgaristan vizenizi İstanbul’dan rahatlıkla alabilirsiniz. İletişim bilgilerimizi kullanarak İstanbul ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi İstanbul’dan alabilmek için istenen evrakları öğrenebilirsiniz

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya  istanbul@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza yazınız. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

4 adımda Bulgaristan vizesi  

1. Adım: Çağrı Merkezimizi arayın.

2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.

3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.

4. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Bulgaristan vizesi İstanbul başvuru evrakları hakkında

Seyahat amacınız, mesleki durumunuz pasaportunuzun durumu ve seyahat masraflarını karşılayacak maddi imkânınızın olup olmaması tüm vize başvurularında dikkat edilen hususlardır.

Bulgaristan vizesi İstanbul başvuruları sırasında durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza göre şekillenecek Bulgaristan vizesi için istenen belgeleri sitemizin vize işlemleri başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. İstanbul Bulgaristan vize başvuru formunu  ön bilgi olarak inceleyebilir ve vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Bulgaristan vizesi için ilk adım Bulgaristan vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Bulgaristan vize başvuru formu Türkçe veya İngilizce dillerinde doldurulabilir. Eksiksiz ve diğer vize başvuru evraklarıyla tutarlılık içermesi gereken Bulgaristan vizesi başvuru formu gerçek bilgileri içermelidir. Bütün bilgileri eksiksiz ve gerçeğe uygun şekilde formdaki ilgili yere yazdıktan sonra atacağınız imzanın pasaportunuzdaki ile aynı olmasına dikkat edin.

Sorunsuz ve hızlı Bulgaristan vizesi alabilmek için hazırlanan dosyada, istenen evraklar tam olmalı, doğru bilgiler içerecek şekilde ve yetkili yerlerden onaylanarak hazırlanmış olmaları gerekir. Şayet tamamlayamadığınız evrakınız varsa, yerine alternatif olarak hangi evrakları kullanabileceğinizi Vize Merkezi çalışanlarımıza danışarak öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan konsolosluğunun vize sürecinde başvuru dosyanızda gördüğü çelişkili bilgi veya bilgiler vize talebinizin ret ile sonuçlanmasına sebebiyet verebilir. Vize başvuru formunda belirttiğiniz ülkeye giriş ve ülkeden ayrılış tarihlerinizin dilekçede yazan tarihlerle uyumlu olduğuna, pasaport numarasına, kimlikteki ad ve soyadı gibi ayrıntılara dikkat etmeyi unutmayın.

İstanbul’un Sarıyer, Esenler, Kartal, Tuzla, Bağcılar, Kadıköy, Beşiktaş, Fatih ve Üsküdar gibi merkez ilçeleri ile Tekirdağ, İzmit ve Sakarya illerinde ikamet edenler Bulgaristan vizesi başvurularını Vize Merkezi aracılığı ile yapabilmektedirler.

Bulgaristan vize başvurularınız için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bulgaristan vizesine İstanbul’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendileri için uygun olan zamanda ziyaret edebilirler. Ziyaret imkânı olmayan başvuru sahipleri çağrı merkezimizi arayarak temsilcilerimizle görüşme yapabilirler.

Vize Merkezi – İstanbul ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.00 saatleri arasında,

Cumartesi günü 08.30 / 18.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Bulgaristan vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

İstanbul’dan Bulgaristan vizesi için alınacak randevular hakkında

Genel olarak vize başvurularında tüm konsolosluklar randevu alınmasını zorunlu kılmaktadırlar. İstanbul Vize Merkezi olarak sizin adınıza vize randevunuzu alıyoruz. Bulgaristan’a yapacağınız seyahat tarihlerinizi ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi çalışanlarımızla paylaşarak, zaman kaybı yaşamadan vize randevunuzu aldırabilirsiniz.

İstanbul’dan yapılacak Bulgaristan vize başvurularında nelere dikkat edilmeli?

Seyahat tarihine bağlı olarak zamanınızı iyi planlayın.

Bulgaristan vizesine İstanbul’dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Bulgaristan Konsolosluğu 3 ay öncesinden vize başvuru yapma imkânını tanımaktadır. Bulgaristan vizesine başvuracaklar için bu önemli bir avantajdır.

İstanbul’un Sarıyer, Beşiktaş, Bakırköy, Kartal, Tuzla, Ataşehir, Kadıköy, Maltepe ve Üsküdar gibi merkez ilçeleri ile Tekirdağ, İzmit ve Sakarya gibi çevre illerinden başvuru yapacak kişilere, Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanacak yoğunlukları da dikkate alarak en az 1 ay öncesinden başvuru yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Seyahat amacınıza uygun vize başvurusu yapın.

Seyahat amacına uygun vize başvurusu yapmak vize başvuru sürecinin önemli bir unsurudur. Bulgaristan vizesine başvuru yapmadan önce Vize Merkezi çalışanlarımızla iletişime geçerek seyahat amacınızı net olarak belirleyin. Bulgaristan’da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızı ziyaret edecekseniz, Bulgaristan aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Bu vize kategorisine başvuru yaparken Bulgaristan’da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan davet mektubu almanız gerekir.

Bulgaristan’da bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Bulgaristan turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Bulgaristan’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Bulgaristan ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Seyahat tarihlerinizden emin olun

Bulgaristan vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Bulgaristan Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler ile hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler birbiri ile uyumlu olmalıdır. Konsolosluk vizenizi başvuru formunda bulunan tarihte başlatacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi Bulgaristan’a ancak vize tarihinde giriş yapabileceğinizi unutmayın.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Satın alınmış hotel ve uçak bileti ile Bulgaristan vizesine başvuru yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Vizenizin seyahat tarihine yetişmeme ihtimalini dikkate alarak, herhangi bir sıkıntı yaşamamanız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanmanızı öneriyoruz.

Vize Merkezimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılan vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

Vize başvurunuz kaç günde sonuçlanır?

İstanbul’dan yapacağınız Bulgaristan vize başvurularınız 5 iş gününe yakın zaman da sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

Bulgaristan vize ücreti ne kadardır?

Euro cinsinden ödenen Bulgaristan vize ücretleri, Konsolosluk harçları ve koordinasyon ücretlerinden oluşmaktadır. Konsolosluk harç bedelini Bulgaristan Konsolosluğu belirlemektedir. Vize başvuru formu doldurma, seyahat sağlık sigortası yapma, randevu alma ve vize ile alakalı birçok işlem koordinasyon bedeli olarak adlandırılmaktadır.

Talep edilen vize süresinin uzaması ücreti artırdığı gibi bazı durumlarda ek masraflarda çıkabilir. Ayrıca hizmet alınan acente veya vize danışmanlık merkezlerine de hizmet bedeli ödenir. Vize Merkezimizden talep edeceğiniz güncel vize başvuru belgeleri ile beraber, Bulgaristan vize ücretlerine ait güncel bilgiler e-posta hesabınıza gönderilecektir.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Bulgaristan vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Bulgaristan vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza Konsolosluk tarafından ne sebeple red aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve Konsolosluk tarafından işaretlenmiş red sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun red edildiğini öğrenebilirsiniz. Bulgaristan vize başvurunuzun olumsuz ( red ) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi yoktur.

Vize Merkezi İstanbul ofisimiz, Bulgaristan vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

 

 

daha fazla göster

Telefon