İstanbul

Adres

Rumeli Cad. No:78 Daire:4 Kat:1 Nişantaşı - Şişli / İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 970 05 22

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

bulgaristan@vizemerkezi.com

Bulgaristan Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Bulgaristan vize başvuru sürecini detaylı bir şekilde anlattığımız sayfamıza hoş geldiniz. Vize Merkezi İstanbul şubesi Bulgaristan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımıza en etkili vize sürecini sunmaktadır. Deneyimli kadromuz ve Bulgaristan vize sürecine hakimiyetimiz ile vize başvurunuzu İstanbul şubemiz ile yapabilirsiniz. Bulgaristan hakkında bilgi almak için sayfamızı okumanızı tavsiye ederiz.

Vize Merkezi İstanbul şubesi Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp Sultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Şile, Silivri, Şişli, Sultanbeyli, Sultangazi, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu ve çevre illerden yapacağınız Bulgaristan vize başvurularını kabul etmektedir. Bulgaristan vize süreci ile ilgili daha detaylı bilgi için istanbul@vizemerkezi.com adresine e-posta atabilirsiniz.

Bulgaristan Kültürü Hakkında Bilgi!

Türkiye’nin sınırında yer alan Bulgaristan, yurtdışı seyahatlerinde akla gelen ilk ülkelerden biridir. Yaz tatili, kültürel gezi, aile ziyareti, yatırım amaçlı gezi ya da resmi ziyaretlerde bulunmak için sıklıkla tercih edilen Bulgaristan bir Avrupa Birliği üyesidir. Avrupa Birliğine üye olan Bulgaristan, Schengen bölgesine henüz katılmamıştır. Dolayısıyla Schengen vize prosedürlerine sahip değildir. Vize Merkezi İstanbul şubesi olarak Bulgaristan vize işlemlerini sizler için açıkladık. Aşağıda, Bulgaristan seyahatlerinde sık sorulan soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz.

Bulgaristan Seyahati İçin Vize Gerekli Midir?

Bulgaristan’a seyahatte bulunmayı düşünen vatandaşlarımız öncelikli olarak Bulgaristan vizesi almak zorundadır. Bulgaristan seyahati için gerekli olan vize, seyahat süresine ve pasaport türüne göre değişebilmektedir. Vize Merkezi İstanbul şubemizi +90 (212) 970 05 22 numaralı telefondan arayarak durumunuzu bildirebilirsiniz. Vize yetkilimiz Bulgaristan seyahatiniz öncesinde başvurmanız gereken vize türünü sizlere iletecektir.

Bulgaristan Vize Türleri Nelerdir?

Bulgaristan vize türleri sitemizde detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Aşağıda yer alan linklere tıklayarak ilgili vize türü hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz:

Seyahat amacınıza göre belirlenmekte olan vize türü tüm vize sürecini etkilemektedir. Bulgaristan vize sürecinde atağınız ilk adım seyahat amacınıza karar vermek ve durumunuza uygun bir vize türü seçmek olmalıdır. Vize Merkezi İstanbul şubemiz size bu konuda danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Bulgaristan Vize Çeşitleri ve Randevuları Hakkında Bilgiler

Bulgaristan’da kalmak istediğiniz süreye göre belirlenmekte olan vize çeşidi C tipi ve D tipi olarak ikiye ayrılmaktadır. Bulgaristan vize başvurunuz öncesinde vize çeşidine göre randevu almanız gerekebilir.

  • Bulgaristan C Tipi Vize: Bulgaristan seyahatinde C tipi vizeye başvuru yapmak istiyorsanız randevu almak zorunda değilsiniz. Bulgaristan C tipi vize 90 güne kadar olan Bulgaristan seyahatlerinde verilmektedir. 90 güne kadar verilen vize 180 gün boyunca geçerliliğini korumaktadır. Bulgaristan C tipi vize başvurusunu direkt olarak Bulgaristan Konsolosluğundan sıra numarası alarak yapabilirsiniz. Bulgaristan Konsolosluğunda direkt yapılan başvurular bazı sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Diğer vize başvuruları ile oluşan yoğunluk vize başvurunuzun bir sonraki güne sarkmasına sebep olabilir. Bulgaristan vize başvurunuzu Vize Merkezi İstanbul şubesi ile yaparak tüm işlemlerinizi uzaktan yürütebilir ve vizenizi kolay bir şekilde alabilirsiniz.
  • Bulgaristan D Tipi Vize: Bulgaristan’da uzun süre konaklamak istiyorsanız D Tipi vizeye başvurmalısınız. D tipi Bulgaristan vizesi 180 güne kadar olan konaklamalı Bulgaristan seyahatlerinde verilmektedir ve 6 ay boyunca geçerlidir. Vize Merkezi İstanbul şubesi ile iletişime geçerek Bulgaristan D tipi vize için gerekli olan randevuyu alabilirsiniz. Uzun süreli vize bazı vatandaşlarımızın gözünü korkutabilir. İstanbul şubemiz ile yapacağınız vize başvurusunda zahmetsiz bir şekilde Bulgaristan vizenizi alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Türkiye sınırları içerisinde 4 adet Bulgaristan temsilciliği bulunmaktadır. Bulgaristan Konsoloslukları ve görev alanları birbirinden farklıdır. C tipi ve D tipi vize başvuruları farklı konsolosluklar tarafından kabul edilmektedir. Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği sadece uzun süreli vize başvurularını yani D tipi vize başvurularını kabul etmektedir.

Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği’nin görev alanı tüm Türkiye’yi kapsamamaktadır. Edirne Başkonsolosluğu sadece Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli ili ve ilçelerinden yapılacak olan vize başvurularını kabul etmektedir. Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu ve Bursa Bulgaristan Konsolosluğu ise Türkiye’nin her yerinden gelen vize başvurularını kabul etmektedir.

Bulgaristan Konsolosluklarının görev alanları ve hangi türde vize başvurularını kabul ettiği sitemizde ayrıntılı bir biçimde verilmiştir. Vize başvurunuzu iletirken öncelikli olarak konsolosluğun görev alanını ve sahip olduğu yetkileri kontrol etmelisiniz. Bulgaristan Vize Merkezi, İstanbul şubemiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Yükselen ekonomisi ve sahip olduğu kültür mirasıyla Bulgaristan yurtdışı seyahatlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Bulgaristan, ülkelerine yapılacak olan Bulgaristan'ın turistik yerleri ziyaret etmek için gezileri desteklemekte turist vizesini diğer vize türlerine göre daha hızlı çıkarmaktadır. Bulgaristan turist vizesi 5 iş günü içerisinde verilmektedir. Diğer vize türlerine yapılacak başvurular ise 7 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Fakat unutmayınız ki vizenizin çıkış süresi kesin olarak böyle olmayabilir.

Vize süreciniz konsolosluğun yoğun olması ya da resmi tatilde olması gibi nedenlerden dolayı uzayabilir. Bulgaristan vize başvurunuzu seyahatinizden önce mümkün olduğunca erken yapmalısınız. Vize Merkezi İstanbul şubesi olarak sizlere en hızlı vize sürecini sağlamaktayız. Bulgaristan vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapabilir ve Bulgaristan seyahatinden geri kalma riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Bulgaristan Konsolosluğuna iletmeniz gereken vize başvuru evraklarını Vize Merkezi İstanbul şubesi aracılığıyla edinebilirsiniz. Bu evraklar vize türüne göre belirlenen evraklar, seyahat sağlık sigortası evrakı ve vize başvuru formudur. Seyahat sağlık sigortasını Bulgaristan seyahatinizin tüm günlerini kapsayacak şekilde düzenlemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ayrıca mesleksel durumuna bağlı olarak da doldurmanız gereken ek evraklar olabilir. Vize Merkezi İstanbul şubemiz ile iletişime geçebilir ve durumunuzu bildirebilirsiniz. Şube yetkilimiz doldurmanız gereken tüm evrakları ücretsiz olarak e-posta yoluyla tarafınıza ulaştırılacaktır.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formu sizi vize yetkilisine tanıtan nitelikte bir evraktır. Kişisel bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, seyahat süreniz ve amacınız, vize türünüz gibi bilgiler bu evrak içerisinde yer alır. Vize başvuru formuna yazacağınız bilgilerin diğer vize başvuru formlarında yer alan bilgilerle aynı olması gerekmektedir. Eşleşmeyen, hatalı ya da eksik bilgiler vize reddi ile sonuçlanmaktadır. Vize Merkezi İstanbul şubemizden alacağınız danışmanlık hizmeti ile vize başvuru evraklarınızı rahatlıkla doldurabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi ve Schengen Vizesi

Bulgaristan’ın Avrupa Birliği üyesi olması fakat Schengen anlaşmasına kısmi olarak katılması bazı karışıklıklara neden olabilir. Bulgaristan vize başvurusunda aşağıdaki bilgileri göz önünde bulundurmalısınız:

  • Bulgaristan Konsolosluklarına başvurarak Schengen vize talebinde bulunamazsınız. Bulgaristan vizesi ile Schengen ülkelerine seyahatte bulunamazsınız.
  • Tek girişli Bulgaristan vizesi ile sadece Bulgaristan’a giriş yapabilirsiniz. Çok girişli Bulgaristan vizesinde Bulgaristan üzerinden Romanya ve Hırvatistan’a geçiş yapabilirsiniz. Bu bölgelerde vize sürenizin imkan verdiği kadarıyla konaklayabilirsiniz.
  • Bulgaristan Avrupa Birliği üyesi olan bir ülke olduğu için, Bulgaristan pasaportuna sahip olan kişiler Avrupa Birliği ülkelerine vizesiz olarak seyahat edebilir. Avrupa Birliği ülke vatandaşları da aynı şekilde Bulgaristan’a vizesiz olarak seyahat edebilir ve konaklayabilir.

Bulgaristan Kapıda Vize Verme Uygulamasına Sahip Mi?

Bulgaristan’ın sınır kapısı Edirne ilimizde yer almaktadır. Bulgaristan seyahatinde sınır kapısında vize talebinde bulunamazsınız. Bulgaristan kapıda vize verme sistemine sahip olan bir ülke değildir. Bulgaristan vizenizi seyahatinizden önce Bulgaristan Konsolosluklarından almak zorundasınız.

Bulgaristan Seyahatinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bulgaristan’a şahsi aracınızla ya da otobüs ile seyahat edecekseniz dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Bulgaristan’a karayolundan şahsi aracıyla gidecek olan vatandaşlarımızın aşağıdaki hususları göz önünde bulundurması gerekmektedir:

  • Bulgaristan seyahatinde kullanacağınız aracın kendi üstünüze kayıtlı olması gerekmektedir. Bir şirket adına ya da başka biri adına kayıtlı olan araçları ‘vekalet’ ile kullanabilirsiniz.
  • Şahsi aracınızı Bulgaristan’a sokmak istiyorsanız aracın Yeşil Sigortası olması gerekmektedir.
  • Seyahatinizden önce uluslararası ehliyete sahip olmanız gerektiğini unutmayınız. Eğer ehliyetiniz eski ise mutlaka yenilemelisiniz. Türkiye’de yeni sistemdeki ehliyetler uluslararası araba kullanabilme imkanı vermektedir.
  • Bulgaristan otoyollarını kullanabilmek için aracınızda ‘vignette’ adında bir taşıt pulu olması gerekmektedir. Benzin istasyonlarından alabileceğiniz taşıt pulu olmadan Türkiye’ye de giriş yapamazsınız.

Bulgaristan’a otobüs firması aracılığıyla gidecek olan vatandaşlarımız ise otel rezervasyonlarını seyahatlerinden önce ayarlanmalıdır. Bulgaristan sınır girişinde otel rezervasyonunuz sınır yetkilileri tarafından sorulmaktadır. Sınır görevlilerin kontrol edeceği bir diğer evrak ise seyahat sağlık sigortası evrakınızdır. Bulgaristan’ın resmi para birimi Bulgar Levasıdır. Fakat siz Euro da kullanabilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul

Vize Merkezi İstanbul şubemiz ile yapacağınız vize başvurularında vize yetkilimiz sizlere gerekli vize başvuru evraklarını kargo/kurye yoluyla ulaştırmaktadır. Vize başvuru evraklarını usulüne göre doldurduktan sonra şube yetkilimize ulaştırınız. Bundan sonraki işlemlerde ise şube yetkilimiz vize sürecini yürütecektir. Bulgaristan vizeniz onaylandığında vize yetkilimiz pasaportunuzu teslim alarak adresinize gönderecektir. Bulgaristan vize sürecinde tüm işlemlerinizi uzaktan yürütebilirsiniz. Hızlı ve zahmetsiz bir vize süreci için Vize Merkezi İstanbul Bulgaristan şubemiz ile iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Merkezi, İstanbul

Vize Merkezi Personel

Bulgaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

4 Yorum Bulgaristan vizesi İstanbul d. sükran 18/03/22, 10:24
Merhabalar, Bulgaristan için birçok sorum olacak desteğinizi rica edeceğim. İstanbul’da çalışıyorum ortalama 8 yıldır ama ikamet adresim farklı bir şehirde öncelikle Bulgaristan için bölge ayrımı var diye biliyorum. Ama bu işlem için ikamet adresimi İstanbul’a taşımam gerekir mi? Bulgaristan vizesi İstanbul başvurusunda bulunmam doğru olur mu? Bulgaristan’da üniversite arkadaşımın yanında konaklayacağım sadece hafta sonu 2-3 gün kalacağım bunun için illaki davetiye istemem şart mıdır? Yoksa turist vizesi başvurusunda da bulunabilir miyim? Hangi vizeye başvuru yapacaksam gereken evraklar ve süreç nedir? Bu arada son olarak yeni işe başladım daha doğrusu iş değiştirdim 2 aydır farklı yeni bir firmada çalışmam görünmekte. Bu sorun olur mu? Ama yeterli banka hesabı sunabilirim. Geri dönüşlerinizi rica edeceğim ona göre işlemlere başlamak isterim. Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bulgaristan Vizesi Kadıköy A. F. 23/05/19, 15:28
bulgaristan için 3 şirket çalışanı olarak ticari vizeye başvuracağız, şirketimiz kadıköyde, bulgaristan vize kadıköy veya altunizade Bulgaristan vize merkezi var mı
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5899