Çocuklara Bulgaristan Vatandaşlık

Vatandaşlık Danışma Hattı
 İstanbul: 0212 970 05 33 
 Ankara: 0312 970 05 33
 İzmir: 0232 970 05 33
 Edirne: 0850 460 15 33
 
 Bulgar vatandaşlığına geçme hususu, vize prosedürlerinden çok daha komplike ve sabır gerektiren bir süreçtir. Her başvuru sahibinin kişisel durumuna göre başvuru evrakları ve başvuru prosedürleri değişiklik göstermektedi Aşağıda yer alan bilgiler genel Bulgar vatandaşlığı mevzuatına aittir. Bulgaristan vatandaşlığınız için hangi mevzuata göre ilerleyeceğimizi belirlemek için aşağıdaki belgeler ile birlikte randevu olarak  Edrine ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Bulgar vatandaşlığı işlemlerinize dair danışmanlık sorularınızı 50 Euro hizmet bedeli karşılığında Cumartesi günleri saat 10:00-14:00 arasında Edirne ofisimizde vermekteyiz. İsim denklik belgesiyle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız. İsim denklik belgenizi temin ettikten sonra nüfus kayıt örneği ile birlikte ofisimizi ziyaret ederek danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Belgelerinizle ilgili araştırmayı yaptıktan sonra vatandaşlık başvurusunda bulunabilme hakkınızı tespit etmekteyiz. Bulgar vatandaşlığı hakkınız mevcutsa firmamıza vekâlet vermenizle birlikte vatandaşlık başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz. 
 
Türkiye doğumlu 18 yaşından küçük çocukların Bulgaristan vatandaşlığı alımının gerçekleşebilmesi için söz konusu çocuğun ebeveynlerinden birinin Bulgar vatandaşlığının olması gerekmektedir.
 
Ebeveynlerden birinin Bulgar vatandaşı olması halinde bu kişi Bulgaristan vatandaşlığına geçebilirken ancak iki ebeveyninde yazılı izni olması gerekmektedir. Anne veya babanın yazılı izni olmaksızın söz konusu kişilerin Bulgaristan vatandaşlığı alması ise söz konusu değildir.
 
bulgaristan vatandaşlığı danışma
Yükleniyor...
Telefon
x