Bulgaristan Pasaportu Uzatma

Bulgaristan Cumhuriyeti, sınırları dışında yaşayan her Bulgar vatandaşına pasaport çıkartmak veya uzatmak hakkı vermektedir. Türkiye’de ikamet eden Bulgaristan vatandaşları, pasaport çıkartma ve uzatma işlemleri için Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği, Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu, Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu veya Bursa Bulgaristan Konsolosluğu’na başvuru gerçekleştirebilirler.

Size yakın olan bölgedeki Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak durumunuzu anlatın ve size güncel evrak listesini göndermelerini isteyin. Müşteri temsilcilerimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır. Size gönderdikleri e-mail'de en güncel gerekli evrak listesiyle birlikte vize ücreti, aracı kurum ücreti, seyahat sağlık sigortası ücreti total olarak tarafınıza bildirilecektir.  Acil vize ihtiyaçlarınızda Müşteri Temsilcimize danışın.

Bulgaristan Kırmızı Pasaport ve Kimlik Kartı ile İlgili Yasal Mevzuat

Bulgaristan pasaportu almak için yapılan kırmızı pasaport başvurularında doldurulması zorunlu olan zayavleniye belgesi (dilekçe) başvuruda bulunan kişi tarafından bizzat ilgili kuruma teslim edilmelidir. Pasaport başvurusu işleminin şahsi olarak yapılma zorunluluğu başvuru sahibinin parmak izinin, yüzünün ve imzasızın dijital olarak kayıt altına alınmasından kaynaklanmaktadır. Teknik ihtiyaçlar yetersizliklerden dolayı
Bulgaristan Konsolosluklarında bu işlem yapılamamaktadır.  

Bulgaristan Liçna Kartı (Kimlik Kartı) başvurularında dilekçe ile birlikte biyometrik fotoğrafın da başvuru evrakları arasında olması gerekmektedir.   

Bulgar yasalarına göre her Bulgar vatandaşının tek bir pasaport sahibi olması zorunluluğu vardır. Bu durumda yeni pasaport alındıktan sonra eskisinin Bulgaristan resmi yetkililerine teslim edilmelidir.
Süresi dolan pasaport 3 ay içinde Bulgaristan’ın Türkiye’de bulunan Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği, Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu, Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu veya Bulgaristan Bursa Konsolosluğu temsilciliklerine teslim edilmeli. Pasaport ancak bazı özel durumlarda ve koşullarda geçici surette sahibinde kalabilir.

Bulgaristan Kırmızı Pasaport ve Kimlik Kartı (Liçna Karta) Kaç Günde Çıkar?

Hizmeti veren temsilcilik, başvuru sahibini pasaportun 5 iş günü içerisinde çıkarılacağına dair bilgilendirir.

bulgaristan başkonsolosluğu

Yükleniyor...
Telefon
x