Bulgaristan Transit Vizesi

Bulgaristan transit vize başvuruları ortalama olarak 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Türkiye’nin hangi bölgesinde ikamet ederseniz edin Bulgaristan vize başvurunuzu şahsen gelmenize gerek kalmaksızın İstanbul’dan yapabilirsiniz. 

Uzun süreli Bulgar transit vize başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Uzun süreli konaklamayı gerektirecek durumlarda 6 aylık veya 1 yıllık transit vize talebinde bulunabilirsiniz.  Bulgaristan transit geçiş yapılacak ülkede (Makeodnya, Sırbistan…) öğrenci veya çalışıyorsanız veya farklı sebeplerde seyahat edeceğiniz ülkede uzun süreli konaklayacaksanız ikametinizi kanıtlayıcı belgeler sunmanız gerekecektir. Aşağıdaki evrakları kargo veya şahsen bize ulaştırmanız halinde vize işlemleriniz en geç 1 gün sonra başlayacaktır.

Bulgaristan transit vize için gerekli evraklar, Bulgaristan çok girişli transit vize hakkında ayrıntılı bilgiler için arayınız.

Bulgaristan Transit Vize İçin Gerekli Evraklar 2021

Bulgaristan transit vize için gerekli evraklar listesinde bulunan aşağıdaki evrakların güncel tarihli olduğundan emin olunuz. Bulgar departmanı yetkilimize şahsi durumunuzu izah ederek ücretsiz kişisel evrak listesini de isteyebilirsiniz. 

 • Bulgaristan Vize İşlemi Takip Belgesi (Eksiksiz doldurularak başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır)
 • Pasaport (Seyahat sonrası geçerlilik süresi en az 1 yıl olacak)
 • Arkası beyaz fonlu iki (2) adet biometrik fotoğraf (Biyometrik fotoğrafın formatı 35x45 mm olmalıdır)
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Tam Vukuatlı Nüfus kayıt Örneği ve ikamet ve aile bilgilerini içermelidir, vukuatlı nüfus kayıt örneği, e-devletten barkodlu olarak temin edilebilir)
 • Banka Hesap Cüzdanı fotokopisi (Seyahat ve konaklama masraflarınızı karşılayacak miktarda bakiyenizin olması gerekir, en az 5.000 TL)
 • Uçak Bileti / Otobüs Bileti / Seyahat kendi aracınızla olacak ise araç ruhsatınız veya asıl gideceğiniz ülkeye geçişinizi ispatlayan bir belge.
 • Seyahat Sağlık Sigortası (İstenilen vize süresini kapsayacak)

Bulgaristan transit vizesi

Uzun Süreli (Çok Girişli) Bulgaristan Transit Vize İçin Gerekli Evraklar

Seyahat amacını oluşturan ülkeden uzun süre konaklayacaklar uzun süreli transit vize başvurusunda bulunabilirler.  Uzun süreli (çok girişli) transit vize talep edecek kişiler için;

 • Eşiniz asıl seyahat edeceği ülke vatandaşı ise, eşinize ait pasaport ve kimlik fotokopisi,
 • Seyahat edeceği ülke ile iş ilişkisi var ise, davetiye
 • Gideceği ülkede şirket sahibi ise, şirket evrakları,
 • Seyahat edeceği ülkede öğrenim gördüğüne dair öğrenci belgesi.

Bulgaristan Transit Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • 18 Yaşın altındaki vize alacak kişiler için; anne ve babadan (her iki velinin yapması zorunludur) muvafakatname konsolosluktan istenen evraklar arasındadır. - 18 yaşından küçük kişilerle seyahat edilmesi halinde anne, babadan noter onaylı, orijinal Muvafakatname
 • Asıl gidilecek ülkeye ait konaklama evrakları (otel rezervasyonu veya ev adresi)
 • Vize Başvuru Takip Belgesi'nin eksiksiz doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından bizzat imzalanmış olması gerekmektedir.

bulgaristan transit vize ücreti

Şahsi Araç ile Bulgaristan Transit Geçiş Hakkında

Bulgaristan'a şahsi aracınızla seyahat edecekseniz aşağıdaki evrakları temin etmeniz gerekecektir.

 • Seyahat edilecek araca ilişkin bilgiler: Otobüs bileti, tren bileti, araç ruhsatı
 • Özel aracınızla gidebilmeniz için araç sahibinin vekaleti ve Yeşil Sigorta yaptırmanız gerekmektedir.
 • uluslararası ehliyet. Başkasının aracı ile seyahat edilmesi durumunda araç sahibinden vekaletname

Değerli yolcularımız; başvuru işlemi ücreti nakit olarak ödenir ve ret halinde ücret iadesi bulunmaz. Bulgaristan vize ücreti hakkında ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki ilgili bağlantıdan öğrenebilirsiniz. 

Bulgaristan vize başvurularında şahsen konsolosluk ofisine gelmenize gerek kalmaksızın sizin adınıza işlemlerinizi tamamlamaktayız. 

Bulgaristan Transit Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 Bulgaristan Transit Vize sonuçlanma süresi 5-7 iş günüdür. Bulgaristan transit vizenin sonuçlanma süresi Bulgaristan Konsolosluğu'na bağlı olarak değişmektedir.  

2021 yılı Bulgaristan tek girişli ve çok girişi transit vize hakkında ayrıntılı bilgi için arayınız.

Yükleniyor...
POI