Bulgaristan Transit Vizesi

Bulgaristan Transit Vizesi

Bulgaristan transit vize aynı diğer kısa süreli Bulgar vizelerinde de olduğu gibi 1 Nisan 2024 tarihi itibarıyla Schengen vize sistemine geçiş yapmıştır. Transit vize başvurularında da Schengen vize prosedürü uygulanacaktır. Bu nedenle başvuru gerçekleştirilmeden evvel parmak izi prosedürü de yerine getirilmelidir.

Bulgaristan transit vize için gerekli evraklar, Bulgaristan çok girişli transit vize hakkında ayrıntılı bilgiler için arayınız. 0212 970 05 22

Bulgaristan transit vize

Bulgaristan Transit Vize Ücretleri

Bulgaristan transit vize başvurularında konsolosluk hesabına vize harcı yatırılması gerekmektedir. Bulgaristan transit vize ücreti ve harçlar başvuruda bulunan kişilerin uyruklarına ve yaşlarına göre değişiklik göstermektedir. Bulgaristan transit vize ücreti ve yatırılacak banka hesap bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz. Bulgaristan transit vize fiyatı hakkında daha ayrıntılı bilgi için Vize merkezi müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bulgaristan Transit Vize Harç Ücretleri
Arnavutluk, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Bosna Hersek, Moldova, Karadağ, Rusya, Ukrayna45 EURO
Diğer ülkeler90 EURO
0-12 yaş arası çocuklar (12 yaş bitiminden bir gün öncesine kadar)ÜCRETSİZ

Vize Harcı Konsolosluk Banka Hesap Bilgileri

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Hesap Bilgileri

Garanti Bankası

Hesap Numarası : 00082/9091985

IBAN Numarası: TR83 0006 2000 0820 0009 0919 85

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Hesap Bilgileri

Garanti Bankası

Hesap Numarası: 395/9074277

IBAN Numarası: TR26 0006 2000 3950 0009 0742 77

Bulgaristan Edirne Konsolosluğu

İş Bankası

IBAN Numarası: TR65 0006 4000 0011 3000 6037 26

Bulgaristan Bursa Konsolosluğu

Garanti Bankası

IBAN Numarası: TR65 0006 4000 0011 3000 6037 26

Bulgaristan Transit Vize Başvuruları Nereye yapılır?

Bulgaristan transit vize başvurularını yapacağınız Bulgaristan Konsolosluğu ikamet ettiğiniz şehre göre değişir. Aşağıdaki listede, bulunduğunuz ile göre hangi Bulgaristan Konsolosluğu'na başvuru yapmanız gerektiği belirtilmektedir. Dosya teslimi ve parmak izi kydı vereceğiniz vize işlem merkezi seçimi de bölgeye göre belirlenmektedir.

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Görev bölgesi

İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Çanakkale

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Görev bölgesi

Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, Karabük

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çorlu

Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi

Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir, Yalova

Bulgaristan Transit Vize İçin Gerekli Evraklar

Bulgaristan transit vize için gerekli evraklar listesinde bulunan aşağıdaki evrakların güncel tarihli olduğundan emin olunuz. Bulgar departmanı yetkilimize şahsi durumunuzu izah ederek ücretsiz kişisel evrak listesini de isteyebilirsiniz.

 • Bulgaristan Vize İşlemi Takip Belgesi (Eksiksiz doldurularak başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır)
 • Pasaport (Seyahat sonrası geçerlilik süresi en az 1 yıl olacak)
 • Arkası beyaz fonlu iki (2) adet Biyometrik fotoğraf (Biyometrik fotoğrafın formatı 35x45 mm olmalıdır)
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Tam Vukuatlı Nüfus kayıt Örneği ve ikamet ve aile bilgilerini içermelidir, vukuatlı nüfus kayıt örneği, e-devletten barkotlu olarak temin edilebilir)
 • Banka Hesap Cüzdanı fotokopisi (Seyahat ve konaklama masraflarınızı karşılayacak miktarda bakiyenizin olması gerekir, en az 30.000 TL)
 • Uçak Bileti / Otobüs Bileti / Seyahat kendi aracınızla olacak ise araç ruhsatınız veya asıl gideceğiniz ülkeye geçişinizi ispatlayan bir belge.
 • Seyahat Sağlık Sigortası (İstenilen vize süresini kapsayacak)

Uzun Süreli (Çok Girişli) Bulgaristan Transit Vize İçin Gerekli Evraklar

Seyahat amacını oluşturan ülkeden uzun süre konaklayacaklar uzun süreli transit vize başvurusunda bulunabilirler. Uzun süreli (çok girişli) transit vize talep edecek kişiler için;

 • Eşiniz asıl seyahat edeceği ülke vatandaşı ise, eşinize ait pasaport ve kimlik fotokopisi,
 • Seyahat edeceği ülke ile iş ilişkisi var ise, davetiye
 • Gideceği ülkede şirket sahibi ise, şirket evrakları,
 • Seyahat edeceği ülkede öğrenim gördüğüne dair öğrenci belgesi.

Bulgaristan Transit Vize İşlemleri İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • 18 Yaşın altındaki vize alacak kişiler için; anne ve babadan (her iki velinin yapması zorunludur) Muvafakatname konsolosluktan istenen evraklar arasındadır. - 18 yaşından küçük kişilerle seyahat edilmesi halinde anne, babadan noter onaylı, orijinal Muvafakatname
 • Asıl gidilecek ülkeye ait konaklama evrakları (otel rezervasyonu veya ev adresi)
 • Vize Başvuru Takip Belgesi'nin eksiksiz doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından bizzat imzalanmış olması gerekmektedir.

Şahsi Araç ile Bulgaristan Transit Geçiş Hakkında

Bulgaristan'a şahsi aracınızla seyahat edecekseniz aşağıdaki evrakları temin etmeniz gerekecektir.

 • Seyahat edilecek araca ilişkin bilgiler: Otobüs bileti, tren bileti, araç ruhsatı
 • Özel aracınızla gidebilmeniz için araç sahibinin vekaleti ve Yeşil Sigorta yaptırmanız gerekmektedir.
 • Uluslararası ehliyet. Başkasının aracı ile seyahat edilmesi durumunda araç sahibinden vekaletname

Değerli yolcularımız; başvuru işlemi ücreti nakit olarak ödenir ve ret halinde ücret iadesi bulunmaz.

Bulgaristan vize başvurularında şahsen vze işlem merkezine gelmenize gerek kalmaksızın sizin adınıza işlemlerinizi tamamlamaktayız. (parmak izi kaydınız daha öce yapılmış ise)

Tek girişli ve çok girişi Bulgaristan transit vize hakkında ayrıntılı bilgi için vize uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Bulgaristan Transit Vizesi

Bulgaristan ile ilgili sizden gelen sorular

28 sorudan en popüler 20 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Bulgaristan Transit Vize ile Avrupa’ya Seyahat edilir mi?
  ü. şanlı, 19 Oca 2022, 11:02

  Merhabalar, Ukrayna’ya seyahat edeceğim mart ayında ve oradan birçok Avrupa ülkesine çıkıp gezmek istiyoruz yakın arkadaşım ile. Bulgaristan Transit Vize ile Avrupa’ya Seyahat edilir mi? Kendi aracım ile yaklaşık 15-20 gün kadar planım var bu konuda nasıl bir vize türü olması şart? Araştırdığıma göre Transit Vize ile seyahat ediliyormuş ama emin olamadım sizlere danışmak istedim. Konu ile alakalı yardımlarınızı rica edeceğim. Gerekli evraklar ve süreç aynı zamanda araç için hangi belgeler yanımda olmalı? Geri dönüşlerinizi beklemekteyim. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Transit Vize ile Bulgaristan
  a. ufuk, 12 Kas 2021, 15:11

  Merhabalar, Önümüzdeki ay Aracım ile Ukrayna’ya gideceğim. Pandemi öncesi araç satın alıp Türkiye’ye dönmüştüm sınırlar kapandı bir türlü gidemedim. Aralık ayında aracımın bakımı ve işlemleri için benim iki haftalık bir seyahatim olacak Ukrayna’ya. Transit Vize ile Bulgaristan üzerinden geçeceğim. Daha önce Schengen vizem ile Bulgaristan’dan geçmiştim ama şuan bu süreyi beklemek istemiyorum. Direk Bulgaristan Vizesi ile geçiş yapmak bana cazip geliyor açıkçası. Gerekli evraklar ve dikkat etmem gereken huşular konusunda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Geri dönüş sağlarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Transit Vize İle Bulgaristan’dan geçiş
  a. elibol, 11 Kas 2021, 13:09

  Merhaba, eşim Kuzey Makedonya doğumlu ve yaklaşık 1 senedir evliyiz. Daha önce uçak ile Kuzey Makedonya’ya gitmiştim. Evliliğimiz hem Türkiye’de hem de Kuzey Makedonya’da tanıtıldı. Ben uzun bir süre almak istiyorum. Bu sebepten ötürü talep etme şansım olur mu? Transit Vize İle Bulgaristan’dan geçiş sağlayabilir miyim rahatça? Ayrıca burada iş yerim var orada bir firma kurmak istiyorum. Aslında bu sebeple de gitmek istiyorum. Hem eşimin ailesine ziyaret hem de ticari olarak aslında araştırma amacıyla gitmek istiyorum. Bana gereken evrakları ve kaç günde sonuçlanır aktarır mısınız? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Transit Vizesi
  a. bademci, 10 Kas 2021, 19:42

  Merhabalar, Ben Türkiye’de Sporcuyum kendi salonum var ve spor dalları ile fazlasıyla ilgilenmekteyim. Aralık ayının ikinci haftasında Ukrayna’ya aracım ile Türkiye’den çıkacağım ama bunun için Bulgaristan Transit Vizesi başvurusunda bulunmama gerekliymiş sanırım. Aslında size kısaca planımdan bahsetmek istiyorum. Direk Türkiye’den Aracım ile Ukrayna’ya geçiş yapacağım ve orada 5 gün kalıp tekrardan Bulgaristan üzerinden dönüş yapacağım ama Bansko’da kayak yapacağım Bir gün bir gece konaklama için otel satın alacağım daha doğrusu rezerve edeceğim. Transit vize ile bunu yapmam doğru olur mu? Gerekli evraklar ve sonuçlanma süreci nedir? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Çok teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Transit Vize ile Avrupa’ya çıkılır mı?
  e. kutu, 10 Kas 2021, 19:27

  Selamlar, Makedonya’ya bir seyahatim olacak aslında Uçak ile gitmeyi planlıyordum fakat son anda karar değiştirerek kendi aracım ile ve arkadaşımla gitmeye karar verdim. Açıkcası hem Makedonya’ya giderken farklı ülke ve yerleri görmek istediğim için fikrimi değiştirdim. Bunun gayet iyi ve keyifli olacağını düşündüğüm için size sormak istedim. Nasıl bir yol izlemem gerekir ve süreçler hakkında yardımcı olur musunuz? Bulgaristan Transit Vize ile Avrupa’ya çıkılır mı? Ayrıca Bulgaristan’da en fazla bu vize ile ne kadar kalma şansım var? Bana dönüş sağlarsanız çok sevinirim ve sizden danışmanlık almak isterim. Teşekkür eder Kolaylıklar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Transit vize 2021
  Filiz.K, 21 Ara 2020, 09:55

  Merhaba, Bulgaristan Transit vize 2021 almak istiyorum. Motor ile Yunanistan’dan Bulgaristan’a girdikten sonra tura çıkmayı planlıyoruz. Gümülcine’den Kırcaali'ye sadece girip çıkacağız. Transit vize almak için nereye başvurmam lazım? Hangi evrakları hazırlamam lazım ve siz Vize Merkezi olarak bu işlemleri yapıyor musunuz? Bilgi alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan'dan Makedonya'ya transit vize
  ERDEM, 16 Haz 2020, 12:01

  Biz arabayla Makedonya’ya gitmek istiyoruz. Bulgaristan‘dan veya Yunanistan’dan vize almamız gerekir. Hangisi daha kolay olur. Yunanistan’dan alırsam schengen ile başka ülkeye de geçebilir miyim veya Bulgaristan’dan uzun süreli transit vize verirler mi. Bizim orada şirketimiz var sık sık gidip gelicez. Daha önce alınmış vizelerimiz var hep gittik. Şu an Bulgaristan’dan Makedonya’ya Transit vize en kolay nasıl olur bizim için?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Transit Vize 2020
  R. S., 09 Mar 2020, 16:02

  Merhaba, motor ile Yunistan’dan girdikten sonra tura çıkacağız. Gümülcine’den Kırcaali’ye bir girip çıkacağız da, Bulgaristan transit vize 2020 yılında almam gerekecek mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Vize Belgrad/Sırbistan
  A. Oğuz., 24 May 2019, 11:11

  Sayın Görevli, Doğma, büyüme İstanbulluyum. Hem Türk, hem de Sırbistan Pasaportum var. Eşim, Annem ve 15,5 yaşındaki Kızımla birlikte Ağustos Ayı içinde İstanbul Plakalı(34) özel arabamla Sırbistan'a 10-15 günlüğüne gezmeye gitmek istiyoruz. Eşimin, Annemin ve Kızımın Sırbistan Pasaportu yok. Onların sadece Türk Pasaportları var. Acaba Arabamızla Bulgaristan'dan Transit vize ile geçmek için kaç TL/Euro ödemem gerekli ? Bilgi verirseniz minnettar kalırım. Selam ve Saygılarımla,

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Vize İle Hırvatistan
  A. Özbey, 24 May 2019, 10:55

  Merhabalar, Çalıştığım şirketten iki arkadaşımla beraber bireysel olarak bir şirkete bağlı olmadan Hırvatistan'a Bulgaristan üzeri, turistik amaçlı gitmek istiyoruz Bu durum için nasıl dilekçe hazırlmamız gerekir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Vize İle Belgrad
  S. Özkan, 24 May 2019, 10:34

  T C. pasoportumuz ve şahsi aracımızla Bulgaristan ziyareti yapıp, Belgrad'a geçmek istiyoruz. Vize gerekli midir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Vizesi İle Romanya
  n. diler, 05 Şub 2019, 11:13

  altı aylık romanya vizesi ile bulgaristan dan kapıda transit vize alabilirmiyim? bulgaristanda bu vize ile kaç saat konaklayabilirim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Transit Vize
  İ.Ö., 05 Eki 2018, 15:03

  Merhaba, Sırbistan'a araba ile gitmeyi planlıyoruz. Bulgaristan'dan geçeceğimiz için Bulgaristan Transit Vize mi almalıyım yoksa Bulgaristan Turistik vizesi mi almam gerekli. Biz her yaz akraba ziyaretine gidiyoruz çok girişli Bulgaristan transit vize istesek alabilir miyiz, ya da her sene başvuru yaptığımız için onlar mı veriyor çok girişliyi? Hangisini tercih etmemiz gerekir, Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • romanya vizesi için gereken evraklar 2019
  F. ersaraç, 11 Mar 2018, 02:30

  Merhaba Ağustos ayında ailemle birlikte,Romanyaya gitmeyi planlıyoruz,Benim T.C. pasaportum var,Eşimin ve oğlumun Romanya pasaportu var,Eğer romanya ya vizesi yapıyorsanız hem Romanya vizesini,hem gerekiyor ise Bulgaristan transit geçiş vizesini size yaptırmak isterim.Eskişehir de oturuyorum.Emekli çalışanım,sanırım emekli olarak başvurmak daha kolay olacak.Beni bilgilendiriseniz memnun olurum.SAYGILARIMLA

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgar transit vize
  C.KOCABEY, 15 Kas 2017, 16:54

  Merhaba Ben Karadağa akraba ziyaretine gidicem, Bulgaristan dan Bulgar transit vize almam gerekir mi. Ne tür evraklar istiyorsunuz, ya da sınır kapısından geçerken mi veriliyor transit vize. Bilgi için teşekkür ederim. iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan üzerinden yapılan tren yolculuklarına transit vize
  T. AK, 29 Ağu 2017, 15:28

  İstanbul'da Belgrad'a tren ile yolculuk yapmak istiyorum. Ben Sofya'ya gitmeyeceğim ama tren Sofya'dan geçiş yaptığı için yine de vize almam gerekiyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • BULGARİSTAN'DAN MAKEDONYA'YA GEÇMEK İÇİN TRANSİT VİZE Mİ ALMALIYIM ?
  G.Demirkan, 03 Ağu 2017, 16:09

  Merhaba, Vize Merkezi'ne bir sorum olacak. Bulgaristan için transit geçiş vize ücreti ne kadar? Eğer ben turistik vize alırsam Makedonya'ya geçmek için de tekrar transit vize almam gerekir mi ?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan'dan transit vize
  C. Durmuş, 03 Tem 2017, 18:05

  İstanbul’dan çıkıp ailecek Bosna Hersek, Karadağ Balkan ülkelerine aracımla seyahat etmek istiyoruz ailecek. Yunanistan üzerinden transit vize mi almam lazım Bulgaristan üzerinden mi? 2 çocuğum var. Hepimize ayrı ayrı vize almamız gerekir mi, yoksa sadece şöför alsa olur mu, neticede Bulgaristan’da kalmayacaz. Bulgaristan'dan transit vize almak ile ilgili yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ona göre vize başvurusu yapacağım.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • YEŞİL PASAPORT SAHİBİNİN BULGARİSTAN TRANSİT VİZESİ ALMASI GEREKİR Mİ?
  T.D.Yazıcı, 21 Haz 2017, 16:04

  Merhaba Vize Merkezi, Ben Makedonya'ya otobüs ile geçmeyi planlıyorum ve yeşil pasaportum bulunmakta. Bu durumda yine de transit vize almam gerekli mi ?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Transit vize ücreti ve gerekli evraklar nelerdir ?
  S.Karabay, 04 Haz 2017, 18:07

  Merhaba Vize Merkezi, Moldovya'ya kendi aracımla gitmek istiyorum. Moldovalı arkadaşım ile beraber İstanbul'dan yola çıkacağız. Transit vize mi almalıyım. Bu işlem en hızlı nasıl olur ?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Bulgaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp