Bulgaristan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Bulgaristan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Bulgaristan aile ve arkadaş ziyaret vizesi 1 Nisan 2024 itibarıyla Schengen vize sistemine dahil edilmiştir. Bu nedenle parmak izi kaydı yapılması da gereklilikler arasında yer almaktadır. Sayfamızın devamında Bulgaristan aile ve arkadaş ziyaret vizesi için gerekli evraklar, aile ve arkadaş vize başvurularında zorunlu olan davet belgesi, davetiyesiz vize başvuru şartları, çocuklar için yapılan vize başvurularında gerekli evraklar hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Bulgaristan’da bir aile üyesi veya arkadaşı yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yanlarına 90 günden az sürecek ziyaretler öncesinde Bulgaristan Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi almaları gerekir.

İkamet edilen bölgeye en yakın Vize Merkezi temsilcimizi arayarak mesleğinize veya statünüze uygun güncel evrak listesini talep edin. Vize Merkezi temsilcilerimiz memnuniyetle size yardımcı olacaktır. Vize Merkezi temsilcimizden alacağınız e-postada Bulgaristan Aile ve Arkadaş Ziyareti vizesi için gerekli evrak listesiyle birlikte vize ücreti, aracı kurum ücreti, Seyahat Sağlık Sigortası ücretini toplu olarak tarafınıza bildirilecektir.

Bulgaristan'da yaşayan aile üyesini, arkadaşınızı ve akrabanızı kısa süreli ziyaret etmek amaçlı yapılan vize başvuru sürecini başlatmak ve prosedür hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0212 970 05 22 numarasından destek hattımızı arayabilir, ayrıntılı soru ve görüşlerinizi [email protected] mail adresimize iletebilirsiniz.

Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Değerli Ziyaretçilerimiz, vize başvuruları için beyan edeceğiniz evraklarınızın güncel tarihli olduğundan emin olunuz.

 • Pasaport - Seyahat sonrasında en az bir (1) yıl geçerli olmalı.
 • Biyometrik Fotoğraf - İki (2) adet 35x45 milimetre ölçülerinde son üç (3) ay içerisinde çekilmiş olmalı.
 • Bulgaristan Vize İşlemi Takip Belgesi - Eksiksiz doldurulmuş, Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunan kişi tarafından imzalanmış olmalı.
 • Davetiye: Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak kişi veya kişiler adına düzenlenmiş olmalı. Davetiyeyi gönderen kişinin bulunduğu şehrin Polis, Yabancılar Şubesi’nden (Migratsiya) onaylı olmalı.
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak kişinin Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği.
 • Banka Hesap Cüzdanı fotokopisi. Bulgaristan’a aile ziyaretine gidecek kişiye ait Banka Hesap Cüzdanı fotokopisi. (Hesapta seyahat ve konaklama masraflarınızı karşılayacak miktarda bakiyenizin olması gerekir)
 • Liçna Karta fotokopisi: Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi başvurusu yapacak kişinin Bulgaristan’da ailesi veya eşi var ise: Yakınına ait Bulgaristan Kimlik Kartı (Liçna Karta) fotokopisi. Bulgaristan’dan Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi gönderen kişi, davet ettiği kişinin Bulgaristan’da bulunduğu sürece tüm masraflarını ve bakımını üstleneceğine dair bir Bulgaristan Noteri tarafından tasdiklenmiş Taahhütname (Deklaratsiya) gönderebilirse yukarıda sayılı olan evraklar da olmak şartıyla Uzun Süreli Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi başvurusu yapılabilir.
 • Muvafakatname: Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi başvurusunda bulunacak kişi 18 yaşından gün almamış ise: Bulgaristan seyahatine ebeveynleri ile birlikte gidiyor olsa bile, anne ve baba bu seyahati gerçekleştirecek on sekiz (18) yaşından küçük olan çocuklarına bu seyahati yapmasına izin verdiklerine dair bir Türkiye Cumhuriyeti Noterinden tasdikli Muvafakatname (Her ikisi tarafından imzalanmış) almak zorundalar.

Bulgaristan Aile Ve Arkadas Vizesi Basvurusu Nasil Yapilir

Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi Harç Ücretleri

Bulgaristan arkadaş ziyareti vizesi başvurularında konsolosluk hesabına vize harcı yatırılması gerekmektedir. Harçlar başvuruda bulunan kişilerin uyruklarına ve yaşlarına göre değişiklik göstermektedir. Vize harç ücretleri ve yatırılacak banka hesap bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi için Vize merkezi müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Arnavutluk, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Bosna Hersek, Moldova, Karadağ, Rusya, Ukrayna 35 Euro

Diğer Ülkeler 80 Euro

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Hesap Bilgileri

Vize Harcı Konsolosluk Banka Hesap Bilgileri

Garanti Bankası

Hesap Numarası : 00082/9091985

IBAN Numarası: TR83 0006 2000 0820 0009 0919 85

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Hesap Bilgileri

Garanti Bankası

Hesap Numarası: 395/9074277

IBAN Numarası: TR26 0006 2000 3950 0009 0742 77

Bulgaristan Edirne Konsolosluğu

İş Bankası

IBAN Numarası: TR65 0006 4000 0011 3000 6037 26

Bulgaristan Bursa Konsolosluğu

Garanti Bankası

IBAN Numarası: TR65 0006 4000 0011 3000 6037 26

Aile ve arkadaş Ziyaret Vize Başvuruları Nereye yapılır?

Bulgaristan Aile ve Arkadaş Ziyaret Vize başvurularını yapacağınız Bulgaristan Konsolosluğu ikamet ettiğiniz şehre göre değişir. Aşağıdaki listede, bulunduğunuz ile göre hangi Bulgaristan Konsolosluğu'na başvuru yapmanız gerektiği belirtilmektedir.

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Görev bölgesi

İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Çanakkale

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Görev bölgesi

Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, Karabük

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çorlu

Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi

Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir, Yalova

18 Yaş Altı Kişiler İçin Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi başvurusunda bulunacak kişi on sekiz (18) yaşından gün almamış ise:
 • Bulgaristan seyahatine anne ve babası ile birlikte gidiyor olsa bile, anne ve baba bu seyahati gerçekleştirecek on sekiz (18) yaşından küçük olan çocuklarına bu seyahatin yapmasına izin verdiklerine dair T.C. Noterden tasdikli Muvafakatname (Her ikisi tarafından imzalanmış) almak zorundalar.
 • Anne veya babaya ait Bulgaristan pasaportlarının fotokopisi.
 • Anne veya babaya ait Bulgaristan Kimlik Kartı olan Liçna Karta’nın fotokopisi.
 • Anne veya babaya ait Ankara Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü’nden alınmış İsim Denklik Belgesi.
 • Anne veya babaya ait en aza 30.000 TL bakiye olan Banka Hesap Cüzdanı fotokopisi.
 • Anne ve babaya ait Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.
 • Doğum Kayıt Örneği.
 • Evlilik Kayıt Örneği / Türkiye Evlilik Cüzdanı fotokopisi.
 • Vize başvuru formu

Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi Başvuru Formu

Vize başvuru formu, Bulgaristan aile ziyaret vizesi için gerekli evrak listesinin başında gelmektedir. Bulgaristan vize başvuru formunu aşağıdaki linklerden bilgisayarınız indirebilirsiniz.

Bulgar Vizesi almak isteyenler Bulgaristan Vize Başvuru Formunu doldurmakla yükümlüdürler. Eksiksiz ve diğer vize başvuru evraklarıyla tutarlılık içermesi gereken Bulgaristan vizesi başvuru formu gerçek bilgileri içermelidir. Bulgar Konsolosluğu’nun vize sürecinde başvuru dosyanızda gördüğü çelişkili bilgi veya bilgiler vize talebinizin retle sonuçlanmasına sebebiyet verebilir. Bulgaristan Vize Başvuru Formu Türkçe veya İngilizce dillerinde doldurulabilir. Bütün bilgileri eksiksiz ve gerçeğe uygun şekilde formdaki ilgili yere yazdıktan sonra atacağınız imzanın pasaportunuzdaki ile aynı olması gerekmektedir. Vize başvuru formunda belirttiğiniz ülkeye giriş ve ülkeden ayrılır tarihlerinizin dilekçe yazan tarihlerle uyumlu olduğuna, pasaport numarası, kimlikteki ad ve soyadı gibi ayrıntılara dikkat etmeyi unutmayın.

Eşi Bulgaristan Vatandaşı Olanlar için Bulgaristan Ziyaret Vizesi Evraklar 2024

 • Pasaport – Vizeye başvuracak kişiye ait ve seyahat sonrası en az altı (6) ay geçerli olmalı.
 • Biyometrik fotoğraf – İki (2) adet 35x45 milimetre ölçülerinde son üç (3) ay içerisinde çekilmiş olmalı.
 • Bulgaristan Vize İşlemi Takip Belgesi - Eksiksiz doldurulmuş, Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunan kişi tarafından imzalanmış olmalı. On sekiz (18) yaşından gün almamış olanların Bulgaristan Vize İşlemi Takip Belgesi velisi tarafından imzalanmaktadır.
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği - Nüfus Müdürlüğü'nden alınmış. Kaşeli ve imzalı olmalı.
 • Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi için Bulgaristan’da evliliğin yapıldığı şehrin belediyesinden alınmış Evlilik Cüzdanı (Grajdanski Brak ot Obştinata).
 • Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi için başvuran kişiye ait en fazla on beş (15) gün önceye ait Banka Hesap Dökümü fotokopisi: İmzalı ve kaşeli. İmzayı atan banka görevlisinin imzasını da içeren İmza Sirküsü. Son bakiye en az 30.000 TL olmalı.
 • Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi için başvuruda bulunan kişinin Bulgaristan vatandaşı olan eşine ait Bulgaristan pasaportunun ve Bulgaristan Kimlik Kartı’nın (Liçna Karta) fotokopileri.
 • Bulgaristan vatandaşı olan eşin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı da varsa ve vatandaşı olduğu ülkelere ait pasaportlardaki isimleri farklı ise Ankara Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğünden alınmış İsim Denklik Belgesi.
 • Doğum Kayıt Örneği.
 • Evlilik Kayıt Örneği / Türk Evlilik Cüzdanı fotokopisi.

Bulgaristan Ziyaret Vizesi Hakkında Güncel Bilgiler

 • Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi almak isteyen Türk vatandaşları, bu ülkeden alınması gereken bir davet mektubu alması gerekir. Davetiyeyi gönderecek olan kişinin Bulgaristan vatandaşı veya Bulgaristan Oturum İzni sahibi olması gerekir. Bu belge Türkiye’ye gönderilmeden önce yetkili bir Bulgaristan devlet dairesi tarafından onaylanması gerekir. Bu birim ise kişinin yaşadığı şehrin Polis Merkezinin, Yabancılar Şubesi’dir. Hazırlanacak olan Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi Davetiyesinin orijinali vize başvuru dosyasına dâhil edilmeli. Bu evrak belirli bir süre geçerli olduğu için, güncelliği bitmeden kullanılması gerekir.
 • Bulgaristan’a yapılan vize başvuruları belirli bir nedene göre talep edilebildiği için hazırlanacak olan diğer evraklarda da farklılıklar olabiliyor. Ayrıca alınan her farklı vize türü ülkede yapılabilecek şeylerin durumu da değişebiliyor. Örneğin, Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi ile Bulgaristan’da ticari faaliyetlerde bulunulamaz.
 • Tüm Bulgaristan vize talepleri ile ilgili değerlendirmeler vizenin başvurusunun yapıldığı Türkiye’deki resmi Bulgaristan Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yapılır. Vizenin değerlendirme süresi belirli olmasına rağmen ilgili temsilciliğin ek evrak isteme veya değerlendirme süresini uzatma hakkı bulunur. Gecikme olabilecek durumlardan bir diğeri ise teslim edilen Bulgaristan Vize Başvuru Dosyasında bulunan eksik belgeler veya hatalı doldurulmaları olabilir. Konsolosluk başvuru sahibini gerekli gördüğü durumlarda mülakata da çağırabilir.

Bulgaristan aile ve arkadaş ziyareti vizesii için ayrıntılı bilgi için bizi arayarak destek alabilir, detaylı soru ve görüşlerinizi [email protected] adresimize yazabilirsiniz. Bulgaristan Departmanı yetkililerimiz en kısa sürede size geri dönüş yapacaklardır.

Bulgaristan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Bulgaristan ile ilgili sizden gelen sorular

18 sorudan en popüler 18 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Bulgaristan vizesi için aşı sertifikası
  b. özgenç, 21 Nis 2022, 16:04

  Merhaba, Pandemi öncesinde Bulgaristan’a arkadaşımın yanına ziyarete gidecektim ve hatta davetiyem de gelmişti. Ama hem pandemi ve sağlık durumlarımdan ötürü bir türlü gidemedim ve arkadaşım bana yeniden davetiye iletecek. Orijinal ve imzalı kaşeli olması zorunluydu bildiğim kadarıyla fakat şöyle bir durum var ben aşı olmadım ve olmayacağım büyük ihtimal. Bulgaristan vizesi için aşı sertifikası başvuru esnasında ya da sınırdan geçerken yanımızda bulundurulması zorunlu mudur? Eğer vizeyi alır ve sınırdan geçemezsem aşırı kötü bir durum olur benim için. Vize başvurusu için neler gerekli başvuru için neleri toplamam lazım evrak listesini benimle paylaşır mısınız? Teşekkürler iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan vize fiyatları
  e. arapsaçı, 15 Mar 2022, 13:04

  Selamlar, Kurumsal firmada asistan olarak çalışmaktayım. Birkaç soru danışmam gerekecek. Beş çalışanımızı Bulgaristan’a göndereceğiz ticari olarak ama kişilerin ilk vizesi Ticari davetiyeleri sözleşme imzaladığımız firmadan tarafımıza ulaşmak üzere. Bu beş çalışanımız için sizden Bulgaristan vize fiyatları konusunda bilgi istiyorum. Ücret nedir? Vize başvurusu için gerekenler, sonuçlanma süresini de öğrenmek istiyoruz. Beş kişi için herhangi bir indirim ve avantaj sağlayabilir miyiz? Bizim için yapabileceğiniz indirim olabilir mi? Sayfanıza Google aramadan ulaştım yorumlarınız ve şirket politikanızı çok beğendim. Yardımlarınızı rica edeceğim. Teşekkür ederim. Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çalışmayanlar için Bulgaristan Ziyaret Vizesi
  a. zorbalı, 19 Oca 2022, 13:23

  Selamlar, Uzun zamandır çalışma hayatında değilim bir hastalık geçirdim ve sakatlık durumum olduğu için açıkçası sabit bir işe sahip değilim. Serbest olarak çalışmaktayım ve paramı bir şekilde sağlamaktayım. Arkadaşım davetiye gönderecek. Çalışmayanlar için Bulgaristan Ziyaret Vizesi başvurusunda bulunabilirler mi? Nasıl bir süreç beni bekler? Gereken tüm evraklar ve sonuçlanma süresi nedir? İki doz tam aşım var bunun dışında vizem olumlu sonuçlanır da sınırdan girerken nelere dikkat etmem gerekir? Bana tüm detayları iletirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çalışmıyorum Bulgaristan Ziyaret davetiyem var başvurum kabul edilir m
  a. alper, 04 Kas 2021, 19:02

  Selamlar, Türkiye’de Üniversite öğrencisiyim okuyorum ve fazlasıyla Bulgaristan’da oturan arkadaşım var. Öğrenciyim ama çalışma durumum yok bu sorun olur mu bilmiyorum bu konuda nasıl bir yol izlemem gereklidir? Banka hesabım var aslında ama dolgun bir hesap değil en az ne kadar yeterli olur, bakiye olarak ne göstermem lazım? Ve orada bir ay kadar kalacağım bu sorun olur mu? Çalışmıyorum Bulgaristan Ziyaret davetiyem var başvurum kabul edilir mi? açıkçası size aktarmak istediğim husus bu. Yardımlarınızı rica edeceğim. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bir senelik Ziyaret davetiyem var Bulgaristan Vizesi alabilir miyim?
  e. kıraz, 04 Kas 2021, 18:36

  Merhabalar, Benim adıma bir akrabam Davetiye gönderecek yakın bir zamanda Bulgaristan’a gideceğim. Bir senelik Ziyaret davetiyem var Bulgaristan Vizesi alabilir miyim? Uzun bir süre kalmak istiyorum. Sadece davetiye ile Konsolosluğa gitsem pasaportum ile Vize alabiliyor muyum? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilmediğim için sizden destek beklemekteyim. Daha önce yurtdışına çıkmadım vize başvurusunda bulunmadım bu durum olumsuz yansıyabilir mi başvuru yapsam? Teşekkürler sizden dönüş bekliyorum. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan’a Davetiyesiz gidebilir miyim?
  a. umran, 04 Kas 2021, 18:15

  Selamlar, Küçük kızım ile yakın bir arkadaşımı ziyarete gideceğim Bulgaristan’a Aralık ayının ikinci haftasında planlıyorum. Benim adıma ve kızımın adına bir davetiye gönderecek. Biz ortalama bir buçuk ay kadar orada konaklamayı düşünüyoruz aynı zamanda benim için turistik gezi ve ziyaret olacak. Davetiye aşamasında bazen zorluk yaşanabilirmiş o şekilde bir duyum aldım. Bulgaristan’a Davetiyesiz gidebilir miyim? Ve gidersem o kadar fazla gün olarak kalma şansım olabilir mi? Gerekli evraklar ve sonuçlanma süresi nedir? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Vizesi nereden alınır?
  a. sırmalı, 01 Kas 2021, 13:39

  Selamlar, Bulgaristan Vizesi nereden alınır? Annem ve Babam ile Bulgaristan’a Bir aile dostumuzu ziyarete gideceğiz. Uzun süredir tedavi görmekteydi onu ziyaret edeceğiz asıl bu amaçla gideceğiz. Aile ziyareti için Davetiye şart mıdır? Davetiye geldikten sonra nasıl vizeye başvuru yapabiliriz bu süreçte sizler firma olarak bizlere yardımcı olma ihtimaliniz nedir? Kaç günde sonuçlanır ve ortalama kaç gün orada kalabiliriz? Sınırdan geçerken nelere dikkat etmemiz gerekir? Sizden danışmanlık almak isteriz bize dönüş yaparsanız çok sevinirim. İyi Çalışmalar dilerim teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Davetiyeli Bulgaristan Vizesi
  a. arzuhan, 10 Haz 2021, 15:10

  Selamlar, Oğlum Bulgaristan’a sık sık gidip geliyor zamanında okumak için gitmişti ve sonrasında orada çalışmaya başladı ve oturum aldı. Oradan bir hanımefendi ile evlenmeye karar verdi. Temmuz ayının ilk haftasında düğünü olacak. Ben eşim ve küçük oğlum mutlaka gitmemiz gereklidir. Oğlum bana Bulgaristan’dan davetiye gönderecek peki bu davetiyenin hangi özelliklere göre olması gereklidir? Davetiyeli Bulgaristan Vizesi için hangi evrakları hazırlamam gereklidir? Peki son olarak bir şey daha sormak istiyorum oğlum 10 yaşında onun için ekstra hazırlamam gereken bir durum var mı? Geri dönüşlerinizi beklemekteyim. Şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çalışmayanlar için Bulgaristan Aile ve arkadaş ziyaret vizesi
  m. özdemir, 06 May 2021, 08:56

  Selamlar, Ben yaklaşık 2 senedir Pandemiden ötürü iş bulamamaktayım dolayısıyla çalışmıyorum. Bulgaristan’a gitmem gerekli yakın bir arkadaşım bana davetiye gönderecek. Şunu öğrenmek istiyorum sizden Çalışmayanlar için Bulgaristan Aile ve arkadaş ziyaret vizesi başvurusunda bulunabiliyor muyum? Çalışmama durumu benim başvuru yapmam için engel oluşturuyor mu? Bu konuda beni aydınlatır mısınız? Bu vizeye başvuru yapabilirsem ne gibi evraklar hazırlamam gereklidir? Ve en az kaç gün öncesinden size ulaştırmam gereklidir? Teşekkür eder iyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Emekli Aile ve arkadaş ziyaret vizesi
  u. duymazlı, 06 May 2021, 08:33

  Merhaba, Eşim ile beraber yakın bir arkadaşımızın ziyaretine gitmek istiyoruz. Bulgaristan’da yaşayan arkadaşımız bize Davetiye gönderecek. Bulgaristan Emekli Aile ve arkadaş ziyaret vizesi başvurusu yapmamız gerekli sanırım. Bu vize için gerekli evraklar nelerdir? Ve Çalışma durumumuz yok emekliyiz ama bir sorun olur mu aslında tam olarak bilemiyorum. Daha önce birçok defa Avrupa’ya gittik ben ve eşim bu sebepten ötürü olumsuz sonuçlanacağını düşünmüyorum. İlk defa davetiye alacağız gönderecek arkadaşım nasıl düzenlemelidir bu davetiyeyi? Bize yardımcı olursanız sizinle çalışmak isterim. Teşekkür ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan aile ve arkadaş ziyaret vizesi
  e. topdemir, 12 Şub 2021, 15:16

  Merhaba, Bulgaristan’da yakın bir arkadaşımın mart ayında düğünü var ve mutlaka katılmam gerekli Turist vizesi mi almam gerekli yoksa Bulgaristan aile ve arkadaş ziyaret vizesi mi almam gerekli nasıl ilerlemem konusunda emin değilim. Şuan geçerli olan schengen vizem var ama Bulgaristan sanırım kabul etmiyor o yüzden Bulgaristan vizesi başvurusunda bulunacağım. Ama okuduğum birkaç sitede aile ve arkadaş vizesi zorunlu değil Turistik vizeye de başvuru yapılacağını yazıyordu. Aklım epeyce karıştı. Yani sizce Turistik vize başvurusunda mı bulunmalıyım? yoksa aile ve arkadaş ziyaret vizesine mi başvuru yapmalıyım? Bana yardımcı olur musunuz yani net doğru bilgi verirseniz memnun kalırım. Bu durumu netleştirirsek başvuru işlemlerini başlatmak isterim. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Aile ziyareti Vizesi
  s. coşar, 21 Oca 2021, 15:38

  Bulgaristan Aile ziyareti Vizesi için davetiye mi lazım? Davetiyesiz olmaz mı? Bulgaristan’da bulunan akrabalarımı ziyaret etmek istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan arkadaş ziyaret vizesi
  M.R, 23 Ara 2020, 16:07

  Merhaba, ben iki defa Bulgaristan arkadaş ziyaret vizesi aldım ama iki vizeye de ret geldi. Neden ret aldığıma dair bir bilgi verilmedi, nerde yanlış bir şey yaptım anlamadım. Kız arkadaşım beni Bulgaristan'da bekliyor fakat ben gidemiyorum. Sizce neden vizeme ret geldi, ve bir daha başvursam yine ret gelir mi? Bana bu konuda yardımcı olur musunuz siz benim yerime başvuru yapabilir misiniz ve hangi evrakları hazırlamam lazım eksiksiz olarak bana yazar mısınız. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi
  S. Tutku Gürkan, 14 Mar 2020, 13:20

  Bizim Bulgaristan’da akrabalarımız var. Eylülde düğünleri olacak gitmek istiyoruz. Bize davetiye gönderemeyebilirler. Davetiye alamazsak Bulgaristan aile ziyareti vizesi alabilir miyiz. Davetiye gelmezse başka ne gerekli bize bilgi verirseniz seviniriz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi Davetiye
  C. Ayyıldız, 05 Eki 2019, 13:41

  Merhabalar, Nişanımız için çok yakın bir aile dostumuzu da yanımızda Bulgaristan’a götürmek istiyoruz. Ben Bulgaristan vatandaşıyım,kimlik kartım, pasaportum vs. her şeyim var fakat Edirne'de ikamet ediyorum. Arkadaşım 1-2 vize acentesinden fiyat ve detay bilgisi almış. Ben de sizin ofisinizi Edirne’de gördüğüm için size de danışmak istedim. Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi Davetiye ile almak istiyoruz. Eğer mümkün ise en az 2 haftalık bir vize almak istiyoruz. Bunun bize maliyeti yapılması gerekecek işlemler vs. hakkında bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Vize Var Mı
  Hacer, 14 May 2019, 10:28

  Kırşehir’de oturuyorum, emekliyim. Bulgaristan Vizeye başvurmayı düşünüyorum. Daha önceden Schengen ülkesi için başvuru yapmıştım, Şengen vizem var, Bulgaristan'a akarabalarımın yanına gitmek istiyorum, Bulgaristan'a vize var mı, varsa nasıl başvuru yapabilirim Kırşehir'den

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Ziyaret Vizesi Ücreti
  S. Kartal, 30 May 2017, 10:05

  Merhaba Vize Merkezi; Muğla'da yaşıyorum. Bulgaristan'a seyahat edeceğim. Eşim hem Bulgaristan hem de Türk vatandaşı. Evliliğimizi Türkiye'de yaptık ve Bulgaristan da tescil etmedik. Seyahat nedenimiz aile ziyareti. Hangi vize tipine başvurmam gerekir, gerekli evraklar nelerdir ve Bulgaristan Ziyaret Vizesi Ücreti detayları nelerdir? Benimle paylaşabilirsiniz sevinirim. Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Davetiyeli Ziyaret Vizesi
  y. tanığ, 26 Oca 2017, 16:57

  Bulgaristan'da üniversitede okuyan oğlumuz var. Onu ziyarete gitmek istiyoruz, fakat uzun vize nasıl alabiliriz. Davetiye istesek uzun davetiyeli ziyaret vizesi alabilir miyiz. Bir de davetiyeyi yapacak kişi mutlaka vatandaş mı olmak zorunda, yoksa liçna kartası olup oturma izni olan ama henüz vatandaş olmamış kişiler de yapabilir mi? (1. derece yakını) vizemiz bitince oradan uzatabilir miyiz? Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Bulgaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp