Bulgaristan vizesi için aşı sertifikası

 • b. özgenç 21 Nis 2022, 16:04
  Merhaba, Pandemi öncesinde Bulgaristan’a arkadaşımın yanına ziyarete gidecektim ve hatta davetiyem de gelmişti. Ama hem pandemi ve sağlık durumlarımdan ötürü bir türlü gidemedim ve arkadaşım bana yeniden davetiye iletecek. Orijinal ve imzalı kaşeli olması zorunluydu bildiğim kadarıyla fakat şöyle bir durum var ben aşı olmadım ve olmayacağım büyük ihtimal. Bulgaristan vizesi için aşı sertifikası başvuru esnasında ya da sınırdan geçerken yanımızda bulundurulması zorunlu mudur? Eğer vizeyi alır ve sınırdan geçemezsem aşırı kötü bir durum olur benim için. Vize başvurusu için neler gerekli başvuru için neleri toplamam lazım evrak listesini benimle paylaşır mısınız? Teşekkürler iyi çalışmalar dilerim.
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 21 Nis 2022, 16:04

  Merhaba, Bulgaristan vizesi aşı sertifikası daha yeni güncellenerek zorunlu halden çıkmış durumdadır. Bulgaristan için sertifika zorunlu olmamakla beraber en az 72 saat öncesinden PCR testi yaptırmanızı tavsiye etmekteyiz. Bulgaristan aşı sertifikası dosyada istenmemektedir zaten sınırdan geçerken zorunlu gösterilmesi gerektiğinde dahi dosyada sunulması şart değildi. Arkadaşınızdan davetiye geldiğinde tarafımıza gereken evraklar ile beraber iletebilir veya getirebilirsiniz. Bulgaristan aşı sertifikası size belirttiğimiz üzere zorunlu değildir. Vize başvurunuz ise hemen hemen 10 iş gününde sonuçlanmaktadır.

  Vize başvurusu için gerekli evraklar ise;

  • Pasaport (Seyahat sonrası en az bir yıl geçerliliği olmalı)
  • Biyometrik fotoğraf (2 adet, 35*45 mm ebatlarında olup, beyaz arka fonlu ve son 3 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır)
  • Davetiye (Yabancılar şubesinden onaylı olup orijinali size ulaştırılmalı)
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği (E-devletten alınabilir)
  • İkametgah belgesi (E-devletten alınabilir)
  • Banka hesap dökümü (Bakiye minimum 20.000 TL, banka imza sirküleri ve ıslak imzalı )
  • Muvafakatname ( 18 yaşından küçük başvuran kişi varsa mutlaka anne baba onayında seyahat ettiğine dair noter onaylı belge)
  • Mesleki Bilgilerinizi içeren evraklar (SGK işe giriş bildirgesi, son 3 aylık maaş bordrosu)

  Bulgaristan aşı sertifikası konusunda ve PCR testi hususunda dikkat etmenizi tavsiye etmekteyiz. Bulgaristan vizesi için aşı sertifikası konusunda sizi bilgilendirmeye çalıştık. Danışmanlık ve bilgi için iletişim: 0212 970 0522 numaralı hattan tarafımıza ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  Vize Merkezi

  Sümeyye Akyüz

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.