Bulgaristan Vatandaşı Eş Ziyaret Vizesi

Bulgaristan Vatandaşı Eş Ziyaret Vizesi

Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak durumunuzu anlatın ve size ücretsiz olarak güncel evrak listesini göndermelerini isteyin. Müşteri Temsilcilerimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır. Size gönderdikleri e-mail'de en güncel gerekli evrak listesiyle birlikte vize ücreti, aracı kurum ücreti, Seyahat Sağlık Sigortası ücretinin tamamı tarafınıza bildirilecektir.

Acil vize ihtiyaçlarınızda Müşteri Temsilcimize danışın. Bir Bulgaristan vatandaşı ile evli olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bu ülkeye gidebilmek için vize talebinde bulunurken eşinin vatandaşlığını neden olarak göstererek Bulgaristan Eş Ziyareti Vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

Vize Merkezi Bulgaristan Vatandaşı Eşi İçin Ziyaret Vizesi sayfamız sizlere faydalı bilgi sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Sayfamızda bulunan bilgilendirmeleri dikkate alarak vize başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz. Bulgar vatandaşı eşi için Bulgar vizesi başvuruları hakkında daha fazla bilgi almak, soru ve görüşlerinizi bildirmek için arayınız.

Bulgaristan D vizesi ile Avrupa'ya gidilir mi, Bulgaristan evlilik vizesi kaç günde çıkar ve Eşim Bulgaristan vatandaşı ben nasıl vize alırım soruları en çok merak edilen soruların başında geliyor. Kişilerin durumlarına vize türleri değişebileceği için temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Bulgaristan Vatandaşı Eş Ziyaret Vizesi Hakkında

 • Bulgaristan vizesi işlem süreci on (10) iş günüdür.
 • Bulgaristan Konsolosluğu’na veya vize işlem merkezine şahsen gitme zorunluluğu yoktur.(parmak izi kaydınız var ise)
 • Belgeler kurye ile tarafımıza yollanabilir.
 • Bulgaristan vatandaşı eş üzerinden alınan vize, çok girişli olup, her altı (6) ay içinde 90 gün ülkede kalınabileceği anlamına gelir.
 • Eğer araç ile seyahat edilecekse ve bu araç çalışılan şirkete aitse, şirketin kişiye verdiği vekâletname ile Bulgaristan seyahati gerçekleştirilebilir. (Vekâletnamenin İngilizce veya Bulgarca tercüme edilmesinde fayda vardır)
 • Seyahate araçla gidecekse sınırda istenilecek evraklar vardır. Yeşil Sigorta, yani Uluslararası Araç Sigortası ve Uluslararası Ehliyet belgeleri sınırda istenilen evraklardır.

Bulgaristan Vatandaşı Eş Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Değerli ziyaretçilerimiz, vize başvuruları için beyan edeceğiniz evraklarınızın güncel tarihli olduğundan emin olunuz. Hazırlanacak olan tüm evrakların doğru yerlerden temin edilmesi ve gerektiği gibi imza ve kaşe ile onaylatılması gerektiğini unutmayınız. Aksi durumlarda yapılan başvurular olumsuz sonuçlanabileceğini, iletilecek belgelerde evliliği kanıtlayacak bazı dokümanların Bulgaristan’dan temin edilmesi gerekecekeceğini hatırlatırız. Bu belgeler arasında Bulgaristan’da yaşayan eşin pasaportu ve Bulgaristan Kimlik Kartının fotokopileri de bulunuyor.

 • Bulgaristan’dan Tasdikli Evlilik Cüzdanı (Grajdanski Brak)
 • Türk Evlilik Cüzdanı
 • Bulgaristan vatandaşı olan eşin Bulgaristan Pasaportu ve Bulgaristan Kimlik Kartının (Liçna Karta) fotokopisi.
 • Bulgaristan vatandaşı Türk vatandaşlığı adıysa kimlik fotokopisi veya oturum kartı
 • Bulgaristan vatandaşı isim farklılığı var ise; İsim denklik belgesi
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Nüfus ve aile bilgileri görünür şekilde alınmalıdır).
 • Tarihçeli İkametgah Örneği
 • İki (2) yıl geçerli Pasaport
 • İki (2) Adet Biyometrik fotoğraf - Arka fonu beyaz, 35x45 milimetre boyutlarında. Fotoğrafı çekilen kişinin gözlükleri olmamalı ve kulakları görünür olmalıdır.
 • Banka Hesap Cüzdanı veya Bankadan kaşeli ve imzalı Banka Hesap Dökümü - Hesabınızda en az 30.000 TL bakiyesi bulunması gerekir.

Eş üzerinden Bulgaristan vizesi ücreti başta olmak üzere 2024 yılı güncel Bulgaristan vize ücretlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan vatandaşı eş ziyaret vizesi nasıl alınır

Bulgaristan Vatandaşı Eş Ziyaret Vize Başvuruları Nereye yapılır?

Bulgaristan Vatandaşı Eş Ziyaret Vize başvurularını yapacağınız Bulgaristan Konsolosluğu ikamet ettiğiniz şehre göre değişir. Konsolosluk vize işlem merkezleri aracılığıyla başvuru almaktadır. Aşağıdaki listede, bulunduğunuz ile göre hangi Bulgaristan Konsolosluğu'nun yetkili olduğu belirtilmektedir.

Türkiye’de yapılan tüm Bulgaristan Vatandaşı Eşi İçin Ziyaret Vizesi başvuruları ile ilgili tek karar yetkisi de bu konsoloslukta bulunur. Olumlu veya olumsuz hiçbir karar bu kurumların dışındaki kişiler ve şirketler tarafından verilemez. Başvuru dosyasının değerlendirme süresi talep edilen vize türüne göre belirlidir ve değişiklik gösterebilir, ancak bazı durumlarda sürenin uzaması da olasılık dâhilindedir. Bu durumlar ise eksik belge, hatalı veya yanlış bilgi veya benzeri durumlarda oluşabilir. Başvurunun yapıldığı yetkili Bulgaristan Konsolosluğu’nun ek belge isteme veya talep sahibi ile mülakat yapma hakkı da bulunuyor.

Vize başvurusu ile ilgili verilen karar her ne olursa olsun talep ile ilgili ödenen vize harçları geri ödenmez. Ayrıca evrakları ileten aracı kurumların hizmet bedellerinin de ayrı olduğu unutulmamalı. İstenen vizenin reddedilmesi durumunda eksiklerin tamamlanıp tekrar başvurulması tavsiye olunur.

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Görev bölgesi

İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Çanakkale

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Görev bölgesi

Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, Karabük

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çorlu

Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi

Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir, Yalova

Bulgar Vatandaşı Eş Ziyaret Vizesi Geçerlilik Süresi

Bulgaristan vatandaşının eşi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bu ülkeye gitmek istediklerinde yapmaları gereken vize başvurusunun temelini evliliklerine dayandırabilir. Türkiye’deki Bulgaristan Konsolosluklarından en yakınındakine yapılabilen bu başvuru ile verilen Bulgaristan vatandaşı eşi için ziyaret vizesi bir yıllık geçerliliği olsa dahi eş üzerinden alınan vize kısa süreli vizeler arasında değerlendiriliyor. Altı aylık bir sürede toplamda en fazla 90 gün ikamet edilebiliyor. Vize ülkeye çoklu giriş hakkı da veriyor.

Ancak bu vize için başvurmanın ve almanın en önemli şartı evliliği kanıtlamaktır. Bu tür bir vizeye bir Türk vatandaşının başvuru yapılabilmesi için öncelikle Bulgaristan’da evliliğin onaylatılmış ve Bulgaristan’dan evlilik cüzdanın alınmış olması gerekmektedir. Her türdeki Bulgaristan vizesi için talep edilen evraklar değişebiliyor. Evlilik nedeniyle yapılan başvurularda hazırlanması gereken en önemli belge ise evliliğin geçerliliğidir.

Bulgaristan Vizesi almak isteyenler Bulgaristan Vize Başvuru Formu'nu doldurmakla yükümlüdürler. Eksiksiz ve diğer vize başvuru evraklarıyla tutarlılık içermesi gereken Bulgaristan vizesi başvuru formu gerçek bilgileri içermelidir. Bulgar Konsolosluğu’nun vize sürecinde başvuru dosyanızda gördüğü çelişkili bilgi veya bilgiler vize talebinizin ret ile sonuçlanmasına sebebiyet verebilir. Bulgaristan Vize Başvuru Formu Türkçe veya İngilizce dillerinde doldurulabilir. Bütün bilgileri eksiksiz ve gerçeğe uygun şekilde formdaki ilgili yere yazdıktan sonra atacağınız imzanın pasaportunuzdaki ile aynı olması gerekmektedir. Vize başvuru formunda belirttiğiniz ülkeye giriş ve ülkeden ayrılır tarihlerinizin dilekçe yazan tarihlerle uyumlu olduğuna, pasaport numarası, kimlikteki ad ve soyadı gibi ayrıntılara dikkat etmeyi unutmayın.

Bulgar Vatandaşı Eşi İçin Bulgar Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • Eşi Bulgaristan vatandaşı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye gidebilmeleri için bazı şartlara uymaları gerekir. Öncelikle Türkiye’de bulunan Bulgaristan Konsolosluğu’na evlilik nedeniyle ülkeye gidebilmek için vize başvurusu yapmak gerekir. Bu başvuru nedeni hazırlanması gereken belgelerin hangileri olacağını da belirler. Her farklı vize başvurusu farklı evrakların temin edilmesini gerektirebilir. Bu nedenle şahsi durumunuzu vize uzmanlarımıza izah ederek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bulgaristan Vatandaşı Eş Ziyaret Vizesi için hazırlanması gereken en önemli belgeler evliliği kanıtlayıcı belgelerdir. Elbette başvuru dosyasına eklenecek olan tüm belgelerin doğru yerlerden temin edilmesi, içeriklerinin de doğru bilgilerle hazırlanması gerekmektedir. Ayrıca her birinin yetkili bir resmi kurum tarafından onaylanması da zorunluluktur. Her evrak güncel olmalıdır ve geçerlilik süreleri içerisinde kullanılmalıdırlar. Aksi durumlarda Türkiye’deki ilgili Bulgaristan Konsolosluğu'na iletilen başvurular değerlendirmeye alınmaz. Alınan her vize türü farklı izinler verir. Bulgaristan’a eş ziyareti için talep edilen ve kullanılan bir vize ile ülkede iş amaçlı faaliyetlerde bulunulamaz.
 • Ülkeye 90 günden az ziyaret planlanan durumlarda yapılacak başvurular şahsi olarak kabul görmüyor. Ayrıca talebin iletileceği Bulgaristan temsilciliği de hangi evrakların temin edilmesi konusunda belirleyici olabiliyor. Çünkü her farklı konsolosluğun sorumlu olduğu kendi görev bölgesi vardır ve kendi bölgesi dışından gelen hiçbir başvuruyu değerlendirmezler.

Bulgaristan Vatandaşı Eş Ziyaret Vizesi, Bulgar vatandaşı eşi için Bulgar vizesi başvuruları hakkında daha fazla bilgi, soru ve görüşleriniz için arayınız. 0212 970 05 22

Bulgaristan Vatandaşı Eş Ziyaret Vizesi

Bulgaristan ile ilgili sizden gelen sorular

5 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Bulgaristan Eş Ziyaret Vizesine çalışmayanlar başvuru yapabilir mi?
  a. akbudak, 09 Kas 2021, 17:02

  Merhaba, Eşim Bulgaristan vatandaşı ve yeni bebeğimiz oldu bende kurumsal firmada yıllardır çalışıyordum. Bebeğim olunca yaklaşık 6 aydır ara verdim ama Eş ziyaret vizesi için başvuru yapmak istiyorum. Bulgaristan Eş Ziyaret vizesine çalışmayanlar başvuru yapabilir mi? Birkaç yerde okudum olumsuz sonuçlanma riski varmış çalışmamam durumunda. Açıkcası uzun zamandır hesabıma düzenli para giriş çıkışı yok ama banka hesabımda fazlasıyla bakiye gösterme şansım var eğer bu sorun olmazsa hemen başvuru yapmak istiyorum. Hangi evraklar gereklidir ve süreç nedir? Son olarak aşı durumu nedir ve karantina var mı? Teşekkürler kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Eş Ziyaret Vizesi en fazla kaç aylık sonuçlanır?
  a. gungor, 09 Kas 2021, 16:51

  Merhaba, Daha önce Eşim üzerinden Vize almıştım genelde 1 senelik sonuçlanan vize bana 3 aylık çoklu giriş olarak çıktı. Ve zamanı geçtiğimiz aybaşında sona erdi. Yeniden başvuru yapacağım çünkü zamanı bitti yeniden almam gerekli. Gereken evrakları ve süreci sizden öğrenebilir miyim? İstanbul’a yeni taşındım İzmir’de ikamet ettiğim için daha önce Bursa Bulgaristan konsolosluğundan başvurum olmuştu. İstanbul’dan başvuruyu gerçekleştiğimizde daha uzun sonuçlanma ihtimali var mıdır? Bulgaristan Eş Ziyaret Vizesi en fazla kaç aylık sonuçlanır? Sorularım için sizden dönüş rica etmekteyim. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler kolaylıklar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Eş ziyaret Vizesi ile Avrupa’ya gidilir mi?
  a. karaca, 06 Kas 2021, 15:21

  Selamlar, Bulgaristan vatandaşı eşim ile 3 sene önce evlendik daha yeni evliliğimizi tanıttık belgemizi aldık. Bulgaristan’a sık sık eşimin ailesinin yanına rahatça gidebilmek adına Vize başvurusu yapmak istiyorum aynı zamanda Bulgaristan Eş ziyaret Vizesi ile Avrupa’ya gidilir mi? bu soru aklıma takıldı. Sonuçta Bulgaristan Avrupa ülkesi oradan vize alırsam rahatça diğer ülkelere de giriş çıkış yapılabilir diye düşünüyorum bu konuda yanlış biliyorsam bana yardımcı olur musunuz? Gereken evraklar ve süreç hakkında detayları rica edeceğim. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Vatandaşı Eş Ziyaret Vizesi
  l. toprak, 21 Oca 2021, 17:06

  Bulgaristan Vatandaşı Eş Ziyaret Vizesi için ne yapılmalı? Süreç, belge ve ücret için bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Bulgaristan Eş Ziyaret Vizesi
  M. Gülenç, 14 Mar 2020, 13:27

  Bulgaristan eş ziyaret vizesi için ne yapılmalı? Süreç, belge ve ücret için bilgi verir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Bulgaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp