Adana

Telefon

+90 (232) 335 03 97

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bulgaristan Vize Merkezi, Adana

Adnana Vize Merkezi

Vize Merkezi Adana Ofisimize Hoş Geldiniz,

Sayfamızın devamında Bulgaristan vize süreci ile ilgili bilgileri bulabilir, daha detaylı bilgi için Vize Merkezi Adana ofisimizle iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi Adana ofisi olarak Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık, Yüreğir ilçelerinden ve Bitlis, Burdur, Denizli, Isparta, Mersin, Muğla, Afyon, Aydın, Isparta illerinden yapacağınız Bulgaristan vize başvurularını kabul etmekteyiz. Bizimle iletişime geçmek için +90 322 245 07 91 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz. Ofis yetkililerimiz hızlı bir şekilde sizlere geri dönüş yaparak gerekli danışmanlık hizmetini sağlayacaktır.

Bulgaristan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından Vize Talep Ediyor Mu?

Bulgaristan sınır kapısı Edirne ilimizde yer almaktadır. Komşu ülkelerimizden biri olan Bulgaristan konumu itibari ile vatandaşlarımız tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bulgaristan’a seyahat etmeyi düşünen vatandaşlarımızdan Bulgaristan vizesi almaları istenmektedir. Ancak Bulgaristan vizesinden pasaport türünüze ve seyahat tarihlerine göre muaf olabilirsiniz. Bazı pasaport türleri Bulgaristan vizesinden muaftır. Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçerek Bulgaristan vize durumunuzu sorgulatabilirsiniz. Bulgaristan vize Adana tabi iseniz ofis yetkililerimiz gerekli vize adımlarını sizlere iletecektir.

Bulgaristan Vize Türleri Nelerdir?

Bulgaristan vize başvurusunda seyahat amacınıza yönelik çeşitli vize türleri yer almaktadır. Seyahat amacınıza yönelik vize türünü seçebilir ve Bulgaristan vizesini alabilirsiniz. Durumunuza uygun vize türünü seçmek için Vize Merkezi Adana ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Tipleri Nelerdir?

Seyahat amacınız göre belirlediğiniz vize türünün yanında vize tipini de belirlemeniz gerekmektedir. Bulgaristan vize tipleri Bulgaristan’da kalmak istediğiniz süreye göre değişmektedir. Bulgaristan Konsoloslukları vize tiplerini 4 ana başlık altında kabul etmektedir. Bulgaristan vize başvurusunda bulunacağınız Bulgaristan Konsolosluğu vize tipinize göre değişebilmektedir.

 • Bulgaristan B ve C Tipi Vize: Kısa süreli vize kategorisinde değerlendirilen B ve C tipi vize 90 güne kadar vize hakkı tanımaktadır. 180 gün boyunca geçerli olan B ve C tipi vize genel olarak Turistik Vize Başvurusunda verilmektedir. Kısa süreli vize başvurusunda Bulgaristan Konsolosluğundan özel olarak randevu almanıza gerek yoktur. Bulgaristan Konsolosluğu’na bizzat giderek sıra numarası olabilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Bulgaristan Konsolosluğunun uzak olması ya da başvuru esnasında yaşanabilecek yoğunluk nedeni ile bizzat gitmenizi önermemekteyiz. Vize Merkezi Adana ofisi olarak vize başvurularınızı sizin adınıza yaparak vizenizi almaktayız.
 • Bulgaristan A Tipi Vize: Bulgaristan vize başvurusunda transit vize olarak verilen A tipi vize, Bulgaristan üzerinden belirli ülkelere gitmenizi sağlamaktadır. A tipi vize ile gidebileceğiniz ülkeler sınırlıdır. Vize Merkezi Adana ofisimiz arayarak A tipi vize hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.
 • Bulgaristan D Tipi Vize: Uzun süreli vize kategorisinde değerlendirilen D tipi vize ise 180 güne kadar konaklamalı Bulgaristan vizesi vermektedir. D tipi vize başvurularında Bulgaristan Konsolosluğundan vize randevusu almanız gerekebilir. Vize Merkezi Adana ofisimiz vize randevusunun gerekli olduğu durumlarda ilgili kurumlara danışarak randevunuzu almaktadır.

Bulgaristan Konsoloslukları ve Görev Bölgeleri

Türkiye sınırları içerisinde 4 adet Bulgaristan Konsolosluğu bulunmaktadır. Bulgaristan Konsoloslukları Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer almaktadır ve kabul ettikleri başvuru tipleri birbirinden farklıdır. Vize Merkezi Adana şubemiz Bulgaristan vize başvurularınızı uygun Bulgaristan Konsolosluğuna iletmektedir. Bulgaristan Konsolosluğu Adana ilinde bulunmamaktadır.

 • Bulgaristan Ankara Konsolosluğu: D tipi Bulgaristan vize başvurularını sadece Ankara’da bulunan Bulgaristan Konsolosluğu kabul etmektedir. Vize Merkezi sitemizde yer alan görev bölgeleri, çalışma saatleri ve resmi tatillerini kontrol edebilir ve vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Vize Merkezi Adana ofisimiz ile yapacağınız başvurularda ofis yetkilimiz Bulgaristan Konsolosluğu ile ilgili gerekli tüm bilgileri tarafınıza iletmektedir.
 • Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu ve Bulgaristan Bursa Konsolosluğu: Türkiye’nin neresinde olursanız olun vize başvurunuzu Bursa ve İstanbul’da yer alan Bulgaristan Konsolosluklarına yapabilirsiniz. Bu konsoloslukların çalışma saatleri ve tatil günleri de sitemizde yer almaktadır. Tüm bilgileri inceleyebilir, daha detaylı bilgi için Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Bulgaristan Edirne Konsolosluğu: Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli ili ve ilçelerinden iletilen vize başvurularını kabul eden Bulgaristan Edirne Konsolosluğu başka illerden gelen vize başvurularını kabul etmemektedir.

Bulgaristan Vize Adana Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan Konsolosluklarına ilettiğiniz vize başvurunuz 7 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Fakat bu süre bazı sorunlardan dolayı uzayabilir. Örneğin Bulgaristan Konsolosluğu’nun diğer vize başvuruları nedeniyle yaşadığı yoğunluk uzun süre beklemenize neden olabilir. Buna ek olarak Bulgaristan Konsolosluğu resmi tatilde olabilir. Vize başvurunuzu seyahat planlarınızdan geri kalmamak adına erken yapmalısınız. Bulgaristan Konsoloslukları vize başvurularını seyahat tarihinizin 3 ay öncesine kadar kabul etmektedir.

 • Bulgaristan Turist vize başvuruları diğer vize başvurularına göre daha erken açıklanmaktadır. 5 iş günü içerisinde açıklanan turist vizesine Vize Merkezi Adana ofisimiz aracılığıyla başvurabilir ve Bulgaristan’ın sahip olduğu kültür mirasını yakından inceleyebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvuru Evrakları

Bulgaristan vize başvuru evraklarını Vize Merkezi Adana ofisimiz aracılığıyla edinebilirsiniz. Vize başvurusunda bulunmak için öncelikli olarak seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Bulgaristan vize Adana başvuru evraklarınız seyahat amacınıza uygun olan vize türünüze göre belirlenmektedir. Bunun yanında vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Son olarak Bulgaristan Konsolosluğu’nun öngördüğü seyahat sağlık sigortasını seyahat günlerinizi kapsayacak şekilde yatırmalısınız. Seyahat sağlık sigortası evrakınızı vize başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan Konsolosluğunda bulunan vize yetkilisi sizi vize başvuru formu sayesinde tanımaktadır. Vize Başvuru Formu içerisinde adınız, soyadınız, medeni durumunuz, cinsiyetiniz, pasaport bilgileriniz ve seyahat amacınız yer almaktadır. Bu formda ek olarak Bulgaristan seyahatiniz ile ilgili ek sorular bulunmaktadır. Tüm soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde cevaplamalısınız. Bulgaristan vize başvuru evraklarınızda yer alan tüm bilgilerin birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Birbiri ile uyumlu olmayan bilgiler vize reddine neden olabilir.

Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçerek vize başvuru evraklarınız ile ilgili danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi ve Schengen Vizesi

Bir Avrupa Birliği üye ülkesi olan Bulgaristan, Schengen anlaşmasına tam olarak dahil değildir. Vize Merkezi Adana ofisi olarak sizlere Schengen vizesi ile karıştırılan Bulgaristan vizesi hakkında birkaç önemli bilgiyi hatırlatmak isteriz:

 • Bulgaristan vizesi için başvurduğunuz Bulgaristan Konsolosluğu Schengen vizesi vermez. Bulgaristan Konsolosluğu sadece Bulgaristan vizesi vermektedir.
 • Bulgaristan üzerinden sadece Romanya ve Hırvatistan’a seyahat edebilirsiniz. Bu ülkelere seyahat etmek için çok girişli Bulgaristan vizesine başvurmak zorundasınız.
 • Bulgaristan pasaportuna sahip kişiler Avrupa Birliği üye ülkelerine vizesiz seyahat edebilirler.
 • Bulgaristan’ın resmi para birimi Bulgar Levasıdır. Ancak Bulgaristan vize başvurunuzda yatırmanız gereken ücret Euro olarak ödenmektedir. Bulgaristan seyahatinizde euro kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bulgaristan Seyahatinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bulgaristan seyahatini şahsi aracıyla ya da otobüs ile yapacak olan vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken bazı hususlar mevcuttur.

Bulgaristan yolculuğunuzu şahsi arabanız ile yapmak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır:

 • Araç sizin adınıza kayıtlı değil ise ‘vekalet’ ile kullanabilirsiniz.
 • Aracınıza Yeşil Sigorta yaptırmanız gerekmektedir. Yurtdışına çıkacak olan tüm araçların Yeşil Sigortası olması gerekmektedir.
 • Bulgaristan otoyollarını kullanabilmek için taşı pulu edinmeniz gerekmektedir. Bu taşıt pulu ‘vignette’ olarak adlandırılmaktadır. Taşıt pulunu benzin istasyonlarından satın alabilirsiniz. Taşıt pulu olmayan araçlar Türkiye’ye geri kabul edilmemektedir.
 • Bulgaristan’da araba kullanacağınız için ehliyetinizin uluslararası kullanıma açık olması gerekmektedir. Türkiye’de yeni sistemde ehliyetler uluslararası kullanıma açıktır. Bulgaristan seyahatinizden önce ehliyetinizi güncellemeyi unutmayınız.

Bulgaristan seyahatini otobüs ile gerçekleştirecek vatandaşlarımızın ise dikkat etmesi gereken hususlar şunlardır:

 • Bulgaristan sınır yetkilileri vize evraklarını kabul edecektir. Seyahat sağlık sigortası evrakınızı yanınızda bulundurmayı unutmayınız.
 • Vize yetkililerinin kontrol edeceği diğer evraklar arasında otel rezervasyonları bulunmaktadır. Bulgaristan’da konaklayacağınız otelin rezervasyonunu seyahatinizden önce yapmalı ve evraklarını yanınızda bulundurmalısınız.

Bulgaristan Vize Reddi

Bulgaristan Konsolosluğu vize reddi olarak birden fazla neden gösterebilir. Vize başvuru evraklarınızda bir hata ya da eksiklik fark edilebilir, maddi evraklarınızda bir sıkıntı çıkabilir ya da pasaportunuzun geçerlilik tarihi seyahat tarihinizle uyumlu olmayabilir. Bulgaristan vize reddi bir mektup ile açıklanmaktadır. Tarafınıza iletilen mektupta vize reddi nedeniniz yer almaktadır. Vize reddi aldığınızda itiraz etme hakkınız yoktur. Vize başvuru harcınız ise geri iade edilmez. Mektupta belirtilen nedeni düzelterek tekrardan başvuru yapabilirsiniz.

Vize Merkezi Adana

Vize Merkezi Adana ofisi olarak sizlere ihtiyacınız olan tüm vize bilgilerini sağlamaktayız. Bulgaristan vize başvurusunda merak ettiğiniz ve sayfamızda bulamadığınız tüm soruları Çağrı Merkezimizi arayarak sorabilirsiniz. 2024 yılı güncel vize ücretini Vize Merkezi Adana ofis yetkilimizden öğrenebilirsiniz. Vize başvuru evraklarınız durumunuza göre değişiklik gösterebilir. Vize Merkezi Adana ofisimizi arayabilir ve durumunuzu bildirebilirsiniz. Ardından tüm evrakları tarafınıza ücretsiz e-posta olarak gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Adana Bulgaristan Konsolosluğu olmadığı için Vize Merkezi Adana ofisi olarak sizlere sorunsuz ve hızlı bir vize süreci sunmaktayız. Bulgaristan vize başvurunuzu ofisimiz aracılığıyla yapmak için lütfen iletişime geçiniz.

Bulgaristan Vize Merkezi, Adana

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp