Çanakkale

Telefon

+90 (850) 241 13 97

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bulgaristan Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli Ziyaretçilerimiz, Bulgaristan Vize Merkezi, Çanakkale Şubesi olarak hazırlamış olduğumuz, Bulgaristan Vize Başvurusu ile alakalı birçok bilgiye erişebilecek olduğunuz sayfamıza Hoş Geldiniz.

Sayfamızın devamında Bulgaristan Vize türlerine, vize başvuruları için gerekli olacak olan evrak listelerine ve bu evrakların niteliklerine, vize süreçlerine, vize ücretlerine ve daha birçok ön bilgiye kolaylıkla erişebileceksiniz.

Çanakkale Merkez başta olmak üzere Bayramiç, Ayvacık, Biga, Bozcaada, Çan, Eceabat, Gelibolu, Ezine, Gökçeada, Yenice, Lapseki ilçelerimiz ve çevre iller olan Balıkesir, Tekirdağ, Edirne, Bursa, İzmir ve tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz Bulgaristan Vize başvurularınız için Vize Merkezi olarak vize hizmeti vermekteyiz. Danışmanlık hizmetimizden faydalanmak, uzmanlarımızdan rehberlik talep etmek ve detaylı bilgi almak için Çanakkale ofisimizi +90 850 241 13 97 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta atarak bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Çanakkale'de Bulgaristan Vizesi Kimler İçin Gereklidir?

Bulgaristan'a seyahat edecek olan Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatleri öncesinde vize almak ile mükelleftirler.

Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport ve Diplomatik Siyah Pasaport sahibi vatandaşlarımız 6 ay içerisinde 90 güne kadar konaklamalı gerçekleştirecekleri Bulgaristan seyahatlerini vize almadan gerçekleştirebilmektedirler.

Bulgaristan Vize Başvurularında değerlendirme ve karar verme aşamasında yetkili olan dış temsilcilikler;

Çanakkale Bulgaristan Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Bulgaristan'a gerçekleştireceğiniz seyahatinizin gerekçesi, mesleki durumunuz edinmeniz gereken evrakların da çeşitlilik göstermesine sebep olabilir. Seyahat amacınıza uygun evrakları hazırlamamanız durumunda Bulgaristan Vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle evrakları hazırlama aşamasında doğru adımları atmalı ve dikkatli bir şekilde ilerlemelisiniz.

Bulgaristan Vize Merkezi Çanakkale şubesinde çalışmakta olan vize danışmanlarımız seyahat gerekçenize ve mesleki durumunuza göre doğru bir şekilde hazırlanmış listeleri talebiniz doğrultusunda hazırlayacaklardır.

Bulgaristan Vize Çeşitleri;

Yukarıda sizler için ana maddeler halinde listelemiş olduğumuz vize türleri arasından seyahatinize uygun olan başlığın hangisi olduğuna karar veremiyor ya da seyahat gerekçenize uygun olan başlığın bu seçenekler arasında yer almadığını düşünüyorsanız Çanakkale Şubemizi +90 850 241 13 97 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Çanakkale'den Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak sizler adına vize başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz. Tecrübeli vize danışmanlarımız rehberliğinde gerçekleşecek olan başvurular için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Uzmanlarımız tarafından genel olarak tüm başvurularda hazırlanması gereken evrak listeleri aşağıda sizler için detaylı bir şekilde hazırlanmıştır;

 • Pasaport
 • Vize Başvuru Formu
 • Bulgaristan Vize Başvuru Formu (Edirne, İstanbul, Bursa ve İzmir)
 • Bulgaristan Vize Başvuru Formu (Edirne, Ankara, Gaziantep)
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Konaklama Belgeleri / Davetiye
 • Banka Dökümü
 • Biyometrik Fotoğraf

Yukarıda belirtmiş olduğumuz evrakları Çanakkale ofisimize ya da ikamet etmekte olduğunuz şehre en yakın Vize Merkezi şubesine teslim etmeniz başvuru işlemlerinin başlaması için yeterli olacaktır. Vize danışmanlarımız tarafından göndermiş olduğunuz evrakların kontrolleri yapılır ve herhangi bir eksik ya da hata olmaması halinde vize ücretini ödemeniz talep edilir.

Vize başvuru ücretinin ödenmesi sonrasında uzmanlarımız sizler adına konsoloslukların uygunluk durumuna göre randevuyu alarak evrakların ilgili yerlere ulaştırılmasını sağlamaktadır. Vize başvuru süreçleriniz ile alakalı uzmanlarımız tarafından düzenli olarak bilgilendirilecek ve vizenizin onaylanması sonrasında tarafınıza pasaportunuzun iletilmesi sağlanacaktır.

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Bulgaristan vize işlemleri ortalama olarak 7 ila 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak Bulgaristan Konsoloslukları ve Büyükelçiliğin yoğunluğuna, ekstra evrak isteme durumlarına, başvurunun resmi tatillere denk gelmesine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle başvurularınızı seyahatinizden en az 1 ay öncesinde yapmanızı önermekteyiz.

D Vize (Oturum Vizesi) başvurularında Konsolosluk görevlileri gerekli görülürse başvuru yapan kişileri yüz yüze görüşme yapmak için çağırabilmekte ya da ek evrak isteyebilmektedirler. Bu gibi durumlarda vize sonuçlanma süreniz 45 ila 60 iş gününü bulabilmektedir.

Bulgaristan Vizesi ile Schengen Ülkelerine Gidilir Mi?

Bulgaristan 1 Ocak 2007 tarihinde Avrupa Birliğine üye olmuştur. Ancak Schengen anlaşmasına dahil olmamıştır. Bulgaristan Konsolosluklarından Schengen Vizesi alınamaz ancak sahip olduğunuz schengen vizesi ile Bulgaristan'a giriş yapabilirsiniz.

Seyahat sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bulgaristan'a gerçekleştirecek olduğunuz seyahatinizi araba ile gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız eğer dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husus mevcuttur. Giriş yapmak istediğiniz aracınızın Yeşil Sigortası olması zorunludur. Eğer araç sahibi siz değilseniz, araç sahibi tarafından adınıza verilmiş olan bir vekaletname almanız gerekmektedir.

Aracınıza "Vinetka" adındaki taşıt pulundan yapıştırmalı ve yol vergi pulu kullanmalısınız. Aracı kullanacak olan kişinin ehliyetinin Türkiye Cumhuriyeti'ndeki yeni sisteme uygun olan çipli ehliyetlerden olması gerekmektedir.

Vize Merkezi Çanakkale şubemizle +90 850 241 13 97 numaralı telefon üzerinden irtibat kurabilir ya da [email protected] adresine mail atarak uzmanlarımızdan konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Vize Reddi

Bulgaristan vize reddi gerekçeleri kişiden kişiye farklılık göstermekle beraber en genel vize reddi gerekçeleri şunlardır:

 • Bulgaristan Konsolosluğu tarafından tespit edilmiş olan vize başvuru evraklarınızda bir hata ya da eksiklik mevcut olması.
 • Maddi durumunuzun Vize yetkilisi tarafından yeterli görülmemesi.
 • Maddi evraklarınızda ya da banka hesap dökümünde bir sıkıntı çıkmış olması.
 • Pasaportunuz eski ve yıpranmış olması da vize reddine neden olabilmektedir.
 • Bulgaristan Vize reddi almamak için tüm bu bahsi geçen hususları göz önünde bulundurmalısınız. Vize reddi aldıysanız eğer bu karara 15 gün içerisinde itiraz etme hakkınız mevcuttur. Vize başvuru ücretiniz geri yatmamaktadır. Vize Merkezi Çanakkale şubemiz ile iletişime geçerek vize itirazını oluşturabilirsiniz.

Vize Merkezi Çanakkale şubemiz ile iletişime geçerek 2024 yılı Bulgaristan vize başvuru ücretini öğrenebilirsiniz. Şube yetkililerine merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz. Vize Merkezi Çanakkale şubemiz ile iletişime geçerek vize başvurunuzu tamamlayabilir ve Bulgaristan vizesini alarak planladığınız seyahate çıkabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Merkezi, Çanakkale

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp