Bursa

Telefon

+90 (224) 322 20 73

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Bulgaristan Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Vize Merkezi Bursa ofisimizin sizler için hazırladığı Bulgaristan vize başvurusu hakkında bilgi içeren sayfamıza hoş geldiniz. Bursa ofisimiz Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Orhaneli, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir, Yıldırım ilçelerinden gelecek olan Bulgaristan vize başvurularını kabul etmektedir. Bir Avrupa Birliği üye ülkesi olan Bulgaristan’ın vize prosedürüne hakim olan vize yetkililerimiz işlemlerinizi kısa sürede tamamlayarak vizenizi almanızı sağlayacaktır. Bulgaristan vizesi ile ilgileri merak ettiğiniz tüm soruları çağrı merkezimize yöneltebilirsiniz. Bursa Bulgaristan vizesi başvurunuzu Bursa şubemiz ile yapmak için +90 (224) 322 2073 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz. Vize Merkezi Bursa yetkililerimiz sizlere hemen dönüş yaparak işlemlerinizi başlatacaktır.

Bulgaristan Seyahati İçin Vize Almam Gerekiyor Mu?

Bulgaristan seyahatiniz için vize almanız gerekmektedir. Vize Merkezi Bursa şubesi olarak Bulgaristan vizesini en kısa sürede almanızı sağlamaktayız. İletişim bilgilerinden bizlere ulaşarak pasaport türünüzü ve Bulgaristan’da kalmak istediğiniz süreyi iletebilirsiniz. Bursa şube yetkilimiz Bulgaristan vizesini alıp almamanız gerektiğini sizlere söyleyecektir. Bulgaristan vizesine tabi iseniz, doldurmanız gereken evrakları sizlere e-posta yoluyla göndermekteyiz. Tüm evrakları danışmanlık hizmetimizden faydalanarak doldurduktan sonra şahsen imza ve tarih atmalı ve bize geri göndermelisiniz. Vize Merkezi Bursa ofisinde bulunan yetkilimiz vize başvuru evraklarınızı Bulgaristan Konsolosluğuna iletecektir. Bulgaristan vize başvurusunda şahsen bulunmanıza gerek bulunmamaktadır. Çok nadir olarak Bulgaristan Konsolosluğu sizi özel mülakata çağırabilir. Vizeniz onaylandığında pasaportunuzu teslim alarak adresinize göndermekteyiz.

Bulgaristan Vize Türleri Nelerdir?

Bulgaristan vize türü seyahat amacınıza göre belirlenmektedir. Vize türünü belirlediğinizde doldurmanız gereken evraklar da belli olacaktır. Bulgaristan vizesinde Bulgaristan Turist Vizesi, Bulgaristan Ticari Vize, Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi, Bulgaristan Transit Vize, Bulgaristan Şoför Vizesi, Bulgaristan Vatandaşının Eşi İçin Ziyaret Vizesi ve Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi gibi birden fazla vize türü bulunmaktadır. Vize türlerinden size en uygun olanı seçerek vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. Vize türüne ve mesleksel durumunuza göre belirlenen evrakların tam listesini e-posta yoluyla ücretsiz olarak almak için lütfen Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçiniz.

Bulgaristan Vize Çeşitleri ve Randevuları Hakkında Bilgiler

Bulgaristan vize başvurusunda Bulgaristan Konsolosluğundan randevu almanız gerekebilmektedir. Kısa süreli vize başvurularında randevu almanıza gerek yoktur ancak uzun süreli vize başvurularında randevu almanız gerekmektedir. Bulgaristan vizesinde A,B, C ve D tipi olmak üzere dört temel vize başvuru çeşidi bulunmaktadır. C ve B tipi vize başvurusunda 180 gün boyunca geçerli olan 90 güne kadar konaklamalı Bulgaristan vizesi edinebilirsiniz.

C ve B tipi vize başvurusu kısa süreli vize kategorisine girdiği için randevu almanıza gerek yoktur. Bulgaristan Konsolosluğundan sıra numarası alarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ancak konsoloslukta yaşanan yoğunluk nedeniyle vize başvurunuz bir sonraki güne uzayabilir. Böyle bir mağduriyet yaşamamak adına Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile çalışabilirsiniz. A tipi vize başvurusu ise transit geçişlerde yapılmaktadır. D tipi vize başvurusunda ise 180 güne kadar konaklamalı Bulgaristan vizesi edinebilirsiniz. D tipi vize başvurusu uzun süreli vize kategorisine girdiği için randevu gerekli olabilir. Bursa bulgaristan vizesi için Vize Merkezi Bursa ofisimiz ilgili kurumlardan vize randevunuzu alacaktır.

Bulgaristan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Türkiye’de 4 adet Bulgaristan temsilciliği bulunmaktadır:

Bulgaristan Konsolosluklarının görev bölgeleri farklıdır. Bu konsoloslukların görev bölgeleri, çalışma saatleri ve tatil günleri sitemizde ayrıntılı olarak verilmiştir. Bursa ilimizde yer alan Bulgaristan Konsolosluğu her bölgeden vize başvurusu kabul etmektedir. C tipi vize başvurusu tüm konsolosluklar tarafından kabul edilirken, D tipi vize başvurusu sadece Bulgaristan Ankara Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir.

Bursa Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tüm vize başvuru evraklarınızı eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan ve Bulgaristan Konsolosluğuna teslim ettikten sonra, vizeniz 7 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir. Ancak Turist Vizesi başvuruları daha kısa sürede değerlendirilmektedir. Bulgaristan yükselen ekonomisi ve tatil yerleri ile turistlerin ilgisini çekmek istemektedir. Bundan dolayı turist vizesi başvurularını 5 iş günü içerisinde açıklamaktadır. Burada göz önünde bulundurmanız nokta bu sürelerin kesin olmamasıdır.

Bulgaristan Konsolosluğunun yoğun ya da resmi tatilde olması bu süreyi uzatabilir. Ayrıca vize yetkilisi durumunuza bağlı olarak ek evrak talebinde bulunabilir. Bulgaristan vize başvurunuzu erkenden yapmaya özen göstermelisiniz. Bulgaristan Konsoloslukları seyahatinizin 3 ay öncesine kadar yapacağınız vize başvurularını kabul etmektedir. Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile yapacağınız vize başvurularında Bulgaristan vizenizi kısa bir sürede alabilir ve planladığınız seyahat tarihinden geri kalma riskini ortadan kaldırabilirsiniz

Bursa Bulgaristan Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Bulgaristan vizesinde doldurmanız gereken evrakları mesleksel durumunuz ve vize türünüz belirlemektedir. Doldurmanız gereken genel evraklar; vize türüne göre hazırlanan belgeler, vize başvuru formu ve seyahat sağlık sigortası evrakıdır. Ancak Bulgaristan Konsolosluğu durumunuza göre ek evrak talebinde bulunabilir. Vize Merkezi Bursa ofisi olarak doldurmanız gereken tüm evrakları tarafınıza ulaştırmaktayız. Vize başvuru evrakları konusunda endişe duymanıza gerek yoktur. Sorunsuz ve zahmetsiz bir Bursa Bulgaristan vizesi süreci için ofisimizle irtibata geçebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan vize başvuru formu sitemizde bulunmaktadır. Bu evrakta kişisel bilgileriniz, Bulgaristan’da kalmak istediğiniz süre ve Bulgaristan’a yapacağınız seyahatin amacı yer almaktadır. Pasaport bilgilerinizi de vize başvuru formuna eklemelisiniz. Vize başvuru formu dahil tüm vize belgelerinizde hatalı bilgi sunmamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca tüm evraklara aynı bilgileri yazmalısınız. Birbiri ile uyuşmayan evraklar direkt olarak vize reddine neden olabilmektedir. Seyahat sağlık sigortası evrakınız da Bulgaristan Konsolosluğu tarafından öngörülen bir evraktır. Seyahat sağlık sigortasını Vize Merkezi Bursa şubesi aracılığıyla yaptırabilirsiniz. Sigorta bedeli şube servis bedelimiz içerisinde yer almaktadır. Vize başvuru evraklarını doldururken Bulgaristan vize Bursa ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Vize Merkezi Bursa

Vize Merkezi Bursa ofisimiz merak ettiğiniz tüm soruları cevaplandırmaktadır. Güncel vize başvuru ücretini çağrı merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Vize başvuru ücretini ve şubemizin servis bedelini dilerseniz ofisimize bizzat gelerek bırakabilir ya da banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilirsiniz. Vize Merkezi Bursa ofisi olarak sizlere en kolay vize sürecini sunmaktayız. Bulgaristan konumu itibari ile vatandaşlarımızın yurt dışı seyahatlerinde sıklıkla tercih ettiği bir ülkedir.

Bulgaristan seyahati için alınması gereken vizede tüm işlemleri uzaktan yürütebilirsiniz. Bulgaristan vizeniz onaylandığında pasaportunuzu sizin adınıza teslim alarak adresinize kargo yada kurye yoluyla göndermekteyiz. Bulgaristan vize Bursa başvurusunda vize reddi gibi olumsuz bir sonuçla karşılaşmamak için Vize Merkezi Bursa ofisi ile iletişime geçerek başvurunuzu şubemiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Merkezi Bursa

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp