Bursa

Adres

İstiklal, 7. Hakan Sk. No:19/A, 16080 Osmangazi/Bursa

Telefon/Faks

0 224 322 20 73

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

bursa@vizemerkezi.com

Bulgaristan Vize Merkezi, Bursa

Vize Merkezi Bursa ofisimizin sizler için hazırladığı Bulgaristan vize başvurusu hakkında bilgi içeren sayfamıza hoş geldiniz. Bursa ofisimiz Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, MustafakemalpaşaNilüfer, Orhaneli, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir, Yıldırım ilçelerinden gelecek olan Bulgaristan vize başvurularını kabul etmektedir. Bir Avrupa Birliği üye ülkesi olan Bulgaristan’ın vize prosedürüne hakim olan vize yetkililerimiz işlemlerinizi kısa sürede tamamlayarak vizenizi almanızı sağlayacaktır. Bulgaristan vizesi ile ilgileri merak ettiğiniz tüm soruları çağrı merkezimize yöneltebilirsiniz. Bulgaristan vize başvurunuzu Bursa şubemiz ile yapmak için +90 (224) 322 2073 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da bursa@vizemerkezi.com adresine e-posta atabilirsiniz. Vize Merkezi Bursa yetkililerimiz sizlere hemen dönüş yaparak işlemlerinizi başlatacaktır. 

Bulgaristan Seyahati İçin Vize Almam Gerekiyor Mu? 

Bulgaristan seyahatiniz için vize almanız gerekmektedir. Vize Merkezi Bursa şubesi olarak Bulgaristan vizesini en kısa sürede almanızı sağlamaktayız. İletişim bilgilerinden bizlere ulaşarak pasaport türünüzü ve Bulgaristan’da kalmak istediğiniz süreyi iletebilirsiniz. Bursa şube yetkilimiz Bulgaristan vizesini alıp almamanız gerektiğini sizlere söyleyecektir. Bulgaristan vizesine tabi iseniz, doldurmanız gereken evrakları sizlere e-posta yoluyla göndermekteyiz. Tüm evrakları danışmanlık hizmetimizden faydalanarak doldurduktan sonra şahsen imza ve tarih atmalı ve bize geri göndermelisiniz. Vize Merkezi Bursa ofisinde bulunan yetkilimiz vize başvuru evraklarınızı Bulgaristan Konsolosluğuna iletecektir. Bulgaristan vize başvurusunda şahsen bulunmanıza gerek bulunmamaktadır. Çok nadir olarak Bulgaristan Konsolosluğu sizi özel mülakata çağırabilir. Vizeniz onaylandığında pasaportunuzu teslim alarak adresinize göndermekteyiz.

Bulgaristan Vize Türleri Nelerdir?

Bulgaristan vize türü seyahat amacınıza göre belirlenmektedir. Vize türünü belirlediğinizde doldurmanız gereken evraklar da belli olacaktır. Bulgaristan vizesinde Bulgaristan Turist Vizesi, Bulgaristan Ticari Vize, Bulgaristan Aile Ziyaret Vizesi, Bulgaristan Transit Vize, Bulgaristan Şoför Vizesi, Bulgaristan Vatandaşının Eşi İçin Ziyaret Vizesi ve Bulgaristan Resmi Ziyaret Vizesi gibi birden fazla vize türü bulunmaktadır. Vize türlerinden size en uygun olanı seçerek vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. Vize türüne ve mesleksel durumunuza göre belirlenen evrakların tam listesini e-posta yoluyla ücretsiz olarak almak için lütfen Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçiniz. 

bulgaristan vize ücreti

Bulgaristan Vize Çeşitleri ve Randevuları Hakkında Bilgiler

Bulgaristan vize başvurusunda Bulgaristan Konsolosluğundan randevu almanız gerekebilmektedir. Kısa süreli vize başvurularında randevu almanıza gerek yoktur ancak uzun süreli vize başvurularında randevu almanız gerekmektedir. Bulgaristan vizesinde A,B, C ve D tipi olmak üzere dört temel vize başvuru çeşidi bulunmaktadır. C ve B tipi vize başvurusunda 180 gün boyunca geçerli olan 90 güne kadar konaklamalı Bulgaristan vizesi edinebilirsiniz. C ve B tipi vize başvurusu kısa süreli vize kategorisine girdiği için randevu almanıza gerek yoktur. Bulgaristan Konsolosluğundan sıra numarası alarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ancak konsoloslukta yaşanan yoğunluk nedeniyle vize başvurunuz bir sonraki güne uzayabilir. Böyle bir mağduriyet yaşamamak adına Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile çalışabilirsiniz. A tipi vize başvurusu ise transit geçişlerde yapılmaktadır. D tipi vize başvurusunda ise 180 güne kadar konaklamalı Bulgaristan vizesi edinebilirsiniz. D tipi vize başvurusu uzun süreli vize kategorisine girdiği için randevu gerekli olabilir. Vize Merkezi Bursa ofisimiz ilgili kurumlardan vize randevunuzu alacaktır.

Bulgaristan Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Türkiye’de 4 adet Bulgaristan temsilciliği bulunmaktadır:

Bulgaristan Konsolosluklarının görev bölgeleri farklıdır. Bu konsoloslukların görev bölgeleri, çalışma saatleri ve tatil günleri sitemizde ayrıntılı olarak verilmiştir. Bursa ilimizde yer alan Bulgaristan Konsolosluğu her bölgeden vize başvurusu kabul etmektedir. C tipi vize başvurusu tüm konsolosluklar tarafından kabul edilirken, D tipi vize başvurusu sadece Bulgaristan Ankara Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. 

Bulgaristan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Tüm vize başvuru evraklarınızı eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan ve Bulgaristan Konsolosluğuna teslim ettikten sonra, vizeniz 7 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir. Ancak Turist Vizesi başvuruları daha kısa sürede değerlendirilmektedir. Bulgaristan yükselen ekonomisi ve tatil yerleri ile turistlerin ilgisini çekmek istemektedir. Bundan dolayı turist vizesi başvurularını 5 iş günü içerisinde açıklamaktadır. Burada göz önünde bulundurmanız nokta bu sürelerin kesin olmamasıdır. Bulgaristan Konsolosluğunun yoğun ya da resmi tatilde olması bu süreyi uzatabilir. Ayrıca vize yetkilisi durumunuza bağlı olarak ek evrak talebinde bulunabilir. Bulgaristan vize başvurunuzu erkenden yapmaya özen göstermelisiniz. Bulgaristan Konsoloslukları seyahatinizin 3 ay öncesine kadar yapacağınız vize başvurularını kabul etmektedir. Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile yapacağınız vize başvurularında Bulgaristan vizenizi kısa bir sürede alabilir ve planladığınız seyahat tarihinden geri kalma riskini ortadan kaldırabilirsiniz

Bulgaristan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Bulgaristan vizesinde doldurmanız gereken evrakları mesleksel durumunuz ve vize türünüz belirlemektedir. Doldurmanız gereken genel evraklar; vize türüne göre hazırlanan belgeler, vize başvuru formu ve seyahat sağlık sigortası evrakıdır. Ancak Bulgaristan Konsolosluğu durumunuza göre ek evrak talebinde bulunabilir. Vize Merkezi Bursa ofisi olarak doldurmanız gereken tüm evrakları tarafınıza ulaştırmaktayız. Vize başvuru evrakları konusunda endişe duymanıza gerek yoktur. Sorunsuz ve zahmetsiz bir Bulgaristan vize süreci için ofisimizle irtibata geçebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan vize başvuru formu sitemizde bulunmaktadır. Bu evrakta kişisel bilgileriniz, Bulgaristan’da kalmak istediğiniz süre ve Bulgaristan’a yapacağınız seyahatin amacı yer almaktadır. Pasaport bilgilerinizi de vize başvuru formuna eklemelisiniz. Vize başvuru formu dahil tüm vize belgelerinizde hatalı bilgi sunmamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca tüm evraklara aynı bilgileri yazmalısınız. Birbiri ile uyuşmayan evraklar direkt olarak vize reddine neden olabilmektedir.  Seyahat sağlık sigortası evrakınız da Bulgaristan Konsolosluğu tarafından öngörülen bir evraktır. Seyahat sağlık sigortasını Vize Merkezi Bursa şubesi aracılığıyla yaptırabilirsiniz. Sigorta bedeli şube servis bedelimiz içerisinde yer almaktadır. Vize başvuru evraklarını doldururken Bursa ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Bulgaristan Vizesi ve Schengen Vizesi

Bulgaristan, Avrupa Birliğine üye ülkelerden biridir. Fakat Schengen Anlaşmasına taraf ülkelerden biri değildir. Schengen vizesi ile Bulgaristan vizesi birbiri ile eş değildir. Vize Merkezi Bursa ofisi olarak sizlere bu konuda bazı hususları hatırlatmak isteriz:

  • Tek girişli Bulgaristan vizesinde sadece Bulgaristan’a giriş yapabilirsiniz. Başka ülkelere seyahat edemezsiniz. Çok girişli Bulgaristan vizesinde Romanya  ve Hırvatistan’a seyahat edebilme hakkınız bulunmaktadır.
  • Avrupa Birliğine üye olan ülkelerin vatandaşları diğer AB üyesi ülkelere vizesiz olarak seyahat edebilmektedir. Bulgaristan pasaportuna sahip olan kişiler tüm Avrupa Ülkelerine vizesiz seyahatte bulunabilir. 

Bulgaristan Kapıda Vize Verme Uygulamasına Sahip Mi?

Bulgaristan kapıda vize verme sistemine sahip olan bir ülke değildir. Edirne ilimizde yer alan Bulgaristan sınırında vize talebinde bulunamazsınız. Bulgaristan vizenizi Türkiye sınırları içerisinde almalısınız. Vize Merkezi Bursa şubesi ile iletişime geçerek ihtiyacınız olan vizeyi kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Bulgaristan Seyahatinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Türkiye’nin komşu ülkelerinden biri olan Bulgaristan, konumu itibariyle arabalı seyahatlere uygun bir ülkedir. Bulgaristan’a arabasıyla seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın aşağıda belirttiğimiz konulara dikkat etmesi gerekmektedir:  

  • Bulgaristan otoyollarını kullanabilmeniz için aracınızda ‘vignette’ adındaki taşıt pulunu bulundurmanız gerekmektedir. Taşıt pulu olmadan Bulgaristan otoyollarını kullanamazsınız ve aracınızı Türkiye’ye geri sokamazsınız. Vignette taşıt pulunu benzin istasyonlarından satın alabilirsiniz.
  • Bulgaristan seyahatinde kullanacağınız aracın kendi üstünüze kayıtlı olması gerekmektedir. Aracınız bir başkası adına kayıtlı ise ‘vekalet’ ile kullanabilirsiniz.
  • Şahsi aracınızı Bulgaristan’a sokmak istiyorsanız Yeşil Sigorta yaptırmak zorundasınız. Yeşil Sigortası olmayan araçlar yurt dışında kullanılamaz. Ayrıca ehliyetinizin de yurt dışında kullanılan güncel ehliyetlerden olması gerekmektedir. Eğer ehliyetiniz eski ise seyahatinizden önce mutlaka yenilemelisiniz. 
  • Bulgaristan sınırında kontrol edilen evraklar arasında otel rezervasyonlarınız ve seyahat sağlık sigortası evrakınız da bulunmaktadır. Otel rezervasyonunu seyahatinizden önce yaptırmayı unutmayınız.

Vize Merkezi Bursa

Vize Merkezi Bursa ofisimiz merak ettiğiniz tüm soruları cevaplandırmaktadır. 2021 yılı güncel vize başvuru ücretini çağrı merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Vize başvuru ücretini ve şubemizin servis bedelini dilerseniz ofisimize bizzat gelerek bırakabilir ya da banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilirsiniz. Vize Merkezi Bursa ofisi olarak sizlere en kolay vize sürecini sunmaktayız. Bulgaristan konumu itibari ile vatandaşlarımızın yurt dışı seyahatlerinde sıklıkla tercih ettiği bir ülkedir. Bulgaristan seyahati için alınması gereken vizede tüm işlemleri uzaktan yürütebilirsiniz. Bulgaristan vizeniz onaylandığında pasaportunuzu sizin adınıza teslim alarak adresinize kargo yada kurye yoluyla göndermekteyiz. Bulgaristan vize başvurusunda vize reddi gibi olumsuz bir sonuçla karşılaşmamak için Vize Merkezi Bursa ofisi ile iletişime geçerek başvurunuzu şubemiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. 

Vize Merkezi Bursa ofisimizden aldığınız hizmet MCT Turizm tarafından verilmektedir. Danışmanlık ve hizmetler MCT Turizm sorumluluğunda olduğu için tüm öneri ve şikayetlerin kendilerine bildirilmesini rica ederiz.

Bulgaristan vize merkezi bursa

Vize Merkezi Personel

Bulgaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Bulgaristan Vatandaşlık Başvurusu Bursa'dan Nasıl Yapılır? B. Rüştü 10/06/17, 12:43
1951 Göç anlaşması ile Babam, Annem ve kardeşlerim Bulgaristan' dan Türkiye Bursa'ya gelmişiz. Babam Bursa' da vefat etti. Kardeşlerim Bursa ve diğer Şehirlerde (T.C' de) ikamet etmektedirler. Ben Bulgaristan vatandaşlığına başvuru yapabilir miyim? Hazırlamam gereken evraklar nelerdir?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Vatandaşlık Başvurusu B.H 18/01/17, 14:04
İyi günler,

Ailemiz 1951 yılında Bulgaristan Şumnu'dan göç etmiş. Bursa'da yaşıyoruz. Bulgaristan doğumlu olan dedemiz hayatta değil, anneannemiz ise hayatta ancak herhangi bir işlem yapamayacak kadar hasta. Biz, sizin aracılığınız ile Türkiye doğumlu olan annemize, bana, kardeşime ve oğluma Bulgaristan vatandaşlığı almak için başvuruda bulunabilir miyiz? Hepimiz bir anda başvurabilir miyiz yoksa önce anneme, sonra bana ve kardeşime ve en son oğluma mı almamız gerekir? Vatandaşlığı almak ne kadar sürer?
Yanıtınıza göre ilerliyor olacağız.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Bursa Bulgaristan konsolosluğu nasıl randevu alınır S. 02/01/17, 21:24
Balıkesirde oturuyorum çocuklarımın pasaport işlemleri için Bursa bulgar konsol. randevu nasıl alabilirim? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle