Bulgar Vatandaşı ile Evli Olanlara

Değerli ziyaretçimiz, Bulgaristan vatandaşlık prosedürlerine dair telefonda hiçbir bilgi aktarımı yapmamaktayız. Bulgar vatandaşlığıyla ilgili sorularınız için bizi aramamanızı rica ediyoruz.  Bulgar vatandaşlığına geçme hususu, vize prosedürlerinden çok daha komplike ve sabır gerektiren bir süreçtir. Her başvuru sahibinin kişisel durumuna göre başvuru evrakları ve başvuru prosedürleri değişiklik göstermektedi Aşağıda yer alan bilgiler genel Bulgar vatandaşlığı mevzuatına aittir. Bulgaristan vatandaşlığınız için hangi mevzuata göre ilerleyeceğimizi belirlemek için aşağıdaki belgeler ile birlikte randevu olarak  ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.  Bulgar vatandaşlığı işlemlerinize dair danışmanlık hizmetini 400 TL olan hizmet bedelimiz dâhilinde cumartesi günleri saat 10:00-14:00 arasında ofisimizde vermekteyiz. Bulgar vatandaşlığı danışmanlık hizmetimizden faydalanmak isterseniz; vatandaşlık talebinde bulunacak başvuru sahibinin tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve isim denklik belgesiyle birlikte cumartesi günleri 10:00-14:00 mesai saatleri içerisinde ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. İsim denklik belgesiyle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız. Denklik belgesine dair detaylı bilgiyi ilgili bağlantıda bulabilirsiniz. İsim denklik belgesini İçişleri Bakanlığı Göçmenlik Bürosu'ndan, apostilli olarak alabilirsiniz. İsim denklik belgesine dair sorularınız için de bizi aramamanızı rica ediyoruz. İsim denklik belgenizi temin ettikten sonra nüfus kayıt örneği ile birlikte ofisimizi ziyaret ederek danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Belgelerinizle ilgili araştırmayı yaptıktan sonra vatandaşlık başvurusunda bulunabilme hakkınızı tespit etmekteyiz. Bulgar vatandaşlığı hakkınız mevcutsa firmamıza vekâlet vermenizle birlikte vatandaşlık başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz. 

Bulgar bir kişiyle evlilik gerçekleştirmiş olan kişilerin Bulgaristan vatandaşlığı alımı için öncelikle bu kişinin evlilik sonrası Bulgaristan D vize alması gerekmektedir.

Vize Merkezi kısa süreli Bulgaristan vizelerinin ynaında Bulgaritan D Vizesi konusunda da uzman kadrosuyla D Vize işlemlerinizi gerçekleştirmede size yardımcı olur. Sitemizin sol tarafında yer alan iletişim bilgilerimizden size en yakın şubemizi arayabilirsiniz. Güncel evrak listesi için lütfen temsilcilerimizle iletişim kurun

Bulgaristan D vize ile Bulgaristan’a giriş yapılması sonrası yine bu kişi eşinin Bulgaristan adres kaydının olduğu mahalledeki yabancılar şubesine gidip evlilikten dolayı geçici oturum dilekçesi vermesi gerekmektedir. Bulgaristan Yabancılar Şubesine verilmiş olan bu Bulgaristan geçici oturum dilekçesi maksimum 7 mesai gününde neticesi açıklanacaktır. Açıklanmış olan bu netice ise Bulgar Polisinin inisiyatifine göre 3 – 6 – 12 ay süreli geçici oturum izni verilecektir.

Evlilikten dolayı Bulgaristan geçici oturum izni ise maksimum 5 yıldır.

Geçici oturum izni ile beş yılın devam etmesi halinde Bulgar devleti söz konusu evliliği göz önünde bulundurarak sabit oturum izni verecek aynı zamanda verilmiş olan Bulgar sabit oturum izni (postoyanno prebivavane) ise Bulgaristan vatandaşlığının alınmasını da sağlayacaktır.

Bulgaritan D vizesi evrakları kişinin durumuna göre değişiklik göstermektedir. D Vize Başvurusuyla ilgili güncel evrak listesine ulaşmak için temsillerimizle iletişime geçin.

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
+90 (212) 970 05 22
bulgaristan@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 22
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 22
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2073
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5068
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 50 95
gaziantep@vizemerkezi.com