Bulgaristan vatandaşı ile evli olanlara çok girişli vize

A.S. 04/10/18, 15:46
Merhaba, Eşim Bulgaristan vatandaşıdır. Eş durumundan Bulgaristan vizesi alabilir miyim ? Bunun için ne kadar ücret ödemeliyim?
Vize Merkezi

Merhaba,

Bulgaristan vatandaşı eşleri, bulgaristan evlilik belgesi ( grajdanski brak) sundukları taktirde 1 yıllık 90 günlük vize alabilmektedir.

Bunun için tek şart evliliklerinin Bulgaristan 'da tanıtılmasıdır.

Saygılarımızla,

Evrim N. 

 

K. VARLIKER 28/11/18, 15:38

Oğlum yeşil pasaport sahibi. Pasaport bitim (geçerlilik) süresi 23 Mayıs 2019 tarihinde bitiyor. Oğlum ve üniversiteden arkadaşlarıyla birlikte Bansko' da 27 Ocak ile 4 Şubat 2019 tarihleri arasında 7 günlük tatil yapmayı planladılar. Bu tarihte yapacakları tatil süresi pasaport bitim süresi için sıkıntı olur mu? Yani pasaport bitim tarihinden yaklaşık 3,5 yada 4 ay öncesine gelen 1 haftalık Bansko'daki tatil zamanı veya süresi, Bulgaristan'a giriş ve çıkışta sorun olur mu? Yeniden pasaport çıkarmamız gerekli midir? Vereceğiniz cevap ve ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

B. Ali Çiçek 29/11/18, 15:26

Merhaba, Merhaba, eşim Bulgaristan vatandaşı, ben ise Kıbrıs Cumhuriyeti Vatandaşıyım. 6 aylık kızımız ise TC pasaportu taşımakta. Kızımız için vize almamız gerekmektemidir?

E. Kaya 23/05/19, 11:00

bulgaristanda bulgar vatandaşı olan biri ile evlilik yaptım. vize sürem bitiği için geri döndüm . c vize alıp bulgaristana gitsem d vizeye orda baş vursam olur mu

Vize Merkezi 23/05/19, 11:01

Merhaba Emrah Bey, D vize başvuruları Türkiye'den Bulgaristan Konsoloslukları aracılığı ile yapabiliyorsunuz. Oturum izni başvurusu Bulgaristan'dan yapılmaktadır. Ekran okuyucu desteği etkinleştirildi. Merhaba Emrah Bey, D vize başvuruları Türkiye'den Bulgaristan Konsoloslukları aracılığı ile yapabiliyorsunuz. Oturum izni başvurusu Bulgaristan'dan yapılmaktadır.

Bulgaristan Vize Merkezi,

Meral S.

Evrim N. 

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x