Trabzon

Telefon

+90 (850) 460 17 50

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bulgaristan Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Vize Merkezi Trabzon şubesi olarak hazırladığımız Bulgaristan vize süreci ile ilgili bilgi içeren sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızın devamında Bulgaristan vizesi ile ilgili genel bilgilere ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi edinebilir ve vize başvurunuzu alanında uzman vize ekibimiz ile gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Merkezi Trabzon ofisi olarak Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Ortahisar, Şalpazarı, Sürmene, Tonya, Vakfıkebir, Yomra ilçeleri ve çevre illerden yapacağınız Bulgaristan vize başvurularını kabul etmekteyiz. Bizimle iletişime geçmek için +90 850 460 1750 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz.

Bulgaristan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından Vize Talep Ediyor Mu?

Yurtdışı seyahatlerde sık sık tercih edilen Bulgaristan bir Avrupa Birliği üye ülkesidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bulgaristan seyahatlerinde vize almak zorundadır. Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile iletişime geçerek Bulgaristan vizesine tabi olup olmadığınızı sorgulatabilirsiniz. Pasaport türünüze ve Bulgaristan’da kalmak istediğiniz süreye göre değişen Bulgaristan vizesini kurumumuz aracılığıyla edinebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Türleri Nelerdir?

Seyahat amacınıza göre başvurmanız gereken vize türleri sitemizde ayrıntılı bir şekilde verilmiştir. Bulgaristan vize türlerini sitemizde inceleyebilir ve seyahat amacınıza uygun bir vize türü seçebilirsiniz:

Bulgaristan Vize Tipleri Nelerdir?

Bulgaristan vize türü ve vize tipleri Bulgaristan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Bulgaristan Konsolosluğu seyahat tarihinize göre 4 ana başlıkta vize tipi değerlendirmektedir.

 • Bulgaristan B ve C Tipi Vize: Bulgaristan’da 90 güne kadar konaklamak istiyorsanız B v C tipi Bulgaristan vizesine başvurmalısınız. Bu vize tipleri 90 güne kadar konaklamalı Bulgaristan seyahatlerinde verilir ve 180 gün boyunca geçerlilikleri vardır. Bulgaristan Konsolosluğunda sıra numarası alarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak uzun süreli beklemelerden dolayı vize başvurunuz bir sonraki güne sarkabilir. Vize Merkezi Trabzon ofisi aracılığıyla yapacağınız vize başvurusunda, yetkilimiz sizin adınıza vize başvurusunda bulunmaktadır.
 • Bulgaristan A Tipi Vize: Bulgaristan üzerinden diğer ülkelere geçiş yapmak istiyorsanız A tipi vize almak zorundasınız. A tipi vize transit geçişlerde verilmektedir. Vize Merkezi Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek hangi ülkelere gidebileceğinizi ve transit vize hakkında daha detaylı bilgiyi öğrenebilirsiniz.
 • Bulgaristan D Tipi Vize: Uzun süreli Bulgaristan seyahatlerinde uzun süreli vize kategorisine başvurmalısınız. Bulgaristan D tipi vize 180 güne kadar konaklamalı Bulgaristan seyahat imkanı vermektedir. Uzun süreli vize başvurusunda Vize Merkezi Trabzon ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilir ve vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Bulgaristan Konsoloslukları ve Görev Bölgeleri

Bulgaristan Konsoloslukları sitemizde ayrıntılı bir şekilde verilmiştir. Bulgaristan vize başvurusundan önce Vize Merkezi sitemiz aracılığıyla çalışma saatlerini ve resmi tatillerini inceleyebilir ve vize başvurunuzu ona göre yapabilirsiniz. Bulgaristan Konsolosluğunun Trabzon ilimizde herhangi bir temsilciliği bulunmamaktadır. Ankara,Bursa, Edirne ve İstanbul’da yer alan Bulgaristan Konsolosluklarının görev bölgeleri ve kabul ettikleri başvuru tipleri farklıdır.

 • Bulgaristan Ankara Konsolosluğu: D tipi vize başvurularını sadece Ankara’da bulunan Bulgaristan Konsolosluğu kabul etmektedir. Bulgaristan Konsolosluğunun görev bölgeleri için Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu ve Bulgaristan Bursa Konsolosluğu: Bursa ve İstanbul’da yer alan Bulgaristan Konsoloslukları A,B ve C tipindeki vize başvurularını kabul etmektedir. Bu konsolosluklar tüm Türkiye illerinden gelen Bulgaristan vize başvurularını kabul etmektedir. Vize Merkezi Trabzon şubemiz ile iletişime geçerek vize başvurunuzu bu konsolosluklara iletebilirsiniz. Şirketimiz ile yapacağınız vize başvurularında şahsen konsoloslukta olmanıza gerek kalmaz. Kolay ve hızlı bir Bulgaristan vizesi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
 • Bulgaristan Edirne Konsolosluğu: Edirne ilimizde yer alan Bulgaristan Edirne Konsolosluğu Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli ili ve ilçelerinden iletilen vize başvurularını kabul etmektedir.

Bulgaristan Vize Trabzon Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan Konsoloslukları vize başvurularını planlanan yolculuk tarihinin 3 ay öncesine kadar kabul etmektedir. Bulgaristan vize başvuru evraklarınızı tam ve doğru bir şekilde Bulgaristan Konsolosluğuna ilettiğinizde başvurunuz 7 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Vize başvuruları içerisinde Turist Vize başvurusu diğer vize türlerine göre daha erken açıklanmaktadır. Kısa süreli Turist Vizesi başvurularınız 5 iş günü içerisinde açıklanacaktır. Bulgaristan Konsolosluğunda bulunan vize yetkilisi başvuru evraklarınızı yeterli görmeyebilir ve ek evrak isteyebilir. Bunun yanı sıra Bulgaristan Konsolosluğu yoğun ya da resmi tatilde olabilir. Bulgaristan vize başvurunuzu tüm bu süreci göz önüne alarak yapmalısınız.

Bulgaristan Vize Başvuru Evrakları

Bulgaristan vize başvuru evraklarınızı Vize Merkezi Trabzon ofisi ile iletişime geçerek edinebilirsiniz. Ofis yetkilimize başvurmak istediğiniz vize türünü ve mesleksel durumunuzu bildirmeniz yeterli olacaktır. Size gönderdiğimiz evrak listesinde vize türüne göre olan evraklar, vize başvuru formu ve seyahat sağlık sigorta evrakınız yer alacaktır. Durumunuza göre doldurmanız gereken ek evraklar olabilir. Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile iletişime geçerek tüm evrakları ücretsiz e-posta olarak isteyebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Kişisel bilgileriniz, pasaport bilgileriniz ve seyahat bilgileriniz Vize Başvuru Formu içerisinde yer almaktadır. Vize başvuru formunu Türkçe olarak doldurabilir ve evraklarınızın arasına koyabilirsiniz. Vize başvuru formu sizi vize yetkilisine tanıttığı için yüksek derecede önem taşımaktadır. Vize başvuru formunu ve diğer evraklarınızı doldururken Vize Merkezi Trabzon ofisinden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Vize Merkezi Trabzon ofisi olarak seyahat sağlık sigortanızı da yaptırmaktayız. Şube servis bedelimiz içerisinde yer alan sigorta bedeli için Trabzon Vize Merkezi ofisimizle iletişime geçiniz.

Bulgaristan Vizesi ve Schengen Vizesi

Avrupa Birliğine üye olan Bulgaristan Schengen anlaşmasına dahil olmamıştır. Avrupa Birliği üyesi olması nedeniyle Schengen vizesi ile karıştırılan Bulgaristan vizesi ile ilgili bilmeniz gereken birkaç noktayı hatırlatmak isteriz:

 • Bulgaristan vizesi için Türkiye sınırları içerisindeki Bulgaristan Konsolosluklarına başvurmak zorundasınız.
 • Bulgaristan Konsolosluklarına vize için başvurduğunuzda sadece Bulgaristan vizesi alırsınız. Bulgaristan Konsoloslukları Schengen vizesi vermemektedir.
 • Romanya ve Hırvatistan, Bulgaristan üzerinden seyahat etmek için Bulgaristan çok girişli vize alabilirsiniz.
 • Bulgaristan pasaportuna sahip kişiler tüm Avrupa Birliği üye ülkelerine vizesiz bir şekilde seyahat edebilir.

Bulgaristan Kapıda Vize Verme Uygulamasına Sahip Mi?

Bulgaristan sınır kapısının Edirne ilimizde yer alması birçok vatandaşımızın aklına kapıda vize uygulamasını getirebilir. Fakat Bulgaristan’ın böyle bir uygulaması yoktur. Bulgaristan seyahatiniz için Bulgaristan vizesine ihtiyaç duyuyorsanız bu vizeyi Türkiye sınırları içerisinde almak zorundasınız. Vize Merkezi Trabzon ofisimize başvurarak gerekli Bulgaristan vize Trabzon kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Bulgaristan Seyahatinde Dikkat Etmeniz Gerekenler - Trabzon

Bulgaristan seyahatinde araba kullanacaksanız ve arabanızı Bulgaristan’a sokmak istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken birkaç etken mevcuttur:

 • Bulgaristan’a sokmak istediğiniz aracın kendi üzerinize kayıtlı olması gerekmektedir. Bir başka kişi ya da araba şirketi adına kayıtlı olan araçları ‘vekalet’ ile kullanabilirsiniz.
 • Bulgaristan’a giriş yaptığınız araçla Bulgaristan otoyollarını kullanmak istiyorsanız aracınızda ‘vignette’ adındaki taşıt pulunu bulundurmak zorundasınız. Vignette taşıt pulunu benzin istasyonlarından satın alabilirsiniz. Türkiye’ye geri dönüş yaptığınızda aracınızda taşıt pulu olmazsa sınır yetkilileri aracı Türkiye’ye geri kabul etmez.
 • Bulgaristan’a sokacağınız aracın uluslararası sigortası olması gerekmektedir. Yeşil Sigorta adı verilen bu sigortayı seyahatinizden önce aracınıza yaptırmalısınız. Yeşil Sigortası olmayan araçlar ülkeden çıkış yapamaz.
 • Yurtdışında araba kullanabilmek için ehliyetinizin güncel olması gerekmektedir. Türkiye’de yeni sistemde uluslararası araç kullanabilme özelliği varken eski sistemde böyle bir özellik yoktur. Dolayısıyla ehliyetinizi seyahatinizden önce mutlaka yenilemelisiniz.

Bulgaristan Vize Reddi - Trabzon

Bulgaristan vize reddi aldığınızda bu karara itiraz etme hakkınız bulunmamaktadır. Vize başvuru ücretiniz de geri iade edilmemektedir. Bulgaristan Konsolosluğu bu kararı bir mektup ile açıklamaktadır. Vize ret mektubunda yer alan en yaygın nedenler arasında; vize başvuru evraklarında bir eksiklik ya da hata olması, maddi durumunuzun yeterli görülmemesi maddi evraklarınızda bir sıkıntı çıkması gösterilebilir. Bulgaristan vize başvurusunda vize reddi almak seyahat planlarınızın aksamasına neden olabilir. Trabzon Vize Merkezi ofisi ile yapacağınız vize başvurularında sorunsuz bir vize süreci geçirirsiniz.

Vize Merkezi - Trabzon

Vize Merkezi Trabzon ofisi ile iletişime geçerek Bulgaristan vize harç bedelini öğrenebilirsiniz. Bulgaristan Konsolosluğunun talep ettiği ücreti ve şube servis bedelimizi banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilirsiniz. Bundan sonraki işlemleri Vize Merkezi Trabzon ofis yetkilimiz yürütecektir. Bulgaristan vize başvurunuzu Vize Merkezi Trabzon ofisi ile yürütmek için +90 850 460 1750 numaralı telefonumuzu kullanabilir ya da [email protected] lütfen iletişime geçiniz.

Bulgaristan Vize Merkezi Trabzon

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp