Kayseri

Telefon

+90 (850) 460 15 65

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bulgaristan Vize Merkezi, Kayseri

Vize Merkezi Kayseri Ofisimize Hoş Geldiniz,Bulgaristan vize prosedürlerini yakından takip eden Vize Merkezi Kayseri ofisimiz sizlere sorunsuz ve zahmetsiz bir vize süreci sunmaktadır. Vize Merkezi Kayseri ofisimize ulaşmak için +90 850 460 15 65 numaralı telefonu kullanabilir ya da [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz. Vize Merkezi Kayseri şubesi olarak Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Talas, Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar ilçelerinden ve çevre illerden gelecek olan Bulgaristan vize başvurularını kabul etmekteyiz. Bulgaristan vize süreci ile ilgili tüm bilgileri sayfamızın devamında sizler için hazırladık. Sayfamızın devamına göz atabilir, daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bulgaristan İçin Vize Gerekiyor Mu?

Bulgaristan seyahatlerinde vize alınması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep eden Bulgaristan bir Avrupa Birliği üye ülkesidir. Sahip olduğunuz pasaporta göre Bulgaristan vizesi almanız gerekebilir. Bazı pasaport türleri Bulgaristan vizesinden muaf olabilir ancak bu Bulgaristan’da kalmak istediğiniz süreye ve seyahat amacınıza göre değişmektedir. Vize Merkezi Kayseri ofisi aracılığıyla Bulgaristan vizesi ile ilgili gerekli tüm bilgileri edinebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Türleri Nelerdir?

Bulgaristan vize başvurusunda ilk olarak seyahat amacınızı belirlemek ve başvuracağınız vize türünü seçmelisiniz. Bulgaristan vize türleri ile ilgili detaylı bilgi sitemizde mevcuttur. Seyahat amacına uygun vize türünü seçmek için sitemize göz atabilir ya da Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Tipleri Nelerdir?

Bulgaristan Konsoloslukları vize başvurularını kabul ederken vizi tipine değerlendirmektedir. Bulgaristan vize tipleri ise Bulgaristan seyahatinizde konaklamak istediğiniz süreye göre belirlenmektedir.

  • Bulgaristan B ve C Tipi Vize: Turist vize başvurularında 180 gün boyunca geçerli olmak üzere 90 güne kadar konaklamalı Bulgaristan vizesi olarak verilmektedir. B v C tipi vize başvurusu kısa süreli vize olarak değerlendirilmektedir. Bulgaristan vize başvurusunda bulunurken B v C tipi vize için randevu almanıza gerek yoktur. Bulgaristan Konsolosluğundan sıra numarası alarak vize başvurusu yapılabilir. Ancak Kayseri ilimiz içerisinde Bulgaristan Konsolosluğu yer almadığı için bu durum sizi zorlayabilir. Vize Merkezi Kayseri ofisimizi arayarak Bulgaristan vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ofis yetkililerimiz vize başvurunuzu sizin adınıza yapar. Böylece kolay bir vize süreci geçirebilirsiniz.
  • Bulgaristan A Tipi Vize: Bulgaristan Konsoloslukları A tipi vizeyi transit vize olarak değerlendirmektedir. A tipi vize ile Bulgaristan üzerinden belirli ülkelere tekrardan vize almadan seyahat edebilirsiniz. Vize Merkezi Kayseri ofisimizi arayarak transit vize ile gidebileceğiniz ülkeleri öğrenebilirsiniz.
  • Bulgaristan D Tipi Vize: 180 güne kadar konaklamalı Bulgaristan vizesi D tipi vize ile alınabilmektedir. D tipi vize uzun süreli vize olarak değerlendirildiği için izlemeniz gereken vize başvuru adımları farklı olabilir. Vize Merkezi Kayseri ofisimizi arayarak randevu ve evrak bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan Konsoloslukları ve Görev Bölgeleri

Bulgaristan Konsoloslukları ve görev bölgeleri birbirinden farklıdır. Vize Merkezi Kayseri ofisi olarak sizin adınıza vize başvurunuzu yapmaktayız. Böylece vize başvurusunda şahsen bulunmanıza gerek kalmaz. Bulgaristan Konsoloslukları ile ilgili ayrıntılı bilgi sitemizde mevcuttur.

  • Bulgaristan Ankara Konsolosluğu: Uzun süreli Bulgaristan vize başvurularını sadece Ankara Bulgaristan Konsolosluğu kabul etmektedir. Vize Merkezi Kayseri şubesi olarak Bulgaristan Ankara Konsolosluğu’nun görev bölgelerini, çalışma saatlerini ve resmi tatillerini sitemizde sizler için hazırladık. Bulgaristan vize Kayseri başvurusundan önce gerekli bilgileri kontrol edebilirsiniz.
  • Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu ve Bulgaristan Bursa Konsolosluğu: Bursa ve İstanbul’da yer alan Bulgaristan Konsoloslukları tüm Türkiye’den gelen vize başvurularını kabul etmektedir. Bu konsoloslukların çalışma saatleri ve tatil günleri de sitemizde yer almaktadır. Tüm bilgileri inceleyebilir, daha detaylı bilgi için Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Bulgaristan Edirne Konsolosluğu: Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli ili ve ilçelerinden iletilen vize başvurularını kabul eden Bulgaristan Edirne Konsolosluğu başka illerden gelen vize başvurularını kabul etmemektedir.

Bulgaristan Vize Kayseri Kaç Günde Çıkar?

Vize Merkezi Kayseri ofisi ile ilettiğiniz Bulgaristan vize başvurunuz 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bulgaristan vize başvuruları içerisinde en hızlı sonuçlanan Turist vize başvurularıdır. Bulgaristan ülkesine turist çekmek ve yükselen ekonomisini göstermek adına turist vize başvurularını daha hızlı açıklamaktadır. Bulgaristan Konsoloslukları turist vize başvurularını 5 iş günü içerisinde açıklamaktadır. Bulgaristan vize başvurunuzu bu rakamlara göre yapmamalısınız. Bulgaristan Konsoloslukları vize başvurularını 3 ay öncesine kadar kabul etmektedir. Olumsuz bir durumda vize başvuru sürecinizin uzayabileceğini göz önünde bulundurarak vize başvurunuzu erkenden tamamlamalısınız.

Bulgaristan Vize Başvuru Evrakları

Bulgaristan Konsolosluğunun vize başvurusunda öngördüğü evraklar arasında; vize türüne göre belirlenen evraklar, vize başvuru formu ve seyahat sağlık sigortası evrakınız bulunmaktadır. Vize Merkezi Kayseri ofisi olarak seyahat sağlık sigortasını yaptırmaktayız. Sigorta bedeli ise şube servis bedelimiz içerisinde yer almaktadır. Bulgaristan vize başvurusunda mesleksel durumunuza göre doldurmanız gereken ek evraklar olabilir. Vize başvuru evraklarını tarafınıza ücretsiz e-posta olarak almak istiyorsanız Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Vize Başvuru Formu sitemizde yer almaktadır. Vize başvuru formu Türkçe olarak doldurulabilir. Bulgaristan vize Kayseri seyahatiniz ile ilgili soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde cevaplamalısınız. Ayrıca kişisel bilgiler ve pasaport bilgileri kısmını da dikkatli bir şekilde doldurmalısınız. Vize başvuru evraklarınıza yazdığınız tüm bilgilerin birbiri ile eşdeğer ve uyumlu olması gerektiğini unutmayınız. Aksi halde Bulgaristan Konsolosluğu tarafından vize reddi alabilirsiniz. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz vize başvuru evraklarınızı doldururken sizlere gerekli olan danışmanlık hizmetini sağlayacaktır.

Bulgaristan Kapıda Vize Verme Uygulamasına Sahip Mi?

Bulgaristan’ın sınır kapısında vize verme uygulaması bulunmamaktadır. Bulgaristan seyahatinde bulunmak isteyen ve Bulgaristan vizesine ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın Türkiye sınırları içerisinde vizelerini almaları gerekmektedir. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile Bulgaristan Konsolosluğuna vize başvurusund bulunabilir ve vizenizi rahat bir şekilde alabilirsiniz.

Bulgaristan Seyahatinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bulgaristan’a şahsi aracınızla gitmek ve aracınızı Bulgaristan’a sokmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bulgaristan’da araba kullanmak istiyorsanız ehliyetinizin güncel olduğundan emin olmalısınız. Türkiye’de eski sistemdeki ehliyetler yurtdışında araba kullanımına izin vermemektedir. Aracınıza uluslararası sigorta olan Yeşil Sigorta yaptırmalısınız. Bulgaristan otoyollarını kullanabilmek için Vignette adındaki taşıt pulunu satın almak zorundasınız. Unutmamalısınız ki taşıt pulu olmayan araçlar Türkiye’ye geri kabul edilmez. Bulgaristan’da kullanacağınız araç kendi üzerinize kayıtlı değil ise sadece ‘vekalet’ ile kullanabilirsiniz. Vize Merkezi Kayseri ofisi ile iletişime geçerek yurtdışında araba kullanımı ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Reddi

Bulgaristan Konsolosluğu’nun size vize reddi vermesi tamamen durumunuza bağlıdır. Maddi durumunuzun yeterli olmaması, vize başvuru evraklarınızda bir sorun çıkması, pasaportunuzun eski olması, pasaportunuzun geçerlilik tarihinin yeterli olmaması gibi nedenlerden dolayı vize reddi alabilirsiniz. Vize reddi nedeniniz bir mektup ile açıklanmaktadır. Bulgaristan Konsolosluğu tarafından size iletilen bu mektuptaki nedeni düzelterek tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Vize reddi aldığınızda vize başvuru harcı geri verilmemektedir.

Vize Merkezi Kayseri

Vize Merkezi Kayseri ofisi olarak profesyonel vize hizmeti sağlamaktayız. Ofisimiz vize başvurunuzu titizlikle yaparak herhangi bir olumsuz sonucun önüne geçer. Bulgaristan vize başvurunuzu Vize Merkezi Kayseri ofisimiz aracılığıyla yapabilir, sorunsuz bir vize süreci geçirebilirsiniz. Ofis yetkililerinden 2024 yılı güncel vize ücretini öğrenebilirsiniz. Yapacağınız tüm vize işlemlerinizi uzaktan yürütebilir ve kolay bir süreci geçirebilirsiniz. Vize Merkezi Kayseri ofis yetkilimiz vize başvurunuzu sizin adınıza yaparak Bulgaristan vizenizi almaktadır. Vizeniz onaylandığında pasaportunuzu teslim alarak adresinize kargo ya da kurye yoluyla göndermekteyiz. Bulgaristan vize başvurunuzu Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile yapmak için lütfen iletişime geçiniz.

Bulgaristan Vize Merkezi Kayseri

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp