Çorlu

Telefon

+90 (282) 255 50 95

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bulgaristan Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Bulgaristan Vize Merkezi, Çorlu şubemize hoş geldiniz, Sayfamızın devamında Bulgaristan vize süreci ile ilgili bilgi edinebilir, daha detaylı bilgi için Vize Merkezi Çorlu şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. Bulgaristan konumu itibari ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın yurtdışı seyahatlerinde ilk tercihlerinden biridir.

Bulgaristan vize başvurusunu Çorlu’dan yapabilmek için sizler için hazırladığımız sayfamıza göz atabilirsiniz. Vize Merkezi Çorlu ve Vize Merkezi Edirne şubemiz birlikte çalışmaktadır. Edirne’de yer alan Bulgaristan Konsolosluğu ile vize işlemlerinizi hızlı bir şekilde tamamlamaktayız. Vize Merkezi Çorlu ya da Vize Merkezi Edirne şubemize iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Çorlu'dan Bulgaristan İçin Vize Gerekiyor Mu?

Bulgaristan seyahatinde bulunmak istiyorsanız Bulgaristan Konsolosluğuna vize talebinde bulunmak orundasınız. Bulgaristan seyahatinde bulunacak olan kişiler pasaport türüne ve seyahat süresine göre Bulgaristan vizesinden muaf olabilmektedir.

Vize Merkezi Çorlu ofisimizi arayarak Bulgaristan vizesine tabi olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz Bulgaristan vizesine tabi iseniz yetkilimiz izlemeniz gereken vize sürecini sizlere iletecektir. Bulgaristan vize evraklarının tam olarak listesini edinmek için [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Türleri Nelerdir?

Bulgaristan vize başvurusunda seçmeniz gereken vize türü seyahat amacınıza göre belirlenmektedir. Bundan dolayı vize başvurusunda ilk olarak seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Seyahat amacınızın seçtiğiniz vize başvurusu ile uyumlu olması gerekmektedir. Vize başvuru evrakları vize türüne göre belirlenmektedir. Ayrıca mesleksel durumunuza göre doldurmanız gereken ek evraklar da olabilir.

Bulgaristan vize türleri ile ilgili bilgiyi sitemizde bulabilir, daha ayrıntılı bilgi için Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz:

Bulgaristan Vize Tipleri Nelerdir?

Bulgaristan vize tipleri Bulgaristan’da konaklamak istediğiniz süreye göre belirlenmektedir. Bulgaristan vize tiplerini Bulgaristan Konsoloslukları 4 ana başvuru tipi altında değerlendirmektedir. Seyahat amacınıza ve seyahat süresine göre size uygun olan başvuru tipini seçebilir ve Bulgaristan vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  • Bulgaristan A Tipi Vize: Bulgaristan üzerinden Romanya ve Hırvatistan’a geçiş yapmak istiyorsanız A tipi transit vizesine başvurmak zorundasınız. Bulgaristan A tipi vize başvurusunda bulunmak ve vize randevusu ile ilgili bilgi edinmek için Vize Merkezi Çorlu ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.
  • Bulgaristan B ve C Tipi Vize: Kısa süreli turistik amaçlı Bulgaristan seyahatlerinde B ve C tipi vizeye başvurmak zorundasınız. B ve C tipi Bulgaristan Vizesi 90 güne kadar olan seyahatlerde 180 gün boyunca geçerli olmak üzere verilmektedir. Bu vize tiplerinde vize randevusu almak zorunda değilsiniz. Bulgaristan Konsolosluğuna şahsen giderek ve sıra numarası alarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak diğer vize başvuruları ile yaşanan yoğunluk uzun süre beklemelere yol açabilir. Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile yapacağınız vize başvurusunda Bulgaristan Konsolosluğuna şahsen gitmek zorunda değilsiniz. Ofis yetkilimiz sizin adınıza vize başvurunuzu iletecektir. Böylece kolay ve hızlı bir vize süreci geçirmiş olursunuz.
  • Bulgaristan D Tipi Vize: Bulgaristan’da uzun süre konaklamak istiyorsanız D tipi vizeye başvurmak zorundasınız. D tipi vize 180 güne kadar olan konaklamalı seyahatlerde verilmektedir. Uzun süre vize başvurusunda talep edilen evraklar farklıdır. Bulgaristan uzun süreli vize başvurusunda Vize Merkezi Çorlu ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bulgaristan Konsoloslukları ve Görev Bölgeleri

Bulgaristan Konsoloslukları görev bölgesine ve vize tipine göre Bulgaristan vize başvurularını kabul etmektedir. Vize Merkezi sitemizde yer alan bilgilere göre vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

  • Bulgaristan Ankara Konsolosluğu: D tipi vize başvuruları sadece Ankara Bulgaristan Konsolosluğuna yapılmaktadır. Ankara’da yer alan Bulgaristan Konsolosluğunun görev bölgelerini ve çalışma saatlerini sitemizden inceleyebilirsiniz.
  • Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu ve Bulgaristan Bursa Konsolosluğu: Bu konsolosluklar tüm Türkiye illerinden gelecek olan Bulgaristan vize başvurularını kabul etmektedir. A,C ve B tipi vize başvurularınızı Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu ve Bulgaristan Bursa Konsolosluğu’na yapabilirsiniz.
  • Bulgaristan Edirne Konsolosluğu: Edirne’de yer alan Bulgaristan Konsolosluğu Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli ili ve ilçelerinden yapılacak olan vize başvurularını kabul etmektedir. A,C ve B tipi vize başvurularını Bulgaristan Edirne Konsolosluğu’na yapabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar?

Bulgaristan Konsolosluğu vize başvurularını planladığınız seyahat tarihinin 3 ay öncesine kadar kabul etmektedir. Bulgaristan vize başvurunuzu erkenden yapabilir ve olumsuz bir durumda vakit kazanabilirsiniz.

Bulgaristan vizesinde turist vize başvuruları haricindeki tüm başvurular 7 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Turist vize başvuruları ise 5 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Bunun nedeni Bulgaristan’ın sahip olduğu turizm potansiyelini göstermek istemesi ve ülkesine turist çekmek istemesidir.

Bulgaristan Vize Başvuru Evrakları

Vize Merkezi Çorlu ofisimizde ücretsiz e-posta olarak talep edebileceğiniz evraklar içerisinde vize türüne göre belirlenen evraklarınız, vize başvuru formunuz ve seyahat sağlık sigortası evrakınız yer almaktadır. Seyahat sağlık sigorta süreniz tüm Bulgaristan seyahat günlerinizi kapsamaktadır.

Buna ek olarak tüm vize evraklarınıza yazdığınız bilgilerin birbiri ile uyuşması gerekmektedir. Vize başvuru evraklarınızda herhangi bir hata yapmamak ve eksik bilgi sunmamak adına Vize Merkezi Çorlu ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formunuz vize türü evraklarınızdan ayrı olarak doldurulan bir evraktır. Vize Başvuru Formu içerisinde kişisel bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, seyahat amacınız ve seyahatinizle ilgili sorular bulunmaktadır. Tüm bilgileri doğru ve tam bir şekilde doldurmalısınız.

Vize türü evraklarınızla uyuşmayan bilgiler direkt olarak vize reddine neden olabilir. Türkçe olarak doldurabileceğiniz vize başvuru formunda birbiri ile uyumlu bilgiler vermeye dikkat etmelisiniz.

Vize Merkezi Çorlu ofisi ile iletişime geçerek vize başvuru evraklarınızı ve vize başvuru formunuzu edinebilirsiniz.

Çorlu Bulgaristan Kapıda Vize Verme Uygulamasına Sahip Mi?

Edirne’de yer alan Bulgaristan sınırından vize alamazsınız. Bulgaristan vizesine ihtiyacınız varsa Türkiye sınırları içerisinde almak zorundasınız. Vize Merkezi Çorlu ofisimize başvurarak Bulgaristan vizenizi rahat bir şekilde alabilirsiniz. Tüm işlemlerinizi ofisimize şahsen gelmeden yürütebilir ve rahat bir vize süreci geçirebilirsiniz. Bulgaristan vizesini Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile almak için lütfen iletişime geçiniz.

Çorlu Bulgaristan Seyahatinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bulgaristan’a şahsi arabasıyla gitmek isteyen vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken bazı etkenler bulunmaktadır. Bulgaristan’a giriş yapacağınız aracın kendi üzerinize kayıtlı olması gerekmektedir. Araç bir başkası adına kayıtlı ise ‘vekalet’ ile kullanabilirsiniz. Ayrıca ehliyetiniz eski sistemde ise seyahatinizden önce mutlaka yenilemelisiniz.

Türkiye’de yeni sistemdeki araçlar uluslararası araba kullanımına izin vermektedir. Aracınızın Yeşil Sigortası olması gerektiğini de göz önünde bulundurmalısınız. Bulgaristan’a giriş yaptığınızda ‘vignette’ adındaki taşıt pulunu benzin istasyonlarından alabilirsiniz. Taşıt pulunuz olmadan Bulgaristan otoyollarını kullanamazsınız ayrıca Türkiye’ye geri giriş yapamazsınız.

Çorlu Bulgaristan Vize Reddi

Bulgaristan Konsolosluğu vize başvuru sonucunuzu vize reddi verdiğinde size bunu bir mektup ile açıklamaktadır. Bu mektupta vize reddi nedeniniz yer almaktadır. Vize reddi almanın birden fazla nedeni olabilir ancak en yaygın olanları şunlardır:

  • Vize yetkilisi vize başvuru evraklarınızda bir hata ya da eksiklik tespit edebilir.
  • Vize yetkilisi maddi evraklarınızı yeterli görmeyebilir.
  • Pasaportunuzun geçerlilik süresi yeterli olması ya da pasaportunuz eski ve yıpranmış olması da vize reddine neden olabilir.

Vize Merkezi Çorlu

Vize Merkezi Çorlu şubesi ile yapacağınız vize başvurularında sorunsuz ve hızlı bir vize süreci geçirebilirsiniz. Ofis yetkililerimiz yapacağınız tüm işlemlerde sizlere gerekli olan danışmanlık hizmetini sağlayacaktır. Vize başvuru ücreti ve diğer bilgiler için Vize Merkezi Çorlu ofisimizle iletişime geçebilirsiniz. +90 282 255 50 95

Bulgaristan Vize Merkezi Çorlu

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp