Bulgaristan Transit Vizesi

a. bademci 10/11/21, 19:42
Merhabalar, Ben Türkiye’de Sporcuyum kendi salonum var ve spor dalları ile fazlasıyla ilgilenmekteyim. Aralık ayının ikinci haftasında Ukrayna’ya aracım ile Türkiye’den çıkacağım ama bunun için Bulgaristan Transit Vizesi başvurusunda bulunmama gerekliymiş sanırım. Aslında size kısaca planımdan bahsetmek istiyorum. Direk Türkiye’den Aracım ile Ukrayna’ya geçiş yapacağım ve orada 5 gün kalıp tekrardan Bulgaristan üzerinden dönüş yapacağım ama Bansko’da kayak yapacağım Bir gün bir gece konaklama için otel satın alacağım daha doğrusu rezerve edeceğim. Transit vize ile bunu yapmam doğru olur mu? Gerekli evraklar ve sonuçlanma süreci nedir? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Çok teşekkür ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Vize Merkezini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Size sorularınız hakkında detaylı bir şekilde yardımcı olacağız. Bulgaristan Transit Vize süreçleri ilk etapta gerekli evrak ve ücreti tarafımıza ulaştırdıktan sonra sizler adına süreci yürütmekteyiz şahsen gelmeniz gerekmeden süreç tamamlanmaktadır. Transit geçiş Bulgaristan için ne kadar talep ederseniz gün sayısı kadar çıkma ihtimali yüksek olmakla beraber genelde 10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun resmi tatil günleri ve yoğunluğuna bağlı bu süreç değişebilmektedir.

Transit geçiş Bulgaristan için gereken evraklar;

  • Pasaport (En az geçerlilik süresi 1 sene olmalı)
  • Biyometrik fotoğraf (2 adet, 35-45mm, beyaz arka fon ve güncel olmalı)
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile bilgilerini içermeli, e devletten alınmalı ve barkodlu olmasına dikkat edilmelidir)
  • İkametgah belgesi
  • Banka hesap özeti (En az 20.000 TL olmasına dikkat edilmeli)
  • Uçak bileti, Otobüs, Araç ile gidilecekse araç belgesi
  • Seyahat sağlık sigortası (İstenilen vize süresini kapsamalıdır)
  • Araç ile gidilecekse, Yeşil sigorta, Uluslararası geçerliliği olan sürücü belgesi ve Araç ruhsatı gerekmektedir.

Normal şartlarda, Bulgaristan Transit Vize süreçleri esnasında vizeniz sonuçlandığında 48 saati geçmemek kaydı ile Bulgaristan’da konaklama yapabilmektesiniz. Vize süresini ihlal etmediğiniz müddetçe sıkıntı olmayacaktır. Sizi Bulgaristan Transit Vizesi hakkında bilgilendirdik. Danışmanlık ve bilgi için Vize Merkezi Müşteri temsilcilerine ulaşıp detaylı bilgi ve ücret konusunda bilgi alabilirsiniz.

İletişim: 0212 970 05 22

Vize Merkezi

Sümeyye Akyüz

Bulgaristan Transit Vizesi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.