Bulgaristan'dan ev aldım, turistik vize nasıl alırım

o. kurgu 20/04/22, 17:08
Merhaba, Bulgaristan’da eşime ev aldık ve Bulgaristan’da aile dostlarımız var bu işe vesile oldular. Aslında biz gitmeden tüm işlemler vekalet verdik hallettiler ve tapu tarafımıza gönderildi. Sıkıntı yaşamadan bu süreci bitirdi ve biz dolayısıyla sık sık gitmek istiyoruz Bulgaristan’a. Emekliliğimiz içinde yaklaşık ortalama olarak 6 ay kadar kaldı bekliyoruz. Bulgaristan'dan ev aldım, turistik vize nasıl alırım? Yani uzun süreli ve çoklu giriş çıkar mı? Gerekli evraklar ve süreç için bilgi verir misiniz? Sizlerden dönüş rica edeceğim teşekkür ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, Bulgaristan'dan ev alana turistik vize konusunda ayrıcalıklı bir durum ya da özellikle farklı bir vize türü ne yazık ki yoktur. Tapunuzu sunabilir ve dilekçe yazabilir ve uzun süreli talep edebilirsiniz fakat genelde turistik vize 10 gün ve tek giriş olarak neticelenmektedir. Bulgaristan'dan ev alana turist vizesi konusunda dilekçe yazıp ev alma sürecinizi ve tapunuzu mutlaka eklemenizi tavsiye ederiz. Uygunluk durumunuza göre uzun süreli de vize alma durumunuz göz önünde tutulabilir. Bulgaristan'dan ev alana turist vizesi konusunda yukarıda belirttiğimiz gibi hususlara dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Vize başvurusu için gereken evraklar;

  • Pasaport (en az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (35*45mm, beyaz arka fon ve son 3 ay içerisinde çekilmiş olması zorunludur)
  • Tam vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (E-devletten alınabilir)
  • İkamet belgesi (E-devletten alınabilir)
  • Banka hesap dökümü imzalı kaşeli olmalıdır. (20.000 bakiye olması şarttır)
  • Kişinin mesleki durumunu ispatlayan belge (Emekli belgesi, İşe giriş, vergi levhası-imza sirküleri, öğrenci belgesi)
  • Otel rezervasyonu (Kurumumuzdan temin edilebilir)
  • Seyahat sağlık sigortası (Kurumumuzdan temin edilebilir)
  • 18 yaşından küçük seyahat edecek yolcuların; (Muvafakatname sunmaları gerekir. Baba ve anneyle ziyaret etseler bile yapılması zorunludur)

Bulgaristan'dan ev alana turistik vize konusunda yukarıdaki gereken evrakların eksiksiz olarak tarafımıza getirmeniz ya da ulaştırmanız gerekmektedir. Bulgaristan'dan ev aldım, turistik vize nasıl alırım konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Bilgi ve danışmanlık için iletişim: 0212 970 0522 numaralı hattan tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Sümeyye Akyüz

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.