Bulgaristan Turistik Vizesi başvurusu

S. ERTÜRK 29/06/22, 16:40
Merhabalar, Sizlerden birkaç husus konusunda sizlerden destek rica edeceğim. Bulgaristan’a turistik olarak seyahat planlamaktayım. Bulgaristan Turistik Vizesi başvurusu konusunda hususlar nedir? Gereken evraklar nedir ve kaç gün içerisinde sonuçlanır? Bu arada ben şahsen başvuru yapma istiyordum ama kapıdan geri döndürdüler sanırım şahsen başvuru kabul edilmiyormuş ya başvuru merkezlerinden ya da danışmanlık şirketi ile çalışmamız gerekliymiş. Bu konuda nasıl yardımcı oluyorsunuz? Bir arkadaşım da benimle seyahat edecek onun yeşil pasaportu olduğu için vize gerekli değil ama sınırdan geçerken aşı ya da PCR istenir mi? Bizleri bilgilendirirseniz memnun olurum. Teşekkürler eder, İyi çalışmalar dilerim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar, Bulgaristan Vize başvuru süreçleri için size yardımcı olmayı isteriz. Bulgaristan Başvuru işlemleri konusunda ilk adımda gereken evrakları tarafımıza ilettikten hemen sonra dosyanız hazırlanır ve işleme alınır ortalama 10 iş gününde de sonuçlanmaktadır. Bulgaristan Başvuru işlemleri için ne yazık ki başvuru merkezleri ya da danışmanlık firmaları ile iletmek durumdasınız. Vize merkezi olarak dosyanızın hazırlanmasından takibine kadar tüm süreci yönetmekteyiz. Arkadaşınız için ise yeşil pasaportu olduğu için vizesiz geçebilmekle beraber sınırdan geçerken PCR ya da aşı kartı gösterme zorunluluğu olmamaktadır.

Bulgaristan Vize başvuru süreçleri için gereken evraklar listesi ise;

  • Pasaport (en az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (35*45mm, beyaz arka fon ve 3 ay içerisinde çekilmiş olmalı)
  • Aile Nüfus Kayıt Örneği Tam vukuatlı olmalıdır (E devletten alınabilir)
  • İkamet belgesi (E devletten alınabilir)
  • Banka hesap dökümü kaşeli imzalı olmalıdır. (20.000 bakiyeli mutlaka imza sirküleri olması gerekmektedir)
  • Kişinin mesleki durumunu ispatlayan belge (Emeklilik evrakı, işe giriş, vergi levhası, öğrenci belgesi)
  • Konfirme otel rezervasyonu 
  • 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası  -kurumuzdan temin edilebilir.
  • 18 yaşından küçük seyahat edecek kişilerin ise; (Muvafakatname mutlaka gereklidir, Anne babaları ile ziyaret etseler bile mutlaka yapılması zorunludur)

Bulgaristan Turistik Vizesi başvurusu için tüm gereken bilgileri sizlere aktardık. . Danışmanlık için iletişim: 0212 970 0522 numaralı hattan temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Sümeyye Akyüz

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.