Bulgaristan D vize ücreti

C.Altun 29/04/20, 23:10
Merhaba, Bulgaristan da öğrenciydim, fakat ailevi sebeplerden dolayı eğitimime ara vermek zorunda kalmıştım. Tekrar evraklarımı toparlıyorum ve vize fiyatları ile ilgili internette araştırma yapıyorum ancak karşıma farkı farklı fiyatlar çıkıyor. Bulgaristan D vize ücreti ne kadar oluyor? Ödeme yapınca ne için ödeme yapacağız? Sonradan başka ücretler çıkacak mı? Fiyat konusunda beni bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkür ederim
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Bulgaristan’da 90 günden daha uzun kalmanızı gerektirecek bir eğitim programına katılmanız gerekli ise veya üniversite eğitimi almak durumunda iseniz Bulgaristan Konsolosluğundan D vize başvurusu yapmanız gerekir. D vize aslında oturum izni başvurusudur. D vize ile Bulgaristan’a giriş yaptıktan sonra Yabancılar Şubesinden oturum kartınızı alarak sonraki süreçte bu oturum kartı ile seyahat edebilirsiniz.

Eğitim amaçlı D vizesine başvurmadan önce öğrenim göreceğiniz okulunuzla iletişime geçerek, Konsolosluk tarafından istenen okul kabul ve bakanlık onay belgelerinizi almanız gerekir.

Bu temel evrakların yanı sıra konaklama adresinizi gösteren evraklarınızı varsa yurt veya kira kontratınızı hazırlamanız gerekir. Bu aşamada Vize Merkezi Bulgaristan vize uzmanlarına ulaşarak detaylı bilgi isteyebilirsiniz. Güncel evrak listesi ve fiyat teklifi size mail veya sms ile yönlendirilecektir.

D vizelere mahsus olarak başvurular randevu ile ve şahsen yapılmaktadır.  Randevu almak konusunda da Vize Merkezi uzman ekibinden destek alabilirsiniz. 

Bulgaristan D Vize Ücreti;

Erasmus programları hariç 100 Euro dur, ancak fiyat güncellemesinin 2020 yılı için henüz yapılmadığını hatırlatmak isterim. 2020 yılı Ocak ayı itibariyle birçok Avrupa Ülkesinin vize fiyatlarını arttırılmıştı. Aynı artış Bulgaristan vizeleri için de bekleniyor.

Bulgaristan D vize ücreti 100 euro’dur ve bu Konsolosluğa ödenen vize harç ücretidir.  Harcın yanı sıra aracı kurumlara ödenen hizmet bedeli ve seyahat sağlık sigortası ek ücret olarak yansıtılabilir.  Ödenecek olan toplam tutar çalışacağınız kuruma ve alacağınız hizmetlere bağlıdır. D vize başvuru sürecinde herhangi bir sıkıntı yaşamamak için, en doğru bilgiyi ve evrak listesini temin etmek için, aynı zamanda da randevunuzu oluşturmak için 0212 970 05 22 nolu hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,
Nejla Balpınar

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2020 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 45261
Telefon
x