İngiltere Vize

M.B. 05/02/21, 16:08
Merhabalar, İngiltere vize onayını hangi kriterlere göre veriyor? Turistik amaçlı gitmek istiyorum. Fakat konu ile ilgili bilgi almak için İngiltere Konsolosluğunu aradım, ulaşamadım. Başvuru süreçleri nasıl ilerliyor? Şu anda vize başvurusu yapsam kaç gün içinde sonuçlanır? Sitenizi inceledim çok detaylı bilgi aldım ama en güncel bilgiyi sizden alabileceğimi düşündüm. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

İngiltere için vize başvuruları, Türkiye’de birçok ilde bulunan Vize Başvuru Merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Başvurular direkt İngiltere Konsolosluğuna yapılmamaktadır. Tüm vize başvuruları Türkiye’de; Ankara,  Antalya, Adana, İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Bursa'da bulunan İngiltere vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. İngiltere için vize başvurularında İkamete göre yapılmış bir bölge ayırımı yoktur. İstediğiniz vize başvuru merkezinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

İngiltere’ye gidiş amacınıza ve çalışma statünüze göre hazırlamanız gereken evrak listesi değişiklik göstermektedir. Hazırlamanız gereken evrak listelerini vize uzmanlarımızdan talep ettiğiniz takdirde mail adresinize gönderilmektedir. Evrakları hazırladıktan sonra size en yakın ofisimize getirebilir ya da dilerseniz kargo ile gönderebilirsiniz. Evraklarınız Vize Merkezi’ne ulaşınca vize uzmanlarımız evraklarınızı detaylı kontrol ederler ve varsa eksiklerinizi tarafınıza mail atarak ya da telefon ederek tamamlamanıza yardımcı olacaklardır. 

İngiltere Vize Başvurunuzu Nasıl Yapabilirsiniz?

İngiltere’ye vize başvurunuz için evraklarınızı tamamladıktan sonra evraklarınızdaki bilgiler doğrultusunda, online ve İngilizce olarak İngiltere başvuru formunuz vize uzmanlarımız tarafından doldurulmaktadır. İngiltere başvuru formunuzda kişisel bilgileriniz, ikamet adresleriniz, çalışma durumunuz ve seyahatiniz ile ilgili tüm detaylar sorulmaktadır. Yurtdışı seyahatleriniz sizin için önemli bir referans olacağı için daha önce yaptığınız tüm yurtdışı seyahatlerinizi forma eksiksiz girilmesi gerekir. Bu işlemleri sizin adınıza profesyonel ve deneyimli vize uzmanlarımız yapmaktadır. Vize İngiltere başvuru Formunuz doldurulduktan sonra hangi ilde bulunan başvuru merkezinden randevunuzun alınmasını istiyorsanız uzmanlarımız tarafından alınıp, size bildirilecektir.

İngiltere’ye vize almak için en önemli konu evraklarınızın eksiksiz ve içeriğinin Konsolosluğunun istediği gibi olmasıdır. Aynı zamanda İngiltere başvuru formundaki sorulara doğru cevaplar verilmesi çok önemlidir. Formda yazdığınız yanlış ya da yanıltıcı bilgi vize başvurunuzun ret olmasına sebep olacaktır. Vize İngiltere başvurularında eğer sonuç olumsuz olursa tekrar başvuru yapabilirsiniz. İngiltere Konsolosluğu size neden ret verdiğini, göndereceği mailde detaylı olarak yazmaktadır. Eğer ret nedenini ortadan kaldırabiliyorsanız yeni yapacağınız başvurunuzdan olumlu sonuç alabilmeniz mümkündür.

İngiltere vize başvurularınız hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız +90 212 970 0553 numaralı İngiltere vize özel hattımızdan vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi
Yüksel ERDİN

İngiltere vize

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Y.T 22/06/21, 09:39

Merhabalar, İngiltere vizesi için başvuru yapacağız. Kızım ile birlikte turistik olarak İngiltere’ye seyahat etmeyi düşünüyoruz. İngiltere vize içinbilgi sahibi olmak istiyoruz. Kızımın tüm masraflarını ben karşılayacağım. Kızımda bir şirkette sigortalı olarak çalışan görünüyor. Ben şirket sahibiyim. Maddi durumumuz ve gelir durumumuz iyidir. Daha önce Avrupa seyahatlerimiz oldu şimdi ise İngiltere’ye seyahat etmek istedik. Hazırlamamız gereken evraklar hakkında bilgi vermenizi ve vize işlemlerimiz için yardımcı olmanızı rica ederiz. Teşekkür ederiz.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 22/06/21, 09:42

Merhabalar, İngiltere için vize başvuru işlemlerinizde sizlere yardımcı olabiliriz. Vize işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için size gerekli belgeleri göndereceğiz. Hem siz hem de kızınız ayrı ayrı evrak hazırlaması gerekmektedir. Kızınız da sigortalı olarak çalışan olduğu için onunda çalıştığı şirketten vize başvurusu için çalışma evraklarını temin etmesi gerekmektedir. Siz ayrıca kızınıza sponsor olarak evraklarınızı da ekleyebilirsiniz.

İngiltere’ye vize almak için yapmanız gereken adımlar başvuru evraklarınız tarafımıza ulaştığında başlayacaktır. Başvuru evraklarınız tarafımıza ulaştığında öncelikle başvuru formunuz tarafımızdan doldurulacaktır. Doldurduğumuz vize başvuru formu kontrol edebilmeniz için tarafınıza ön onaya gönderilecektir. Onaylamanız halinde randevunuz alınarak işlemlere devam edilecektir. Randevu günü şahsen konsolosluk başvuru merkezinde şahsen olarak bulunmanız gerekmektedir.

Alınan vize İngiltere için garanti bir giriş izni değildir. Vize sonuçları olumlu olsa dahi İngiltere gümrük girişindeki kontroller vize almak kadar önemlidir.

Alınan vize için daha önceki yurtdışı seyahatleriniz size referans olacaktır. Seyahat ettiğiniz ülkelere ait vize fotokopileri başvuru evraklarınıza eklenecektir.

Vize başvurusu için işlem süreleri konsolosluk yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Genel olarak işlem süreleri 2 ile 3 hafta da sonuçlanması mümkün oluyor. Bu işlem süresi standart sürelerdir, olası durumlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Ek hizmetler ve öncelikli hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Ek hizmetlerden faydalanmak için ödemelerini vize başvurunuzdan önce online olarak gerçekleştirmeniz gerekiyor. Tüm vize ödemelerinizin iptali değişikliği ve iadesi olmayacağını belirtmek isterim.

İngiltere vize işlemlerinizde sizlere destek olacak ekibimiz uzman kadromuz ile profesyonel olarak hizmet vermekteyiz. Müşteri temsilcilerimize ulaşabileceğiniz telefon numaramız olan 0212 970 05 53, bu numaradan kolaylıkla bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.