İngiltere Vize Randevusu

V.R. 15/02/21, 15:43
Merhabalar, İngiltere vize randevusu almak için pasaportumuzun fotokopisini göndermemiz yeterli midir? Turistik vize almak istiyorum. Özel bir firmada makine mühendisi olarak çalışıyorum. Evraklarımı hazırlayabilmem için mail adresime gerekli evrak listesi gönderirseniz sevinirim. Evraklarımı hazırlarken nelere dikkat etmem gerekir?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

İngiltere vizesinde, Schengen vize başvurularında olduğu gibi sadece güncel pasaport bilgileri ile randevu alınabilmesi mümkün değildir. Evraklarınızı, İngiltere vize uzmanlarımıza ulaştırdıktan sonra başvuru formunuzu doldurabilir ve İngiltere vizesi için randevu alabilirler. 
İngiltere vize başvurunuzu yapmadan önce vizenizin olumlu sonuçlanabilmesi için yapmanız gereken hazırlıklar çok önemlidir. İngiltere vize başvurunuz sırasında eksik evrak sunarsanız ya da içeriği açısından eksik, yanlış bilgilerle başvuru yaparsanız ret alma olasılığınız yüksek olacaktır. Bu risklerle karşılaşmamak için ilk önce Vize Merkezi’ndeki vize uzmanlarımızın çalışma statünüze göre gönderdiği evrak listesini eksiksiz hazırlayın.

Evrak listesindeki belgeleriniz vize uzmanlarımıza ulaştığında, evraklarınızı detaylı kontrol edip, evraklarınızdaki bilgiye göre formlarınızı dolduracaklardır.  İngiltere başvuru formunuza girilen bilgilerin doğru ve size ait olup olmadığını kontrol edip, onaylamanız için tarafınıza mail gönderilecektir. Sizden onay geldikten sonra, vize randevusu İngiltere başvuru merkezinden alınmaktadır.

İngiltere Vize Randevusu Aldıktan Sonra Yapılacaklar Nelerdir?

İngiltere vizesi için randevu aldıktan sonra İngiltere vizesi başvurunuzu yapmak için hazırladığınız belgeleri tarayıp başvuru sistemine eksiksiz yüklemeniz gerekir. Evrakları taratma işlemlerini isterseniz randevu günü İngiltere başvuru merkezinde ücret karşılığı yüklenmektedir. İngiltere vize işlemleri, tecrübeli ve profesyonel vize uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Vize randevusu İngiltere başvuru merkezinde sizin için çok rahat geçmektedir. Çünkü bu bahsettiğim tüm işlemleri vize uzmanlarımız randevu öncesinde sizin için hazırladığından, sizin sadece parmak izi verip, fotoğrafınızı çektirmeniz yeterli olacaktır.

Turistik vize başvurusu için hazırlamanız gereken evraklarda dikkat etmeniz gereken şahsi evraklarınızın güncel olması ve şirket evraklarınızın eksiksiz olmasıdır. Özellikle gelirinizi belirleyen banka dökümleri ve maaş bordrolarınızdaki bilgileri başvuru formuna aktarırken dikkati olmalısınız. Sizin gibi birçok özel şirkette çalışanların eline geçen maaş ile maaş bordrosunda yazan farklı olabilmektedir. Bu soruları cevaplarken dikkat etmeniz gereken; elinize geçen maaşı değil maaş bordronuzda yazanı başvuru formunuza girmeniz gerekir. Ek gelirleriniz varsa ve bunu belgeleyebiliyorsanız, mutlaka  ekstra gelir elde ettiğiniz belgeleri de evraklarınız ile birlikte sunmalısınız. 

İngiltere vize randevusu hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız 0212 970 0553 numaralı İngiltere özel hattımızdan vize uzmanlarımıza ulaşın.

Vize Merkezi
Yüksel ERDİN

İngiltere vize randevusu

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
E.K 25/06/21, 10:57

Merhabalar, Geçen sene İngiltere vizesi aldık ve pandemi sebebi ile sınırlar kapandığı için seyahat edemedik. İngiltere vizemizin süresi doldu şimdi tekrardan İngiltere vizesine başvurusu yapmak istiyoruz. Eşim ile beraber seyahat edeceğiz. Seyahat amacımız aile ziyareti olacak. İngiltere’de yaşayan teyzemi ziyaret etmek istiyoruz. İngiltere vize işlemlerimizi yaparak, İngiltere vize randevusu hakkında bize yardımcı olabilir misiniz.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 25/06/21, 11:00

Merhabalar, İngiltere vize işlemlerinizde ve randevu işlemlerinizde size yardımcı olabiliriz. İngiltere vizesi için randevu işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır. Vize başvuru evraklarınız tarafımıza ulaştığında bu işlemi gerçekleştirebiliyoruz. İngiltere konsolosluğunun sistemi tamamen online bir sisteme sahiptir.

İngiltere vizesi için; Vize başvuru evraklarınız tarafımıza ulaşmadan vize randevunuz alınmamaktadır. Vize randevunuzun alınması için konsolosluğa tüm konsolosluk vize bedelleri ödemesi yapılmaktadır. Randevu işlmelerinizden önce online olarak vize başvuru formunuzun tamamlanması gerekmektedir. Vize başvuru formu eksiksiz ve hatasız olarak doğru bilgileri beyan ederek doldurulmalıdır.

Vize randevusu İngiltere konsoloslu’ğunun vize başvuru merkezinde gerçekleştirilmektedir. Başvuru işlemleriniz şahsen olarak vize başvuru merkezi ofislerinde gerçekleşecektir. Randevu saatinizden 15 dakika öncesinde vize başvuru merkezinde hazır olmanız gerekmektedir. Başvuru merkezinde biometri verileriniz alınacak ve vize başvuru formu için fotoğrafınız çekilecektir. Bu sebeple vize için sizin ayrıca fotoğraf çektirmenize gerek yoktur. Bu işlemler başvuru merkezinde tamamlandıktan sonra vize başvurunuz tamamlanmış olacaktır. Vize başvurunuzdan sonraki süresi ise biz takip etmiş olacağız. Pasaportlarınızın başvuru merkezinden teslim alınması bize aittir.

İşlemde olan İngiltere vizenizin sonuçlanma süresi konsolosluk yoğunluk döneminde değilse 2 haftada sonuçlanabilmektedir. Yoğunluk dönemlerinde ise 3 haftaya kadar bu süre uzayabilir. Konsoloslukta işlemleri biten pasaportunuz tekrar başvuru merkezine gelir ve teslimini biz başvuru merkezinden alabiliyoruz. Pasaportunuzu teslim almadan vize sonucunuzu göremiyoruz. Pasaportunuzu başvuru merkezinden teslim aldıktan sonra size ulaştırmasını kargo, kurye ile gönderebiliriz veya ofisimizden teslim alabilirsiniz. İngiltere vize randevusu için bize telefon numaramız olan 0212 970 05 53 numaramızdan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz hafta içi 08.30 ile 18.00 arası ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Güncel duyurular ile ilgili sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, websitemizi inceleyebilirsiniz.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.