İngiltere vize başvurusunda kripto para kullanılır mı?

Ç.Ö. 19/09/22, 16:06
İngiltere vize başvurularında, gelir gösterirken kripto para hesapları kullanılabilir mi?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

İngiltere vize başvurularında, gelir gösterirken kripto para hesapları kullanılabilir mi? sorunuza aşağıda kısaca cevap vermeye çalıştık.

Tüm dünya genelinde hemen hemen her ülke, kendi iç sınırlarına alacağı yolculardan, kalacakları gün süresince kendilerini geçindirebilecek kadar maddi imkan istemektedir. Bu sebeple yolculardan sürecin en başında maddi gelirlerini gösteren dokümanlar talep etmektedir ( Banka, maaş bordrosu..)

Talep edilen bu dokümanların, başvuru sahiplerince kanıtlanması, belgelerle konsolosluğa sunulması gerekmektedir. Banka dökümü veya işveren tarafından sağlanan maaş bordroları, kişinin kendi ülkesinde kendi geçimini sağlayabildiği gerçeğini ortaya koymaktadır.
Kripto para, fiziki gerçeklik niteliği taşımamaktadır. İnternet bankacılığı üzerinden herhangi bir kurumun kaşesi veya ıslak imzası alınamamaktadır. Bu nedenle İngiltere kripto parayı kabul etmemektedir. Dolayısıyla İngiltere vize başvurularında, gelir gösterirken kripto para hesapları kullanılamamaktadır.

İngiltere vizesi için gerekli evraklar sayfamızdan detaylı bilgi edinebilir; sorularınız için bana 0 (212) 970 05 53 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Selin Çakır

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.