İngiltere Eğitim Vizesi

T.G 31/01/21, 15:27
Merhaba, ben Türkiye'nin sayılı okullarından birinde mimarlık öğrencisiyim. Öğrenci olduğum bu dönem içerisinde İngiltere eğitim vizesi almak (staj,dil eğitimi,mimari eğitim vb.) hatta çalışmak istiyorum.Bun konuda vize başvuru işlemleri olsun, ücret bilgileri olsun, bilmem gereken bilgileri benimle paylaşırsanız sevinirim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

İngiltere’de eğitim için vize başvurusunda bulunabilmeniz için gideceğiniz okulu tespit etmeli ve okuldan kabul mektubu almalısınız. İngiltere’de Staj yapmak ise farklı bir prosedür içerir. İsterseniz Yüksek Lisans yapmak için gidebilirsiniz. Okuldan kabul aldıktan sonra Tier 4 eğitim vizesi İngiltere başvurunuzu yapabilirsiniz. Kabul mektubunuzda mutlaka Cas numarası bulunması gerekir. Cas Mektubu (Confirmation of Acceptance)  okulunuz hakkında ve eğitim detaylarınız hakkında bilgilerin yer aldığı vize mektubudur. 

İngiltere Eğitim Vizesi Nasıl Alınır? 

Eğitim vizesi İngiltere başvurunuzu yapabilmeniz için önce kendinize ait şahsi evraklarınızı ve size sponsor olacak ebeveyninizin gelir gösteren evraklarını İngiltere Konsolosluğu'na sunmanız gerekir. Eğer vize uzmanlarımızı arayıp evrak listesini talep ederseniz size mail olarak gönderebilirler.

Başvurunuzun gerçekleşmesi için önce İngiltere vize başvuru formunuzun hatasız doldurulması gerekir. Form doldurulduktan sonra Tier 4 eğitim ücreti ve İngiltere’de bulunduğunuz süre içinde geçerli olan sigorta ücretinizi kredi kartınız ile ödemeniz gerekir. Bu aşamalar tamamlandıktan sonra randevu gününüzü alıp, hazırlamış olduğunuz evraklarınızı taratıp sisteme yüklemeniz gerekir. Bu evrak yükleme işlemini isterseniz İngiltere başvuru merkezinde ücret ödeyerek yaptırabilirsiniz. 

Eskiden İngiltere’de eğitim için vize başvurusunda bulunan öğrencileri randevu günü mülakat yapıyorlardı, şimdi bu uygulama kaldırıldı. Artık randevu günü başvuru sahibinden sadece parmak izi alıp, biyometrik fotoğrafları çekilmektedir.

Eğitim vizesi başvurularında en önemli belgeler; Cas mektubu ve sponsora ya da kendisine ait banka hesap dökümleridir. Bankada bulunması gereken para miktarı hesaplanırken;  Kalacağınız yerin ücreti (maintenance), harcayacağınız ekstra para miktarı, Londra içinde bir okulda eğitim alacaksanız aylık 1265 GBP, Londra dışı bir okulda eğitim alacaksanız aylık 1015 GBP olarak hesaplamalısınız. Okul süreniz kaç ay sürecek ise aylık bedelle çarpmalısınız. Bu hesaplama 9 ay süreli okullar için geçerlidir. Eğer eğitim alacağınız okul 9 ay ve üstü ise bu bedelleri 9 ile çarpmalısınız. Bankada bulunması gereken para miktarı hesaplanırken birinci yılın kurs bedeli ödenmiş ve CAS mektubunda belirtilmiş ise, yapacağınız hesaba katmanıza gerek yoktur.

Bankada olması gereken para miktarı 28 gün boyunca hesapta eksilmeden duruyor olması gerekir. Aynı zamanda son 3 aylık hesap dökümü İngilizce olmalı ve paranın 28 gündür hesabınızda bulunduğuna dair İngilizce ön yazı bulunması gerekir. 

İngiltere’de eğitim vizesi almak için dil yeterlilik belgesi sunmanız gerekir. Sponsor olan ebeveyniniz tüm masrafları karşılayacağını belirttiği vize talep dilekçesi yazmalıdır. Evraklarınız Konsolosluğa ulaştıktan sonra vizenin sonuçlanma süresi 21 gündür.  

İngiltere eğitim vizesi hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız 0212 970 0553 numaralı İngiltere hattımızdan vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi
Yüksel ERDİN

İngiltere Eğitim Vizesi

 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x