İngiltere Vizesi Nasıl Alınır 2019

2019 yılı İngiltere vizesi başvuru aşamaları, vize türleri, vize süreleri, vize ücretleri ve gerekli vize evrakları hakkında bilinmesi gerekenler için ‘’İngiltere Vizesi Nasıl Alınır’’ yazımıza göz atın!

Yeşil Pasaport sahipleri de İngiltere vizesi alıyor mu? Yeşil pasaport sahipleri için herhangi bir vize kolaylığı var mı?

Umuma Mahsusu, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere’ye her ne amaçla seyahat ederse etsin İngiltere seyahatleri için İngiltere vizesi almalıdır. Bu nedenle İngiltere vizesi almadan İngiltere seyahat planı yapmamanız tavsiye edilir.

Schengen vizesi ile İngiltere’ye girilebilir mi? Schengen vizesi olanlar İngiltere vizesi alacak mı?

İngiltere bir Avrupa Birliği ülkesidir ancak Schengen alanında bulunmamaktadır. Bu nedenle geçerli Schengen vizeleriyle İngiltere’ye veya Birleşik Krallık alanına seyahat etmeniz mümkün değildir. Aynı şekilde alacağınız İngiltere vizesi ile de Schengen üye ülkelerine seyahat edemiyorsunuz.

İngiltere vizesi almak zor mu? En kolay İngiltere vizesi nasıl alınır?

İngiltere vize başvuru süreci diğer ülke vize başvurularına kıyasla daha karmaşık, İngiltere vize onayı almak ise daha zor görünüyor fakat başvuru adımları doğru takip edildiğinde ve İngiltere Konsolosluğu tarafından talep edilen evraklar eksiksiz hazırlandığında vize başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali artıyor. İngiltere vizesi almak çok zor değil fakat İngiltere vizesi nasıl alınır sorusunun cevabını biliyor olmak ve bu konu hakkında danışmanlık veya tecrübeli kişilerden yardım almak önemli. Eğer ilk defa İngiltere vizesi alıyorsanız danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz. Danışmanlık hizmeti almamanız durumunda ise vize başvuru kılavuzunu dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

İngiltere vizesi nasıl alınır? İngiltere vizesi almanın püf noktaları nelerdir? İngiltere vize reddi almamak için nelere dikkat edilmeli?

İngiltere vize başvurunuzun sorunsuz tamamlanabilmesi için öncelikle başvurunuzda doğru ve tutarlı bilgiler verilmesi önemli. İngiltere vize başvuru formunda bulunan tüm bilgiler eksiksiz doldurulmalı, evraklarınızla çelişmemelidir. İngiltere Konsolosluğu, İngiltere vize başvuru formunuzda vermiş olduğunuz bilgilerle başvuru evraklarınızın tutarlı olup olmadığını kontrol eder. Bilgilerinizi eksiksiz vermeniz İngiltere vizesini almanızı kolaylaştıracaktır. İngiltere başvuru evrakları diğer ülkelerin vize başvuru evraklarıyla benzerlik gösteriyor. İngiltere vize başvurusunu diğer ülke vize başvurularından ayıran en önemli evrak banka hesap dökümünüzdür. İngiltere vize başvurusu için sadece bankanızda para olması yeterli değildir. Paranın sizin aktif kullanımınızda olması, son anda sadece seyahat için hesabınıza yatırılmamış olması, mümkünse vadesiz hesabınızda olması çok önemlidir. Banka hesap hareketleriniz Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Bürosu tarafından detaylı incelenecektir. Hesabınıza düzenli gelirleriniz ve maaşınız dışında yüksek para girişleri olduysa, bu tutarların kaynağına dair açıklama yapılması ve belgelerle bu açıklamanın desteklenmesi gerekiyor.

Türkçe evraklarla İngiltere vizesi nasıl alınır? İngiltere vize başvuru evrakları İngilizce tercümeli mi olmalıdır?

İngiltere vize başvurusu için gerekli evrakların tamamının İngilizce tercüme edilmesi gerektiğine dair  bilgiler alıyor olabilirsiniz fakat vize başvurunuz uzun süreli öğrenci vize başvurusu, çalışma vize başvurusu ya da diğer yerleşim başvurusu kategorilerinde değilse tüm evrakları İngilizce sunma zorunluluğu bulunmuyor. Başvurunuzun ve seyahat amacınızın daha anlaşılır olması için vize başvurunuz için yazılması gereken dilekçelerin İngilizce olarak yazılması tavsiye edilir.

İngiltere vize randevuları nasıl alınır?

İngiltere vize başvuru evrakları hazırlandıktan ve başvuru formu doldurulduktan sonra başvuru merkezi üzerinden randevunuz alınacaktır. İngiltere vize başvurunuz direk olarak İngiltere Konsolosluğu üzerinden yapılamıyor, başvuru için İngiltere Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği başvuru merkezi üzerinden randevu alınıyor olacaktır. Başvuru merkezi ve İngiltere Konsolosluğu vize bölümünün yoğunluğuna bağlı olarak değişmekle birlikte, İngiltere vize randevuları genel olarak en geç 5 iş günü sonrasına verilir. Randevuya katıldığınız günden sonra başvurunuz 21 günde sonuçlanır.

Uzun süreli İngiltere vizesi nasıl alınır? Başvuru sahipleri İngiltere vize sürelerini belirleyebilir mi?

İngiltere vize başvurunuzu tamamlarken almak istediğiniz İngiltere vize süresinin seçilebiliyor olması çok önemli bir avantaj. İngiltere Konsolosluğu başvuru sahiplerine 6 aylık,2 yıllık,5 yıllık ve 10 yıllık vize başvuru seçenekleri sunuyor. Tüm yıllar için verilen vizeler çok girişli İngiltere vizesi olacaktır. Başvuru yapacağınız yıla göre İngiltere vize başvuru ücreti değişmektedir. Vize başvurunuzun reddi durumunda ya da başvuru yaptığınız vize süresinin altında vize almanız durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. İngiltere vize ücreti başvuru formu doldurulduktan ve onaylandıktan sonra elektronik ortamda ödenir.

Acil İngiltere vizesi nasıl alınır? İngiltere Konsolosluğu’nun Ekspres,VİP Hizmet gibi hızlandırma hizmetleri var mıdır?

İngiltere vize başvurularında ek hizmetler, Ekspres Vize, Pasaportsuz başvuru hakkında:

İngiltere seyahatiniz acilse ya da planladığınız başka seyahatler varsa, İngiltere vize işlem süresi boyunca pasaportunuzun Konsolosluk ’ta kalmasını istemiyorsanız İngiltere Konsolosluğu tarafından sunulan ek hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Ek hizmetlerle vizenizin normal sonuçlanma süresinden daha kısa sürede sonuçlanmasını talep edebilirsiniz. Öncelikli ya da Ekspres İngiltere vizesi (Priority visa) olarak isimlendirilmiş hizmetle İngiltere vizenizi randevu gününden sonra 5 iş gününde, Süper öncelikli ya da Süper Ekspres İngiltere vizesi (Super Priority Visa) ile ise 1 günde alabilirsiniz. Ekspres ya da Süper Ekspres İngiltere vize başvuru hizmetlerinin vize başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlanması üzerinde etkisi yoktur. Ayrıca işlem süreci boyunca pasaportunuzun Konsolosluk ’ta kalmasını istemiyorsanız pasaportsuz İngiltere vize başvuru yapma şansınız da bulunuyor. Pasaportsuz İngiltere vize başvurusu yapabilmek için İngiltere vize ücretine ek olarak ek hizmet ücreti ödemeniz gerekecektir.

İngiltere vizesi ile ilgili bilinmesi gereken diğer bilgiler:

İngiltere vize başvurusu için uçak biletinizin ve otel rezervasyonunuzun satın alınmış olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Konaklayacağınız yere ait bilgileri vermeniz ve mümkünse otel rezervasyonu sunmanız tavsiye edilir.

İngiltere vize başvurusu için biyometrik fotoğraf istenmemektedir. Randevu gününüzde başvuru merkezi tarafından İngiltere vizenize basılmak üzere fotoğrafınız çekilecektir.

İngiltere vizesi 6 aydan kısa ya da tek girişli verilmemektedir. Kısa ve tek seferlik bir İngiltere seyahati de gerçekleştirecek olsanız 6 aydan kısa vize talep edemezsiniz.

10 yıllık ya da 5 yıllık, uzun süreli İngiltere vizesi alabilirsiniz. Bu vizeleri alabilmeniz için 5 yıllık ya da 10 yıllık pasaporta ihtiyacınız yoktur. Pasaport sürenizin seyahatiniz sonrası en az 6 ay daha geçerli olması yeterli olacaktır. Geçerli İngiltere vizenizin bulunduğu pasaportunuzun süresi bitse de yeni bir pasaport alarak, eski pasaportunuzdaki geçerli İngiltere vizenizle seyahat edebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp