İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır

İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır sorusu herkesin merak ettiği konuların başında geliyor. İngiltere’ye seyahat etmek isteyen bordo, yeşil ya da gri pasaport sahibi kişiler Birleşik Krallık vize randevusu almalı ve başvuru yapmalıdır. İngiltere vize başvuru süreci, İngiltere vize randevu alımı zor ve uğraştırıcıdır fakat vize onayı almanız durumunda en az 6 aylık, çok girişli İngiltere vizesine sahip olacaksınız. İngiltere vize sürenizi, vize süresine göre artan harç ücretini ödeyerek kendiniz belirleyebiliyorsunuz.2 yıllık, 5 yıllık ya da 10 yıllık vize ödemesi yaparak uzun süreli Birleşik Krallık vizesi alabilir, bu vizeyle İngiltere, İskoçya, Galler ve İrlanda’ya seyahat edebilirsiniz.

İngiltere vizesine sahip olmak için gerekli koşullara sahip olmak kadar vize başvuru sürecini kurallara uygun tamamlamak da önemli. İngiltere vize başvuru adımlarını doğru tamamlamalı, İngiltere vize başvuru formunuzu eksiksiz doldurmalı ve doğru kategoriye başvuru yaptığınızdan emin olarak İngiltere vize randevunuzu almalısınız. İngiltere vize başvurusu resmi web sayfası üzerinden form doldurularak yapılır ve randevu alınır. İngiltere vize randevusu telefonla alınamaz.

İngiltere vizesi başvuru adımları nelerdir?

İngiltere vizesi almaya karar verdiyseniz öncelikle durumunuza uygun olarak hazırlamanız gerekenlerin güncel ve eksiksiz listesine ulaşmanızı tavsiye ediyoruz. Evrakları eksiksiz hazırlamanız ve dosyanızda İngiltere Konsolosluğu tarafından istenen tüm evrakların olması İngiltere vize onayı alabilmeniz için çok önemlidir. İngiltere vize randevu gününüzden sonra İngiltere Konsolosluğu eksik evrak kabul etmeyecektir bu nedenle İngiltere vize randevu gününüze kadar tüm evrakları hazırlamalısınız.

İngiltere vize başvuru evraklarınızı hazırladıktan sonra İngiltere Konsolosluğu resmi web sayfasından hesap oluşturmalı ve İngiltere vize başvuru formunuzu doldurmalısınız. Başvuru formunuza yazacağız seyahat tarihini İngiltere vizenizin randevudan sonra 21 günde sonuçlanacağını dikkate alarak belirlemelisiniz. Seyahatiniz acilse hızlı vize hizmetlerinden faydalanarak vize çıkış sürenizi hızlandırabilir, dilerseniz öncelikli randevu seçenekleriyle randevunuzu yakın tarihe alabilirsiniz.

İngiltere vize randevusu alırken nelere edilmeli?

İngiltere vize başvuru sisteminde Mart 2019 itibariyle yeni bir uygulamaya geçilmiştir. Yeni uygulamayla birlikte vize başvuru evrakları başvuru formu doldurulduktan sonra taranarak sisteme yüklenir. Evrakları kendiniz sisteme tarayabilirsiniz dilerseniz başvuru merkezine 23 Pound ek ödeme yaparak taramanızı başvuru merkezine de yaptırabilirsiniz. Evraklar sisteme tarandıktan ve onaylandıktan sonra aynı sisteme yeni evrak eklenemez. Bu nedenle tüm evrakların eksiksiz ve okunur bir şekilde taranarak sisteme yüklenmesi çok önemlidir.

İngiltere vize başvuru formunuzu tamamlayıp bilgilerin doğruluğunu onayladıktan sonra randevu aşamasına geçilir. İngiltere vize randevusu alınırken 2 farklı randevu seçeneği göreceksiniz. Self Service ya da Assisted Service butonlarına göre randevu zamanları farklı olacaktır. Assisted randevu aldığınızda başvuru evraklarınızın sisteme taranma işlemi randevu gününüzde başvuru merkezinde başvuru merkezi görevlileri tarafından yapılacaktır ve sizden tarama işlemi için ek ücret talep edilecektir. Self Service randevu aldığınızda ise evrakları sisteme kendiniz tarayacaksınız. Self Service randevu alıp evraklarınızı sisteme taramazsanız başvuru merkezinde dosyanızın işleme girebilmesi için başvuru merkezine ek ödeme yapmanız gerekeceğiniz tekrar hatırlatmak isteriz. Randevu alırken dikkatli olmanız gerekiyor.

İngiltere vize randevunuzu alırken sistemin vereceği standart randevu tarihi sizin seyahat planlamanız için çok geç ise, daha yakın tarihte dosyanızın işleme girmesini istiyorsanız Prime Time ya da Premium randevu alarak başvurunuzun daha erken işleme girmesini sağlayabilirsiniz. Prime Time randevu aldığınızda randevunuz çalışma saatleri dışında olacaktır. Prime Time İngiltere vize randevusu için ek ödeme yapmanız gerekiyor. Premium İngiltere vize randevu seçeneği ile de randevunuzu alınabilecek standart randevu gününden çok daha erken bir güne alabilirsiniz. Premium randevu seçeneği ile randevu aldığınızda da ek ödeme yapmanız gerekecektir. Standart randevu yerine yanlışlıkla özel randevuları aldığınızda randevu gününüzde başvuru merkezi sizden ek ödemeleri talep edecektir. Ek ödeme yapmadan standart İngiltere vize randevusu almak istiyorsanız randevu ekranında randevu gün ve saatlerini seçerken dikkatli olmalısınız.

Sistemden istediğiniz şekilde vize randevusunu aldıktan sonra başvuru yaparken kullanmış olduğunuz e-posta adresinize gelecek olan İngiltere vize randevu onay çıktısını almalısınız.

İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır sorusu için cevap vermeye çalıştık. İngiltere vizesi başvuruları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp