İngiltere Süresiz Oturum İznini Kaldırıyor

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere Ankara Anlaşması kapsamında Türk Vatandaşlarına verilen süresiz oturum izni ile ilgili değişikliğe gidiyor.

Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere’ye giden ve İngiltere’de kendi işini kuran Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları daha önce 1 yıllık vizelerini aldıktan sonra 3 yıllık yeni bir vize alıyor ve 4. yılın sonunda ise süresiz oturma izni için başvuru yapabiliyordu.

İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office) tarafından alınan yeni karar ile birlikte 16 Mart tarihinden itibaren Ankara Anlaşması ile İngiltere ye gitmiş ve kendi işini yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve bağımlıları süresiz oturum iznine başvuramayacak, 3 yılda bir uzatma başvurusu yaparak İngiltere’de kalmaya devam edebileceklerdir.

Süresiz oturum izni başvuruları uzun vadede tamamen kaldırılmamıştır. Süreçle ilgili yeni düzenlemeler tamamlanana kadar 3’er yıllık uzatma vizeleri verilecektir.

İngiltere İçişleri bakanlığı tarafından yeni süresiz oturum düzenlemesi yapıldıktan sonra koşullar netleşecektir. Ankara Anlaşması süresiz oturum başvuru koşulları olarak dil yeterliliği, Life in the UK testi yapılabileceği tahmin ediliyor.

16 Mart 2018 tarihinden önce sınırsız oturuma başvurmuş kişiler ve bağımlıları için ise süreçte bir değişiklik olmayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp