24 Saatte İngiltere Vizesi Alabilirsiniz!

24 Saatte İngiltere Vizesi Alabilirisniz

Birleşik Krallık’a seyahat etmek isteyen ve diplomatik pasaport harici bir pasaport sahibi olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, seyahat amaçlarına uygun bir İngiltere vizesi almak zorundadır. Turistik amaçlı, aile ve arkadaş ziyareti, ticari amaçlı, sportif etkinliklere katılmak ya da tıbbi tedavi amaçlı olarak İngiltere’ye gidecek olan kişiler İngiltere standart ziyaretçi vizesi için başvuru yapmalıdır.

İngiltere vizesi başvurularınızı seyahat tarihinizden en fazla 3 ay önce yapabilir ve vizeniz çıktıktan sonra genellikle 6 ay süre ile İngiltere’de kalabilirsiniz. Bu süre başvuru tipinize bağlı olarak daha kısa ya da daha uzun olabilir.

İngiltere’ye acil olarak seyahat etmeniz gereken durumlarda ise İngiltere Süper Express Vizesi başvurusu yapabilirsiniz. İngiltere Süper Express vize ile başvuru sonucunuz 24 saat içinde sonuçlanmaktadır. Bunun için parmak izinizin alınarak biyometrik randevu sürecinizin tamamlanmış olması ve ek hizmet bedelinin ödenmiş olması yeterlidir. Vize başvurunuzun yalnızca 24 saat içinde sonuçlandığı İngiltere Süper Express Vize servisinden yalnızca İngiltere turistik vize, İngiltere Tier 2 Vizesi ve İngiltere Tier 5 Vizesi başvurusu yaptığınızda faydalanabilirsiniz. İngiltere Konsolosluğu tarafından vize başvurunuz reddedildiği takdirde ödemiş olduğunuz ek hizmet bedeli, tıpkı vize ücreti gibi geri ödenmemektedir.

İngiltere vize başvurularının son süreci olan, parmak izi ve biyometrik fotoğrafınızın alındığı biyometrik randevu sürecini de hızlandırabilirsiniz. Walk-in hizmeti ile biyometrik randevunuz için önceden tarih belirlemeden vize başvuru merkezindeki tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için walk-in ek hizmet bedelini ödemeniz yeterlidir. Dilediğiniz zaman biyometrik randevunuza girebilir, böylece vizenizin çıkışını hızlandırmış olursunuz.

İngiltere vizesi için başvuru yaptığınızda başka bir ülkeye seyahat etmeniz gerekebilir. Bu durumda İngiltere Konsolosluğu tarafından vizeniz ile ilgili karar verilirken pasaportunuz da diğer tüm evraklarınızla birlikte konsoloslukta bulunacağından sorun yaşayabilirsiniz. Eğer İngiltere vizesi başvurunuz sırasında pasaportunuz sizde kalsın istiyorsanız ek hizmet bedeli ödeyerek pasaportsuz başvuru hizmetini tercih edebilirsiniz. Pasaportsuz başvuru hizmetinde pasaportunuzu biyometrik randevuda yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Ancak parmak izi ve biyometrik fotoğraf işlemleriniz bittiğinde pasaportunuz size iade edilir. İngiltere Konsolosluğu tarafından vize başvurunuzla ilgili bir karar verildikten sonra size e-posta yoluyla ulaşılır ve 28 gün içinde pasaportunuzu vize başvuru merkezine ulaştırmanız istenir. Pasaportunuzu vize başvuru merkezine ulaştırdıktan sonra 7 gün içinde posta yoluyla tarafınıza iade edilir.

Çeşitli sebepler nedeniyle biyometrik randevuya gidemeyecek olan ya da kendi evinde, işyerinde veya dilediği bir lokasyonda parmak izi ve biyometrik fotoğraf vermek isteyen kişiler için isteğe bağlı mobil hizmet seçeneği rahat ve konforlu bir vize başvurusu imkânı tanımaktadır. İsteğe bağlı mobil vize servisi ile vize başvuru merkezine gitmenize gerek kalmamaktadır. Bulunduğunuz lokasyona göre değişen ek hizmet bedeli ödemesi ile hem parmak iziniz hem de biyometrik fotoğrafınız kapınıza kadar gelinerek alınabilmektedir.

İngiltere vizesi başvurularınızı en hızlı, en rahat ve en pratik seçeneklerle gerçekleştirmek için vize uzmanlarımıza çağrı merkezimiz ve mail adresimiz yoluyla ulaşabilirsiniz!

Hemen İngiltere vizesi başvurusu yapmak için tıklayınız.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp