Normalleşmeye Doğru İngiltere Vize İşlemleri

Normalleşmeye Doğru İngiltere Vize İşlemleri

Normalleşmeye Doğru İngiltere Vize İşlemleri için son gelişmeler şu şekilde; Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını iç ve dış turizmi gerileterek yurtdışı vize işlemlerinde çok büyük bir etki yaratmıştır. Aşılama ile beraber Tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi İngiltere hükümetinde de rahatlama ve normalleşme adımları atılmaya hızla devam edilmektedir.

İngiltere, son 24 saatte 190 bin üstünde ikinci doz aşı uygulayarak normalleşme kararlarını koruma yönünde ilerlerken vaka sayılarında çok net bir şekilde artış olduğu görülmektedir. Verilen normalleşme kararlarını tekrar gözden geçirerek yeni kararlar ve kısıtlamalar getirebileceği konusunda sinyaller verilmeye başlandı .

İngiltere Hükümeti’nin yaptığı açıklamada ülkedeki günlük vaka sayılarının 7 bin sınırınıaşması ve hastane yatan hasta sayılarının artması sebebi ile 21 Haziran 2021 de yapılacak açıklamanın seyri olumsuz yönde değişme olsalığı söz  konusu olabileceği görülmektedir. Kısıtlamaların gevşetilmesi ile 21 Haziran‘da dördüncü aşama normalleşme bir sonraki aşamaya geçebilmek için yeterli koruma oluşturulması hususunda kararların ertelenme olasılığı mümkün görünmektedir.

İngiltere, aşamalı normalleşme adımlarını atarken yabancı ülke vatandaşlarının İngiltere vizesi işlemlerine kısıtlamalar getirmiştir. Ülkeleri Covid-19 vaka sayıları ve aşılama oranlarını inceleyerek kategorileştirmiştir. İlk kısıtlamalar 12 Mayıs itibari ile getirilmiş olup Türkiye’yi “kırmızı kategorili listeye” almıştır. Bu karar ile beraber turistik, ticari, eğitim, aile ziyareti, çalışma gibi vize başvurularını sonuçlandırmama kararı almıştır. Bu kararlar 3 hafta ara ile tekrar kontrol edilerek güncellemelerin değişebileceği hususunda bilgiler paylaşılmıştır. 12 Mayıs itibari ile Türkiye’den İngiltere’ye, İngiltere vatandaşlığı veya oturumu olmayan kişiler hariç seyahat edememektedir.

Mayıs ayı sonunda listeleri yeniden gözden geçirdiklerinde verilen kararların değişmediğini ve sürdürme kararını açıkladılar. Şimdi ise gözler 21 Haziran ve sonrası için verilecek yeni alınan tedbirler ve kararlarda olacaktır. Ülkemizde aşılanma ve vaka sayılarımızda düşüş olması sebebi ile vize ve seyahat işlemlerinde açılmalar ve güncellemeler olabileceğini düşünmekteyiz. İngiltere vizesi işlemleriniz ile bizlere 0212 970 05 53 telefon numaramızdan dilediğinizde ulaşabilirsiniz.

Normalleşmeye Doğru İngiltere Vize İşlemleri için bilgi verdik tüm vize işlemleriniz ile bizlerden destek alabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp