Kırmızı Listedeki Türkiye’den İngiltere’ye Nasıl Gidebilirim?

Kırmızı Listedeki Türkiye’den İngiltere’ye Nasıl Gidebilirim?

Kırmızı Listedeki Türkiye’den İngiltere’ye Nasıl Gidebilirim? sorusu pandemi döneminde Türk vatandaşlarının en çok merak ettiği konuların başında yer alıyor. İngiltere Hükümeti haziran ayından beri Covid-19 salgını nedeniyle vaka sayılarının yüksek olmasından dolayı Türkiye’yi kırmızı listeye aldı. 3 haftada bir tekrar belirlenen kırmızı listeden Türkiye bir türlü kurtulamadı. Bu durum İngiltere’ye gitmek isteyenler için büyük sorun teşkil etti. Özellikle Ankara Antlaşması başvuruları onaylanmış olan İngiltere yolcularının kırmızı listede olduğumuzdan dolayı gidememeleri büyük problemler yarattı.

İngiltere aynı zamanda kısa süreli vize işlemlerini de durdurdu. Sadece Eğitim, Yerleşim yeri vizesi, Çalışma ve Staj vizeleri başvurularını kabul ediyor. Oturum izni vizelerinin İngiltere’deki merkezlerinde sonuçlandırılmasından dolayı bu başvuruların yapılmasında herhangi bir sorun oluşturmadı. Türkiye’den İngiltere’ye direkt uçuşların yasaklanması ve İngiltere’ye girdikten sonra 10 gün karantinada, İngiltere’nin belirlediği otellerde kalınması da sorun teşkil etmeye başladı. Ülkeye seyahat etmeden 3 gün önce PCR testi, ülkeye giriş yaptıktan sonra Karantinanın 2. ve 8. günü tekrar PCR testinin yapılması seyahat masraflarını arttırdı.

Peki, Türk Vatandaşları, İngiltere’de Karantinaya girmemek için nasıl bir yol izlemeli?

İngiltere vizesi alarak İngiltere karantinasına takılmamak için yeşil listede bulunan herhangi bir ülkeye uçuş yapıp, ülkede 10 gün kaldıktan sonra 11. günü İngiltere’ye seyahat etmek yeterliydi. Bu çözüm İngiltere’ye karantinaya takılmadan gitmek isteyenler için çok önemli problemin çıkış kapısı oldu.

Peki, bu çok güzel bir çözüm. Yeşil Listede bulunan hangi ülkede kalmak, en avantajlı çözümü oluşturur?

Kırmızı Listedeki Türkiye’den İngiltere’ye Nasıl Gidebilirim? Cevap Bulgaristan

Yeşil Listede bulunan tüm ülkeleri tek tek inceledik ve en avantajlı ülkeyi tespit ettik:

BULGARİSTAN

Bulgaristan vizesi almanın süresi diğer ülkelerden daha kısa ve sunulan evrak listesi diğer ülkelere göre daha kolay. Bu her iki avantajın yanı sıra Türkiye’de yapılan tüm aşıların 2. Dozunun vurulması ya da seyahat öncesi PCR testinin olması yeterli. Bu da Sinovac aşısı olanlar ya da daha önce hiç aşı olmamış kişiler açısından avantaj oluşturuyor. Tabi gönlümüzde yatan biran önce Pandeminin bitip yeniden yasaksız günlere geri dönmek! Ama bu zor günlerde Bulgaristan imdadımıza yetişti.

Siz de kırmızı listedeki Türkiye’den İngiltere’ye nasıl gidebilirim? diye merak ediyorsanız Vize Merkezi İngiltere vizesi uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz. 0212 970 05 53

Yüksel ERDİN

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp