Karantinasız İngiltere

Karantinasız İngiltere

Türkiye’den karantinasız İngiltere yolculuğunun nasıl yapılacağı konusunda çeşitli sorular bulunmaktadır. Bilindiği üzere İngiltere tarafından Türkiye kırmızı listeye alınmış ve Türkiye’den gelecek yolcular için karantina uygulamasına karar verilmiştir. Aynı zamanda Türkiye-İngiltere arasında direkt uçuşlar da yasaklanmıştır. Türkiye’den yolculuk yapacak kişiler İngiltere’de 10 gün boyunca otelde karantinaya girecektir. Tüm karantina ve otel masrafları ise kişiler tarafından karşılanmaktadır. Peki Karantinaya girmeden İngiltere yolculuğu nasıl yapılır?

ingiltere'ye karantinasız gitmek mümkündür. Her ne kadar bu işlem direkt Türkiye üzerinden yapılamasa da İngiltere’nin yeşil listesinde bulunan ülkeler üzerinden gerçekleştirmek mümkündür. İngiltere karantinasız giriş için yeşil listede yer alan ülkelerde belli bir süre bulunma zorunluluğu getirmiştir. Bu ülkelerden en kolay ve en masrafsız olanı ise Bulgaristan’dır. Bulgaristan, 19 Temmuz 2021 tarihinden itibaren İngiltere’nin yeşil listesinde yer almaktadır. Bulgaristan’da 11 gece kalınması halinde İngiltere’ye yapılan yolculuk sonunda karantinaya girilmemektedir. İngiltere karantina için kişilere oteli zorunlu tutmuş ve tüm harcamaların kişiler tarafından karşılanması gerektiğini duyurmuştur. Karantinada 10 günlük bir zaman kaybının yanı sıra çok ağır maddi külfet oluşmaktadır. Bunun yerine daha uygun bir şekilde Bulgaristan’da tatilinizi yapabilir karantinada kalmanız gereken süreyi Bu şekilde keyifle tamamlayabilirsiniz.

İngiltere’ye karantinasız gitmek için Bulgaristan vizesi alabilir ve 11 gün gece konakladıktan sonra İngiltere’ye seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvuruları Bulgaristan konsolosluğu tarafından değerlendirilmekte uygun görülen başvurular konsoloslukça onaylanmaktadır. Başvurular 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Acil vize başvurularınız için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Bulgaristan’a girişte aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Son 72 saat içerisinde yapılan PCR testinin sunulması yeterli olmaktadır. Ya da çift aşı olduysanız son aşı üzerinden 14 gün geçtikten sonra aşı kartınızı ibraz ederek giriş sağlayabilirsiniz. Vize Merkezi olarak Bulgaristan vize başvurularınızı en doğru ve en hızlı şekilde gerçekleştirebiliriz. Uzman personellerimiz tarafından olması gereken vize türü üzerinden başvurularak gerçekleştirilerek Bulgaristan vizenizin alınmasına yardımcı olunmaktadır.

Karantinasız İngiltere seyahati için uzman müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimize 0212 970 05 22 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp