İngiltere Seyahatlerinde Omicron Covid-19 Varyantı Değişikliği

İngiltere Seyahatlerinde Omicron Covid-19 Varyantı Değişikliği

İngiltere seyahatlerinde Omicron Covid-19 varyantı değişikliği yaşandı. İngiltere Devleti yaptığı açıklamaya göre; Güney Afrika ülkelerinde ortaya çıkan “Omicron” varyantı nedeniyle, 30 Kasım 2021 tarihinden sonra daha önce almış olduğu Covid salgını tedbirlerini artırmıştır.

Kırmızı listede bulunan ülkelerden İngiltere’ye seyahat eden, tam olarak aşılanmış tüm yolcuların, istenilen 48 saat öncesi doldurulması gereken Yolcu Bulma Formuna ek olarak İngiltere’ye yapacağı seyahatin 2. gününde yaptıracağı PCR testine kadar, İngiltere’de kalmayı beyan ettikleri adreste kendilerini tecrit etmeleri istenmektedir.

İngiltere devletinin kabul etmiş olduğu aşılardan 2 doz yaptırmamış yolcuların ise kırmızı liste haricindeki ülkelerden İngiltere’ye seyahatleri öncesi son 72 saat içinde PCR testi yaptırmaları, İngiltere’ye vardıktan sonra 10 gün boyunca, Yolcu Bulma Formunda belirttikleri adreste karantinaya girmeleri ve karantinanın 2. ve 8. gününde PCR testi yaptırmaları gerekir.

İngiltere, seyahat sonrası yapılacak olan PCR testleri için “NHS National Health Service” (Ulusal Sağlık Sistemi) tarafından yapılan testler kabul edilmemekte, seyahate 48 saat kala doldurması gereken “Yolcu Bulma Formu” doldururken en sonunda listesi çıkan Birleşik Krallık Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kliniklerden test randevusu oluşturmak zorundadır. Bu listede İngiltere’de gideceğiniz her bölgeye ulaşacak sağlık merkezleri ve klinikleri bulunmaktadır.

18 yaşından küçük yolcuların, İngiltere Devleti tarafından belirlenmiş aşı durumlarından bağımsız olarak, seyahatine en az 14 gün kala 2 doz aşısı yapılmış yolcuların tabi olduğu kurallar içinde değerlendirilmektedir.

İngiltere’ye seyahatten önceki son 10 gün içerisinde kırmızı listede bulunan ülkelerde olanlar ek olarak, İngiltere’ye seyahat etmeden önce son 72 saat içinde PCR testi yaptırmaları gerekir. İngiltere’ye giriş yaptıktan sonra 10 gün boyunca, karantina otelinde karantinaya girmeleri ve karantinanın 2. ve 8. gününde Birleşik Krallık Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kliniklerde PCR testi yaptırmaları gerekir.

Yapılan PCR testi ve karantinanın ücreti İngiltere’ye seyahat edecek yolcudan tahsil edilmektedir.

İngiltere seyahatlerinde Omicron Covid-19 varyantı değişikliği sonrasında İngiltere’nin kırmızı liste ülkeleri “Omicron” Covid-19 varyantı görünen: Angola, Botswana, Eswatini, Güney Afrika Cumhuriyeti, Lesotho, Malawi, Mozambik, Namibya, Zambia, Zimbabwe

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp