İngiltere Vize Başvurusu

S. Güler 10/02/20, 17:09
Selam, İngiltere Vize başvurusu için neler yapmamız lazım?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, İngiltere vize başvurusunda bulunacak olan T.C. vatandaşı başvuru sahipleri elektronik ortamda vize başvuru formunu doldurmalı, vize evraklarını hazırlamalı, vize harç bedellerini ödemeli ve randevu almalıdır.

İngiltere vizesine başvuru yapacak başvuru sahiplerinin, daha önce vize almış olsalar da randevu günü biyometrik veri beyanı için İngiltere başvuru merkezine gitmeleri zorunludur. Parmak izi beyanında bulunmayacak çocukların da randevuya katılması zorunludur. Randevu günü sonrası İngiltere vizesi işlem sonuçlanma süresi 21 gündür.

Seyahati acil olan ya da pasaportunu erken almak isteyen başvuru sahipleri hızlı vize seçeneklerinden faydalanarak işlem süresini kısaltabilirler. Bu ek hizmetler ek ücrete tabidir. İngiltere Konsolosluğu vize ücretleri ve başvuru merkezi ücretleri hakkında bilgi için buradan destek alabilirsiniz. İngiltere Konsolosluğu harç ücretleri ve İngiltere vize başvuru merkezine ödenen ek hizmet ücretleri yetişkin ve çocuklar için aynıdır. Bu tutarların vize reddi durumunda iadesi olmamaktadır. Ayrıca alınan ek hizmet ücretlerinin vize kararı üzerinde etkisi olmamaktadır.

İngiltere vize başvuru işlem sürecinin en önemli aşaması başvuru formudur. İngiltere Konsolosluğu vize bölümü, vize kararını verirken başvuru sahibinin evraklarıyla birlikte vize başvuru formunu da detaylı inceler ve buradaki bilgilerin doğruluğunu evraklarla da teyit ederek kararını verir. Bu nedenle başvuru formunda verilen bilgiler ve doğru vize başvuru formunun doldurulması çok önemlidir. Başvuru formu online sistem üzerinden doldurulduktan sonra yine aynı sistem üzerinden vize randevusu alınır ve İngiltere vize ücretleri ödemesi yapılır. Evraklar taranarak sisteme yüklenir ve elektronik ortamda konsolosluğa ulaştırılır.

“İngiltere vize başvurusu nasıl yapılır?” sorusu özellikle İngiltere Konsolosluğu’nun evrak tarama sistemine geçmesi ile artmıştır. Başvuru form doldurma sürecinin karmaşıklığı dışında evrak tarama yükleme ve randevu alım kısımları da İngiltere başvuru sürecinde dikkatli tamamlanmalıdır. Başvuru sürecinde yapılan hatalar ya da eksik evrakla başvuru yapılması vize başvuru reddine neden olabilmektedir. İngiltere vize başvurusu süreci ve vize evraklarının hazırlığı sürecinde güncel bilgilere sahip olmak ve başvuruyu güncel taleplere uygun tamamlamak gerekmektedir.

Vize Merkezi

İngiltere vize başvurusu nasıl yapılır

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
A.C. 28/05/20, 13:46

Selamlar, öğrenci olarak İngiltere vize başvurusu yapak istiyorum. Seyahat nedenim sadece turistik ve İngiltere’de bir tanıdığım yok. Daha önce hiç yurt dışına çıkmadığım için başvuru süreci ve sonucu beni korkutuyor açıkçası. Gerekli evrakları sağlayabiliyorum. Babam ya da annem sponsor olacak. İkisi de emekli. Öğrenciliğim hala devam ediyor. Bu benim için avantaj sanırım değil mi? Nelere dikkat etmem gerekiyor. Başvuruyu sizinle yapmak istersem öncesinde gelip görüşebilir miyim sizinle?

Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 28/05/20, 13:48

Merhabalar, vize başvuru sürecinizde bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ediyoruz.

İngiltere için vize başvurusu yapacak kişilerin öncelikle seyahat amaçlarını doğru anlatmaları ve başvuruyu seyahat amacına uygun olarak eksiksiz tamamlamaları gerekmektedir. Seyahat amacınızın koşullarınızla uyumlu olması ve inandırıcı bulunması vize onay sürecinde çok önemlidir.

Turistik İngiltere vize başvurusu için seyahat geçmişi önemli avantaj sağlar. İngiltere seyahati öncesinde başka ülkelere gitmiş olmanız vize almanızı kolaylaştıracaktır fakat ilk seyahatiniz için vize başvurusu İngiltere üzerinden yapılıyor olsa da, doğru başvuru ve koşullarınızın uygun olması durumunda vize onayı alabilirsiniz.

Öğrenci olarak yapacağınız İngiltere vize başvuru sürecinde sponsorunuzun evrakları eksiksiz hazırlanmış olmalıdır. Özellikle sponsorunuza ait banka hesap dökümanları konsolosluk tarafından detaylı incelenecektir. Sponsorunuz düzenli gelir sahibi ve gelirlerini banka hesapları ile kanıtlayabiliyor olmalıdır. Emekli olarak sponsorunuzun hazırlayacağı evrakalrın listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuru işlemleri için tamamlanması gereken aşamalardan en önemlisi vize başvuru formudur. Form İngilizce olarak doldurulur ve seyahat amacınız, seyahat tarihleriniz, seyahat masraflarınız ve sponsorunuza ait pek çok detaylı soru içerir. Bu sorulara doğru cevaplar vermeniz ve hatasız olarak formu tamamlamanız gerekecektir. Form doldurulurken yanlış vize kategorisi seçme, evraklarla çelişen bilgiler verme gibi nedenlerle İngiltere vize reddi alınabilmektedir.

Vize Merkezi İngiltere vize işlem süreciniz kapsamında tüm işlemleri sizin adınıza tamamlamaktadır. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek evrak listesi talep edebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz zaman size en yakın ofisimize gelerek ön görüşme yaparak bilgi alabilirsiniz.

İngiltere vize başvurusu işlem sürecinizde görüşmek dileğiyle.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Özge Çetinkaya

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
K.O. 08/09/20, 15:56

Merhaba, öğrenci olarak İngiltere vize başvurusu yapacağım. Hangi evrakları hazırlamam gerekiyor? İşlemler 2 ay sonrasına yetişir mi? İzmir’de yaşıyorum. Turistik vize konusunda bilgi ve destek rica ediyorum. İyi günler diliyorum.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 08/09/20, 15:58

Merhaba, İngiltere vize işlem sürecinizde destek almak üzere bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ediyoruz.

İngiltere vize işlem adımları tüm vize kategorileri için aynıdır. Tüm başvuru sahipleri online vize formunu doldurmalı, randevu almalı ve parmak izi vermek üzere vize başvuru merkezine gitmelidir. ‘’İngiltere vize başvurusu nasıl yapılır?’’, ‘’başvuru sürecinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ sorularının yanıtları ise başvuru yapılan vize kategorisine göre değişmektedir.

Öğrenciler için turistik vize başvuru işlemlerinde sponsorlu vize başvurusu yapılmaktadır. Öğrenci olan başvurusu sahibi gelir sahibi olmadığı için, vize başvurusu esnasında sunulması gereken maddi yeterlilik evrakları sponsor tarafından hazırlanacaktır. Finansal vize sponsoru mümkünse birinci derece bir aile yakını olmalıdır. Öğrenciler için İngiltere vize evrakları hazırlanırken sponsor evrakları da eksiksiz hazırlanmalı ve başvuru dosyasına eklenmelidir.

İngiltere turistik vize başvurularının sonuçlanma süresi 21 gündür. Form doldurulur, vize randevusu ortalama 7 gün sonrasına alınır ve randevu günü parmak izi verilir. Parmak izi onayı sonrası 21 gün olan süreç başlayacaktır. Randevu başvuru merkezi bulunan İzmir, Ankara, Bursa, İstanbul, Antalya, Adana ve Gaziantep illeri üzerinden alınabilir.

İngiltere vize başvurusu için ayrıntılı bilgi almak ve başvuru sürecinizde destek almak isterseniz bize ulaşabilir, telefonda ya da yüz yüze görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x