İngiltere'ye Göç Etmenin Yolları 2019

Birleşik Krallık’ ı oluşturan 4 ülkeden biri ve en büyüğü olan İngiltere her yıl tüm dünyadan çok sayıda göçmen kabul etmekte. İngiltere özellikle ekonomik ve sosyal olanaklarından dolayı yerleşilmek istenilen ülkeler arasında yer alıyor. Türk vatandaşlarının İngiltere’ye göç etmek istemelerinin en önemli nedenlerinden biri de İngiltere’deki eğitim sistemi ve dünya sıralamasında çok önemli yere sahip okulları. Birçok ebeveyn sadece çocuklarının eğitimi için İngiltere’de iş kurmak ve İngiltere’de çalışmak için İngiltere’ye göç etmenin en kolay yollarını araştırıyor.
‘’İngiltere’ye nasıl yerleşebilirim?’’ sorunuzun cevabı için İngiltere’ye göç etmenin en kolay yollarına bir göz atalım.

İngiltere’ye Göç Etmenin En Kolay Yollarından Ankara Antlaşması ile İngiltere’ye Göç

Ankara Antlaşması Vizesi (ECAA) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’de kendi işlerini kurup yaşamalarını sağlayan, İngiltere’ye göçün en kolay yollarından biri. Ankara Antlaşması vizesine başvurup olumlu sonuç aldıktan sonra İngiltere’ye gidip kendi işinizi yapabilir, dilerseniz ailenizi yanınıza alabilirsiniz. İngiltere’deki işletmenizde her şey yolundaysa ve işletmeniz kardaysa belli bir süre sonunda süresiz oturum hakkı da elde edebilirsiniz.

Ankara Antlaşmasına kimler başvurabilir?

Ankara Antlaşmasına başvuru yapabilmek ve bu yolla İngiltere’ye göç edebilmek için 18 yaşını aşmış olmak ve kuracağınız iş için yeterli sermayeye sahip olmanız gerekiyor. Ankara Antlaşması başvurusu yapabilmeniz için İngilizce bilme zorunluluğu bulunmuyor.

Ankara Antlaşması ile hangi sektörlerde iş kurulabilir?

Ankara Antlaşmasıyla İngiltere’de dilediğiniz sektörde işletme kurabilirsiniz. Restoran işletmeciliği, danışmanlık, berberlik, tercümanlık, fotoğrafçılık, eğitim danışmanlığı, market işletmeciliği, Bilişim gibi pek çok sektörde kendi işinizi kurabilir ve işletebilirsiniz. Kuracağınız iş ofis kiralamanızı gerektirmiyorsa Home Office de çalışabilirsiniz.

Ankara Antlaşması başvurusu nasıl yapılır?

Ankara Antlaşması için başvurular İngiltere’den de Türkiye’den de yapılabilir. Ankara Antaşması vize başvurunuzun sonuçlanma süresi Türkiye’den yapılan başvurularda ortalama 3 ay, İngiltere’den başvurulduğunda ise ayı bulabilir.
Ankara Antlaşması başvurusu için başvuru formu doldurulur ve detaylı iş planı hazırlanır. İş planınızda İngiltere’de kuracağınız işin detayları, sahip olduğunuz sermaye, planlanan harcamalarınız, amacınız, fiyatlandırma belirtilmelidir. Yazacağınız işinizi ve amaçlarınızı anlatır bilgilere ek olarak detaylı finansal tablolar da oluşturmalısınız. İşinizle ilgili Pazar araştırmalarını yapmalı, iş planınızda bu detaylara değinmelisiniz.
Ankara Antlaşması başvurunuzda Türkiye’den ve İngiltere’den referans yazılarınızın olması başvurunuzda önemli bir avantaj sağlayacaktır.
Ankara Antlaşması başvuru işlemi ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Ankara Antlaşması başvurusu için hazırlanması gereken evraklar nelerdir?

İngiltere’ye göç etmenin en kolay yollarından biri olan Ankara Antlaşması başvuru için hazırlamanız gereken evraklar:
-Güncel ve varsa eki pasaportlarınız
-Ankara Antlaşması Başvuru Formu
-İş planınız.
-Banka hesaplarınız ve varsa şahsınıza ya da sponsorunuza ait tapular ve araç ruhsatları
-Kişisel Özgeçmişiniz (CV)
-Kuracağınız işle ilgili varsa sertifikalarınız ve eğitim durumunuzu gösterir diplomalarınız
-Referans yazılarınız
-Çalışan ya da işverenseniz şirket evraklarınız.

Ankara Antlaşması vizesi ne kadar süreli verilir? Ankara Antlaşması ile süresiz oturum ya da İngiliz vatandaşlığı alınabilir mi?

Ankara Antlaşması vizeniz olumlu sonuçlandığında ilk olarak pasaportunuzda 1 yıl süreli bir vize göreceksiniz. Bu vize ile İngiltere’ye gidip işletmenizi kurup işinizi yapmaya başladıktan sonra 1 yılın sonunda eğer koşullarınız uygunsa 3 yıllık uzatma başvurusu yapma hakkına sahip olacaksınız.3 yılınızı da tamamladıktan sonra tekrar uzatma başvurusu yapmanız gerekiyor. 4.yılın sonunda 1 yıllık ya da tekrar 3 yıllık uzatma hakkı alabilirsiniz. Bu süreler sizin durumunuza bağlı olarak değişecektir.
Daha önce İngiltere’de dördüncü yılını tamamlayan Ankara Antlaşması vizesi sahibi kişiler süresiz oturum başvurusu yapma hakkına sahipti fakat Mart 2018 itibariyle süresiz oturum ve vatandaşlık alma süreleri uzatılmıştır.
Son değişiklikle birlikte ise Ankara Antlaşması süresiz oturum başvurusu için bazı şartlar aranmaya başlanmıştır. İngiltere’de 5.yılını tamamlayan Türk vatandaşlarının süresiz oturum alabilmesi için aşağıdaki koşullara sahip olması beklenir:
-İngilizce yeterlilik belgesi.
-Süresiz oturum için harç ücreti. (1 kişi için 2,389 Pound)
-Sosyal yaşama uygunluk testi (Life in the UK test)

İngiltere’ye Göç Etmenin En Kolay Yollarından İngiltere Yerleşim Vizeleri Başvuru Türleri

Evli Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi

İngiliz vatandaşlığı bulanan kişiler eşleri ile beraber İngiltere’de yaşamak için Yerleşim Vizesi başvurusu yapabilirler. Evli çiftlerin yerleşim vizesi başvurusu yapabilmeleri için evliliğin gerçek olduğu ispatlanabilmelidir. Başvuru dosyasında ilişkinin geçmişine dair fotoğraflar ve geçmiş yazışmalar eklenmelidir.
İngiltere Yerleşim/Evlilik vize başvuru sahibi kişilerin İngilizce bilme zorunluluğu ve bunu dil yeterlilik sınavıyla belgelemeleri gerekmektedir. Başvuru için A1 seviyesinde İngilizce bilindiği sınav ile kanıtlanmalıdır.
İngiliz vatandaşı kişi İngiltere’de yaşıyorsa, yaşanan eve ve İngiltere’de elde edilen gelirlere ilişkin kanıtlar sunulmalıdır. İngiliz vatandaşı kişi yıllık en az 18.600 Pound gelire sahip olmalıdır ve elde edilen bu yıllık gelir resmi belgelerle ispatlanabilmelidir. Son 6 aya ait maaş bordroları ve banka hesap dökümleri sunulmalıdır.
İngiltere’deki kişi düzenli gelire sahip değilse ya da İngiliz vatandaşı kişi İngiltere’de yaşamıyorsa en az 62.500 Pound birikime sahip olmalıdır ve bu birikimi evraklarıyla kanıtlayabilmelidir.
İngiltere Yerleşim/Evlilik vizesi başvurusu gerekli koşullar sağlanıyorsa İngiltere’ye göç etmenin en kolay yollarından biridir. Gerekli koşullar incelenmeli ve doğru başvuru yapılmalıdır.

Nişanlı Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi

İngiliz vatandaşı olan ya da İngiltere’de süresiz oturuma sahip olan kişilerin Nişanlıları İngiltere nişanlılık vizesine başvuru yapabilirler. Bu vize 6 aylık verilir ve çift İngiltere’de evlilik işlemlerini gerçekleştirebilir. Çift 6 aylık vize süresi içinde evlilik işlemlerini gerçekleştireceklerini evraklarla kanıtlamalıdır.
Nişanlılık vizesine başvuru yapacak çift ilişkinin gerçek olduğunu kanıtlar evraklar sunmalıdır. İlişkinin geçmişini ve gerçekliğini kanıtlar yazışmalar, beraber çekilmiş fotoğraflar ve yapıldıysa nişan törenine ait fotoğraflar sunulmalıdır.

İngiltere’de Yaşayan AB Vatandaşı Kişilerin Eş ve Çocukları İçin Yerleşim Vizesi

İngiltere’de yaşayan ve Avrupa Birliği vatandaşı olan kişiler eş ve çocuklarını yanlarına alabilir. Ab vatandaşı eş ve birinci derece yakınları Eea Family Permit vizesine başvuru yapabilirler.
Eea Family Permit vizesi 6 aylık verilecektir. Vize İngiltere’ye gidildikten sonra 6 ayın sonunda uzatılabilmektedir. Eea Family Permit vizesi ile İngiltere’ye göç eden kişiler İngiltere’de çalışma ve yaşama hakkına sahip olurlar.
Eea Family Permit vizesi için İngiltere’de yaşayan kişi gelirlerini ispat edebilmeli ve aile üyelerini de yanına aldığında kendi giderlerini ve aile üyelerinin giderlerini karşılayabileceğini kanıtlamalıdır. İngiltere’ye göç etmenin en kolay yollarından biri olan Eea Family Permit vizesinin sonuçlanma süresi 3 haftadır.
Eea Family Permit vizesine başvuru yapacak Ab vatandaşı eş ve çocuklarının İngilizce bilme zorunluluğu yoktur.

İngiltere’ye Göç Etmenin En Kolay Yollarından Tier 1 Yatırımcı Vizesi ile İngiltere’ye Göç

Yatırım yoluyla vatandaşlık veren ülkelerden biri de İngilteredir. Tier 1 yatırımcı vizesi ile yüksek miktarda para göstererek süresiz oturum izni ve İngiliz vatandaşlığı alabilirsiniz. İstenen yeterli parayı göstermeniz koşuluyla kolay şekilde oturum hakkı elde edebilir ve İngiltere’ye göç edebilirsiniz. Tier 1 yatırımcı vizesi için en az 2 milyon sterlin yatırım yapılmalıdır.
Tier 1 yatırımcı vizesine başvuru yapacak kişi 18 yaşından büyük olmalıdır. Başvuru sahibinin Tier 1 yatırımcı vizesi alarak İngiltere’ye yerleşebilmesi için İngilizce bilme zorunluluğu yoktur.
Yatırımcı İngiltere’deki 5.yılının sonunda sürekli oturum iznine başvuru yapabilir. Durumu uygunsa 6.yılın sonunda ise İngiliz Vatandaşlığı alma hakkı elde edebilir.
Yapılan yatırıma göre Tier 1 yatırımcı vizesi ile İngiliz vatandaşlığı alma süreleri değişmektedir:
£2.000.000 yatırım ile vatandaşlık başvurusu için Birleşik Krallık’ta kalınması gereken süre  6 yıldır.
£5.000.000 yatırım ile vatandaşlık başvurusu için Birleşik Krallık’ta kalınması gereken süre  5 yıldır.
£10.000.000 yatırım ile vatandaşlık başvurusu için Birleşik Krallık’ta kalınması gereken süre  5 yıldır.
Yatırımcı vizesi alarak İngiltere’ye göç eden yatırımcı ve ailesi İngiltere’de dilediği işte çalışabilir, kendi işini kurabilir. Yatırımcının çocukları tüm devlet okullarında ücretsiz eğitim alma hakkına sahip olur.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp