Macaristan Vizesi Ücretleri

Macaristan Vizesi Ücretleri

Macaristan vizesi ücreti vize türüne göre değişiklik göstermektedir. 6 yaş altı çocuklardan vize ücreti talep edilmemektedir. Macaristan Konsolosluğu kriterlerine göre belirlenen vize ücreti konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru merkezi ücretlerini içerir. Macaristan vize başvuruları vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilmektedir. Kısa süreli yani Macaristan Schengen vizesi kapsamında turistik, aile ziyareti ve ticari vizelerin ücreti uzun süreli D tipi vizelerden farklı olmaktadır. Vize alım sürecinde Macaristan vize ücretinin Macaristan Konsolosluğu ve vize başvuru merkezlerinden teyit edilmesi tavsiye olunur. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek, sorunsuz bir Macaristan vize başvurusu gerçekleştirmek ve güncel vize ücretleri için lütfen Vize Merkezi ile iletişime geçiniz.

Macaristan vizesi 2024 fiyatları için iletişim bölümünde yer alan ofislerimizi arayarak Vize Merkezi’ne danışabilirsiniz.

Vize danışmanlık ücretimiz 100 Euro olup ek hizmetlerimizi aşağıdan inceleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Ücretleri 2024

Vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış sağlayıcılar adına tahsil edilmektedir.

Vize Türü

Konsolosluk Harcı ve Dış Sağlayıcı Ücreti

Turistik Vize

110€

Ticari Vize

110€

Ziyaret Vizesi

110€

Kültürel Vize

110€

Eğitim Vizesi

110€

6-12 Yaş Arası

100 €

Erasmus

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Şirket Kurulumu

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Şoför Vizesi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Çalışma Vizesi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Aile Birleşimi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Önemli Not:

* Seyahat Sağlık Sigortası gerekli ücret karşılığında Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası ücreti sigorta süresine göre değişiklik göstermektedir.

Macaristan Vizesi Danışmanlık Bedeli 2024

Macaristan vizesi başvurularında 20 yıllık deneyimi ile sizlere hizmet veren Vize Merkezi her bir kişinin yapacağı göçmen olmayan vize türleri için başvurularda 100 € danışmanlık bedeli almaktadır.

Hizmet

Hizmet Bedeli

Genel Vize Danışmanlık Hizmeti

 • Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi
 • Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti
 • Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti
 • Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti
 • Randevu Alma Hizmeti
 • Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti
 • Karşılama Hizmeti
 • 10 Günlük Seyahat Sağlık Sigortası

100 EUR

Bu danışmanlık bedelinin kapsadığı hizmetler;

Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi; Başvuran kişinin statü, meslek grubu ve seyahat amacına göre evrak listesinin düzenlenmesi ve müşteriye ulaştırılmasıdır. Konsolosluk tarafından belirlenmiş her seyahat amacına ve meslek grubuna ayrı olarak bir evrak listesi vardır. Bu evrak listesinin güncel olması ve doğru bir şekilde hazırlanması vize başvurunuzun doğru bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.

Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti; Gerekli evrak listesinin hazırlanma sürecinde evrakların doğru anlaşılması, hazırlık sürecinde ara bilgilendirmeler, nereden temin edilmesi gerektiğinin net bilinmesi, her belgenin muadili var ise bununla alakalı bilgilendirmeler yapılması hizmetidir. Bu süreçte dilekçelerde nelere dikkat edilmesi gerektiği, banka hesaplarının detayları, otel/uçak rezervasyonlarının ne şekilde olması gerektiği, sigorta ile alakalı sorular, e-devlet üzerinden alınacak belgelerin içerik ve detayları gibi birçok konu hakkında akıllarda soru işaretleri oluşmaktadır. Bundan dolayı bir başvuru sürecinde müşteri ile ülke uzmanlarımız arasında ortalama 45-60 dakika arasında 7-8 adet görüşme yapılmaktadır.

Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti; Evrak listeniz size ulaştıktan sonra evraklarınızı ofisimize getirebilir, ülke uzmanlarımız ile yüz yüze görüşerek süreç hakkında tüm detayları görüşebilirsiniz. Evraklarınız kontrol edilirken siz VIP bir ortamda çay/kahve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Evrakların uyumlu olup olmadığı, başvurunun yapılıp yapılamayacağının ekspertizinin yapılması, başvuru yapılıp yapılmayacağının kararının verilmesi hizmetidir. Eğer başvuru yapılmaya uygun değil ise sadece danışmanlık bedeli olarak sadece 500 ₺ ödenir.

Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti; Evraklarınızın hazırlanması ve formlarınızın doldurulması sonrası başvuru dosyanız konsolosluğun istediği sırada doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Dosyanız sizin konsolosluğa karsı en büyük referansınızdır. Vize başvuru formlarınızın doldurulması ileri düzey İngilizce bilgisine sahip ülke uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Online olarak 37 soruluk formunuz doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulur. Dosyanızın anlaşılır bir şekilde sıralanması, finansal ve kişisel bilgilerinizin ayrıştırılması, çalışma belgelerinizin doğru bir şekilde hazırlanması, seyahat belgeleri ile rezervasyonlarınızın doğru bir şekilde dosyaya konulması ile en güncel ve eksiksiz bir şekilde dosyanızın başvuruya hazır hale getirilmesi uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Randevu Alma Hizmeti; Vize mülakatınız için size uygun en yakın tarih için randevu oluşturma hizmetidir. Dönemsel olarak yoğunluklar göz önünde bulundurularak size en uygun randevu tarihi ülke uzmanlarımız tarafından sistemden takip edilir ve randevunuz oluşturulur.

Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti; Kişisel evraklarınızın orijinallerini teslim etmek istemez ve randevu tarihinde başvuruda yanınızda getirmek isterseniz formlarınızın doldurulabilmesi için fotokopilerini bırakabilirsiniz. Ayrıca başvuru dosyanızda olması gereken kimlik- pasaport fotokopileriniz ve eski vizelerinizin görüntüsü gibi fotokopi hizmetlerimizden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca e-devlet üzerinden alacağınız belgeleri de yine aynı şekilde ofisimizden yazdırabilirsiniz.

Karşılama Hizmeti;Randevu tarihinizde mülakatınız öncesi ülke uzmanımız sizi konsolosluk binası önünde karşılayacağı hizmettir. Mülakat konsolosluk yetkililerine kendinizi ve seyahat amacınızı anlatacağınız, size sorulan sorulara doğru ve başvurunuza uygun bir şekilde cevap vermeniz gereken bir süreçtir. Bu süreci en sağlıklı ve stressiz bir şekilde atlatabilmeniz için uzmanımız sizi konsolosluk kapısında karşılar, sorulacak sorularla alakalı olarak sizi mülakata hazır hale getirir ve kedinizi doğru anlatmanız adına püf noktaları size iletir.

EK HİZMETLERİMİZ

Hizmet

Hizmet Bedeli

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti

20€

Vize-Pasaport Kargo Hizmeti

200₺

Başvuru Formu Doldurma Hizmeti

20€

Vize - Pasaport Kurye Hizmeti

500₺

İngilizce Motivasyon Mektubu

1.000₺

Vize Kapınızda Hizmeti

100€

Otel- Uçak Rezervasyonu (yolcunun kartıyla rezervasyon yapılır.)

30€

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti; Macaristan seyahatlerinizde zorunlu bir hizmet olmamakla birlikte başınıza gelebilecek her türlü sağlık durumlarında kullanabileceğiniz …… TL/€ teminatlı 30 günlük seyahat sağlık sigortasını kurumumuzdan 20 euro karşılığında temin edebilirsiniz. Sigorta bedeli tercih edeceğiniz teminat kapsamına ve süreye göre değişiklik gösterebilir. Kurumumuzdan yapılan seyahat sağlık sigortası kapsamı ve teminatları için tıklayınız.

Vize-Pasaport Kargo Hizmeti; Vize başvuru evraklarınızı ya da pasaportunuzu kargo ile gönderilmesi durumunda ödeyeceğiniz hizmet bedeli 200 Türk Lirası'dır.

Vize Başvuru Formu Doldurma Hizmeti; Vize başvurusunda bulunacaksınız fakat daha önce yabancı dilde form doldurmadınız ve bu sebeple ret almak istemiyorsunuz ya da bu formu doldurmaya ayıracak zamanınız yok. Operasyon ekibimiz sizden gelen evrak ve bilgiler doğrultusunda sizin için formunuzu doldurarak vize başvuru dosyanızı hazır hale getirir. Siz sadece kontrol ederek gerekli kısımları imzalarsınız. 20 € karşılığında bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Vize- Pasaport Kurye Hizmeti; Adresinizden evraklarınızın alınması, size gönderilen belge ya da evrakların teslimi hizmetidir. Gelecek olan kişi vize danışmanı ya da ülke uzmanı olmamakla birlikte sadece evraklarınızın güvenli bir şekilde size ulaştırılması ya da sizden teslim alması konusunda sorumludur. Vize başvuru süreciyle alakalı herhangi bir yorumda bulunamaz. Talep ettiğiniz gün için kuryenin uygun olduğu saat aralığında aynı gün teslimatlar gerçekleştirilir. Vize – pasaport kurye hizmeti İstanbul / Şişli ofisimizden 20 KM civarındaki müşterilerimiz için geçerlidir. Bu mesafedeki kurye hizmeti 500 Türk Lirası şeklinde ücretlendirilir.

İngilizce Motivasyon Mektubu; Vize başvuru sürecinde dilekçe en önemli unsurlardan biridir. Gitme amacınızın doğru ve etkili bir şekilde anlatılması, geri döneceğinize dair ispatlarınızın olması, mali ve ailevi durumunuzu net bir şekilde ifade etmeniz başvurunuzun değerlendirme sürecini etkilemektedir. Konsolosluğa hitaben etkili İngilizce dilekçenizin editörlerimiz tarafından yazılmasını isterseniz 1.000 Türk Lirası olarak hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Editörlerimiz tarafından durumunuzun açıklanacağı, 7 paragraflık bir dilekçe yazılarak başvurunuzun olumsuz sonuçlanma olasılığını en aza indirgiyoruz.

Vize Kapınızda Hizmeti; Çok yoğunsunuz, başvuru evraklarını bize iletme, formlarla alakalı detaylı görüşme yapmak için dahi zaman bulamıyorsanız, kişisel evraklarınızı kuryeye teslim etmek istemiyorsanız veya evraklarınızın güvenlik nedeniyle dışarı çıkmasını istemiyorsanız ülke uzmanlarımız adresinize gelerek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Evraklarınızın kontrolü, başvuru formunuzun doldurulması, dosyanızın hazırlanması, randevunuzun alınması hizmetlerinin tamamını sizinle birlikte gerçekleştirmektedir. Bu hizmetimizden 100 euro ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz.

Macaristan Vize Ücreti Hakkında Bilgiler

 • Macaristan vize ücreti iade edilmez
 • Macaristan vize ücreti devredilmez ve başka şahıslara satılamaz
 • Macaristan vize ücreti tek başvuru için ödenmektedir. Ret cevabı almanız durumunda yeni başvuru için yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir.
 • Macaristan vize ücretini sadece Macaristan vizesi için kullanabilirsiniz.

Macaristan Vize Merkezi İstanbul Ofisi

Macaristan ile ilgili sizden gelen sorular

15 sorudan en popüler 15 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Macaristan Turistik Vize Ücreti
  K. U, 02 Eki 2023, 16:50

  Merhaba, Macaristan’a eşim ve 8 yaşındaki oğlum ile birlikte seyahat etmeyi planlamaktayız. Eşim ve ben Kurumsal firmada sigortalı olarak çalışıyoruz. Macaristan turistik vize ücreti ne kadar? Yetişkin ve çocuk arasında fiyat farkı bulunmakta mıdır? Bilgilerinizi rica ediyorum. Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Vize Ücreti
  k. l, 26 Eyl 2023, 15:15

  Merhaba, Macaristan’a eşim ve kızım ile beraber seyahat planlıyoruz. Eşim bir kurumsal firmada aşçı, ben ise devlet memuruyum. Kızım henüz 2 yaşında Macaristan vizesi ücreti kişi başı ne kadar? 2 yaşındaki kızım için vize ücreti ödememe gerek var mı? Ayrıca eşim askari ücret ile çalışan kendisine ben sponsor olabilir miyim? Sponsor olma durumumda bankada kızım ve eşim aynı zamanda kendim için ne kadar bakiye bulundurmam gerekir. Bilgi rica ediyorum, teşekkürler iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan vizesi kaç para 2022
  GİRGİN, 15 Şub 2022, 15:14

  İyi günler, Macaristan’a yapacağım ticari seyahat için davetiye almam gerekir mi? Macaristan vizesi kaç para 2022 yılında ne kadardır? Macaristan Konsolosluğu'na ve size ne kadar ödeme yapmam gerekir? Ödemeyi ayrı olarak mı yapmam mı gerekir yoksa tek elden size yapsam uygun mudur? İyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan vize fiyatları 2022
  LEYLA, 10 Şub 2022, 15:09

  Macaristan Budapeşte'ye seyahat edeceğim. Macaristan vize fiyatları 2022 yılı için bilgi almam mümkün müdür? Fiyatlandırma nasıl yapılır? Avukat olarak bir firmada çalışıyorum hangi belgeleri sunmam gerekir? Bana fiyat ve belge konusunda yardımcı olmanızı rica edeceğim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan vize ücreti 2022
  HAFİZE, 09 Şub 2022, 14:24

  Macaristan’a turistik bir seyahat planı yapmaktayım. Fakat merak ettiğim birkaç durum söz konusudur. Macaristan vize ücreti 2022 yılında fiyat kısmında fiyat nasıl belirlenmektedir. Size ne kadar ödeyeceğim? Macaristan konsolosluğuna ne kadar ödeme yapmamız gerekecektir. Neye göre farklılık gösterir fiyatlar mesela eşim iş kurmak istiyor Macaristan’da ne kadar ödeme yapmam gerekir? Sigorta işlemlerini sizin aracılığınız ile yaparsam ne kadar ödeme yapmam gerekecektir? Bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Budapeşte vize ücreti 2021
  CEMRE, 21 Nis 2021, 19:59

  Macaristan Budapeşteye seyahat edeceğim. Budapeşte vize ücreti 2021 için bilgi almam mümkün müdür? Fiyatlandırma nasıl yapılmaktadır? Avukat olarak bir firmada çalışmaktayım hangi evrakları sunmam gerekecektir bana fiyat ve belgeler konusunda yardımcı olmanızı rica edeceğim. İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan vize fiyatları 2021
  f.k, 07 Nis 2021, 17:39

  Macaristan vize fiyatları 2021 yılında artış oldu mu? Ekim ayı içinde bir seyahat planım olacaktır bu planlama esnasında vize konusunda sizden destek almak isterim. Seyahatim sırasında benimle birlikte eşimde gelecektir. Ben öğretmenim devlet dairesinde eşim ise ev hanımı ben ve eşim için neler hazırlamam gerekecektir. Vize ücretlendirilmesi ne şekilde olmaktadır. Bütün ödemeyi size mi yapmam gerekecek eşim ve kendim için farklı tutarlar mı ödenecek?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan vize ücreti 2021
  f.k, 07 Nis 2021, 17:14

  Eylül ayı içinde Macaristan da bir seminere katılacağım. Daha önceden almış olduğum vizelerim var ve kendi çabamla almıştım fakat bu kez bu süreçte sizden destek almak isterim siz bu sürecin neresinde yer alıyorsunuz. Macaristan konsolosluğu ile bağlantınız nedir. Macaristan vize ücreti 2021 yılı içinde fiyatlandırmalar ne şekildedir başvurumu ticari olarak yapmak isterim. Fiyat bilgisi almak isterim ve evrak sunarken katılacağım seminerle alakalı evrak sunmam gerekecek mi sigortamı sizin aracılığınız ile yapacağım ücretini öğrenebilmem mümkün mü? Kardeşimde çalışmak için oturum almak ister bununla alakalı fiyat bilgisini de benimle paylaşırsanız çok memnun olurum iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan vizesi kaç para 2021
  F.K, 06 Nis 2021, 15:38

  Macaristan’a yapacağım gezi esnasında sizden danışmanlık hizmeti alarak ilerlemek isterim. Devlet memuruyum eşim özel sektördedir. Kızımızda bizimle gelecektir. Evrakları neye göre iletilecek ve nasıl ulaşabilirim? Macaristan vizesi kaç para 2021 yılı için Konsolosluğa ve size ne kadar ödeme yapmam gerekecektir? Ödeme işlemi vize başvurusu esnasında mı yoksa evrak teslimatı kısmında mı alınmaktadır? Ödeme yaptıktan sonra makbuz almam mümkün olacak mıdır? Ret işlemi meydana gelirse ödemeler iade mi olacak? Bana bilgi verir misiniz rica etsem, iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Ticari Vize Ücreti
  M.T., 22 Tem 2020, 14:46

  Kasım ayı içerisinde Macaristan’a bir iş gezim olacaktır. Siz konsoloslukla birlikte mi çalışmaktasınız? Sizin üzerinizden başvuru yapmak istersem gerekli olan evrakları nasıl ileteceksiniz? Macaristan ticari vize ücreti olarak ne kadar ödemem gerekecektir? Ödemem işlem sırasında mı yapılacak ve karşılığında makbuz alabilecek miyim? Ticari vize başvurusunda bulunurken davet eden taraftan neler istemem gerekecektir? En son 2017 yılında parmak izi verdim ancak yine de başvuru esnasında parmak izine gitmem gerekecek midir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Turist Vizesi Ücreti
  Ç.K., 21 Tem 2020, 13:37

  Macaristan’a yapacağım seyahat planım için sizden danışmanlık alarak ilerlemek isterim. Ben memurum, eşim özel sektörde çalışmakta kızımızda bizimle gelecektir. Evraklar neye göre iletilecek ve nasıl ulaşabilirim? Macaristan turist vizesi ücreti ne kadardır? Konsolosluğa ve size ne kadar ödeme yapmam gerekecektir? Siz konsolosluğa bağlı olarak mı hizmet vermektesiniz? İşlemler sırasında mı ödeme yapılmaktadır, işlemler bittikten sonra mı ödeme alınmaktadır? Ödeme yaptıktan sonra makbuz almam mümkün olacak mıdır? Herhangi bir ret işlemi olursa ödemeler iade olacak mıdır? Bana bilgi verir misiniz rica etsem, iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Vizesi Fiyat
  M. K., 03 Nis 2020, 13:44

  Macaristan’a yapacağım seyahatim sırasında oluşabilecek sorunlardan ötürü sizden yardım almam mümkün mü? Kızımla seyahat edeceğim. Kızım şuanda çalışmıyor evde. Ben ise şirket çalışanıyım. Hangi evraklar gerekli? Ücretlendirme nasıl yapılacak? Ödemeler ne kadar ve nereye yapılmakta? Ödeme işlem bittikten sonra mı yapılıyor? Başvuru formu için ayrı bir ücret mi talep edeceksiniz? Macaristan vizesi fiyat hakkında bilgi alabilir miyim? İyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Budapeşte Vize Ücreti 2020
  A. Çakır, 31 Mar 2020, 13:24

  Budapeşte vize ücreti 2020 için nasıl? Budapeşte’ye gitmek için ne kadar ödemeliyim? Yapacağım seyahatte öncesinde aslında nasıl evraklar hazırlamam gerekiyor? Ben turistik seyahat edeceğim fakat yanımda 12 yaşında oğlum ve eşim olacak onlar için de evrak ve ücret bilgisi rica edebilir miyim? Eşim ev hanımı.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Vize Ücreti 2020
  M. Saygın, 27 Mar 2020, 12:20

  Merhaba. Macaristan vize ücreti 2020 yılı için nasıl oldu? Konsolosluk her sene fiyatı artırıyordu, bu sene ne kadar zam yapıldı? Özellikle turistik vize ücreti ne kadar oldu? Tabi bir de sizin danışmanlık ücretiniz var. O ne kadar? Ret alırsak yeniden mi ücret ödemesi yapacağız? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Vize Ücreti Ne Kadar?
  Ö. M., 13 May 2018, 12:28

  Merhabalar, Ben Temmuz ayında Budapeşte, Viyana, Prag turuna katılıcam. Vize başvurusu için yapılan ödemeler hangi tutarları kapsıyor? Nasıl oluyor onu öğrenmek istiyorum. turistik vize başvuru ücreti ne kadar? Yazarsanız sevinirim teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Macaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp