Macaristan Vizesi Ücretleri

Macaristan Vize Ücreti

Macaristan vizesi için başvuru yapan Türk Vatandaşlarının Macaristan Konsolosluğu vize bölümü tarafından belirlenen vize harcını ödemesi zorunludur. Macaristan Konsolosluğu istisnai olarak sadece 12 yaş altı çocuklardan vize harcı talep etmemektedir. Vize başvurusu için yatırılan bu harç bedeli vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması durumunda başvuru sahibine geri ödenmez. Ayrıca biyometri işlemi, aracı kurum hizmet bedelleri, kargo masrafları gibi ücretler yatırılacak olan vize harcının dışındaki ödemelere girmektedir. Macaristan vize ücreti vize kategorisine ve ülkede kalış süresine göre de farklılık gösterebilir. Vize Merkezi temsilcimizle iletişime geçtiğiniz taktirde, Macaristan vizesi için gereken evrak listesi ile birlikte 2019 Macaristan vize ücretleri de tarafınıza bildirilecektir.

Macaristan vize ücretleri seyahat amacınıza ve Macaristan’da kalma sürenize göre değişiklik göstermektedir. Macaristan vizesi ücretleri turistik, ticari, aile ziyareti ve diğer vize türlerine göre belirlenmektedir. Macaristan vize harç ücretine ek olarak Macaristan işlem ve koordinasyon ücreti eklenmektedir. Macaristan VIP vize talebinizde ek işlem ücreti talep edilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizle 0 212 9700579 numaralı telefondan iletişime geçerek Macaristan vizesi başvuru işlemleriniz için gereken evrak listesiyle birlikte, başvuru amacınıza göre belirlenen Konsolosluk vize ücreti, başvuru merkezi servis bedeli hakkında da ücretsiz olarak bilgi alabilirsiniz.

macaristan vizesi iletişimi

Macaristan Vizesi Ücretleri

Vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış temsilcilikler (Konsolosluk/Elçilik) adına tahsil edilmektedir. 

Vize Türü Vize Başvuru Ücreti Danışmanlık Hizmet Ücreti Toplam Vize Başvuru Ücreti
Turistik Vizesi

         85 Euro

              30 Euro              115 Euro
Ticari Vizesi               85 Euro               30 Euro              115 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi          85 Euro               30 Euro              115 Euro
Kültürel Vize          85 Euro               30 Euro              115 Euro
Sportif Amaçlı Vize          85 Euro               30 Euro              115 Euro
Şoför Vizesi                  160 Euro
Ekspres Vize             230 Euro+KDV
Çalışma Vizesi             350 Euro+KDV
Aile Birleşimi Vizesi             350 Euro+KDV
Erasmus Vizesi             250 Euro+KDV 
Şirket Kurma Vizesi             500 Euro+KDV
Uzun Süreli Eğitim Vizesi             250 Euro+KDV 

 

** Seyahat Sağlık Sigortası gerekli ücret karşılığında Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası ücreti sigorta süresine göre değişiklik göstermektedir.

Vize Harcı Ödemeden Başvuru Yapılabilen Durumlar

  • Bilimsel araştırmalar, kar amacı gütmeyen projeleri için seyahat edenler.

Bilimsel araştırmalar, kar amacı gütmeyen projelere katılacak olan 25 ve 25 yaş altı seyahat edenler ve katılımcılara uygulanır ve katılımcılardan sadece vize ücreti alınmaz. Erasmus projesi kapsamında başvuru yapan kişilere vize harç ve hizmet bedeli uygulanır.

  • AB ve AET üyesi ülke vatandaşı ile evli olanlar.

AB ve AET üyesi ülke vatandaşları ile evli olan türk vatandaşlarından sadece aşağıdaki şartları taşıyor ise vize ücret bedeli alınmaz.

AB Vatandaşı ile evli olan kişilerin başvurularında konsolosluk vize harcından muaf olması için gereken koşullar güncellenmiştir. Kişinin konsolosluk harcından muaf olması için AB vatandaşı olan eşi ile birlikte seyahat etmesi ve evlilik cüzdanı vatandaşlık olan ülkeye ait olması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti evlilik cüzdanı konsolosluk harcından muaf olunması için yeterli değildir. 

Macaristan Vize Ücreti Hakkında Bilgiler

Macaristan vize ücreti iade edilmez.
Macaristan vize ücreti devredilmez ve başka şahıslara satılamaz.
Macaristan vize ücreti tek başvuru için öndemektedir. Ret cevabı almanız durumunda yeni başvuru için yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir.
Macaristan vize ücretini sadece Macaristan vizesi için kullanabilirsiniz. 

macaristan vizesi reddi

Yükleniyor...
Telefon