İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak / İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 970 05 79

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

Macaristan Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi İzmir Ofisimize Hoş geldiniz,

Ziyaret ettiğiniz bu sayfa, Macaristan vizesine İzmir’den başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır.

Macaristan vizenizi sorunsuz, kolay ve güvenilir yoldan alabilmek için yukarıda yer alan iletişim bilgilerimizi kullanarak Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçebilir, vizenizi alabilmek için gerekli koşulları temsilcilerimize danışarak öğrenebilirsiniz.

Manisa, Afyon, Muğla, Balıkesir, Uşak, Denizli, Aydın illerinde ikamet eden vatandaşlar da Macaristan vizesi işlemlerini Vize Merkezi İzmir şubesi aracılığı ile yapabileceklerdir.

Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilir ya da izmir@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza vize taleplerinizi iletebilirsiniz.

Macaristan Vizesi İzmir Vize Merkezi

İzmir’de Macaristan vizesi başvurusunda bulunacak kişiler aşağıdaki adımları takip ederek Vize Merkezi danışmanlığında vizelerini kolayca alabileceklerdir.

  1. Adım: Vize Merkezi Macaristan Vizesi Departmanımızı arayarak bilgi mailimizi talep ediniz.
  2. Adım: Bilgi e-mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz Macaristan vize evraklarıni ofisimize kargo, kurye ile veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verilerinizi beyan edin.
  5. Adım: İzmir Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

İzmir Vize Merkezi Çalışma Saatleri

İzmir Vize Merkezi Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30 saatleri arasında, Cumartesi: 10.00 / 14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ofisimizi çalışma saatlerimizi içinde randevu almadan ziyaret edebilirsiniz. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

İzmir’den yapılacak Macaristan vize başvurularında parmak izi ibrazı için Konsolosluk randevusu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Evraklarıniz elimize ulaştıktan sonra sizin planınıza uygun tarih ve saate randevunuz hemen alınmaktadır.

Macaristan vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

İzmir Macaristan Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Macaristan vizesi İzmir başvuruları sırasında meslek durumunuza ve seyahatinizin amacına uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Öncelikle yapmanız gereken seyahatiniz amacınıza uygun vize türünü belirlemektir. Her vize türünün kendine özel evrak listesi vardır. Macaristan’a yapılacak kısa süreli seyahatlerde turistik aile/arkadaş ziyareti veya ticari vize türlerinden birine başvuru yapabilirsiniz. Seyahat amacınız tek bir vize türünü içerir örneğin aynı anda hem turistik vize hem ticari vize veya aile ziyareti vizesi başvurusu yapamazsınız. Vize başvuru formunda belirttiğiniz vize türü öncelikle dikkat alınır ve Macaristan vizesi için gerekli olan evraklarınız bu bilgiye göre değerlendirilir.

Meslek durumunuza ve belirlediğinizi vize türünün içeriğine göre şekillenecek olan Macaristan vizesi başvuru evraklarını öğrenebilmek için lütfen Macaristan Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin. Macaristan vizesi için gereken evrak listesi mail adresinize gönderilecektir.

Macaristan vizesi evrakları vize randevu tarihinize itibariyle güncel olmalıdır. Güncel olmayan belgeler eksik evrak olarak değerlendirilir ve talep edilir. Vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Schengen Macaristan vize başvuru koşullarını tam ve eksiksiz şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimize arayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur.

Macaristan Schengen vize başvurularında kullanacağınız pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış, en az 2 boş sayfası olan bir pasaport olması gerekmektedir. Seyahat sonrası en 3 ay geçerli olan pasaportunuzun kimlik bilgileri bölümü okunaklı olmalıdır. Biyometrik fotoğraflarınız daha önceden almış olduğunuz Schengen vizelerinde kullanılmamış olmalıdır. Güncel ve yüz detaylarınızın görüldüğü, fonun beyaz olduğu fotoğrafın kullanılması gerekmektedir. Banka hesap özetlerinizin son 3 aya ait aktif hesaplarınızı içermesi gerekmektedir. Pasaport, biyometrik fotoğraf ve banka hesap dökümleri dışındaki belgeler vize türüne göre şekillenmektedir.

İzmir’den Macaristan vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz dilekçe, şirket izin yazısı, şirket görev yazısı, otel rezervasyonu gibi başvuru evraklarında belirtilen tarihlerin seyahat tarihlerinizle uyumlu olduğundan emin olunuz. Macaristan Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Macaristan vizesine Vize Merkezi İzmir’den yapacağınız başvurularda biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Macaristan’da bulunan arkadaşınızdan ve aile bireyinizden bir davetiye yazısı gelmiş ise Macaristan aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Macaristan’da yaşayan bir akrabanız yoksa sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Macaristan turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Macaristan’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar, şirket toplantısı veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Macaristan ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Davetiye gerektiren aile ziyareti veya ticari vize başvurularda davetiye Macaristan’daki yetkili makamlardan onaylı olmalıdır ve davet eden kişinin kimlik ve pasaport bilgileri ile birlikte sunulması gerekmektedir.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz açısından, temsilcilerimize vereceğiniz bilgiler çok önemlidir. Vize Merkezi İzmir sizin önceliklerinize uygun vize başvurusu yapmanızı sağlamaktadır.

Macaristan Vize Ücreti

Macaristan vize ücreti vize türüne göre değişmektedir. Turistik, ticari ve aile ziyareti gibi kısa süreli vizeler C tipi, eğitim, oturum, çalışma izni vizeleri D tipi vize türlerdir. Macaristan vize ücretinin yatırıldığına konsolosluk harç bedelini içeren dekontun başvuru evrakları arasında olması gerekir. Macaristan vize ücreti harç bedeli ve vize merkezinin işlem ücretlerini içermektedir. Vize işlemlerine dair koordinasyon bedelleri vize merkezleri tarafından alınmaktadır. Randevu alınması, evrak takibi, form ve dilekçe formatları konusunda tavsiyeler, otel, hotel, uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası gibi kalemler konusunda Vize Merkezi İzmir temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Macaristan güncel vize ücretlerini öğrenmek için lütfen Vize Merkezi İzmir şubemizi arayınız.

İzmir Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İzmir’den yapacağınız Macaristan vize başvurularınız ortalama 7 ila 10 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre bir kesinlik taşımamakla birlikte Macaristan vizesinin kaç günde çıktığı tamamen Konsolosluğun inisiyatifindedir. Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Macaristan vizesine İzmir’den yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Macaristan vizesi için İzmir dışından evrak göndererek işlem yapmak isteyen yolcularımız kargo sürelerini de dikkate almalarını tavsiye ederiz. Macaristan Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. Macaristan vizesine İzmir’den yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Macaristan Vize Merkezi İzmir

Vize Merkezi Personel

Macaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

4 Yorum Macaristan Vizesi İzmir Sevgi 24/04/20, 17:46
İzmir’de ikamet etmekteyim ve özel bir şirkette çalışmaktayım. Macaristan’a turistik bir seyahat planı yapmaktayım. Yaz ayı içerisinde sürecimin takibi konusunda sizden destek almak isterim. Fakat sormam gereken birkaç sorum olacak. Macaristan vizesi İzmir üzerinden başvuru yapabilir miyim? Evraklarımı elden getirmek isterim. İzmir’de şubeniz var mıdır? Evraklarımı hazırlarken evrak listesinde eksik olması durumda ne gibi bir sorun yaşarım? Kaç gün önceden başvuru yapmam gerekir? Evrak teslimatından sonra mı randevum alınacak? Evraklar alındıktan sonra kaç gün içinde randevu alınmaktadır? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Macaristan Vize Randevu İzmir B. A. 08/04/20, 13:02
İzmir’de yaşıyorum. Kız arkadaşımla Macaristan’a gezi amaçlı bir seyahatim olacak. Ben avukatım, kız arkadaşım da avukat. Macaristan vize randevu İzmir için randevuyu nasıl oluşturuyorsunuz? Randevu işlemi için ofisinize mi gelmemiz gerekecek? Telefondan yapsak olur mu? Evraklar nelerdir? Evrakları size nasıl ulaştıracağız? Bu süreçte bize yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6173