Macaristan Turistik Vize

Macaristan Turistik Vize

Macaristan Turistik Vize İçin Merak Edilenler

Macaristan turistik vizesi kaç günde çıkar?

Konsolosluk yoğunluğuna bağlı olarak, macaristan vize onay süresi değimektedir. Lakin yapılan başvuru ve dosyanın hazırlanma süreci göz önüne alındığında olası bir olumsuzluğu engellemek adına 1 ay öncesinden başvuru yapılması evrakların hazırlanması tavsiye edilmektedir.

Schengen turistik vizesi olan kişiler Macaristan’a girebilir mi?

Her ülkede olduğu gibi milli güvenliğin sağlanması ve kontrol altında tutulması için belli taleplerde bulunmaktadırlar. Macaristan bu anlamda Türkiye vatandaşlarına vize muafiyetini sadece diplomatik, hizmet, hususi pasaport sahiplerine uygulamaktadır. Ancak umuma mahsus pasaport sahipleri ise vize almak durumundadır ve bu bağlamda Schengen vizesi alarak sınırda geçiş sağlayabilmektedirler.

Macaristan’dan turistik Schengen vizesi aldıktan sonra diğer Schengen ülkelerine giriş yapabilir mi?

Schegen vizesi Schengen bölgesinde bulunan tüm ülkelerde seyahat hakkı tanımaktadır. Eğer ki farklı ülkelerde giriş yapılacak ise bunu dilekçe yazarak dosyaya eklemelidir.

Davetiye ya da acil durumlar söz konusu olduğunda ülke konsolosluğu ile iletişime geçilmesi gerekiyorsa neler yapılmalı?

Acil durumlarda konsolosluklara mail yolu ile ulaşım sağlanması sağlıklı olacaktır. Vize merkezi olarak sizler için uzmanlar tarafından hazırlanan dilekçe ile başvuru yapabilmektedir. Dilerseniz tüm süreci takip edebilir, vize alımını kolaylaştırabilirsiniz.

Başvuru ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Turistik başvurularda 17 gün kuralı vardır. Yapılan başvuru tarihinden itibaren seyahat edilecek sürecin arasında 17 gün olması gerekmektedir.

Vize başvurusu sonuçlanmadan Otel-Uçak biletleri alınmalı mı?

Otel ve uçak rezervasyonları yolcuların ülkelerine kesin dönüş yapacağını kanıtlamaktadır. Orada kalışını otel, davet eden veya konaklayacağı yeri göstermesi gerekmektedir. Bu konuda uzman ekiplerimizle iletişime geçerek sizlere gerekli desteklerini sağlayacaklardır.

Macaristan turistik vizesi alırken istenen İGAZOLAS belgesi istenir mi?

Gönderilen davetiyenin desteklenmesi amaçlı düzenlenen evrak bulunmaktadır. Bu evrakın adı İgazolas’’tır. Macaristan yapılan ticari vizelerde İGAZOLAS belgesi istemektedir. Ancak turistik seyahatlerde davetiye olmadığından dolayı bu belgeye de gerek olmamaktadır.

Macaristan Turistik Vize Başvurusu

Macaristan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Macaristan’a gezi amaçlı seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Macaristan Konsolosluğu’nun temsilciliklerine Macaristan turistik vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Macaristan turistik, ticari, aile/arkadaş ziyareti vizesi, Macaristan sosyal ve kültürel amaçlı vizesi, Macaristan’da Eğitim Vizesi, Macaristan resmi Amaçlı Vizesi, Macaristan transit Vizesi dahil olmak üzere tüm vize çeşitlerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahatler için vize başvurusu gerekmektedir. Macaristan Vize Başvuruları, Macaristan Konsolosluğu'nun yetkilendirdiği Başvuru Merkezi üzerinden alınmaktadır.

Macaristan Konsolosluğu, Biyometri Veri Kaydı sistemine geçtiğinden dolayı sisteme göre; Schengen vizesi için başvuru yapacak kişilerin parmak izlerini ve elektronik imzalarını vermeleri; biyometrik fotoğraflarını çektirmek zorunludur. Bir defaya mahsus olarak yapılan bu uygulamayı yaptıran kişiler, bir sonraki vize başvurularında pasaportlarında yer alan VIS ibaresi sayesinde, 5 yıl süreyle biyometrik Veri beyanından muaf tutulmaktadır. Macaristan’a turistik vize almak için tüm hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Macaristan’a turistik vize alırken 12 yaşın altında olan çocuklardan parmak izi alınmamakta, ancak biometrik fotoğraf zorunludur. Fiziki olarak parmak izi vermesi mümkün olmayan kişilerden parmak izi alınmaz. Geçici fiziksel hasarlardan dolayı parmak izi veremeyen başvuru sahibi ise, geçici durumun ortadan kalktığı bir sonraki başvuruda parmak izi vermek zorundadır.

Macaristan vizesi başvurularını Ankara'dan yapmak isteyen başvuru sahipleri vukuatlı nüfus kayıt örneğini mutlaka sunmalıdır. Seyahat masrafları aile bireyleri tarafından karşılanma durumunda seyahat eden kişi ile aile bireyinin bağının mutlaka kanıtlanması gerekmektedir. Masraflar eş tarafından karşılanacak ise evlilik cüzdanı yeterlidir. Macaristan’a vize başvurusunda bulunan SSK’lı çalışanlar, 4A hizmet dökümlerini e-devlet şifreleriyle barkodlu olarak almak zorundadırlar. Barkodlu olmayan hizmet dökümleri konsolosluk tarafından kesinlikle kabul edilmemektedir.

Macaristan turistik vize başvurusu yapmak ve işlemlerinizi kolaylaştırmak için ülke uzmanlarımızı arayabilir, sürecin devamı için profesyonel destek alabilirsiniz. Alanında uzman kadromuzla vize alım sürecinizde yanınızdayız.

Macaristan Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Kişisel Evraklar: Pasaport, kimlik fotokopisi, biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, ulaşım, konaklama bilet dokümanları ya da rezervasyonları, Macaristan vize başvuru formu, pasaportta vize işlenmiş sayfaların fotokopisi vb.
 • Finansal Evraklar: Banka hesap dökümü, tapu, araç ruhsatı vb.
 • Mesleki Evraklar: Çalışan, işveren, çiftçi, serbest meslek sahibi, şoför, devlet memuru gibi farklı meslek gruplarına göre temin edilmesi gereken evraklar vardır.

Ek Evraklar: Schengen vize başvuruları için yapılması zorunlu seyahat sağlık sigortası, ulaşım, konaklama rezervasyonlarını ek hizmet olarak siz değerli yolcularımıza sunmaktayız. Otel rezervasyonları nasıl yapılmalı, uçak, tren, otobüs biletlerini vize başvurularından ne kadar önce alınmalı gibi merak ettiğiniz her konuyu çağrı merkezimizi arayarak vize yetkililerimize detaylı olarak sorabilirsiniz.

Kişinin bulunduğu duruma göre ek olarak hazırlaması gereken belgelere Vize Merkezi ofisleriyle iletişim kurarak ulaşabilirsiniz.

Macaristan turistik vizesi 180 gün içerisinde en fazla 90 gün kalma koşuluyla verilmektedir. Macaristan'a turistik amaçlarla seyahat edecek umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahipleri 180 günlük (6 aylık) süre içerisinde 90 günü geçmemek şartıyla Slovenya’ya vize almalarına gerek olmadan seyahat edebilirler. Fakat T.C umuma mahsus pasaport (bordo) sahiplerinin vize almaları zorunludur.

Macaristan'a turistik amaçla seyahat edecek Türk vatandaşları Macaristan vize evraklarını hazırlamalıdır. Macaristan turistik vize evrakları Macaristan Konsolosluğu tarafından belirlenmiş olup başvuru işlemleri konsolosluğun vize bölümü tarafından değerlendirilmektedir.

macaristan vize merkezi şubeleri

Macaristan ile ilgili sizden gelen sorular

13 sorudan en popüler 13 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Macaristan Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?
  u. k, 02 Eki 2023, 16:59

  Merhaba, Arkadaşlarımla birlikte 3 günlük Budapeşte de üniversite okuyan kuzenimin yanına seyahat etmeyi planlamaktayım. Seyahat planıma aslında 2 ay var evrakları hazırlamam için erken mi? Macaristan turistik vize kaç günde çıkar? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Turistik Vize Başvurusu
  A. K, 02 Eki 2023, 14:55

  Merhaba; Yılbaşı tatilinde kız arkadaşımla birlikte Budapeşte’de 5 günlük bir seyahat planı oluşturduk. Bunun için Macaristan turistik vize başvurusu yapmak istiyorum. Macaristan turistik vizesi başvurusu yaparken dikkat etmemi gerektiren hususlar nelerdir? Kız arkadaşım ve ben özel bir şirkette sigortalı çalışanlarız. Bu süreçte sizlerden destek almak istiyorum. Bilgi verirseniz sevinirim, teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan'dan ev aldım turistik vize nasıl alırım?
  Y.O, 26 Nis 2022, 16:17

  Macaristan'dan ev aldım turistik vize nasıl alırım babamdan emekliyim hangi evrakları sunmam gerekir? Kafam çok karıştı web te araştırma yaparken yardımınızı rica ederim siz konsoloslukla bağlantılı mı hizmet veriyorsunuz. İyi çalışmalar kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Acil Macaristan turistik vize nasıl alabilirim?
  K.M, 21 Nis 2022, 17:08

  Merhaba, Acil Macaristan turistik vize nasıl alabilirim kısmında desteğinizi rica edeceğim? Ben doktorum nasıl evraklar sunmam gerekir? Yetişmem gereken bir konferans var Macaristan da ne yapmam gerekiyor? Otel uçak kısmında rezervasyon olarak sunmam yeterli olur mu? İyi çalışmalar dilerim kolay gelsin iyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan turistik vize harcı nereye yatırılır?
  U.K, 21 Nis 2022, 16:55

  Macaristan ‘a seyahat edeceğim emekliyim neler hazırlamam gerekir ve Macaristan turistik vize harcı nereye yatırılır? İyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Araç ile Macaristan turistik seyahat vizesi
  F.L, 21 Nis 2022, 16:49

  Bu yıl içinde seyahat yapmak istiyorum fakat aracımla gitmek istiyorum. Araç ile Macaristan turistik seyahat vizesi konusunda neler sunmam gerekir? Şirketten neler sunmam gerekiyor? İyi Çalışmalar dilerim kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan turistik vize için banka hesabında ne kadar para olmalı?
  A.Ç, 20 Nis 2022, 16:54

  Merhaba, Aralık ayında bir seyahatim olacaktır. İstanbul Üniversitesi öğrenciyim seyahatim esnasında bana babam sponsor olabilir mi? Babam şuan çalışmıyor emekli. Macaristan turistik vize için banka hesabında ne kadar para olmalı? Desteğinizi rica edeceğim iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan turistik vize 2022
  GÖKEM, 11 Şub 2022, 16:13

  Macaristan’a yapacağım geziyle alakalı vize sorunu yaşamamak adına sizden destek alarak işlemimi yaptırmak isterim. Macaristan turistik vize 2022 yılı için size hangi evrakı getirmem gerekir. Özel bir kuruluşta çalışmaktayım. Otel bilgisi sunmam mecbur mudur? İşlem sırasında ne kadar ödeme yapmam gerekir. Macaristan konsolosluğuyla bağlantınız nedir? Kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan vizesi kaç günde çıkar 2021
  F.K, 06 Nis 2021, 14:48

  Macaristan vize işlem süresi ne kadar acaba? Macaristan vizesi kaç günde çıkar 2021 yılında başvuru türüme göre süreç değişecek midir? Ben ticari bir seyahat için Macaristan’a gitmek istiyorum ne kadar sürede vize almış olurum? Siz bu sürecin neresinde yer almaktasınız? Kardeşim de aile birleşimi için başvuruda bulunmuştu onun işlem süresi kaç gün sürer? Bana bilgi verir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan turistik vize 2021
  F.K, 06 Nis 2021, 14:17

  Macaristan turistik vize 2021 yılı içinde başvuruda bulunmak istiyorum yapacağım seyahat turistik amaçlı olduğu neler yapmam gerekir? Öğretmen olarak çalışmaktayım bağlı olduğum kurumdan hangi evrakları talep etmem gerekir? Yapacağım başvuru için sizden danışmalık almam mümkün müdür? Kaç gün içinde sonuçlanmaktadır sağlık seyahat sigortası yaptırmam gerekir mi? Alacağım hizmetin ücretlendirilmesi nasıl yapılmaktadır. Bilgilendirirseniz sevinirim iyi çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Turistik Shengen Vizesi Başvuru Evrakları
  B. B., 03 Mar 2018, 18:24

  Ben 3 gün Budapeşte'de iki gün Viyana'da kalacak şekilde bir seyahat yapmak istiyorum. Gidiş uçağım Budapeşte'ye olacak fakat dönüşüm Viyana'dan olacak şekilde planlamak istiyorum. Bu şekilde ayarlayabilir miyim? Giriş çıkış ülkeleri farklı olması sorun yaratır mı? Macaristan Konsolosluğu'na mı başvurmam gerekiyor vizeyi almam için? İyi günler iyi çalışmalar

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?
  A.B., 13 Oca 2018, 12:15

  Merhabalar, Macaristan'a bir kaç haftalığına bir gezi yapmak istiyorum. Daha önce Macaristan'a Erasmus öğrencisi olarak gittim ve 4 ay gibi bir süre eğitim gördüm. Turistik vize için hangi işlemlerin yapılması gerektiğini bilmiyorum. Bir yerde işçi olarak çalışmaktayım. bu süreç zarfında işlemleri şirketiniz aracılığı ile gerçekleştirmek istiyorum. Sivas'ta yaşamaktayım.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Macaristan Turistik vize
  B. A., 27 Eki 2016, 23:27

  Merhaba, Macaristan’a gezmeye gitmek istiyorum. Bu durumda Macaristan turistik vizeye mi başvurmam gerekiyor? Bu gezim esnasında amcamda konaklayacağım. Amcamın ne yapması gerekiyor? Oradan bir evrak mı göndermesi gerekiyor? Ben ise babamın yanında çalışıyorum SGK’lı olarak. Hangi evrakları hazırlamam gerekli? Kaç gün önceden başvuru yapmam gerekiyor? Bana bu konularda yardımcı olur musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Macaristan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp